H Збаразька ЦБС



Книга року - 2013

 

Георгій Косміаді

Pic

[Текст]: життя і творчість у документах. Збірник документів у 2-ох томах: Т.1 / укл. Н. Тарасевич, Л. Костюк, Н. Косміаді – Рівне: ППДМ, 2009. – 304 с.

Збірник документів містить відомості про життя і творчість художника, архітектора і педагога Георгія Петровича Косміаді, який у 1916-1940 роках минулого століття працював у Рівному. Творча спадщина художника складає понад 5 000 художніх робіт. Сьогодні його ім’я вписується у контекст розвитку історії мистецтва ХХ століття. Видання розраховане на дослідників історії, краєзнавства, мистецтвознавства, культурології, педагогіки, студентів і широке коло шанувальників культурно-мистецької спадщини світу.

Рожко, В. Є. Тарас Шевченко і Волинь

Pic

[Текст]: (до 200-річчя народження Національного Пророка України 1814-2014 роки), В. Є. Рожко. - Луцьк: ПрАТ «Волинська обласна друкарня», 2012. – 184 с.

Нове дослідження Володимира Рожка присвячене темі, яка довгий час вважалася доволі дискусійною. Адже московський, промосковські комуністичні «шевченкознавці» уперто відкидали окремі пам’ятні місця Волині, в яких, на їх думку, поет не побував: Берестечко, Вербка, Секунь тощо – й іменували тих, хто насмілювався стверджувати протилежне, мало не невігласами.

Про кожне, велике і мале місто, містечко, село на історичній Волині, яке відвідав Великий Кобзар в час своєї наукової подорожі, Володимир Рожко розповідає, посилаючись не лише на поетичні чи прозові твори поета, його художні полотна, а на неспростовні архівні документи, спогади свідків тощо.

Книга розрахована на викладачів і студентів, учнів і вчителів, усіх хто прагне глибше пізнати творчість Тараса Шевченка, історію рідного краю, місце Волині історії культури, літератури, мистецтва, православ’я України.

Лисенко, О. Є. Україна в Другій світовій війні: погляд з ХХ століття

Pic

[Текст]: історичні нариси / О. Є. Лисенко, В. В. Стецкевич, А. Айсфельд та ін. – у 2-ох кн. – К.: Наукова думка, 2011. К.1.– 2011. – 433 с.

У виданні висвітлюється широке коло питань одного з найбільш драматичних періодів історії України – періоду Другої світової та Великої Вітчизняної воєн.

На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, більшість яких вперше вводиться до наукового обігу, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів, діяльності самостійницьких інституцій, становища військовополонених, суспільно-політичних та соціо-культурних процесів воєнної доби, стану радянської економіки в роки війни та у відбудований період, з’ясовуються також долі жертв нацистських переслідувань, демографічні втрати українського народу в роки війни.

Видання розраховане на всіх, хто цікавиться минулим України.

Гудінг, Д. Людина та її світогляд

Pic

[Текст]: у пошуках істини і реальності / Д. Гудінг, Д. Леннокс. – У 3-ох т. Т.2: - К.: УБТ, 2008. – 376 с. Т.3. – Львів: МБФ, 2008. – 480 с.

Від раннього дитинства перед нами постають проблеми добра і зла, справедливості і несправедливості, істини і неправди. Усім нам доводиться думати про те, «що є добре, а що погане», і приймати рішення, керуючись цими уявленнями. Такі рішення впливають не тільки на наші стосунки з безпосереднім оточенням. Саме з них формується моральний клімат у країні і світовому співтоваристві. І тому людина повинна вчитися приймати істинно моральні рішення.

Ці дві книги ґрунтуються на численних джерелах з філософії, теології, природознавства тощо.

Система посилань на класичні філософські праці враховує те, що не всі читачі мають академічні філософські видання. Наприкінці кожного розділу наводиться посилання на сторінки відповідного академічного видання.

Петришин, М. Б. Чернихівці

Pic

[Текст]: відомі й забуті сторінки історії (1463-2013) / М. Б. Петришин. – Тернопіль: Терно-граф, 2013. – 308 с.

Чернихівці – село красою своїх краєвидів, історією, що тут творилась, людьми котрі, його вулицями ходили – може позмагатися з багатьма містами не лише в Україні.

Ця книга є першою спробою на основі архівних та музейних документів, спогадів, діаспорних видань та інших матеріалів повністю висвітлити сторінки історії с. Чернихівці Збаразького району.

Щедро проілюстроване документальними світлинами видання буде корисним для істориків, краєзнавців, громадсько-політичних діячів, викладачів, учителів, студентів та учнів, усіх тих, хто цікавиться історією краю і національно-визвольними змаганнями українського народу.

Журавльов, Д. В. Усі гетьмани України

Pic

[Текст] / Д. В. Журавльов. – К.: Гетьман, 2012. – 508 с.

Гетьман. Слово, яке здатне викликати чимало асоціацій практично у кожного українця. Асоціацій героїчних – «гетьманська слава», іронічних – «до булави треба голови», зрештою самоіронічних – «де два українці, там три гетьмани…». Слово, буквально просякнуте історією і водночас – якоюсь бадьорою, невмирущою енергетикою. Слово, яке звучить майже як «своє», хоча його походження є неукраїнським і взагалі неслов’янським, не маючи нічого спільного з лунким українським «геть». Так, «гетьмани в золотих жупанах» були не тільки в Україні. Але й українською специфікою є те, що саме в Українській козацькій державі гетьман став у силу історичних обставин таким собі квазімонархом, майже незалежним володарем.

У цій книжці здійснена спроба зібрати під однією обкладинкою біографічний матеріал про більш ніж 70 ватажків українського козацтва, котрі, згідно з джерелами чи історичною традицією, носили гетьманський титул чи претендували на нього.

Гербіш, Н. Теплі історії до кави

Pic

[Текст] / Н. Гер-біш. – К.: Брайт Стар Паблішнг, 2013. – 168 с.

У цій книжці зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта сумуй багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.

Герої цих історій – прості жителі звичайних містечок; загублені, знайдені, закохані, замислені, умільці надихати й такі, що за клапоть натхнення готові поділитися останньою філіжанкою кави – хоча, що тут казати, вони готові ділитися своєю кавою й просто так. Вони щирі й справжні: пестять своїх котів, їздять на велосипедах, приймають гостей, печуть пиріжки й відсилають листівки, слухають вуличних музикантів і мають маршрути на поторсаних картах. А ще у кожного з них є старі, улюблені горнятка, на дні яких і збереглися ці історії.

Гербіш, Н. Теплі історії до шоколаду

Pic

[Текст] / Н. Гербіш, - К.: Брайт Стар Паблішинг, 2012. – 144 с.

Добрими словами можна зробити багато. Надихнути, втішити, додати солоду й радості.

Ця книжка – збірник добрих, теплих, шоколадних, цілющих слів. Тут містяться історії про різних людей, життя, любов, слова, дружбу, смуток, пошуки, успіх, подорожі, домашню випічку, міста, кутові будинки, про велосипеди, кіно й картини, про музику, лікарні, студентів, книжки, про неосвітлені вулиці й старі листи, маленькі дрібниці й великі зміни. І дуже хочеться, щоби читаючи цю книжку ви усміхалися. Смачного читання!

Матіос, М. Армагедон уже відбувся

Pic

[Текст]: повість / М. Матіос. – Львів: Піраміда, 2011. – 112 с.

Сторінки нової книги Марії Матіос «Армагедон уже відбувся» – це майже «дантові кола» однієї людини. І провідником у цьому пеклі є Іван Олексюк – у далекій молодості «засуджений на життя» ціною «червоної гадючки чужої крові на своїх черевиках».

Ці «дантові кола» потрібні письменниці, щоби пізнати істину головного персонажа, який увесь вік після вбивства людини думає про «вавилонську вежу» свого життя, що має колись завалитися. Марії Матіос доконче потрібно через історію Івана Олексюка наблизити читача до розуміння Іванової правди – причини, його істини: Хотіти. Жити.

Бо насправді істина для всіх одна. От тільки, «якби запізнитися вмерти. Або народитися.».

Увага до найтонших деталей, глибокий психологізм і прискіплива любов до того, чиє «тіло душі» по живому ріже її письменницький «скальпель», - незмінні прикмети стилю Марії Матіос.

Вишневський, Я.Л. Бікіні

Pic

[Текст]: роман / Я.Л.Вишневський; пер. з пол. В. Саган та Ю. Попсуєн- ко. – К.: Нац. кн. проект, 2010. – 464 с.

Новий роман Я. Л. Вишневського «Бікіні» – це історія кохання німкені й американця, яка розгортається в кінці Другої світової війни. Героїня роману, Анна, красива, чудово володіє англійською і мріє про кар’єру фотографа. Чи могла вона уявити, що її кращими роботами стануть фотознімки знищеного рідного міста, і вона потрапить спершу до Нью-Йорка, що вирує життям, а потім на розкішній атол Бікіні…

Ця книга не просто роман про кохання. Сюжет з усіма його подіями, стосунками, переживаннями розгортається на тлі подій політичних.

Проведено немов би паралель між страшною трагедією атолу Бікіні й трагедією тисяч людей, що пройшли крізь пекло Третього рейху. Це роман – нагадування: ніщо й ніколи не знімає моральної відповідальності кожного з нас за долю і планети, й окремих її жителів.

Винничук, Ю. П. Танго смерті

Pic

[[Текст]: роман / Ю. П. Винничук. – Харків: Фоліо, 2013. – 379 с.

Манеру Юрія Винничука можна миттєво упізнати, на стільки вона відрізняється від усього, що для нас звичне у нашій літ ературі. Але манера письма у цьому романі – це також і новий Винничук із захоплюючим сюжетом, в якому є і пошуки давнього манускрипту, і таємниця «Танга смерті», яке виконували в’язні Ялівського концтабору у Львові. Це книга, яку мовби не читаєш, а живеш у ній.

Події у романі розгортаються у двох сюжетних зрізах. У довоєнному Львові і під час Другої світової війни. Четверо друзів - українець, поляк, німець і єврей, батьки яких були бійцями УНР і загинули у 1921 році під Базаром, - переживають різноманітні пригоди, закохуються, воюють, але за будь-яких катаклізмів не зраджують своєї дружби.

Паралельно у наші дні відбуваються інші події з іншими героями. І не лише у Львові, але й у Туреччині. Проте яким чином обидві сюжетні лінії зійдуться до купи, довідаєтеся у несподіваному фіналі.

Андрій Любка: «Отримавши змогу стати першим читачем роману» «Танго смерті в рукописі, мушу визнати, що з його появою маємо тепер українського Умберто Еко та ще й нотками Бохеса.

Вплести в тканину твору і трагізм, і гумор, і любовну та детективну інтригу, і цілі сторінки енциклопедичних знань та переказів, описати довоєнний Львів так живо, так смачно – для цього треба було оволодіти неабиякою майстерністю і неабиякими знаннями. Українцям текст у такому історичному світлі давно був потрібен».