Новини і Події

Інформація про життя Збаразької ЦБ та ЦДБ в 2018 році


 • ПЕРЕЙТИ ДО НОВИН БІБЛІОТЕК-ФІЛІЙ

 • 16 березня 2018р. Збаразька ЦДБ.

  Pic

  Те, що у геніїв немає дати смерті, а є лише дата народження - відомо давно. Бо безсмертні їхні думки, їхні справи, що допомагають наступним поколінням долати час, жити правдою й істиною, не забувати про своє покликання на землі...
  Геній Шевченка особливий: кріпак із загубленого в степах українського села, він піднявся до поводиря цілого народу. Вшановуємо Великого Кобзаря у Шевченківські дні, у дні державних свят. Бо Тарас Шевченко - вершина нашого національного духу!
  У слові, пісні та пензлі збаражани щорічно вшановують свого пророка. Пісенні дійства відбулися у школах, міській раді, відкриття виставки - в Замковому палаці князів Збаразьких.
  7 березня в залі музичної школі пройшов святковий концерт "Пророче слово Кобзаря", присвячений 204-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.
  Працівники Збаразьких центральних бібліотек прийняли участь у вшануванні та розкрили книжкову виставку, де були представлені високохудожні книги та фотоальбоми, що показують багатогранність творчості Тараса Шевченка. В читальному залі Збаразької ЦБ постійно діє книжкова виставка творів поета та літератури про нього, папка-досьє поповнюється новими матеріалами. Цьогорічна виставка однієї книги, яку ще називають "другою Біблією українця"- "Кобзар" Т. Шевченка привертає увагу читачів ще й своєю назвою - цитатою Володимира Кравчука: "Коли осмута в душу заповза, відкрий "Кобзар" на будь-якій сторінці...Розверзнуться словесні небеса, Творцю заглянеш в очі наодинці".

  12 березня 2018р.

  До ДНЯ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ, який ми відзначаємо 14 березня та з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, Picсуверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників АТО бібліотекарями сільських бібліотек-філій зібрано спогади воїнів-учасників АТО на Сході України.
  На основі зібраних матеріалів методично-бібліографічний відділ видав посібник «ВОЇНИ ЗБАРАЖЧИНИ У ЗОНІ АТО. СПОГАДИ УЧАСНИКІВ АТО НА СХОДІ УКРАЇНИ».
  Війна – це зараз не слово, а реальність. Але кожен з нас хоче миру. Мир, незалежність та цілісність держави завойовують для нас учасники АТО – справжні герої сучасності. Про них варто знімати фільми, писати книжки та розповідати в школах. Ми повинні зробити все, щоб про них не забули.

  переглянути

  9 березня 2018р. Збаразька ЦДБ.

  Pic Pic Pic Pic

  Саме навесні, у прекрасну пору цвітіння ніжних підсніжників, синіх пролісків, на нашій славній Україні народився відомий поет, великий Кобзар –Тарас Григорович Шевченко. Саме зараз по всій Україні проходять Шевченківські дні, в які ми з вдячністю і теплом згадуємо великого поета.
  В центральній бібліотеці для дітей з цієї нагоди розкрито книжкові виставки «Кобзарем його ми звемо»(відділ обслуговування учнів 1-4 класів) , «І чужому научайтесь. Й свого не цурайтесь…»(відділ обслуговування учнів 5-9 класів).І вже традиційно в ці дні діти читають поезії Тараса Григоровича, адже вони допомагають осмислити минуле та зазирнути в майбутнє, відкрити для себе нове в мудрих рядках його творчості..

  7 березня 2018р. Збаразька ЦДБ.

  Pic Pic Pic

  3 давніх-давен на нашій українській землі образ довгожданої весни уособлювала гарна молода дівчина з вінком квітів на голові. Народний образ весни – це образ краси, сили і надії. Першим і, по-жіночому особливим, місяцем є Березень. Він, як мовиться в народі, й усміхнеться і заплаче, і ошкіриться крутим норовом. Та коли з’являються весняні квіти так хочеться принести їх для мами.
  На початку березня читачі центральної бібліотеки для дітей зібралися у відділі обслуговування учнів 1-4 класів на майстер клас «Любій мамі на світанні квітку подарую». Діти із задоволенням виготовили святкові листівки з квітами та забрали їх додому, щоб привітати своїх матусь з весною.
  Працівники центральної бібліотеки для дітей також вітають матусь наших чудових читачів з святом весни.
  Щасливі будьте, гарні і здорові, Хай дітки Ваші виростають в радості й любові!

  5 березня 2018р. Збаразька ЦДБ.

  Pic

  5 березня минуло 115 років з дня народження Наталі Львівни Забіли, письменниці, твори якої з великим задоволенням читає не одне покоління. Притаманне їй уміння просто і невимушено розмовляти з дітьми, знання психології малят, уміння писати зрозуміло й цікаво, лірично й серйозно, подаючи одночасно потрібну інформацію та виховуючи найкращі людські якості, залишають її твори актуальними й до сьогодні. У творчому доробку письменниці вірші, повісті, оповідання, п’єси і драматичні поеми, а також опубліковані у періодичних виданнях десятки вдумливих статей і рецензій. На таких творах, як «Хатинка на ялинці», «Про Тарасика й Марисю», «Ясоччина книжка», «Катруся вже велика», «Під дубом зеленим», «Веснянки», «Про дівчинку Маринку», «Перший крок», «Малим про велике», «Веселі друзі» та багатьох інших виховувалось не одне покоління української дітвори.
  Наталя Забіла подарувала дітям майже двісті книжок. І впродовж усього творчого життя вона сповідувала один принцип: для дітей треба писати так само добре, як і для дорослих, і навіть ще краще. Наталя Львівна ніколи не загравала з юним читачем, а вела розмову з ним серйозно й шанобливо про речі дуже важливі, вселюдські моральні цінності та пріоритети, що залишаються незмінними в усі часи. Саме тому книжки письменниці й донині читають, знають, люблять.
  До ювілею письменниці в Збаразькій центральній бібліотеці для дітей розкрито книжкову виставку, проведено літературну годину «Під ясним сонцем» та готується запис аудіокниги для слабозрячих та незрячих дітей «Ясоччина книжка»..

  3 березня 2018р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic Pic

  3-го березня в залі Збаразької міської ради відбулася презентація книги Богдана Андрушківа "Незламна" про зв'язкову, розвідницю та медика УПА, жительку Збаража Ганну Лінько (Ковальчук), псевдо "Лілея". Захід, який підготували та провели бібліотекарі Збаразької центральної районної бібліотеки, відбувся з участю автора та головної героїні книги, яка напередодні відзначила свій 94-ий день народження.
  В залі були присутні рідні, близькі та друзі пані Ганни, міський голова Роман Полікровський, директор Збаразької ЦБС Оксана Бойко, бібліотекарі центральних районних бібліотек, підопічні Збаразького терцентру соціального обслуговування, інтелігенція міста.
  Книга "Незламна" - це біографічний та політико-психологічний нарис про Ганну Степанівну Лінько.Через призму життєвих перипетій цієї незламної жінки автор показує повстанський приклад подвигу та стійкості дівчат періоду національно-визвольної боротьби середини 20-го століття. Письменник впевнений, що про таких людей потрібно писати романи, бо, за допомогою одного тільки нарису, неможливо розкрити всю глибину особистості та усвідомити, що і боротьба, і життя, незважаючи на всі ті страшні випробування, що довелося пройти, були покладені на олтар рідній Україні такими людьми, як Ганна Степанівна, її чоловік, Трохим Лінько, брат Іван, бабуся Марія Василівна з Охримівців, та багатьма іншими героями того часу, про яких мають знати нащадки.
  Ведучі заходу - бібліотекарі Тетяна Стахів і Мар'яна Шмігель - ознайомили присутніх з біографією головної героїні, зачитуючи уривки її спогадів з книги "Незламна". Демонструвались відеозаписи пісень: "Світить сонце, світить ясне", "Нас не там весна зустріла", "Пісня про Майдан", "Ой, у лісі на полянці" з фотослайдами життєвих доріг Ганни Лінько. Над обробкою слайдів та створенням відео працював Василь Чорняк, системний адміністратор Збаразької ЦБС.
  Хор Союзу Українок виконав для своєї колишньої подруги-союзянки такі пісні: "Зрубали ялину, сплели домовину" - присвячена пам"яті розтріляних хлопців-упівців, серед яких був і наречений Ганни Степанівни, Володимир Сивий; "Країно моя Україно"; "Хто ти є, Україно?". Звучала пісня в дарунок "Гей, сестро, вгору очі".
  Вітальні слова та уклінна подяка за приклад життєвого подвигу звучали у виступі керівника Збаразького територіального центру соціального обслуговування Наталія Мандзюк, яка наголосила, що недаремно жінки, що боролися в УПА, мали псевдоніми від назв квітів - Лілея, Троянда, Конвалія, та інші, бо дійсно це був самий цвіт української нації, і поки ми будемо про них пам"ятати і брати приклад, доти і буде незалежною наша українська земля.
  Голова районної управи Братства ОУН-УПА Ярослав Брега привітав пані Ганну піснею, виконаною акапельно, і сказав, що поки серед нас живуть такі люди, ми повинні записувати їхні свідчення та розповіді, щоб залишити цю історію, ці подвиги для нащадків.
  Відрадно, що в минулому році вийшла книга спогадів Ярослава Перчишина "Сповідь моїм землякам", а нині - вже маємо "Незламну" Богдана Андрушківа.
  Головна героїня дійства Ганна Степанівна щиро дякувала всім присутнім за проведення презентації, за те, що прийшли привітати її з особистим святом.
  У виконанні всіх присутніх прозвучала пісня-молитва "Многая літа".
  Більше світлин та інформації про презентацію книги "Незламна"- на шпальтах газет та сюжеті телеканалу ТТБ, де також будуть інтерв'ю з автором та героїнею книги.

  2 березня 2018р. Збаразька ЦДБ.

  Pic Pic

  Володарем 2018 року за східним календарем є Собака. У безмежному світі природи немає у людини вірнішого та відданішого друга як собака. Він не лише найкращий, але й найдавніший друг людини. Вчені-археологи стверджують, що собака служить людині понад 15000 років!
  У наш час існує майже 400порід собак –великих і маленьких, розумних і дужих, красивих і працьовитих. Сучасні породи собак поділяються на три групи: мисливські, службові й декоративні. Про породи собак, правила догляду за ними, цікаві історії з їх життя розповідає література з книжкової виставки «Є собаки усілякі», яку розкрито у відділі обслуговування учнів 1-4 класів центральної бібліотеки для дітей.

  1 березня 2018р. Збаразька ЦДБ.

  Pic

  Зима весні не віддає ключів…
  Вночі та вранці дихає у спину.
  І приморозок, наче плащ з парчі,
  Висріблює і пагорби, й долини…
  Хоч на дворі лютують морози, а земля все ще відпочиває під снігом, та на календарі вже весна. Усіх, хто прагне весняного настрою, пташиного щебету, сонечка та ніжної зеленої травички запрошуємо у центральну бібліотеку для дітей переглянути книжкову виставку «Прийшла весна до нас у гості».

  21 лютого 2018р. Збаразька ЦДБ.

  Pic

  21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Саме так вчені-лінгвісти намагаються привернути увагу людей щодо володіння рідною мовою. На сьогоднішній день людство розмовляє на семи тисячах мов. А кожні два тижні одна з них зникає .
  В Україні цей день святкується з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
  На підтримку Міжнародного дня рідної мови в центральній бібліотеці для дітей розкрито книжкову виставку «Мови чисте джерело» та проведено мовознавчу гру «Краса імені твого».
  У світі про українську мову кажуть, що вона співуча, солов'їна, багата. І від кожного з нас залежить, щоб жила наша мова, одна з найкрасивіших мов світу.

  20 лютого 2018р. Збаразька ЦБ.

  Pic

  Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.
  Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи.
  Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.
  2018 рік оголошений Роком державної мови в Україні, тому Збаразька центральна бібліотека акцентувала свою увагу, передусім, на популяризації видань рідною мовою: розкрито книжкову виставку, що діє протягом року, представлено новий стелаж надходжень з україномовними книгами українських та зарубіжних авторів, оформлено куточок "Рідне слово моє - в нім озвуться віки" з довідниками, словниками, посібниками з українського правопису.

  22 лютого 2018р. Збаразька ЦДБ.

  Pic Pic Pic

  У межах реалізації проекту «Нова українська школа» 20-21лютого в Збаразькій центральній дитячій бібліотеці побували учні трьох 1-х пілотних класів Збаразької загальноосвітньої школи І-ІІІ №1 на одному із занять тижня «Мої улюблені книжки».
  Під час відвідин бібліотеки діти ознайомилися з правилами поводження з книгою, з читацьким формуляром, з книгами та періодикою для їх віку, наявними в бібліотеці. Всіх присутніх зацікавили мультфільми про бібліотеку та історія про лисичку, яка випадково заскочила до бібліотеки, і потрапила до надзвичайного світу знань. Також діти читали поезії нашого земляка, члена Національної спілки журналістів України, та Національної спілки письменників України – Володимира Кравчука.

  Pic Pic Pic

  20 лютого 2018р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic Pic

  20 лютого 2014 року увійшло в історію України, як "чорний четвер". День розстрілу Небесної сотні...В цей день загинули Устим Голоднюк зі Збаража та Назарій Войтович з с. Травневе Збаразького району. За даними слідства, від пострілів снайперів у формі спецпризначенців «Беркуту» на вулиці Інститутській у центрі Києва 20 лютого загинули 48 учасників Революції Гідності. Всі вони навіки вписали свої імена в літопис української історії, як Герої Небесної сотні.
  Завдяки їхньому подвигу день 20 лютого став переломним моментом і змінив хід подій в Україні, наблизивши її до європейського майбутнього.
  В Збаразькій бібліотеці розкрито виставку-пам"ять "Небесну сотню зорі освітили, щоби безсмертною лишилась в небесах." Постійно діюча книжкова виставка "Герої не вмирають", поповнюється новими виданнями про Революцію Гідності та війну на Сході країни. В минулому році це були книги: "Іловайськ" Євгена Положія, "Аеропорт" Сергія Лойка, "Лицарі звитяги" і "Я - війна" Любові Гонтарук, та інші. В цьому році надійшли книги, що вже стали бестселерами - "Рейс" Сергія Лойка та "Інтернат" Сергія Жадана.
  Сьогодні працівники Збаразьких центральних бібліотек прийняли участь в молебені пам"яті за загиблими Героями Небесної сотні на майдані Івана Франка. Пам"ятаємо!

  19 лютого 2018р.

  Pic
  Особливе місце в історії української музичної культури належить Василеві Барвінському – видатному композитору ХХ століття, талановитому педагогу, виконавцю, вченому, активному громадському діячеві, уродженцю м. Тернопіль, якому в цьому році, 20 лютого виповнюється 130 років від дня народження.
  З нагоди цієї дати відділом інформаційних технологій та автоматизації бібліотечних процесів Збаразької ЦБС створено відеопрезентацію «Я вибрав до життя боротьбу і працю».
  Василь Барвінський належить до плеяди митців, чия творчість припала на часи жорсткого випробування долею (дві світові війни, нацистський і сталінський терори). Все своє життя композитор присвятив служінню мистецтву та рідній культурі. Творча постать митця вражає своєю неординарністю та глибиною.

  переглянути

  14 лютого 2018р.

  Pic Pic

  «Я починаю з кохання, адже скільки б його не заперечували, воно є головним у житті людини».(Ш.Бодлер)
  До дня закоханих в центральних районних бібліотеках Збаража пройшов флеш-моб "Я люблю бібліотеку".
  Всіх шанувальників книги та бібліотеки запрошуємо у новостворену фан-зону!

  10 лютого 2018р.

  Pic
  Сьогодні, 10 лютого, минає 10 років, як відійшов у Вічність уродженець Вишнівця журналіст, поет, шанувальник бібліотеки, щира і чуйна людина Ігор Філик. Згадуючи про нього добрими словами, в Збаразькій центральній бібліотеці розкрито книжкову виставку, присвячену його світлій пам"яті. На виставці представлені дві збірки поезій, окремі вірші Ігоря в літературно-мистецьких збірниках "Рушник", газетних вирізках. Збережений рукописний вірш, який він написав для підготовки сценарію до вшанування дня Чорнобильської трагедії.

  6 лютого 2018р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic Pic

  «Вік живи –вік навчайся!»
  Користуватися комп’ютером у наш час – це звикла справа. Сьогодні майже вся діяльність людини супроводжується інноваційними технологіями, які допомагають розвиватись та збагачувати свої знання, швидко та оперативно отримувати необхідну інформацію, економити час і раціоналізувати свою діяльність. Проте старшому поколінню треба докласти чималих зусиль, аби збагнути, як він працює. Більшість людей поважного віку не мають вдома комп’ютери та не вміють ними користуватися. Саме тому працівники терцентру та Збаразької ЦБС організували заняття для літніх людей. Підопічні проявили ентузіазм та цікавість під час заняття. Інструктор Василь Михайлович розповів, як працюють комп’ютери та що можна робити з їх допомогою. Так,поважні пані ознайомилися з Інтернетом та соціальними мережами, дізналися як спілкуватися з рідними,які перебувають закордоном із допомогою програми Skype, та як знаходитись в курсі подій, що відбуваються в Україні та в світі. Сучасна медицина довела, що люди після 50 років, які працюють на комп’ютері, освоїли Інтернет та активно користуються ним, значно покращують свій мозковий кровообіг, продовжують життя. Для людей похилого віку комп’ютер відкриває масу можливостей і може стати незамінним помічником у повсякденному житті.

  2 лютого 2018р.

  Pic
  До 100-річчя бою під Крутами відділом інформаційних технологій та автоматизації бібліотечних процесів Збаразької ЦБС видано рекомендаційний список електронних ресурсів «ЖАР І ХОЛОД СІЧНЯ 1918-ГО…»
  Видання включає перелік інтернет-ресурсів, що будуть корисними для вчителів та викладачів історії України, а також учням загальноосвітніх шкіл та студентам вищих навчальних закладів для кращого засвоєння навчальної програми.
  Окремі розділи стануть в нагоді бібліотекарям, працівникам культури в організації літературних годин, вечорів пам’яті та інших масових заходів з нагоди відзначення цієї трагічної події.
  Електронну версію видання можна переглянути за адресою:

  переглянути

  29 січня 2018р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic Pic

  29 січня 2018 року минає 100 років битви під Крутами. Тепер уже зрозуміло – цей день назавжди став знаковим для України. 300 вояків Української народної республіки, серед яких більшість складали київські студенти і ліцеїсти, прийняли нерівний бій з чотирьохтисячним більшовицьким військом на чолі з колишнім царським підполковником Муравйовим.
  Крути – одна з численних битв українського народу за свою незалежність. Але вони посідають одне з найважливіших місць в нашій історії. Ці відважні юнаки дали бій переважаючим силам ворога. Вони лише на кілька днів затримали наступ «червоних» росіян на Київ. І саме цих кількох діб вистачило, щоб на століття наперед закласти основу української державності. Уряд Центральної Ради зміг укласти Брестський договір і цим самим засвідчити міжнародну суб’єктність Української народної республіки.
  В Збаразькій центральній бібліотеці розкрито книжкову виставку-пам"ять "Мужність, закарбована довічно" і проводиться тижневий флеш-моб пам"яті "Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ"

  9 січня 2018р. Збаразька ЦБ.

  Pic
  Збаразькій центральній бібліотеці відбувся духовно-пісенний вернісаж "Мотив колядки зазира у душу". Бібліотекарі разом з колядниками славили народження Ісуса, приймали різвяно-новорічні віншування.

  6 січня 2018р. Відділ ІТ та АБП.

  Pic
  6 січня 2018 року ми святкували 80-річчя від дня народження справжнього «витязя молодої української поезії» Василя Стуса. Людини, що стала символом Українського Опору другої половини ХХ століття, ключовою постаттю духовного життя доби, письменника, правозахисника, борця.
  Роль, яку відігравала постать Василя Стуса у розвитку української літератури ХХ століття, відновленні української державності та національної ідеї важко переоцінити.
  Відділом інформаційних технологій та автоматизації бібліотечних процесів Збаразької ЦБС з цієї нагоди створено віртуальну виставку-портрет «ЯРІЙ ДУШЕ! ЯРІЙ, А НЕ РИДАЙ…».

  переглянути

  6 січня 2018р. Збаразька ЦБ.

  PicНа Святвечір, 6 січня 1898 року на станції Дебальцеве (тепер - Донецька область) народився Володимир Сосюра, відомий український поет-лірик, 120-ту річницю від дня народження якого вшановуємо цими днями.
  Родина майбутнього поета переїхала до селища Третя Рота, що зараз є частиною Лисичанська. З 11 років Володимир підтримував родину, працюючи в бондарському цеху, телефоністом, чорноробом. Закінчив два училища, продовжував тяжко працювати. Під час Української революції 1917–1921 років служив бунчужним 3-го Гайдамацького полку Армії УНР, пізніше вступив у лави РСЧА.
  В архівах збереглися ненадруковані вірші Сосюри українською мовою, які він писав, перебуваючи в Армії УНР. А перший друкований вірш «Плач волн» поет опублікував 1917 року в лисичанській газеті «Голос рабочего». В 1921 році побачила світ друга збірка Сосюри «Поезії». В 1920-ті роки поет прагнув розвитку нової культури. Співпрацював із літературними організаціями «Плуг», «Гарт», «ВАПЛІТЕ», «ВУСПП». Окрім будівничої тематики, він майже один серед українських митців культивував інтимну та любовну лірику.
  В 1930-х роках особисте життя та творчість письменника були затьмарені трагедією Голодомору та репресіями, що довели його до межі психічного розладу. В 1934 році Сосюру виключили зі Спілки радянських письменників за «націоналістичні ухили» (поновили лише 1936 року). І хоча 1948 року поета відзначили найвищою Сталінською премією, прихильність режиму була примарною. 1949 року другу дружину поета Марію Гаврилівну заарештували за звинуваченням у розголошенні державної таємниці й заслали до Казахстану. 1951 року письменник був знову обвинувачений у «буржуазному націоналізмі» за патріотичну поезію «Любіть Україну». Помер Володимир Сосюра 8 січня 1965 року.
  Вшановуючи 120-річчя з дня народження В.Сосюри, в читальному залі Збаразької ЦБ розкрито книжкову виставку "Коли додому я прийду В годину радісну, побідну, Я на коліна упаду І поцілую землю рідну".

  4 січня 2018р. Збаразька ЦБ.

  Pic Напередодні 80-річчя від дня народження легендарного поета і борця Василя Стуса, який народився 6 січня 1938 року, в УКРІНФОРМ відбулася прес-конференція "Він голови не гнув".
  В Збаразькій центральній бібліотеці було організовано відеоперегляд та розкрито книжкову виставку "Народжений в Святвечір та освячений Словом".
  Учасниками прес-конференції були: Левко Лук'яненко - Герой України, політик та громадський діяч, народний депутат України, співзасновник Української Гельсінської Групи, автор "Акта проголошення незалежності України", лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка 2016 року; Дмитро Стус - генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка, син поета Василя Стуса; Євген Гринів - заступник голови Ради ВГО "Меморіал" імені Василя Стуса, народний депутат України 1-го скликання, головний редактор правозахисної газети "Український меморіал", член Національної спілки журналістів України; Богдан Моркляник - перший заступник голови правління ВГО "Меморіал" імені Василя Стуса, український громадський діяч, доктор технічних наук, професор; Василь Шендеровський - член правління ВГО "Меморіал" ім. Василя Стуса, доктор фізико-математичних наук, професор; Володимир Сергійчук - член правління ВГО "Меморіал" імені Василя Стуса, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Юрій Баланюк - заступник голови правління ВГО "Меморіал" імені Василя Стуса, керівник проекту "Українська мить".
  В межах прес-конференції презентували унікальні архівні спогади В'ячеслава Чорновола про Василя Стуса. "Є і папери, які, як кажуть, "не горять". В архівах "Меморіалу" знайшлись спогади про Василя Стуса, підписані рукою В'ячеслава Чорновола. Цей документ був досі невідомий", - заявив член правління ВГО "Меморіал" ім. Василя Стуса, історик Володимир Сергійчук.

  2 січня 2018р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic Pic

  Напередодні Різдвяних свят Збаразька центральна книгозбірня хоче подякувати своїм користувачам та всім шанувальникам книги за те, що були разом з нею в 2017 році і привітати з Новим 2018-им роком та Різдвом Христовим!
  Читальний зал прикрашений новорічною виставкою-інсталяцією з чотирьох ялинок,три з яких "виросли" з книжок Івана Франка, Тараса Шевченка та Лесі Українки, і мають назву "Книжкові ялинки геніїв". Вишукані витинанки на шибках вікон, сяйво ялинки, затишок від каміна, нові книги,- бібліотекарі раді вітати своїх користувачів! Нехай кожен день 2018-го року буде таким же світлим, чистим і радісним, як сторінки цікавої та мудрої книги!


  Інформація про життя бібліотек-філій Збаразької ЦБС в 2018 році


  16 березня 2018р.
  Бібліотека-філія с.Кретівці

  Pic Pic

  Початок березня в Україні проходить під знаком вшанування українського генія і національного героя, талановитого письменника, поета і художника Тараса Григоровича Шевченка. Адже на 9 і 10 березня випадають річниці народження і смерті Великого Кобзаря (1814-1861р.р.).
  Щороку у перші дні весни у Коханівській бібліотеці-філії проводять заходи, присвячені Т.Г. Шевченку. Тож і цього року 14 березня відбулись Шевченківські читання «Літопис шани та любові».
  Щирими, зворушливими словами привітала гостей та учасників заходу бібліотекар Крисько Марія. Зокрема, вона наголосила, що геніальні твори великого Кобзаря співзвучні дню сьогоднішньому. У заході прийняли участь учні місцевої загальноосвітньої школи. У стінах книгозбірні з уст Рибчинської Каріни, Чумадевської Дарії, Скоропляс Іоанни, Чумадевського Дмитра, Данилюк Анастасії, Чумадевської Лізи, Богуславського Артема та Чумадевського Максима звучали невмирущі шевченківські рядки. Неабиякий ораторський хист учасників справив велике враження на гостей Шевченківських читань.
  Золотими літерами в історію України увійшло ім’я Великого Кобзаря – Тараса Шевченка. Тож усі присутні в цей день мали можливість ще глибше пізнати шевченкову літературну спадщину, філософські думки, осягнути значимість Великого Кобзаря для сьогодення.

  9 березня 2018р.
  Бібліотека-філія с.Кретівці

  Pic

  В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського Кобзаря – Т.Г.Шевченка. І знову - березень... І знову линуть до нас думи геніального українського поета.... Знов прийшла на землю Шевченкова весна…
  Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Тараса Шевченка, до постаті, яка у своїй величі була, є і залишиться ні з чим не зрівняною, невичерпною для людського подиву й осягнення.
  Нині Шевченко актуальний, бо, щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне, цікаве, злободенне. Шевченко - завжди сучасний. Збагнути цей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до геніальних Кобзаревих рядків.
  Допоможе осягнути кожному велич Шевченка книжкова виставка – портрет «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття, і голос твій нам душу окриля!» організована в книгозбірні с. Кретівці.

  6 березня 2018р.
  Бібліотека-філія с.Кретівці

  Pic Pic

  5 березня минуло 115 років з дня народження українській дитячій письменниці Наталі Забіли.
  Наталя Забіла – українська письменниця, яка майже за півстолітній життєвий шлях подарувала дітям більш півтори сотні книг. Вона ніколи не загравала з дітьми, а завжди вела розмову з ними серйозно й шанобливо про різні дуже важливі речі, про вселюдські моральні принципи, про сприйняття навколишнього світу таким, як він є. Творчий принцип Наталі Львівни: для дітей треба писати так само добре, як і для дорослих, і навіть ще краще. Тому і сьогодні її книжки читають, знають і люблять читачі-діти.
  Близько 200 книжок для дітей видала Наталя Забіла за час своєї літературної діяльності. У своїх творах письменниця створює для дітей чарівний свііт, потрапляючи в який юний читач починає думати, визначати власне ставлення до явищ і подій, обирати своє місце в житті, проявляти свої симпатії і антипатії.
  До 115-ї річниці від дня народження Наталі Забіли у бібліотеці – філії с. Кретівці організована книжкова виставка "Веселим малюкам".
  В нашій бібліотеці книги Наталі Забіли користуються великою популярністю. Їх можна назвати захоплюючими "підручниками життя", котрі так цікаво, дохідливо і високохудожньо розповідають про довколишній світ, рідну природу, про людське життя, вчать юного читача рости справжньою людиною.
  Ювілей Наталі Забіли відзначаємо весною, коли природа дарує нам перші квіти, навколо все оживає, оновлюється. У творчості Наталі Забіли природа посідає дуже важливе місце. Давно відомо, що той, хто любить природу, хто милується нею, хто може зачаруватися чудовим краєвидом, той і до людей ставиться з ніжністю і увагою, з теплом і добрими намірами. Природа пом'якшує серце, породжує піднесення, викликає захоплення життям.

  2 березня 2018р.
  Бібліотека-філія с.Кретівці

  Pic

  Весна – довгоочікувана пора року. Це – пора любові, тепла, ніжності та краси, час нових вражень, емоцій та нових починань. Весна приносить із собою не тільки довгоочікуване тепло, вона приносить радість і надію, надію на краще. Після невблаганних морозів та лютих завірюх, після снігів, які вкривають землю пуховою ковдрою, після зимової сплячки, у яку, здається, впадають не лише деякі види звірів, а вся природа, нарешті настає Весна — прекрасна царівна у зеленому вбранні та віночку ніжних квітів.
  Але цьогорічна весна це зовсім не весняне, а справжнє зимове, диво з хурделицями, тріскучими морозами і різними несподіванками! Незбагненний світ природи завжди приваблював людину.
  Цікаві книги, журнали про чудову пору року - весну - підібрані на ілюстративно - книжковій виставці «Йде весна – королева світу», щоб відкрити читачеві красу і загадковість рідної землі, познайомити їх з найкращими віршами, оповіданнями, казками та історіями, написаними українськими і зарубіжними авторами.
  Вже стало традицією виготовлення весняних квітів. Цього разу на майстер класі , який провела бібліотекар книгозбірні с. Кретівці , діти вчилися робити квіти із салфеток. Було дуже цікаво. Діти створили весняний букет квітів і читали книги про весну.

  26 лютого 2018р.
  Бібліотека-філія с.Кретівці

  Pic

  25 лютого 2018 року ми відзначили 100 років, відколи Тризуб став державним гербом України.
  Тризуб є давнім українським символом. Його найдревніше зображення, віднайдене археологами, датується X століттям. Припускають, що це був магічний знак роду, оберіг. Відомо до 40 його тлумачень: тризубець, підсвічник-трикірій, сокіл, якір, житній колос, лук зі стрілою, триєдина жертва в ім’я перемоги життя над смертю...
  В бібліотеці – філії було розкрито книжкову виставку – розповідь « Тризуб – священний символ української державності».

  Бібліотека-філія с.Лози

  Pic Pic Pic

  Храмом духовності, місцем збереження книжкових скарбів, осередком цікавого спілкування і відкриття прекрасного є бібліотека на селі.
  Однією з кращих бібліотек-філій Збаразької ЦБС є Лозівська книгозбірня, яку очолює бібліотекар Алла Косяк. Читачам приємно відвідувати її, адже тут панує дружня атмосфера, все чітко налагоджено, на своєму місці, і, водночас, просто, доступно, красиво і зручно.
  Родзинкою Лозівської бібліотеки-філії є експозиція, що вражає своєю самобутністю «Українська хата на добро багата», до створення якої бібліотекаря книгозбірні спонукав інтерес сучасних дітей до історії свого коріння та народознавства. На виставці-інсталяції містяться старовинні предмети вжитку, побуту, які подаровані місцевими жителями, окрасою світлиці є виставка виробів місцевих народних майстрів «Руками створена краса».
  Бібліотекар разом із активними користувачами книгозбірні продовжує творчу роботу з оформлення народознавчого кутка та пошук нових експонатів для його поповнення.

  26 лютого 2018р.
  Бібліотека-філія с.Кретівці

  Pic

  В останні лютневі дні Україна традиційно вшановує славетну письменницю Лесю Українку – це Лесині дні. 25 лютого 2018 року виповнюється 147 років від дня народження геніальної української поетеси та активної громадської діячки Лесі Українки (справжнє ім’я – Лариса Петрівна Косач-Квітка, 1871-1913). Завдяки щирій відданості рідній країні, її ім'я стало одним із символів української держави.
  Пропонуємо Вашій увазі книжкову виставку "На шлях я вийшла ранньою весною, І тихий спів несмілий заспівала".

  21 лютого 2018р.
  Бібліотека-філія с.Кретівці

  Pic

  З нагоди Міжнародного дня рідної мови , який традиційно святкують в Україні 21 лютого, у книгозбірні с. Кретіці організована тематична книжкова виставка "Ти наше диво калинове, кохана українська мова".
  Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячної еволюції кожного етносу.
  Тематика виставки допомагає виховувати почуття любові до рідної мови, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу. Вона знайомить з найцікавішими фактами про українську мову, історію її виникнення та історію заснування Дня рідної мови.
  Тож любімо і говорімо на ній, вивчаймо та бережімо, шануймо та збагачуймо нашу українську мову!

  Бібліотека-філія с.Романове Село

  Pic Pic Pic

  Лозівська бібліотека-філія Збаразької ЦБС запрошує читачів-дошкільників, читачів молодшого шкільного віку та їх батьків на перегляд книг, які представлені на виставках-інсталяціях «У світі тварин» та «У світі птахів».
  Представлені читачам книги наповнені чудовим пізнавальним матеріалом, який вдало поєднується з казками, віршами, загадками та історіями про тварин, які навчають любити і берегти природу, а м’які іграшки роблять виставки-інсталяції цікавими, затишними, домашніми.
  Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись з представленими на виставці документами та взяти їх з собою. Адже тваринний світ такий цікавий і незвіданий.

  Бібліотека-філія с.Лози

  Pic

  нашому дитинстві та дитинстві наших батьків настільні ігри на папері займали окреме місце у сфері розваг, адже тоді не було комп'ютерів і приставок, а дітвора розважала себе, як могла. Сьогодні, в століття всесвітньої комп'ютеризації, такі ігри незаслужено призабуті, адже багато з них цілком здатні розважити, як двох нудьгуючих людей, так і цілу галасливу компанію.
  Бібліотекар Лозівської книгозбірні Алла Косяк завжди пропонує дітям молодшого та середнього шкільного віку цікаві розвиваючі ігри. Ігри на папері займають особливе місце у дітей, які відвідують книгозбірню. Для більшості таких іграшок досить роздобути листок паперу і кілька олівців, після чого починається бурхливий ігровий процес, азарт долає, і такі розваги затягуються на довгий час.
  Із секретом та правилами однієї з таких ігор «МОРЗІКО» бібліотекар поділилась із своїми маленькими читачами. Ця гра за короткий час стала однією з найпопулярніших і захоплюючих ігор на папері серед дітей.
  До речі, якщо ви не знали, ігри на папері – це не просто відмінне поле для розваг, коли навколо не знаходиться інших варіантів. Це ще й легкий і захоплюючий спосіб розвитку пам'яті, логіки та уяви!

  Бібліотека-філія с.Лози

  Pic Pic Pic

  Лозівська бібліотека-філія Збаразької ЦБС запрошує читачів-дошкільників, читачів молодшого шкільного віку та їх батьків на перегляд книг, які представлені на виставках-інсталяціях «У світі тварин» та «У світі птахів».
  Представлені читачам книги наповнені чудовим пізнавальним матеріалом, який вдало поєднується з казками, віршами, загадками та історіями про тварин, які навчають любити і берегти природу, а м’які іграшки роблять виставки-інсталяції цікавими, затишними, домашніми.
  Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись з представленими на виставці документами та взяти їх з собою. Адже тваринний світ такий цікавий і незвіданий.

  23 лютого 2018р.
  Бібліотека-філія с.Зарубинці

  Pic

  Щороку, 21 лютого Україна, разом зі світовою спільнотою, відзначає Міжнародний день рідної мови.
  У Зарубинській бібліотеці-філії було розгорнуто книжкову виставку «Рідна мова – всесвіту основа!», яка знайомить відвідувачів книгозбірні з історією походження української мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками – словниками.
  «Найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почуття». Панас Мирний

  23 лютого 2018р.
  Бібліотека-філія с.Зарубинці

  Pic

  У Зарубинській бібліотеці-філії користувачі та гості книгозбірні можуть оглянути виставку-пам’ять «А сотню вже зустріли небеса...» , на якій представлені документи, що висвітлюють причини виникнення революції, прагнення та цілі людей, що не пошкодували свого життя заради Батьківщини.
  Ці видання та ілюстрації нагадують всім нам про те, якою ціною була здобута свобода та новий шанс для нашої країни стати справжньою європейською державою.
  Біля книжкової виставки бібліотекар Наталя Цвях також провела хвилину-реквієм для учнів 5-9 класів та розповіла про трагічні події Революції Гідності та постаті героїв Небесної Сотні. Учасники заходу спільно виконали Державний Гімн України та хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих.

  14 лютого 2018р.
  Бібліотека-філія с.Кретівці

  Pic

  Кохання... Багато століть людство не може знайти єдиного визначення для цього неймовірного почуття. Все змінюється у цьому шаленому світі і лише кохання залишається завжди юним, прекрасним, завжди новим, несподіваним і найзагадковішим з усіх людських почуттів...
  Саме кохання надихає поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І якби поставити собі за мету прочитати і передивитися все, що написано про це почуття, людині, без перебільшення, не вистачило б цілого життя.
  Тому лише доторкнутися до вічної теми кохання спробували в бібліотеці – філії с. Кретівці. В день свята всіх закоханих Дня Валентина в читальному залі розпочала експонуватися книжкова виставка - інсталяція "Любові чарівні сторінки".
  Бібліотекарем книгозбірні був проведений майстер - клас по виготовленню валентинок, токож діти взяли участь у акції "Валентинка читацьких симпатій". На листівках у вигляді сердечок вони писали зізнання у любові до книг і бібліотеки.

  15 лютого 2018р.
  Бібліотека-філія с.Кретівці

  Pic

  15 лютого – дата виведення радянських військ з Афганістану, яка стала днем вшанування всіх учасників бойових дій на території інших держав.
  Нині, у 29-річницю тієї незабутньої події, ми віддаємо данину поваги мужності та героїзму воїнів-афганців і їхніх побратимів, які виконували свою непросту місію в більш як двадцяти країнах світу.
  Користувачам бібліотеки –філії с. Кретівці в читальному залі представлена літературна виставка- спогад «Афганістан: біль душі і пам’ять серця».

  8 лютого 2018р.
  Бібліотека-філія с.Кретівці

  Pic Pic

  8 лютого ми відзначаємо 190 -річчя від дня народження французького письменника – фантаста Жуль Верна.
  Можна сказати без перебільшення, що на сторінки книг Жюля Верна вриваються шумовиння хвиль, пісок пустель, вулканічний попіл, арктичні вихори, космічний пил. А місце дії в його романах — не тільки планета Земля, а й увесь Всесвіт.
  Герої Жуля Верна завжди подорожують, здійснюють географічні відкриття, випереджаючи справжні. Вони створюють швидкохідні машини, підводні й повітряні кораблі, досліджують вулкани та глибини морів, проникають у недоступні нетрі, відкривають нові землі.
  То хто ж він був такий цей таємничий Жуль Верн? А на це питання дасть відповідь книжкова виставка "У морській стихії Жуля Верна", організована в нашій бібліотеці до 190-річчя з дня народження письменника. Висавка знайомить читачів з творчістю великого і невтомного письменника-мандрівника і фантаста Жуля Верна.
  Нині він - один із найулюбленіших відомих письменників. Його читають скрізь, куди проникає друковане слово.

  29 січня 2018р.
  Бібліотека-філія с.Кретівці

  Pic Pic Pic

  29 січня 2018 року виповнюється 100 років з часу бою на станції Крути . У пам’яті народу зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що 1918-го стали на захист незалежності своєї Вітчизни.
  Поїзди, проходячи повз цю маленьку станцію, стишують хід, а в день, коли сталася трагедія, тривожно сигналять… Немов будять приспану й присипану порохом забуття нашу пам’ять про тих, хто поклав голову в цих полях, захищаючи незалежність молодої Української держави. Передчасно зів’ялий цвіт, юні романтики…
  Про події тих далеких років розповідає книжкова виставка - спогад «Згадаймо юність, що горіла в Крутах", яка була розкрита 30 січня 2018 р. в бібліотеці – філії с. Кретівці.
  Особливістю бою під Крутами є те, що в ньому на захист Української Народної Республіки стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи супроти ворога, який мав багаторазову чисельну перевагу. Також була проведена бібліотекарем година історії « Розквітай моя ти, Україна!», де всі присутні мали можливість подивитися документальний фільм про бій під Крутами.
  Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща.
  Вічна слава героям Крут!.

  21 січня 2018р.
  Бібліотека-філія с.Кретівці

  Pic

  День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Мабуть, не випадково вказаний день збігався з річницею історичного IV Універсалу Центральної Ради, згідно з яким УНР проголошувалась самостійною, незалежною державою.
  Саме цій знаменній події присвячена виставка – міркування «Моя єдина Україна» , яка була розкрита в бібліотеці – філії с. Кретівці .
  Матеріали представлені на виставці акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918- початку 1919 року охопив майже всю Україну. Об'єднання УНР і ЗУНР стало моделлю цивілізованого демократичного, збирання територій в єдиній суверенній державі. Боротьба українського народу за соборність своїх земель – одна із важливих сторінок нашого минулого.
  Сьогодні День Соборності України, свято рідного краю, свято нашої держави. Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна – Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас. Тож вивчаймо власну історію і цінуймо здобутки попередників!

  2 лютого 2018р.
  Бібліотека-філія с.Шили

  Pic

  «Кращі з кращих за свободу сміло встали без вагань» під такою назвою пройшла історично-патріотична година присвячена 100-річчю бою під Крутами, яку провела в Шилівській загальноосвітній школі бібліотекар місцевої книгозбірні Оксана Хомик.
  Бібліотекар ознайомила учнів та вчителів із перебігом подій 28-29 січня 1918 року. Цікавою та змістовною була розповідь ведучої про вшанування героїв Крут в селі Шили у 20-40-х роках минулого століття. В ті роки організаторами вшанувань були члени «Просвіти». Традиційно на кожні урочистості члени драмгуртка на сцені Народного Дому грали виставу «Крути». Художник С. Савчак в ті роки намалював на стіні Народного Дому картину «Бій під Крутами».
  Величаво, із піднесенням прозвучала поезія П. Тичини «На Аскольдовій могилі України цвіт», вірш Павла Тичини «Пам’яті тридцяти», який називають народною баладою, присвяченою героям Крут. Зворушливо звучала поезія Оксани Максимишин-Корабель із вуст бібліотекаря Оксани Хомик, у якій описано зустріч Сергія Нігояна та полеглого під Крутами бійця у Раю.
  Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих у бою під Крутами та воїнів, сучасних захисників на сході України. Слава про молодих Героїв невмируща. Вони є для нас прикладом жертовної любові до України та самовідданого служіння рідному народу.