Новини і Події

Інформація про життя Збаразької ЦБ та ЦДБ в 2018 році


 • ПЕРЕЙТИ ДО НОВИН БІБЛІОТЕК-ФІЛІЙ

 • 9 січня 2018р. Збаразька ЦБ.

  Pic
  Збаразькій центральній бібліотеці відбувся духовно-пісенний вернісаж "Мотив колядки зазира у душу". Бібліотекарі разом з колядниками славили народження Ісуса, приймали різвяно-новорічні віншування.


  6 січня 2018р. Відділ ІТ та АБП.

  Pic
  6 січня 2018 року ми святкували 80-річчя від дня народження справжнього «витязя молодої української поезії» Василя Стуса. Людини, що стала символом Українського Опору другої половини ХХ століття, ключовою постаттю духовного життя доби, письменника, правозахисника, борця.
  Роль, яку відігравала постать Василя Стуса у розвитку української літератури ХХ століття, відновленні української державності та національної ідеї важко переоцінити.
  Відділом інформаційних технологій та автоматизації бібліотечних процесів Збаразької ЦБС з цієї нагоди створено віртуальну виставку-портрет «ЯРІЙ ДУШЕ! ЯРІЙ, А НЕ РИДАЙ…».

  переглянути

  6 січня 2018р. Збаразька ЦБ.

  PicНа Святвечір, 6 січня 1898 року на станції Дебальцеве (тепер - Донецька область) народився Володимир Сосюра, відомий український поет-лірик, 120-ту річницю від дня народження якого вшановуємо цими днями.
  Родина майбутнього поета переїхала до селища Третя Рота, що зараз є частиною Лисичанська. З 11 років Володимир підтримував родину, працюючи в бондарському цеху, телефоністом, чорноробом. Закінчив два училища, продовжував тяжко працювати. Під час Української революції 1917–1921 років служив бунчужним 3-го Гайдамацького полку Армії УНР, пізніше вступив у лави РСЧА.
  В архівах збереглися ненадруковані вірші Сосюри українською мовою, які він писав, перебуваючи в Армії УНР. А перший друкований вірш «Плач волн» поет опублікував 1917 року в лисичанській газеті «Голос рабочего». В 1921 році побачила світ друга збірка Сосюри «Поезії». В 1920-ті роки поет прагнув розвитку нової культури. Співпрацював із літературними організаціями «Плуг», «Гарт», «ВАПЛІТЕ», «ВУСПП». Окрім будівничої тематики, він майже один серед українських митців культивував інтимну та любовну лірику.
  В 1930-х роках особисте життя та творчість письменника були затьмарені трагедією Голодомору та репресіями, що довели його до межі психічного розладу. В 1934 році Сосюру виключили зі Спілки радянських письменників за «націоналістичні ухили» (поновили лише 1936 року). І хоча 1948 року поета відзначили найвищою Сталінською премією, прихильність режиму була примарною. 1949 року другу дружину поета Марію Гаврилівну заарештували за звинуваченням у розголошенні державної таємниці й заслали до Казахстану. 1951 року письменник був знову обвинувачений у «буржуазному націоналізмі» за патріотичну поезію «Любіть Україну». Помер Володимир Сосюра 8 січня 1965 року.
  Вшановуючи 120-річчя з дня народження В.Сосюри, в читальному залі Збаразької ЦБ розкрито книжкову виставку "Коли додому я прийду В годину радісну, побідну, Я на коліна упаду І поцілую землю рідну".

  4 січня 2018р. Збаразька ЦБ.

  Pic Напередодні 80-річчя від дня народження легендарного поета і борця Василя Стуса, який народився 6 січня 1938 року, в УКРІНФОРМ відбулася прес-конференція "Він голови не гнув".
  В Збаразькій центральній бібліотеці було організовано відеоперегляд та розкрито книжкову виставку "Народжений в Святвечір та освячений Словом".
  Учасниками прес-конференції були: Левко Лук'яненко - Герой України, політик та громадський діяч, народний депутат України, співзасновник Української Гельсінської Групи, автор "Акта проголошення незалежності України", лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка 2016 року; Дмитро Стус - генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка, син поета Василя Стуса; Євген Гринів - заступник голови Ради ВГО "Меморіал" імені Василя Стуса, народний депутат України 1-го скликання, головний редактор правозахисної газети "Український меморіал", член Національної спілки журналістів України; Богдан Моркляник - перший заступник голови правління ВГО "Меморіал" імені Василя Стуса, український громадський діяч, доктор технічних наук, професор; Василь Шендеровський - член правління ВГО "Меморіал" ім. Василя Стуса, доктор фізико-математичних наук, професор; Володимир Сергійчук - член правління ВГО "Меморіал" імені Василя Стуса, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Юрій Баланюк - заступник голови правління ВГО "Меморіал" імені Василя Стуса, керівник проекту "Українська мить".
  В межах прес-конференції презентували унікальні архівні спогади В'ячеслава Чорновола про Василя Стуса. "Є і папери, які, як кажуть, "не горять". В архівах "Меморіалу" знайшлись спогади про Василя Стуса, підписані рукою В'ячеслава Чорновола. Цей документ був досі невідомий", - заявив член правління ВГО "Меморіал" ім. Василя Стуса, історик Володимир Сергійчук.

  2 січня 2018р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic Pic

  Напередодні Різдвяних свят Збаразька центральна книгозбірня хоче подякувати своїм користувачам та всім шанувальникам книги за те, що були разом з нею в 2017 році і привітати з Новим 2018-им роком та Різдвом Христовим!
  Читальний зал прикрашений новорічною виставкою-інсталяцією з чотирьох ялинок,три з яких "виросли" з книжок Івана Франка, Тараса Шевченка та Лесі Українки, і мають назву "Книжкові ялинки геніїв". Вишукані витинанки на шибках вікон, сяйво ялинки, затишок від каміна, нові книги,- бібліотекарі раді вітати своїх користувачів! Нехай кожен день 2018-го року буде таким же світлим, чистим і радісним, як сторінки цікавої та мудрої книги!


  Інформація про життя бібліотек-філій Збаразької ЦБС в 2018 році