Графік роботи

Пн...ПТ. – 09.00-18.15
Обід – 13.00-14.00
Вихідний – Сб...Нд
МЕТОДИЧНО-БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ВІДДІЛ

 

 

Вдосконалення діяльності бібліотек в сучасних умовах пов'язано з методичним забезпеченням їх роботи. Зусилля Збаразької центральної районної бібліотеки як методичного центру спрямовані на розвиток сільських філій. Удосконалення системи підвищення кваліфікації в районі – пріоритетне завдання методичної служби ЦБ.

 

Відділ працює у напрямку методичного забезпечення діяльності бібліотек регіону. Користувач бібліотеки знайде у відділі літературу з бібліотекознавства і бібліотечної справи, широкий репертуар періодичних видань цього напрямку. Тут можна знайти сценарії масових заходів, методичні матеріали з бібліотечної справи. Збаразька центральна районна бібліотека має певні напрацювання в питаннях підвищення кваліфікації своїх фахівців. Для працівників сільських філій проводяться методичні дні, практикуми для новопризначених працівників, семінарські заняття.

 

Методично-бібліографічний відділ постійно організовує методичні виїзди з метою комплексного вивчення та узагальнення кращого досвіду бібліотек району, надання методичної та практичної допомоги у роботі сільських книгозбірень.

 

Працівниками методичного відділу використовуються сучасні методики проведення занять з бібліотечними працівниками.

 

Актуалізації бібліотечного краєзнавства сприяє і методична діяльність Збаразької ЦБС. Методисти узагальнюють кращий краєзнавчий досвід книгозбірень регіону.

 

Для бібліотечних працівників постійно готуються методичні матеріали, сценарії масових заходів по відзначенню знаменних і пам’ятних дат, ювілеїв письменників, видатних громадсько-політичних діячів, надається практична допомога з різних питань бібліотечної роботи.

 

Основні напрямки методично-бібліографічної діяльності:

 

  • надання методичної, практичної та консультативної допомоги бібліотекам Збаразького району
  • аналіз діяльності бібліотек району, стан мережі, розробка програм розвитку
  • вивчення, узагальнення, впровадження в практику роботи досвід українських та зарубіжних бібліотек, новітніх технологій та результатів актуальних наукових досліджень
  • забезпечення підвищення кваліфікації бібліотечних працівників району через проведення семінарів, нарад, практикумів, конкурсів
  • підготовка та видання методичних матеріалів
  • обслуговування читачів літературою з питань бібліотекознавства та бібліографії (література видається в режимі читального залу)
  • ведення краєзнавчого каталогу Збаразької ЦБС
  • видання бібліографічних посібників, довідок з питань краєзнавства
  •