Pic Pic Pic Pic


Новини і Події

Інформація про життя Публічної бібліотеки Збаразької міської ради та Дитячої бібліотеки в 2022 році


ПЕРЕЙТИ ДО НОВИН БІБЛІОТЕК-ФІЛІЙ


17 серпня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

17 серпня, Кузьмі Скрябіну (Андрій Кузьменко) мало б виповнитися 54 роки. І, хоча після загибелі музиканта минуло понад 7 років, в пам'яті українців його ім'я залишається живим.
В серці майже кожного українця, живе саме та, особлива пісня Андрія Кузьменка, котра зачепила за живе: «Старі фотографії», «Мам», «Люди як кораблі», «А пам’ятаєш?..», та багато інших. Шість років тому сталася трагедія, в яку вірити не хочеться і сьогодні, -2 лютого 2015 року у ДТП загинув Кузьма, фронтмен гурту "Скрябін».
Людина живе, поки про неї пам'ятають...
А як забути того невгамовного веселого хлопця, який був таким щирим на сцені і у житті, який написав сотні пісень, що запали в душу мільйонам слухачів? Як забути яскравого ведучого телепрограм з неперевершеною харизмою та почуттям гумору? Як забути волонтера, який разом зі своїм гуртом їздив з концертами на передову, допомагав пораненим у шпиталях?Кузьма для нас живе своєю музикою, піснями, своїм дотепним словом. Виставка-пам’ять, що розкрита в читальному залі представляє одну з багатогранних сторін непересічної особистості Андрія Кузьменка – літературну. Книжки Кузьми – дуже захоплюючі, пригодницькі, і такі ж веселі, як був він. Але Скрябін міг бути різним, і це доказує його повість «Місто, в якому не ходять гроші» - глибокий і філософський твір, з домішками наукової фантастики, за яким в 2018 році було знято одноіменний фільм. А вірші Кузьми – цілий поетичний пласт, - стали певним явищем в царині художнього слова.

12 серпня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic

12 серпня, в читальному залі бібліотеки відбулася година пам'яті "Я з Небесної сотні", присвячена світлій пам'яті збаражанина, Героя України, Героя Небесної сотні Устима Голоднюка, якому в цей день мало б виповнитися 27 років.
Своїми спогадами про сина і події на Майдані поділився батько Устима, Володимир Голоднюк, - він розповів історії, які ми не знайдемо і не прочитаємо в книгах, - надзвичайно зворушливі, але цікаві і важливі для усвідомлення і розуміння того, яким був Устим і що спонукало його до дій та боротьби.
Збаразький міський голова Роман Полікровський згадував про буремні події Майдану, про Устима, та подякував присутнім в залі батькам Героїв Небесної сотні Володимиру Голоднюку, Юрію Войтовичу, та дружині Юрія Горайського, Наталії, за подвиг їхніх рідних в ім'я України.
Поет Володимир Кравчук прочитав вірш "Шевченко на Майдані".
До феномену Майдану ми будемо йти ще довго, і ще довго будемо осмислювати те піднесення народної сили, той непереборний дух, те величне почуття патріотизму, які роблять для нас Майдан святим. Маємо пам'ятати і шанувати своїх героїв. Пам'ятати, щоб перемогти.

11 серпня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

У сучасному світі для кожної людини важливо володіти навичками роботи у цифровому середовищі.
Відділом інформаціх, реклами, удосконалення методики та практики бібліотечної роботи Публічна бібліотека Збаразької міської ради видано інформаційну довідку про роботу бібліотек Збаражчини "Проєкт "Дія. Цифрова освіта" в бібліотеках Збаразької ТГ", упорядник Вікторія Радовська-Луповська. Електронну версію видання можна переглянути за адресою: у розділі «З досвіду роботи бібліотек Збаражчини».З 2020 р. Комунальна установа «Публічна бібліотека Збаразької міської ради» та її структурні підрозділи стала офіційним хабом Національного проєкту «Освітня онлайн платформа Дія. Цифрова освіта». У партнерстві з платформою ми спільно прагнемо до відкритості та чесності, маємо на меті надати можливість мешканцям та гостям громади безплатно здобути знання з цифрової грамотності.
Саме бібліотеки Збаразької ТГ є тими місцями, де кожен мешканець може підвищити свою цифрову грамотність, щоб ефективно та безпечно застосовувати цифрові технології щодня – в роботі, в навчанні, в дозвіллі, для розв’язання побутових питань.

08 серпня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic

свій День народження святкує директорка Публічна бібліотека Збаразької міської ради Оксана Василівна Бойко (https://www.facebook.com/oksana.bondar.583)!
Від щирого серця бажаємо Вам, аби на Вашому шляху зустрічалися тільки щирі та потрібні люди, щоб Ви завжди бачили нові ідеї, можливості та рішення! Відчувайте себе сильною, рішучою, впевненою та обов’язково щасливою – кожен день! З Днем народження, Вас!
Колектив працівників КУ "Публічна бібліотека Збаразької міської ради та Відділ культури Збаразької міської ради

06 серпня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

6 серпня у світі відзначають день боротьби за заборону ядерної зброї.
Саме цього дня, 6 серпня 1945 року, американська авіація скинула атомну бомбу на японське місто Хіросіма. Під час вибуху загинуло понад 70 тисяч осіб.
Ще десятки тисяч померли від важких хвороб в наступні кілька років. За приблизними оцінками істориків, загальне число жертв вибуху сягає 200 тисяч людей.
Сьогодні загроза ядерної війни постійно лунає від росії. Кілька днів тому Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш на зустрічі країн, які підписали договір про нерозповсюдження ядерної зброї, заявив, що наразі світ зіткнувся з ядерною небезпекою, небаченою з часів холодної війни.
Людство повинно враховувати досвід минулих поколінь, адже збереглись свідчення жертв та ветеранів ядерних випробувань, які на власні очі бачили жахливі наслідки від ядерної зброї.
В нашій бібліотеці є "Книга пам'яті ветеранів ядерних випробувань Тернопільщини". Замовчування їхніх імен протягом десятків років залишається незагойною раною для тих, хто вцілів і ще живе, хоч і з великим "букетом" невиліковних захворювань. На жаль, абсолютна більшість "атомних солдатів" в молодому віці померли і забрали з собою таємниці проходження служби на ядерних полігонах. Саме тому "Книга пам'яті..." є згадкою на віки та застереженням майбутнім поколінням про страшну загрозу ядерної катастрофи. В книзі зібрані документи та спогади ветеранів ядерних випробувань на різних полігонах колишнього СРСР.
Переважній більшості людей не тільки не хочеться говорити про можливість Третьої світової війни, а навіть ніхто не хоче думати, що це може статися. Україна зараз в епіцентрі світової політики. І природно, що саме наша країна повинна ініціювати кардинальні зміни в міжнародній політиці, особливо в частині безпекових гарантій.

30 липня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

Вшанування пам‘яті Героя України Юрія Горайського та світлини із заходу «Недоспаний світанок»
31 серпня Воїн і захисник, збаражанин Юрій Горайський міг би святкувати свій 45 день народження...Вічна пам'ять і слава Героєві.

28 липня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

155 добу героїчного спротиву України російському повномасштабному вторгненню, ми вперше відзначаємо свято Дня Української Державності.
Ця дата акцентує увагу на спадкоємності України від держави Володимира Великого. Саме тому для відзначення Дня Державності було обрано 28 липня, коли вшановується День хрещення Руси-України.
Державність на сьогоднішній день набула особливого значення - стала синонімом Незалежності, за яку ми всі зараз боремося: на фронті, волонтерським рухом, кожен на своєму робочому місці.
Дякуємо за можливість жити та працювати захисникам, рятівникам, медикам, волонтерам. Низький уклін та вічна шана тим, хто боронить українську державність.
Вічна пам'ять Героям, Воїнам, які віддали своє життя за нашу рідну Неньку.
В бібліотеці розкрито виставку-інсталяцію "Україна є! Україна буде!", на якій представлено найновіші книги про Україну.
Слава Україні

18 липня 2022р. Збаразька ДБ.

Pic

Поезія живе навколо нас. З перших днів нашого дитинства прокидається разом із вранішніми промінчиками сонця, співає весняну пісню з пташками, весело плигає з жабенятками, летить із невгамовними краплинками дощу, ходить на прогулянку з маленькими гусенятами, їжачком і солодко засинає під муркотіння киці.
«Ключики весни» — невеличка збірка теплих віршиків для дітей. Ця книга допоможе малечі пізнати світ, прищепити любов до природи і зберігати її впродовж усього життя.
Ми щиро вдячні тернопільській поетесі Оксані Ратушняк за подаровані книги нашій бібліотеці!

16 липня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

16 липня, 32 роки тому Верховна Рада УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Цей день є особливо знаковим, адже сьогодні ми знову виборюємо суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, проте цього разу - зі зброєю в руках. Українці ніколи не припиняли боротьби за незалежність та власне майбутнє, і жоден узурпатор, не важливо радянський, чи російський не зможе нас зупинити.
Декларація про державний суверенітет України була не просто «заявою про наміри». На відміну від декларацій інших союзних республік, вона була радикальнішою і представляла план дій з розбудови незалежної держави, а не просто розподіл повноважень між центром і регіонами. Декларація - це документ, в якому величезна сила, бо вона стала тим «першим цвяхом, забитим у домовину радянської імперії», про що не раз наголошував Збігнєв Бжезинський. Саме від того часу почалися вже незворотні процеси становлення Української держави, це був важливий крок до здобуття довгоочікуваної незалежності, втілення мрії про єдину, соборну та вільну Україну. Декларація послужила підґрунтям для прийняття 24 серпня 1991 року знакового документа- «Акта проголошення незалежності України».
В бібліотеці розкрито книжкову виставку-хроніку, присвячену історичним подіям, що передували прийняттю Декларації про державний суверенітет України.
Боротьба за нашу незалежність сьогодні триває і є священною. Ми захищаємо рідну землю на межі надлюдських зусиль та небаченої мужності. Слава нашим Воїнам!
Слава Україні! Героям слава!

14 липня 2022р. Збаразька ДБ.

З 2019 року Збаразька дитяча бібліотека спільно із відділом інформації, реклами, удосконалення методики та практики бібліотечної роботи реалізує проект «AUDIO-бібліотека дитячої літератури».
Наша аудіобібліотека поповнилася новою аудіокнигою Віри Паронової "Іспит милосердя"!
Аудіокнигу читає бібліотекарка Киданецька бібліотека- філія КУ "Публічна бібліотека Збаразької міської ради" - Світлана Астраханцева Малюта.
Приємного Вам прослуховування! Аудіокнига. В. Паронова "ІСПИТ МИЛОСЕРДЯ"

07 липня 2022р. Збаразька ДБ.

Знову поповнення у нашій аудіобібліотеці
Знаєте, чого одна курочка вдягнена у рябеньке платтячко, друга – у жовте, третя – у біле, інша – у чорне, а півники завжди у барвистому вбранні? Не знаєте?... - послухайте аудіокнигу Миколи Магери "Неслухняне курчатко", яку читає користувачка бібліотеки-філії с. Шили - 2 Комунальної установи "Публічна бібліотека Збаразької міської ради" - Ірина Герасимюк. Аудіокнига. Микола Магера "Неслухняне курчатко"

02 липня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic

На 5-му позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони, було внесено український борщ.
Боротьбу за цю прадавню українську страву ініціював свідомий громадянин та відомий український шеф-кухар, популяризатор борщу Євген Клопотенко. Через війну процедуру визнання пришвидшили. До цього урядова команда та ентузіасти йшли три роки і виборювали статус для унікальної страви. І тепер ніхто не зможе претендувати на наш український борщ.
Культуру приготування борщу здавна практикують і шанують у всіх регіонах України. Рецептів борщу є дуже багато. Більше про борщ та українську кухню можна дізнатися з кулінарних книг, які представлені в читальному залі бібліотеки на виставці «Наварила борщику в полив’янім горщику».
Серед видань – найновіші книги відУкраїнський інститут книги,зокрема, і дві книги рецептів Євгена Клопотенка «Зваблення їжею».

01 липня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic

Сьогодні, 1 липня, в бібліотеці відбулася презентація книг української письменниці, волонтерки Людмили Охріменко. Людмила Леонідівна народилася 11 жовтня 1961 року у місті Синельникове Дніпропетровської області. Довгий час жила і працювала у Криму, потім - у Харкові. Після початку повномасштабної війни 2022 року вимушено покинула дім та виїхала спочатку до Львова, пізніше - до Івано-Франківська, де живе з сім’єю , батьками, домашньою улюбленицею - собакою у квартирі знайомих. Має три вищі гуманітарні освіти. Волонтерка.
З 2014 року їздила з гуманітарними місіями у Луганську та Донецьку області задля допомоги добровольчим формуванням і підрозділам ЗСУ. Писати почала ще у дитинстві, але вважала свою творчість аматорством. Війна і окупація рідного Криму стали поштовхом для активної творчості і публікацій творів «Пригоди мухи в окропі на окупованій території», «Пригоди дорослого Буратіни жіночої статі», «Волонтерські історії»(у співавторстві з Михайлом Кащавцевим), «Легка поведінка», та написання роману «Оскар», який отримав спеціальну відзнаку від Олександра Вільчинського за найкращий твір на воєнну тематику на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова-2021».
Зустріч з Людмилою Охріменко була надзвичайно цікавою, адже набула формату обговорення не лише книг, а й питань сьогодення.
«Оскар» — це книга про військового розвідника, яка мала бути написана від імені самого героя, - цей чоловік існує насправді, - з ним авторка познайомилася випадково, у соцмережі. Під час роботи над текстом Людмила Охріменко радилася з людьми, які знаються на військовій термінології, вникала в ісламські звичаї, тому що чоловік, про якого йдеться в книжці – розвідник, кримський татарин і мусульманин.
Твори Людмили Охріменко – це закручена інтрига, динамічний сюжет, психологізм і яскраво виписані герої, прототипами яких є реальні люди з життя. Авторка вважає, що книжка завжди має надихати, надавати крила, вселяти надію, дати хоча б оті «милиці» для пораненого, - саме тому всі її твори мають щасливе закінчення. Людмила Охріменко подарувала бібліотеці свої книги - щиро дякуємо авторці за подарунок та незабутню зустріч.

29 червня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

«Краще вмерти стоячи, ніж жити на колінах» - Роман Шухевич.
Працівники КУ "Центр надання соціальних послуг"Збаразької міської ради до Дня народження українського політика і державного діяча Романа Шухевича провели для підопічних інформаційну годину «Роман Шухевич - командир армії безсмертних».
Організатор діяльності щодо культури і дозвілля Василина Вільшанецька ознайомила присутніх з біографією Романа Шухевича та його багатим, бурхливим, героїчним життям, зазначивши: «Політична і життєва принциповість, особиста відвага, батьківське піклування про інших, великий провідницький хист революційного діяча характеризували легендарного командира УПА Романа Шухевича, який у горнилі жорстокої доби творив нову героїчну сторінку української нації. Таким був генерал-хорунжий Роман Шухевич».
Титанічна постать Романа Шухевича назавжди залишиться викарбуваною в «Золотих сторінках» української історії, адже за нього говорять його діла, які Україна пам’ятатиме завжди.
Вічна Слава Герою!!!
Дана інформація взята з бібліографічних матеріалів «Роман Шухевич: постать на тлі доби» видана КУ «Публічна бібліотека Збаразької міської ради» відділенням інформації, реклами удосконалення методики і практики бібліотечної роботи.
Щиро дякуємо директору Публічна бібліотека Збаразької міської радиОксані Василівні Бондар –Бойко і її працівникам за плідну співпрацю.

28 червня 2022р. Збаразька ДБ.

Pic Pic Pic

28 чернвня українці відзначають одне з державних свят – День Конституції України. Цього дня, 26 років тому, було прийнято головний державотворчий документ – Конституцію.
Конституція України складається з 25 розділів, які вміщують 161 статтю. Вони визначають політичний і територіальний устрій держави, права, демократичні свободи і обов‘язки людини і громадянина.
До Дня Конституції в читальному залі бібліотеки розкрито книжкову виставку «Конституція України - від витоків до сьогодення» та проведено бесіду «Основний Закон Держави».

23 червня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

В рамках проєкту Українського ПЕН "Мереживо. Літературні читання в містечках України" відбулась зустріч з поетом, перекладачем, літературознавцем Остапом Сливинським (Львів) та письменницею Зоєю Казанжи (Одеса). Кураторка проєкту і модераторка заходу - Анастасія Левкова (Львів). Проєкт реалізується за підтримки Данського інституту культури в рамках New Democracy Fund і покликаний підвищити престиж читання у райцентрах України, знайомити мешканців українських містечок із сучасною українською літературою та включити їх у культурне поле, спільне з великими містами.
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Остап Сливинський, серед багаточисельних перекладів якого, є, зокрема, книги Нобелівської лавреатки Ольги Токарчук, займається створенням "Словника війни", пише статті й дає інтерв’ю на гострі теми в українські та іноземні медіа. Письменниця Зоя Казанжи - активно волонтерить для армії, зокрема, закуповує оптику (біноклі, монокуляри, тепловізори) нашим військовим.
Розмовляли про війну і перемогу. Про те, що можуть робити письменники для перемоги, про роль культури зараз і взагалі. Про слова, що з’явилися в час війни і як змінюються наша мова і світовідчуття. Про Україну і проблеми звільнення та свободи, про те, які виклики чекають на нас після перемоги.
«Щоб ми не втрачали розуміння того, заради чого ми боремося. Щоб ми не втрачали відчуття наших цінностей» - підсумував зустріч Остап Сливинський. В межах проєкту бібліотека отримала книги(про них буде повідомлено найближчим часом, - очікуємо посилку), зокрема, поетичну збірку Остапа Сливинського «Адам».
На заході були присутні працівники Збаразького відділення Управління Державної казначейської служби, працівники Збаразької міської ради, Національного заповідника «Замки Тернопілля», бібліотекарі Публічної бібліотеки ЗМР та бібліотек-філій, жителі та гості міста.

21 червня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

МОНАСТИРСЬКА БІБЛІОТЕКА ЗБАРАЖА ЧИ БІБЛІОТЕКА В МОНАСТИРІ.?! Як співається у відомій пісні, “скільки себе пам’ятаю”, районна бібліотека нашого міста (спочатку дитяча, а потім доросла) була тим храмом таємничого і незвіданого, до якого завжди манило ще з середнього і старшого шкільного віку. Спочатку за програмою “10 книжок на літо”, а потім затягнуло і вже читалося те, що подобалося. Жюль Верн і Герберт Уелс, Артур Кларк і Франсіс Карсак, Рей Бредбері і Олексій Толстой, Анатолій Рибаков і Андрій Платонов, Жан Кальвін і Стівен Хокінг, Іван Франко і Михайло Булгаков поступово відкривали незвідані світи космосу, планети і мозку.
А витоки нашої бібліотеки сягають, майже, сивої давнини, тобто, десь 30-х років ХVІІ ст., коли вдова тодішнього власника Збаразького князівства Януша кн. Вишневецького — княгиня Катерина Тишкевичівна передала до монастиря оо. Бернардинів “замкову книгозбірню”. Ми ж то завжди гордилися знаменитою Вишнівецькою замковою бібліотекою, що стала основою столичної бібліотеки ім. акад. В. Вернадського, а тут, виявляється, була не менш об’ємна колекція манускриптів, фоліантів та книг і в Збаразькому замку! Поступово вона поповнювалася книгами з приватних збірок заможних городян, казнодіїв, сповідників та меценатів. Правда, Ю. Кахель пише, що вона постраждала під час облоги 1649 р., в чому я сильно сумніваюся, адже, місто так і не було взяте, так що не було кому її понищити (хіба свої ж). А от, вже за І. Шишмна в 1675 р. бібліотека, як і весь конвент були знищені. Її відродження відбувалося шляхом купівлі за, власне, монастирські кошти (була запроваджена обов’язкова стаття видатків на книги), дарування книг заможними городянами і т.п., а з 1688 року в монастирі запроваджена посада БІБЛІОТЕКАРЯ! Ренесанс монастирської біблотеки настав з другої половини ХVІІІ ст., в період, так званого, “другого храму” (друге слово з маленької, щоб не виникла асоціація з Єрусалимським) родини Потоцьких. Книги закуповувалися, в основному, по філософії, теології, латинській і німецькій мовах. Інвентаризація 1866 р. “виявила” в біблотеці 840(!) томів, та й Краківський “Archivum konventus Zbaraziensis” чи не на кожній сторінці на маргінесі рукою монастирського писаря відзначав: “Ksiażki do bibl. Do biblioteki klasztornej kupiono:…” і перелічено скільки і яких книжок закуплено чи передано (за лютий 1912 р.). З ХІХ ст. монахи почали виписувати релігійну (католицьку) та світську (“Głos narodu”) періодику, а судовий радник Збаража Юзеф Дроздовський передав до бібліотеки кілька підшивок щорічників “Przewodnik naukowo-literacki”. В цьому додатку до “Gazety Lwówskiej”, до речі, в ряді номерів публікувалася праця Людвіка Кубалі, що стала історичною основою Сенкевічової трилогії “Вогнем і мечем”, під назвою “Облога Збаража і битва під Зборовом”. В додатках до цієї праці польський історик подав і “Коротший діаріуш облоги Збаража” невідомого автора — очевидця чи учасника битви під Збаражем 1649 р. Повністю! Станом на 1939 р. бібліотека була вже “підписана” на 2 католицьких щомісячники та 7 світських загальнопольських періодичних видань.
З 1910 р. була започаткована при монастирі і парафіяльна (тобто, публічна) бібліотека з книгами на наукову тематику, художніми творами і таке інше. Але приміщення їй виділили на перших поверхах дзвіниці - монастирської і парафіяльної. Розквіт її діяльності (реферати, фестини, відкриті читання) припав на період з 1928 року і далі (до 1939-го, зрозуміло). Це щодо ВИТОКІВ бібліотеки, а про її новий та новітній період в її ж каталогах є багато досліджень її ж працівниць! Раджу!
Звичайно, охопити в одному пості діяльність Збаразької монастирсько-публічної бібліотеки не реально, тому продовження, сподіваюся, буде в наступних публікаціях. ЗНАКОВИМ є те, що і зараз ПУБЛІЧНА БІБЛІОТЕКА Збаразької громади знаходиться в приміщенні ТОГО Ж МОНАСТИРЯ, а в її читальному залі (колишньому родильному залі лікарні) з’явився на світ і я. Може тому така тяга до бібліотеки, де працюють чарівні, ерудовані, освічені і завжди люб’язні хранительниці і примножувачки вічної мудрості,?!

14 червня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic


Сьогодні бібліотека отримала цінний подарунок - книгу спогадів, документів, публіцистичних і літературних творів про боротьбу за Українську Незалежну Державу громадського і політичного діяча, колишнього малолітнього політв’язня сталінських таборів, шановного Ігоря Олещука.
Книжку передав бібліотеці родич автора, краєзнавець Руслан Підставка. Щиро вдячні за такий потужний подарунок!

14 червня 2022р. Дитяча бібліотека.

Pic Pic

Улітку до нас приходить одне з найбільших християнських свят — Трійця. Його відзначають на 50-й день після Воскресіння Ісуса Христа. Цього дня християни прославляють Святу Трійцю, тобто триєдність Бога Отця, Бога Сина і Бога Святого Духа. Коли Син Божий Ісус Христос воскрес, він упродовж 40 днів являвся своїм учням — апостолам. Перед тим як вознестися на небо, Він пообіцяв прислати їм на підтримку Святого Духа від Бога Отця. Апостоли не знали, що це означає, але чекали, коли здійсниться Ісусове слово. Це сталося через десять днів після вознесіння Христа. Апостоли разом з іншими учнями Ісуса Христа саме перебували в будиночку на горі Сіон у Єрусалимі. Вони молилися й читали Святе Письмо. Раптом здійнявся великий шум, як під час бурі. У повітрі з’явилися яскраві язики полум’я й осіли на кожному з апостолів. І диво — полум’я не обпікало, а приємно зігрівало, сповнювало серця світлою радістю. Це був вогонь Святого Духа, який очищує душі від гріха, дарує тепло любові, надихає творити добро. Коли Святий Дух зійшов на апостолів, вони й Богородиця відчули на собі його благодатну силу — стали розмовляти мовами, яких доти не знали. Цей великий дар був необхідний для того, щоб розповісти про життя й учення Христа іншим народам. У той час до Єрусалима на свято прибули люди з різних країн. Апостоли, сповнені Святим Духом, говорячи різними мовами, проповідували віру в Христа, і цього дня три тисячі людей охрестилися.
В нашій бібліотеці розкрито книжкову виставку: "В травах храми, в травах хати, в травах Україна-мати".

07 червня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic

7 червня минає 145 років від народження першого єпископа УГКЦ у Канаді Никити (Микити) Будки (7 червня 1877, с. Добромірка на Тернопільщині – 1 жовтня 1949, м. Караґанда, нині Казахстан).
Початкову освіту здобув у родинному селі, після чого розпочав навчання у Тернопільській класичній гімназії. У 1897 році закінчив її з відзнакою.
Військову службу проходив протягом року в 51 полку піхоти у Відні. Демобілізований у званні кадета. 1905 року після закінчення теологічних студій у Відні та Інсбруці, отримав чин освячення з рук Митрополита Андрея Шептицького.
Заслуги Никити Будки в громадському житті українців Канади, де служив священник, були дуже значними - про них можна написати окрему книгу.
У 1928р. повертається до Львова і стає генеральним вікарієм митрополичої архієпархії.
В Канаді єпископ Будка залишив по себе близько 150 тис. вірних, 47 парафіяльних священиків, 256 парафій і місійних станиць, 35 вечірніх шкіл, дві бурси для виховання шкільної молоді і 5 притулків для осиротілих дітей.
На початку 1945 року за наказом Сталіна було приготовано план “заходів”, що мали на меті відірвати греко-католицькі парафії в СРСР від єдності з Ватиканом і поступово прилучити їх до Російської Православної Церкви. Було вирішено розправитися з католицьким єпископатом.
11 квітня 1945 року Кир Никита Будка був ув’язнений разом з іншими владиками УГКЦ: Митрополитом Йосифом Сліпим, єпископами, Хомишиним, Чарнецьким i Латишивським.
В ході слідства з боку священник зазнав неймовірних тортур, мордувань, знущань і голодувань. Був засуджений на 8 років позбавлення волі й засланий до Каралагу – концтабору з особливим режимом в степах Казахстану, біля Караганди. В концтаборі виконував непосильну важку фізичну роботу.
Так у сорокових роках ХХ століття починалася історія Греко-Католицької Церкви в Казахстані – там, де опинилися тисячі її вірних, що були депортовані із Західної України.
Кир Никита Будка помер 1 жовтня 1949 року в Караганді. 7 червня 2001р. був беатифікований Вселенським Архієреєм Папою Іваном Павлом ІІ.
В читальному залі розкрито книжкову виставку, присвячену 145-річчю від дня народження Блаженного священномученика Никити Будки.

05 червня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

Ніби вчора…
Петро Сорока (6 січня 1956 — 5 червня 2018): «Живу і дихаю Україною. Помираю і воскресаю разом з нею. Під Іловайськом, під Попасною, під Луганськом і Донецьком...
Що для мене Україна? Питання, на яке можна відповідати все життя, але найкраще відповідати на нього життям. Чесним. Совісним. Жертовним. Ущерть виповненим мозольною працею, добрими вчинками, щедрими ужинками, служінням людям — ближнім і дальнім.
Україна — земля, яка мене тримає, і мова, яка тримає душу, Мамина пісня і молитва, історія, написана не чорнилом, а кров’ю, дорога під ногами і зорі над головою, бо Україна не тільки тут, а й там, у вишніх Господніх околах…
Чи міг би я без неї? Ні, бо світ би мені померк, серце зів’яло і слово засохло у горлі.
Високих слів про те, що для мене Україна, можна нанизувати багато, але я значно більше перейнятий не тим, що вона для мене, а що для неї я.

02 червня 2022р. Дитяча бібліотека.

Pic Pic


Подарунки завжди приємно отримувати, особливо, коли вони від щирого серця.

Діти, які вчора були на нашому заході з нагоди Міжнародного дня захисту дітей,
сьогодні завітали до нас, щоб записатися в бібліотеку, та подарували нам книжку.

Щиро дякуємо Марії та Олександру Рущак з Києва за чудовий подарунок.

01 червня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

30 червня минає 115 років від дня народження видатного борця за незалежність України, генерала-командира УПА Романа Шухевича. Геніальний військовий конспіратор, педантичний стратег й мудрий лідер, який обирав таких людей для боротьби, що не зраджували навіть під тортурами.
Він очолив визвольну боротьбу українців у час, коли доводилося протистояти одразу двом тоталітарним режимам, які мало чим відрізнялися один від одного – Радянському Союзу та нацистській Німеччині.
Нещодавно в бібліотеку надійшла нова книга про Романа Шухевича, яка поповнила фонд видань про цю видатну історичну особистість. Це - книга Данила Яневського «Бандера.Шухевич». Видання присвячене 30-й річниці Незалежності України, здійснене за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та Український інститут книги.

24 травня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic

24 травня відзначається День слов'янської писемності і культури, та вшановується пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. Українська мова в колі слов’янських мов посідає особливе місце, і безліч фактів свідчать про самостійний шлях її розвитку, як окремої мови впродовж тривалого часу. Українці впевнено спростували усі пропагандистські міфи щодо походження української мови і довели, що наша мова - самобутня та унікальна. Наша мова - це наша зброя, і тільки засвоївши уроки історії, оберігаючи культурну спадщину, плекаючи рідну мову, розбудовуючи сильну армію, розвиваючи освіту, ми матимемо успішне майбутнє.
В бібліотеці розкрито книжкову виставку, на якій представлено, зокрема, і нову, унікальну книгу від Український інститут книги - "Коли богами були ріки: предки українців та їхні мови"(автор - Віктор Лакизюк).

18 травня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic

18 травня перестало битися серце українського барда, поета, драматурга – Олександра Смика. Його творчість - багатогранна, а талантом - захоплювалися тисячі. В бібліотечних заходах ми часто використовували пісні та вірші Олександра Івановича.
Олександр Смик народився 26 жовтня 1957 року на Сумщині, зростав на Рівненщині, жив у Тернополі, а до того - у Кременці. Закінчив Рівненський державний педінститут та Київський університет імені Тараса Шевченка. Дипломант фестивалю ”Червона рута-91”, володар премії Краківської конфратерні поетів. Лауреат літературних премій імені Василя Стуса, Богдана Лепкого та краєзнавчої – імені Володимира Гнатюка. Автор концептуальних розробок музичних фестивалів ”Тарас Бульба”, ”Вивих”, ”Повстанські ночі”, ”Лаба”, ”Золоте підпілля”, ”Зелений цвіт – цвіт надії”, ”Кобзарські сезони Волині”, ”Прем’єр-фест”. Організував перший і єдиний в Україні приватний будинок творчості ”Потік Ірва” у місті Кременець на Тернопільщині, в якому знаходився, зокрема, і сад з кам'яними скульптурами. Колекціонував картини. Видав 25 дисків і 20 книжок.
Пам’ять про великого українця, видатного майстра, надзвичайно світлу людину житиме вічно у його слові та прекрасній музиці.

16 травня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

Відзначає 60-ий ювілей Заслужений працівник культури України, начальник відділу культури Збаразької міської ради Олег Володимирович Гафткович!
Щиро вітаємо Вас, Олеже Володимировичу! Ви - Майстер акторської та режисерської професій, мудрий керівник, професіонал своєї справи. Дякуємо Вам за плідну співпрацю, участь в заходах бібліотеки, підтримку, слушну пораду, добре слово, незмінний оптимізм, надих до творчості!
Дякуємо за Ваші надзвичайні таланти, організаторські вміння, людяність та доброту! Щиросердечно бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя від перемоги нашої країни над ворогом, мирних світанків, сімейного благополуччя, добробуту!
Нехай Вашої енергії вистачає на всі грані життя! Нехай кожен Ваш день буде сповнений добром, позитивними людьми, посмішками та чудовими емоціями! Гарного настрою, наснаги до мистецтва, творчих злетів, потужних звершень під мирним небом України!
Дай, Боже, радості, світлої радості на многії і благії літа!

15 травня 2022р. Дитяча бібліотека.

Pic

В Україні та світі 15 травня відзначають Міжнародний день сім’ї (International Day of Families).
Свято було засноване в 1993 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй.
Міжнародний день сім’ї відзначають і в нашій країні. Українці завжди шанували сім’ю, найбільш цінними є родинні зв’язки. Від батька до сина, від бабусі до внучки, передаються духовні цінності досі. Саме сім’я є найбільшим багатством, тією основою, платформою, на якій будується все.
Тож любімо і цінуймо своїх батьків, прабатьків, дітей та внуків, сестер та братів. Щоб ми завжди відчували любов і шану до кожного брата-українця, знали і вірили у те, що у нас є родинна підтримка, що українці – одна велика сім’я!!!

08 травня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

В нашій бібліотеці розкрита тематична виставка до Дня матері, - зокрема, є і найновіші книги від Український інститут книги.
Сьогоднішній День Матері відзначаємо з присмаком гіркоти і болю, з словами підтримки матусь, чиї сини сьогодні стоять на захисті нашої України. Хай Бог оберігає всіх матерів України і завжди чує їхні молитви!

06 травня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

«Збараже мій, моє місто розмаю, Ти, мов зернина з пшеничного поля! Де ще знайти таку землю, - не знаю, - Небо, як прапор, на гордих тополях».(Любов Гонтарук).
Друзі, сьогодні в день Свмч. Юрія Змієборця наше древнє, славне місто святкує свій День, свою 811 річницю.
За іншими дослідженнями, які проводяться краєзнавцями, наше місто ще древніше.
Адже перша документальна згадка (виявлена на даний час краєзнавцем Русланом Підставкою) про Новий (сучасний) Збараж датується 1600 роком, - а це - «Випис з книг Головного трибунальського суду купчої рогачівського старости Романа Воловича брацлавському воєводі кн. Янушу Збаразькому на маєток в м. Збараж, частини маєтків в с. Верняк, Чернаківець, Охримівці і ін., Кременецького повіту, док. № 119, арк. 230-236”.
З нагоди Дня міста в бібліотеці розкрито книжкову виставку «У леті сивих літ благословенний будь донині», на якій представлено книги, матеріали та буклети про наше місто, його славетну історію та видатних людей.
Саме сьогодні в Збаражі розпочалася перша основна частина екскурсійної мандрівки під назвою "Вуличками давнього Збаража", - для гостей з Харківщини, Київщини та інших регіонів країни, де зараз проходять бойові дії. Цікавий екскурс про Збараж можна переглянути за посиланням

28 квітня 2022р. Дитяча бібліотека.

Pic

ДЕГУСТАЦІЯ НОВИНОК!!!
Запрошуємо відвідати дивовижний світ дерев! З супер-книги польських авторів Пйотра Соха і Войцеха Грайковського "Дерева" ви довідаєтесь про тих, хто живе в них і на них, хто ними харчується, хто розносить їхнє насіння. Оглянете найвищі, найстаріші та найтовщі дерева у світі. Зустрінетесь з ентами, Адамом і Євою, Робіном Гудом і Буддою. Придивитесь до праці лісоруба та побачите, які будівлі, інструменти й транспортні засоби можна зробити з деревини. Дізнаєтесь про дерево життя, дерево-людожера та священний фікус.
Книга радує, дивує, зацікавлює, спонукає до пізнання.
Ці книги у нашій бібліотеці завдяки Український інститут книги.
Поспішіть до нас у книгозбірню, щоб першими продегустувати новенькі книжечки!

20 квітня 2022р. Збаразька ДБ.

Pic Pic

Бібліотечні будні. Готуємось до Великодня - малюємо, витинаємо, декоруємо.

15 квітня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

На нашому унікальному ВЕЛИКОДНЬОМУ ДЕРЕВІ МИРУ в Публічна бібліотека Збаразької міської ради – як символу довгоочікуваного миру та злагоди в Україні, з'явилися перші писанки. Дуже приємно, що до акції «Прикрасимо Великоднє дерево миру!» приєднуються не тільки працівники бібліотек громади, але й люди, які були вимушені покинути свої рідні домівки, через війну в нашій ненці-Україні та на теперішній час проживають у м. Збараж.
Сподіваємося, що до втілення нашого задуму долучиться ще більше мешканців та гостей нашої громади!
Приносьте свої писанки за адресою м. Збараж, вул. Незалежності буд. 8 (вхід з подвір'я костелу, другий поверх).
Нехай це дерево стане символом миру🕊 та єднання💞 України🇺🇦!!!

6 квітня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

ШАНОВНІ ЗБАРАЖАНИ ТА ГОСТІ НАШОЇ ГРОМАДИ!!!
Незабаром Великдень – найголовніший день християнського календаря. Неможливо уявити це свято без писанок. Писанка – символ весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду, символ сонця, тепла і вічності...
З метою відродження та поширення великодніх традицій працівники Публічної бібліотеки Збаразької міської ради оголошують акцію «Прикрасимо Великоднє дерево миру!»
Усі бажаючі мають змогу прибрати унікальне ВЕЛИКОДНЄ ДЕРЕВО МИРУ в Публічна бібліотека Збаразької міської ради – як символ довгоочікуваного миру та злагоди в Україні. Приносьте свої писанки за адресою м. Збараж, вул. Незалежності буд. 8 (вхід з подвір'я костелу, другий поверх).
Сподіваємося, що ця традиція приживеться у нашій громаді. Адже, як каже стара легенда, доки люди пам'ятають, як писанки писати, доти житимуть всі у злагоді та мирі.

24 березня 2022р. Збаразька ДБ.

Pic Pic

Україна подарувала світові величезну кількість талановитих людей. Серед них - видатні вчені, винахідники, Нобелівські лауреати, герої війни, громадські діячі, письменники, музиканти, обдаровані лікарі та спортсмени. Відомі українці прославили нашу країну та її народ в різних куточках світу. Саме вони творили історію і зрештою змінили світ. Саме завдяки їхнім винаходам, досягненням та перемогам світ дізнавався про Україну. Вони - наша гордість і приклад для наслідування!
Деякі з них народились в інших країнах, але провели частину життя в Україні, деякі, будучи етнічними українцями, емігрували за кордон з різних життєвих причин і стали героями інших держав. Але ми вважаємо їхні здобутки українськими, пишаємося ними і пам’ятаємо їх усіх!
Завітайте до нашої бібліотеки, щоб переглянути книжкову виставку «Маленьким про великих», та більше дізнатися про дитинтво, життя та справи видатних українців.

24 березня 2022р. Збаразька ДБ.

PicТрішки розслабитися з книгою під час війни — це не розкіш, а необхідність. Адже навіть 10 хвилин щоденного читання бережуть наш емоційний стан.

Збаразька дитяча бібліотека, Відділ обслуговування Публічної бібліотеки Збаразької міської ради та усі працівники Публічна бібліотека Збаразької міської ради раді бути корисними для всіх мешканців та гостей нашої громади у час випробувань.

Щиро віримо у нашу ПЕРЕМОГУ!!!2 березня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

Вже другий день поспіль працівники Публічна бібліотека Збаразької міської ради плетуть маскувальні сітки для потреб захисників, які обороняють нашу Україну від російської навали. У приміщенні книгозбірні відкрилась нова локація .
Запрошуємо приєднуватись усіх небайдужих. Потрібні і робочі руки, і матеріали, зокрема: сітки, тканина, або старі речі темних кольорів. Було б дуже добре, якби нам зробили дерев'яний каркас, на якому можна було плести комуфляжну сітку.
Не вагайтеся та долучайтеся!
Щиро дякуємо волонтерам, працівникам Національний заповідник "Замки Тернопілля", які сьогодні дали сітку для плетіння, працівникам Казначейства та не знайомій дівчинці Віці, які долучилися до нашої роботи.
Ця сітка збереже життя не одного нашого воїна. Скільки ми сплетемо сіток, стільки ми збережемо життів.

16 лютого 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

Особливого гостя приймали у Збаражі - з презентацією своєї книги "#Не_сирота", до нас завітав молодий автор, Валентин Опря !
Пройти особливий, непростий життєвий шлях і стати сильнішим, пробачити, коли задається, що це неможливо, розвиватись всупереч, а не завдяки...
Про все це розповів Валентин на презентації книги і саме Збараж удостоївся того, щоб перша презентація відбулась у нашому місті!
Щиро дякую усім, хто відвідав презентацію, думаю, що жоден з присутніх не залишились байдужими і багато отримали для себе і свого внутрішнього світу...
Особлива подяка організаторам презентації - Oksana Bondar-Boyko та Tetiana Stakhiv .
Низький уклін автору за те, що він всупереч обставинам довірився Богові і став на переможний шлях, насамперед над обставинами та самим собою!!!
P.S. Рекомендую усім чудову книгу "#Не_сирота" і переконаний, що вона стане для багатьох підбадьоренням в нелегких обставинах життєвої круговерті...

15 лютого 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

5 лютого в Україні - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 33 роки з часу виведення військ з Афганістану. Війна в Афганістані тривала майже 10 років. Участь у ній взяли 160 тисяч 375 українських військовослужбовців, 3360 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність.
Минають дні, ідуть роки, але для кожного, хто пройшов важкими дорогами війни в Афгані, Сомалі, Анголі, В’єтнамі, хто не раз зазирав в обличчя смерті, втрачав друзів, ті події залишились біллю у серці та назавжди закарбувались в пам’яті. І саме ця пам'ять щороку, у лютневі дні, збирає всіх разом, щоб вшанувати воїнів та згадати тих, хто не повернувся з війни.
Ціна, яка сплачена за воєнні амбіції колишніх чиновників та партійних діячів, виявилась дуже високою. Долі багатьох ветеранів афганської війни тісно переплелися зі здобуттям Україною незалежності й нинішньою боротьбою у визвольній війні від російської агресії.

14 січня 2022р. Збаразька ДБ.

Pic Pic Pic

На порозі весна – час, який буквально дихає любов’ю!
З недавніх пір 14 лютого у нас відзначають День Святого Валентина – День закоханих.
Це величезне почуття приходить по різному, з’являється в найнесподіваніших іпостасях, виходить назустріч тоді, коли ми цього зовсім не чекаємо, і перевертає весь світ.
Що знаємо ми про кохання? Все і нічого. Люди створили безпілотні автомобілі та полетіли підкорювати Марс, однак досі не можуть дати однозначну відповідь на запитання «Що таке любов?».
Книги про любов завжди викликали і викликатимуть великий інтерес як у підлітків, так і у дорослих.
Якщо ви в пошуках хороших творів, які розповідають про велике і чисте кохання, перешкоди і випробування, про переживання і турботи, з ним пов`язані, про ревнощі та непорозуміння, що стоять перед коханими, завітайте до нашої бібліотеки.
Книжкова виставка “Подаруй своє серце читанню”, підготовлена нашими працівниками, ознайомить з творами класиків та сучасних авторів про це ніжне, сильне, світле почуття, на яке здатна кожна людина.
Коли ми закохані, у душі – весна, хочеться посміхатися.

10 лютого 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

Він увійшов в історію як Василь Вишиваний, полковник Легіону Українських Січових Стрільців, борець за незалежну Україну. Вільгельма Габсбурґа знали в Україні як Василя Вишиваного, під ім'ям, яке йому дали українські вояки під час Першої Світової Війни. Його вважали одним з неофіційних претендентів на український трон у разі утворення монархічного ладу. Хоча він сам офіційно ніколи не проголошував свої наміри бути українським монархом і навіть не мав до цього можливостей, Василь прославився своїми військовими та дипломатичними здібностями, поезією і любов'ю до України.
10 лютого 2022 року минула 127 річниця від дня народження українського військового діяча, політика, австрійського ерцгерцога династії Габсбургів, полковника Легіону Українських Січових Стрільців Василя Вишиваного. Це дійсно непересічна і дуже яскрава, одна з найцікавіших історичних постатей ХХ століття у європейській і українській історії, з насиченою життєвими подіями, але вельми трагічною долею…
Вільгельм Франц фон Габсбург-Лотрінґен народився 10.02. 1895 року в місті Пули на острові Лошинь (сучасна Хорватія). Він походив з роду австрійських імператорів – Габсбургів, а саме з гілки Габсбургів – Лотарингських.
Некоронований Король України, народний Гетьман України. Справжній патріот України, щиро закоханий всім серцем і душею в Україну і українську мову — Вільгельм фон Габсбурґ називав себе Василь Вишиваний і до загибелі вважав себе Українцем.
Разом з українськими вояками він розділив тягар боротьби за Україну. Свою поетичну збірку «Минають дні...» з 23 віршів присвятив українським січовикам: «Борцям, що впали за волю України».
Вільгельм Габсбург, як член імператорської родини, автоматично став членом сенату. Там він познайомився з українськими парламентарями, зокрема з Євгеном Петрушевичем.
До кінця життя Василь Вишиваний вважатиме себе українцем. Після поразки Української революції він житиме у Відні. Там його 1947-го заарештує радянська секретна служба СМЕРШ. Згодом Вільгельма Габсбурга перевели до Лук'янівської в’язниці Києва. Йому інкримінували шпигунську діяльність із західними державами, союзниками СРСР по антигітлерівській коаліції, та звинувачували в зв’язках з ОУН.
Допитували його російською, він відповідав українською. Вирок – 25 років таборів. 18 серпня 1948-го Вільгельм Габсбурґ помер у в’язничній лікарні. Похований на Лук’янівському цвинтарі.
У часи перебудови і переоцінки діяльності Сталіна та його секретних служб справа Габсбурґа-Вишиваного була переглянута комісією з реабілітації незаконно засуджених в СРСР. 16 січня 1989 його посмертно реабілітовано.
Відтоді розсекречено багато документів у справі Габсбурґа-Вишиваного, який жертовно поклав своє життя за Волю і Незалежність України.

2 лютого 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

«Коли піду, то відшукай мене у віршах, пензлі, писанці, у слові» - перегляд книжкової виставки, присвячений 120 річниці від дня народження поетеси, писанкарки, лялькарки, громадської діячки Оксани Лятуринської відбувся 2 лютого в читальному залі Відділ обслуговування Публічної бібліотеки Збаразької міської ради.

27 січня 2022р. Збаразька ДБ.

Pic

27 січня виповнилося 190 років від дня народження Льюїса Керрола. Справжнє ім'я - Чарльз Лютвідж Доджсон. Англійський математик, філософ, логік, фотограф, письменник Льюїс Керрол - автор чудових книг про дівчинку Алісу, яка потрапила в Країну Див, а потім в Задзеркалля!
"Пригоди Аліси в Дивокраї" і "Аліса в Задзеркаллі" – дві дуже різні книги, які об'єднує головна героїня. Однак на написання цих казок Керрола надихали зовсім різні Аліси. Якщо в першій книзі прототипом героїні була Аліса Лідделл – дочка колеги і приятеля автора, то на другу частину автора надихнула його п'ятирічна кузина Аліса.
В Англії книга "Пригоди Аліси в Дивокраї" – друга після Біблії. Вона є в кожній родині, яка читає.
З перших днів свого існування книжка "Пригоди Аліси в Дивокраї" увійшла до золотого фонду дитячої літератури.
Створена для дітей, вона стала улюбленим читанням дорослих!
Льюїс Керрол зашифрував у своїй казці математичний трактат. Математика дала "Алісі" її темну сторону, надала вигляду головоломки, яка виявилася здатною розважати людей будь-якого віку протягом століть.
190 річчя від дня народження Льюїса Керрола працівниками бібліотеки підготовлено буктрейлер за книжкою "Пригоди Аліси в Дивокраї".

28 січня 2022р. Збаразька ДБ.

Pic

Крути – сумна, але славетна сторінка нашого літопису. Ця назва стала символом українського відродження. У січні 1918 року саме сила національної ідеї покликала молодь і студентство столиці новоствореної Української Народної Республіки стати на захисті рідної країни.
До цієї дати в Збаразька дитяча бібліотека розкрито книжкову виставку «Крути - наш біль, наша історія і слава», мета якої розкрити причини трагедії під Крутами, виховати інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни, до борців за незалежність України.

28 січня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

28 січня, в читальному залі Відділ обслуговування Публічної бібліотеки Збаразької міської ради, відбулась патріотична палітра «Крути - вічна слава України», присвячена 104-й річниці бою під Крутами. Ведучі заходу Tetiana Stakhiv та Мар'яна Шмігель, ознайомили присутніх з новими історичними розвідками про трагічну сторінку історіі України.

26 січня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

28 січня, в читальному залі Відділ обслуговування Публічної бібліотеки Збаразької міської ради, відбулась патріотична палітра «Крути - вічна слава України», присвячена 104-й річниці бою під Крутами. Ведучі заходу Tetiana Stakhiv та Мар'яна Шмігель, ознайомили присутніх з новими історичними розвідками про трагічну сторінку історіі України.

15 січня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

30 років тому - 15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного Гімну України, що знайшло своє відображення у статті 20 Конституції України.
В подальшому текст зі зміненою першою строфою вірша «Ще не вмерла України і слава, і воля» затверджено 6 березня 2003 року Законом України «Про Державний Гімн України».
Створення українського гімну бере початок ще з осені 1862 року. Тоді український етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна». Поширення цього вірша серед українофільських гуртків, щойно об'єднаних у Громаду, відбувалось дуже швидко. Патріотичний вірш не пройшов повз уваги відомого в той час греко-католицького священника, композитора і диригента Михайла Вербицького, який написав до нього музику спочатку для гітари, а вже згодом - адаптував для хору. Гімн був надрукований у 1863р., з нотами — в 1865. Вперше прозвучав 10 березня 1865 року в польському місті Перемишль. У різні періоди історії твір використовувався як національний гімн в Українській та Західноукраїнській народних республіках, в Гетьманаті та Карпатській Україні.
Особливі слова і неповторна мелодія нашого славня пробуджували свідомість українців до боротьби за державу на різних етапах історії. За радянського часу вперше Гімн "Ще не вмерла Україна" було виконано на головній сцені фетивалю Червона рута 24 вересня 1989 року. Славень почав виконувати кременчанин Василь Жданкін, до нього долучилися Віктор Морозов і Едуард Драч.
Гімн України лунав на Майдані під час Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013-14 років. Його називають одним із кращих у світі, адже серце кожного українця починає тріпотіти вже з перших акордів.
В бібліотеці розкрито виставку-інсталяцію «Духовні обереги України», на якій представлені книги про творців Державного Гімну, і яка нагадує ще й про те, що незабаром, 28 січня виповниться 30 років, як Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним прапором України.

14 січня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic

Щиро вдячні Збаразька мистецька школа ЗМР за чудові новорічні привітання-віншування бібліотеки! Хай Вам сіється, хай Вам родиться, Хай Вам множиться, хай Вам плодиться!
Вік живіть свій без проблем!
З Новим роком, з Василем!!!

11 січня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

11 січня - відзначається Всесвітній день «дякую». І наша бібліотека має приємність саме в цей день подякувати другові бібліотеки, майстру віршованого слова Володимир Кравчук за подарований альманах «Подільська толока» (випуск 17), літоб’єднання Тернопільщини (вид. «Терно-Граф», 2021, наклад 122 прим.- с.320. Редактор-упорядник Зіновій Кіпибіда). Більше інформації про збірник - в світлинах. Дякуємо за високе мистецтво Слова!

10 січня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic Pic

А ви вже встигли зробити круті новорічно-різдвяні фотографії в Збаразькій дитячій бібліотеці?

4 січня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

Нехай ці творіння дитячих рук зігрівають своїм теплом їх сім‘ї під час Святої вечері та створюють атмосферу домашньої злагоди та затишку.

1 січня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

1 січня - 113 років від дня народження Провідника української нації Степана Бандери.