Pic Pic Pic Pic


Новини і Події

Інформація про життя Публічної бібліотеки Збаразької міської ради та Дитячої бібліотеки в 2022 році


ПЕРЕЙТИ ДО НОВИН БІБЛІОТЕК-ФІЛІЙ


22 квітня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

Шановні користувачі бібліотек Збаражчини, колеги, партнери книгозбірні та мешканці Збаразької ТГ! Щиро вітаємо з прийдешнім святом Великодня!

Бажаємо вам миру, злагоди, здоров'я, радості і здійснення найсвітліших мрій!

20 квітня 2022р. Збаразька ДБ.

Pic Pic

Бібліотечні будні. Готуємось до Великодня - малюємо, витинаємо, декоруємо.

15 квітня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

На нашому унікальному ВЕЛИКОДНЬОМУ ДЕРЕВІ МИРУ в Публічна бібліотека Збаразької міської ради – як символу довгоочікуваного миру та злагоди в Україні, з'явилися перші писанки. Дуже приємно, що до акції «Прикрасимо Великоднє дерево миру!» приєднуються не тільки працівники бібліотек громади, але й люди, які були вимушені покинути свої рідні домівки, через війну в нашій ненці-Україні та на теперішній час проживають у м. Збараж.
Сподіваємося, що до втілення нашого задуму долучиться ще більше мешканців та гостей нашої громади!
Приносьте свої писанки за адресою м. Збараж, вул. Незалежності буд. 8 (вхід з подвір'я костелу, другий поверх).
Нехай це дерево стане символом миру🕊 та єднання💞 України🇺🇦!!!

6 квітня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

ШАНОВНІ ЗБАРАЖАНИ ТА ГОСТІ НАШОЇ ГРОМАДИ!!!
Незабаром Великдень – найголовніший день християнського календаря. Неможливо уявити це свято без писанок. Писанка – символ весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду, символ сонця, тепла і вічності...
З метою відродження та поширення великодніх традицій працівники Публічної бібліотеки Збаразької міської ради оголошують акцію «Прикрасимо Великоднє дерево миру!»
Усі бажаючі мають змогу прибрати унікальне ВЕЛИКОДНЄ ДЕРЕВО МИРУ в Публічна бібліотека Збаразької міської ради – як символ довгоочікуваного миру та злагоди в Україні. Приносьте свої писанки за адресою м. Збараж, вул. Незалежності буд. 8 (вхід з подвір'я костелу, другий поверх).
Сподіваємося, що ця традиція приживеться у нашій громаді. Адже, як каже стара легенда, доки люди пам'ятають, як писанки писати, доти житимуть всі у злагоді та мирі.

24 березня 2022р. Збаразька ДБ.

Pic Pic

Україна подарувала світові величезну кількість талановитих людей. Серед них - видатні вчені, винахідники, Нобелівські лауреати, герої війни, громадські діячі, письменники, музиканти, обдаровані лікарі та спортсмени. Відомі українці прославили нашу країну та її народ в різних куточках світу. Саме вони творили історію і зрештою змінили світ. Саме завдяки їхнім винаходам, досягненням та перемогам світ дізнавався про Україну. Вони - наша гордість і приклад для наслідування!
Деякі з них народились в інших країнах, але провели частину життя в Україні, деякі, будучи етнічними українцями, емігрували за кордон з різних життєвих причин і стали героями інших держав. Але ми вважаємо їхні здобутки українськими, пишаємося ними і пам’ятаємо їх усіх!
Завітайте до нашої бібліотеки, щоб переглянути книжкову виставку «Маленьким про великих», та більше дізнатися про дитинтво, життя та справи видатних українців.

24 березня 2022р. Збаразька ДБ.

PicТрішки розслабитися з книгою під час війни — це не розкіш, а необхідність. Адже навіть 10 хвилин щоденного читання бережуть наш емоційний стан.

Збаразька дитяча бібліотека, Відділ обслуговування Публічної бібліотеки Збаразької міської ради та усі працівники Публічна бібліотека Збаразької міської ради раді бути корисними для всіх мешканців та гостей нашої громади у час випробувань.

Щиро віримо у нашу ПЕРЕМОГУ!!!2 березня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

Вже другий день поспіль працівники Публічна бібліотека Збаразької міської ради плетуть маскувальні сітки для потреб захисників, які обороняють нашу Україну від російської навали. У приміщенні книгозбірні відкрилась нова локація .
Запрошуємо приєднуватись усіх небайдужих. Потрібні і робочі руки, і матеріали, зокрема: сітки, тканина, або старі речі темних кольорів. Було б дуже добре, якби нам зробили дерев'яний каркас, на якому можна було плести комуфляжну сітку.
Не вагайтеся та долучайтеся!
Щиро дякуємо волонтерам, працівникам Національний заповідник "Замки Тернопілля", які сьогодні дали сітку для плетіння, працівникам Казначейства та не знайомій дівчинці Віці, які долучилися до нашої роботи.
Ця сітка збереже життя не одного нашого воїна. Скільки ми сплетемо сіток, стільки ми збережемо життів.

16 лютого 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

Особливого гостя приймали у Збаражі - з презентацією своєї книги "#Не_сирота", до нас завітав молодий автор, Валентин Опря !
Пройти особливий, непростий життєвий шлях і стати сильнішим, пробачити, коли задається, що це неможливо, розвиватись всупереч, а не завдяки...
Про все це розповів Валентин на презентації книги і саме Збараж удостоївся того, щоб перша презентація відбулась у нашому місті!
Щиро дякую усім, хто відвідав презентацію, думаю, що жоден з присутніх не залишились байдужими і багато отримали для себе і свого внутрішнього світу...
Особлива подяка організаторам презентації - Oksana Bondar-Boyko та Tetiana Stakhiv .
Низький уклін автору за те, що він всупереч обставинам довірився Богові і став на переможний шлях, насамперед над обставинами та самим собою!!!
P.S. Рекомендую усім чудову книгу "#Не_сирота" і переконаний, що вона стане для багатьох підбадьоренням в нелегких обставинах життєвої круговерті...

15 лютого 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

5 лютого в Україні - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 33 роки з часу виведення військ з Афганістану. Війна в Афганістані тривала майже 10 років. Участь у ній взяли 160 тисяч 375 українських військовослужбовців, 3360 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність.
Минають дні, ідуть роки, але для кожного, хто пройшов важкими дорогами війни в Афгані, Сомалі, Анголі, В’єтнамі, хто не раз зазирав в обличчя смерті, втрачав друзів, ті події залишились біллю у серці та назавжди закарбувались в пам’яті. І саме ця пам'ять щороку, у лютневі дні, збирає всіх разом, щоб вшанувати воїнів та згадати тих, хто не повернувся з війни.
Ціна, яка сплачена за воєнні амбіції колишніх чиновників та партійних діячів, виявилась дуже високою. Долі багатьох ветеранів афганської війни тісно переплелися зі здобуттям Україною незалежності й нинішньою боротьбою у визвольній війні від російської агресії.

14 січня 2022р. Збаразька ДБ.

Pic Pic Pic

На порозі весна – час, який буквально дихає любов’ю!
З недавніх пір 14 лютого у нас відзначають День Святого Валентина – День закоханих.
Це величезне почуття приходить по різному, з’являється в найнесподіваніших іпостасях, виходить назустріч тоді, коли ми цього зовсім не чекаємо, і перевертає весь світ.
Що знаємо ми про кохання? Все і нічого. Люди створили безпілотні автомобілі та полетіли підкорювати Марс, однак досі не можуть дати однозначну відповідь на запитання «Що таке любов?».
Книги про любов завжди викликали і викликатимуть великий інтерес як у підлітків, так і у дорослих.
Якщо ви в пошуках хороших творів, які розповідають про велике і чисте кохання, перешкоди і випробування, про переживання і турботи, з ним пов`язані, про ревнощі та непорозуміння, що стоять перед коханими, завітайте до нашої бібліотеки.
Книжкова виставка “Подаруй своє серце читанню”, підготовлена нашими працівниками, ознайомить з творами класиків та сучасних авторів про це ніжне, сильне, світле почуття, на яке здатна кожна людина.
Коли ми закохані, у душі – весна, хочеться посміхатися.

10 лютого 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

Він увійшов в історію як Василь Вишиваний, полковник Легіону Українських Січових Стрільців, борець за незалежну Україну. Вільгельма Габсбурґа знали в Україні як Василя Вишиваного, під ім'ям, яке йому дали українські вояки під час Першої Світової Війни. Його вважали одним з неофіційних претендентів на український трон у разі утворення монархічного ладу. Хоча він сам офіційно ніколи не проголошував свої наміри бути українським монархом і навіть не мав до цього можливостей, Василь прославився своїми військовими та дипломатичними здібностями, поезією і любов'ю до України.
10 лютого 2022 року минула 127 річниця від дня народження українського військового діяча, політика, австрійського ерцгерцога династії Габсбургів, полковника Легіону Українських Січових Стрільців Василя Вишиваного. Це дійсно непересічна і дуже яскрава, одна з найцікавіших історичних постатей ХХ століття у європейській і українській історії, з насиченою життєвими подіями, але вельми трагічною долею…
Вільгельм Франц фон Габсбург-Лотрінґен народився 10.02. 1895 року в місті Пули на острові Лошинь (сучасна Хорватія). Він походив з роду австрійських імператорів – Габсбургів, а саме з гілки Габсбургів – Лотарингських.
Некоронований Король України, народний Гетьман України. Справжній патріот України, щиро закоханий всім серцем і душею в Україну і українську мову — Вільгельм фон Габсбурґ називав себе Василь Вишиваний і до загибелі вважав себе Українцем.
Разом з українськими вояками він розділив тягар боротьби за Україну. Свою поетичну збірку «Минають дні...» з 23 віршів присвятив українським січовикам: «Борцям, що впали за волю України».
Вільгельм Габсбург, як член імператорської родини, автоматично став членом сенату. Там він познайомився з українськими парламентарями, зокрема з Євгеном Петрушевичем.
До кінця життя Василь Вишиваний вважатиме себе українцем. Після поразки Української революції він житиме у Відні. Там його 1947-го заарештує радянська секретна служба СМЕРШ. Згодом Вільгельма Габсбурга перевели до Лук'янівської в’язниці Києва. Йому інкримінували шпигунську діяльність із західними державами, союзниками СРСР по антигітлерівській коаліції, та звинувачували в зв’язках з ОУН.
Допитували його російською, він відповідав українською. Вирок – 25 років таборів. 18 серпня 1948-го Вільгельм Габсбурґ помер у в’язничній лікарні. Похований на Лук’янівському цвинтарі.
У часи перебудови і переоцінки діяльності Сталіна та його секретних служб справа Габсбурґа-Вишиваного була переглянута комісією з реабілітації незаконно засуджених в СРСР. 16 січня 1989 його посмертно реабілітовано.
Відтоді розсекречено багато документів у справі Габсбурґа-Вишиваного, який жертовно поклав своє життя за Волю і Незалежність України.

2 лютого 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

«Коли піду, то відшукай мене у віршах, пензлі, писанці, у слові» - перегляд книжкової виставки, присвячений 120 річниці від дня народження поетеси, писанкарки, лялькарки, громадської діячки Оксани Лятуринської відбувся 2 лютого в читальному залі Відділ обслуговування Публічної бібліотеки Збаразької міської ради.

27 січня 2022р. Збаразька ДБ.

Pic

27 січня виповнилося 190 років від дня народження Льюїса Керрола. Справжнє ім'я - Чарльз Лютвідж Доджсон. Англійський математик, філософ, логік, фотограф, письменник Льюїс Керрол - автор чудових книг про дівчинку Алісу, яка потрапила в Країну Див, а потім в Задзеркалля!
"Пригоди Аліси в Дивокраї" і "Аліса в Задзеркаллі" – дві дуже різні книги, які об'єднує головна героїня. Однак на написання цих казок Керрола надихали зовсім різні Аліси. Якщо в першій книзі прототипом героїні була Аліса Лідделл – дочка колеги і приятеля автора, то на другу частину автора надихнула його п'ятирічна кузина Аліса.
В Англії книга "Пригоди Аліси в Дивокраї" – друга після Біблії. Вона є в кожній родині, яка читає.
З перших днів свого існування книжка "Пригоди Аліси в Дивокраї" увійшла до золотого фонду дитячої літератури.
Створена для дітей, вона стала улюбленим читанням дорослих!
Льюїс Керрол зашифрував у своїй казці математичний трактат. Математика дала "Алісі" її темну сторону, надала вигляду головоломки, яка виявилася здатною розважати людей будь-якого віку протягом століть.
190 річчя від дня народження Льюїса Керрола працівниками бібліотеки підготовлено буктрейлер за книжкою "Пригоди Аліси в Дивокраї".

28 січня 2022р. Збаразька ДБ.

Pic

Крути – сумна, але славетна сторінка нашого літопису. Ця назва стала символом українського відродження. У січні 1918 року саме сила національної ідеї покликала молодь і студентство столиці новоствореної Української Народної Республіки стати на захисті рідної країни.
До цієї дати в Збаразька дитяча бібліотека розкрито книжкову виставку «Крути - наш біль, наша історія і слава», мета якої розкрити причини трагедії під Крутами, виховати інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни, до борців за незалежність України.

28 січня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

28 січня, в читальному залі Відділ обслуговування Публічної бібліотеки Збаразької міської ради, відбулась патріотична палітра «Крути - вічна слава України», присвячена 104-й річниці бою під Крутами. Ведучі заходу Tetiana Stakhiv та Мар'яна Шмігель, ознайомили присутніх з новими історичними розвідками про трагічну сторінку історіі України.

26 січня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

28 січня, в читальному залі Відділ обслуговування Публічної бібліотеки Збаразької міської ради, відбулась патріотична палітра «Крути - вічна слава України», присвячена 104-й річниці бою під Крутами. Ведучі заходу Tetiana Stakhiv та Мар'яна Шмігель, ознайомили присутніх з новими історичними розвідками про трагічну сторінку історіі України.

15 січня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

30 років тому - 15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного Гімну України, що знайшло своє відображення у статті 20 Конституції України.
В подальшому текст зі зміненою першою строфою вірша «Ще не вмерла України і слава, і воля» затверджено 6 березня 2003 року Законом України «Про Державний Гімн України».
Створення українського гімну бере початок ще з осені 1862 року. Тоді український етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна». Поширення цього вірша серед українофільських гуртків, щойно об'єднаних у Громаду, відбувалось дуже швидко. Патріотичний вірш не пройшов повз уваги відомого в той час греко-католицького священника, композитора і диригента Михайла Вербицького, який написав до нього музику спочатку для гітари, а вже згодом - адаптував для хору. Гімн був надрукований у 1863р., з нотами — в 1865. Вперше прозвучав 10 березня 1865 року в польському місті Перемишль. У різні періоди історії твір використовувався як національний гімн в Українській та Західноукраїнській народних республіках, в Гетьманаті та Карпатській Україні.
Особливі слова і неповторна мелодія нашого славня пробуджували свідомість українців до боротьби за державу на різних етапах історії. За радянського часу вперше Гімн "Ще не вмерла Україна" було виконано на головній сцені фетивалю Червона рута 24 вересня 1989 року. Славень почав виконувати кременчанин Василь Жданкін, до нього долучилися Віктор Морозов і Едуард Драч.
Гімн України лунав на Майдані під час Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013-14 років. Його називають одним із кращих у світі, адже серце кожного українця починає тріпотіти вже з перших акордів.
В бібліотеці розкрито виставку-інсталяцію «Духовні обереги України», на якій представлені книги про творців Державного Гімну, і яка нагадує ще й про те, що незабаром, 28 січня виповниться 30 років, як Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним прапором України.

14 січня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic

Щиро вдячні Збаразька мистецька школа ЗМР за чудові новорічні привітання-віншування бібліотеки! Хай Вам сіється, хай Вам родиться, Хай Вам множиться, хай Вам плодиться!
Вік живіть свій без проблем!
З Новим роком, з Василем!!!

11 січня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

11 січня - відзначається Всесвітній день «дякую». І наша бібліотека має приємність саме в цей день подякувати другові бібліотеки, майстру віршованого слова Володимир Кравчук за подарований альманах «Подільська толока» (випуск 17), літоб’єднання Тернопільщини (вид. «Терно-Граф», 2021, наклад 122 прим.- с.320. Редактор-упорядник Зіновій Кіпибіда). Більше інформації про збірник - в світлинах. Дякуємо за високе мистецтво Слова!

10 січня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic Pic

А ви вже встигли зробити круті новорічно-різдвяні фотографії в Збаразькій дитячій бібліотеці?

4 січня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

Нехай ці творіння дитячих рук зігрівають своїм теплом їх сім‘ї під час Святої вечері та створюють атмосферу домашньої злагоди та затишку.

1 січня 2022р. Збаразька ПБ.

Pic

1 січня - 113 років від дня народження Провідника української нації Степана Бандери.