Графік роботи

Вт...Сб. – 10.00-19.00
Неділя – 10.00-16.00
Вихідний – Понеділок
ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ

 

«Безсмерття книги – в її читачах» - таке життєве кредо нашого відділу обслуговування користувачів, який є структурним підрозділом Публічної бібліотеки Збаразької міської ради. Відділ включає в себе абонемент та читальний зал. Розміщений у величній будівлі храмово-монастирського комплексу - костелу святого Антонія та монастиря бернардинів, який є однією з найдавніших споруд міста і пам'яткою архітектури ХVІІ—XVIII століть, що поєднує риси ренесансу та бароко. Відділ абонементу розміщений в колишніх монастирських келіях, а читальний зал – в колишній монашій трапезній.
Відділ обслуговування користувачів – це серце бібліотеки, яке б’ється і постійно тримає руку на пульсі всіх літературних подій. При візиті в бібліотеку, в першу чергу, привертає увагу чудова архітектура приміщення, старовинний камін при вході в читальний зал. Книжковий фонд Публічної бібліотеки становить 28830 примірників книг (станом на 1.01.2021р.). Окрім книжок, у фонді зберігаються підшивки газет та надходжень нової преси. Найстарішою книгою бібліотеки є «Кобзар» 1918 року, що був виданий в Канаді і подарований українською діаспорою в 2018 році. Найбільша книга книгозбірні – Національний атлас України розміром 32см х 48см, а найменша «Заповіт» Т.Г.Шевченка – 6см х 8см.

Основною роботою відділу обслуговування є інформаційне забезпечення користувачів та задоволення читацьких запитів. Оскільки нових надходжень книг недостатньо, працівники відділу прикладають максимум зусиль, спрямованих на отримання потрібних та бажаних читачами книг. Для цього проводиться моніторинг книжкових новинок, залучення спонсорів, участь в акціях. Завдяки цьому в бібліотеці вдалось створити потужний і якісний фонд сучасної літератури українських та зарубіжних авторів. Для вдосконалення книжкового фонду застаріла та зношена література списується та здається на макулатуру, а за вилучені кошти закуповуються потрібні бібліотеці книги. Акція «Подаруй бібліотеці книгу» щорічно приносить свої плоди чудовими,а часом і рідкісними книгами, чи новинками літератури, за що працівники відділу щиро вдячні всім небайдужим.
Пріоритетом своєї діяльності працівники вважають популяризацію книги, донесення її до читача, збагачення його внутрішнього світу та задоволення від читання. Вагомою частиною роботи відділу обслуговування є проведення масових заходів, зокрема, і з відзначення та вшанування ювілейних дат. Саме працівники відділу розробляють сценарії і є ведучими літературних зустрічей, презентацій, вечорів, імпрез, та інших, найрізноманітніших форм роботи. Бібліотека тісно співпрацює з КУ «Центр культури і дозвілля Збаразької міської ради», , зокрема, літературно-мистецькою студією «Рушник», Національним заповідником «Замки Тернопілля», Збаразьким будинком дитячої та юнацької творчості, школами міста( в т.ч. школою мистецтв), педагогічними працівниками, районною управою Братства ОУН-УПА, Хором Союзу Українок, Збаразьким територіальним центром соціального обслуговування, іншими організаціями.

В читальному залі бібліотеки проходили незабутні зустрічі: з Мирославом Дочинцем, братами Капрановими, Ніною Фіалко, Петром Кралюком, Надійкою Гербіш, письменницькою елітою нашою краю, з випускниками групи Aspen Institute Kyiv, іншими відомими людьми не тільки Збаражчини, але й України.
В 2019 році саме у відділі обслуговування користувачів з ініціативи відомої української письменниці, уродженки Збаража Надійки Гербіш започаткувала свою роботу "Cowo.guru - школа розвитку мислення", що проходила під керівництвом експертів - одного із засновників цієї школи в Києві Андрія Мельника та власне самої Надійки. Засідання школи довели, що бібліотечний простір можна переосмислювати по-новому, а свій освітній рівень підвищувати, використовуючи цікаві книги та новаторські методики.

 

З серпня 2021 року в бібліотеці почав діяти іспитовий майданчик для здачі іспитів на рівень володіння державною мовою.
В читальному залі відділу обслуговування користувачі бібліотеки можуть безкоштовно користуватись послугами Інтернет-центру.

 

У відділі обслуговування ведеться довідково-бібліографічний апарат бібліотеки, який складається з абеткового та систематичного каталогів, краєзнавчої картотеки і спрощує пошук потрібних книг чи інформації для читачів.

 

Тісна співпраця з іншими підрозділами Публічної бібліотеки – Відділом комплектування і оброки літератури, Відділом інформації, реклами, удосконалення методики і практики бібліотечної роботи, Бібліотекою-філією для дітей (що знаходиться поруч, на одному поверсі) робить відділ обслуговування користувачів потужним джерелом інформації, культурно-освітнім та літературно-мистецьким осередком Збаражчини.

 

В бібліотеці діють такі правила:

 

Бібліотека обслуговує всіх громадян віком від 15  років.
Оформлення реєстраційних документів для інвалідів війни, праці та дитинства І і ІІ груп є безкоштовним при пред’явленні відповідних документів.
Користувачі мають право одержати для опрацювання поза Бібліотекою не більше 5 документів терміном до 30 днів. Термін користування новими надходженнями, документами, які мають підвищений читацький попит, періодикою може бути зменшено до 15 днів. Кількість бібліотечних документів, що видаються в читальному залі, не обмежується. Бібліотека самостійно визначає види й типи документів, що видаються лише в читальному залі.
Термін користування документами поза бібліотекою може бути продовжений на 15 днів, якщо на них відсутній попит користувачів.  
Користувачі мають право виносити документи за межі Бібліотеки, якщо вони записані у формулярі або іншому обліковому документі.
Рідкісні та цінні документи, довідкові видання, а також видання, одержані через МБА, видаються для користування тільки в читальному залі.
Обслуговування користувачів рідкісними та цінними документами здійснюється за їх замовленнями, одноразово видається не більше одного примірника та при суворому контролі бібліотекаря.
У разі відсутності в бібліотечному фонді потрібних документів користувачі мають право отримати їх (або копії) з інших бібліотек через МБА. Поштові витрати на пересилку документів сплачують користувачі.
Особи, які тимчасово проживають у зоні обслуговування бібліотечного закладу, а також не мають місцевої реєстрації,  мають право користуватися тільки його читальними залами. Документи за межі бібліотеки їм не видаються. 
Крім основних, Бібліотека надає додаткові платні послуги. Їх перелік затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12.12. 2011 р. № 1271 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності».
Згідно цієї постанови, читачі бібліотеки користуються книгами безкоштовно.