Pic Pic Pic Pic


Новини і Події

Інформація про життя Збаразької ЦБ та ЦДБ в 2021 році


 • ПЕРЕЙТИ ДО НОВИН БІБЛІОТЕК-ФІЛІЙ

 • 6 квітня 2021р. Збаразька ДБ.

  ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПРОЄКТ «Бібліотеки Збаражчини: які вони є?» «Мозковим центром» КУ Публічна бібліотека Збаразької міської...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Понеділок, 5 квітня 2021 р.

  31 березня 2021р. Збаразька ДБ.

  В Збаразька дитяча бібліотека завітали часті та бажані гості - вихованці гуртка «Народна творчість» Збаразький будинок...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 31 березня 2021 р.

  25 березня 2021р. Публічна бібліотека.

  З часу появи книг люди до них ставились по різному, хтось їх писав, хтось нищив, а хтось прагнув зберегти їх для людей,...

  Опубліковано Oksana Bondar Четвер, 25 березня 2021 р.

  19 березня 2021р. Відділ обслуговуваня користувачів.

  Pic

  Сьогодні, 19 березня, одній із найвідоміших українок сучасності - Ліні Костенко виповнюється 91 рік. Ліну Костенко вважають генієм слова, залізною жінкою та живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості. Її вислови надихають на зміни і змушують замислитися над вічними темами.
  17 березня 2021 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав ініціативу номінувати Ліну Костенко на Нобелівську премію з літератури в 2022 році.
  Книжки Ліни Василівни Костенко повертають нам віру в слово. В Публічна бібліотека Збаразької міської ради організована викладка ітератури, де поціновавучі її творчості мають можливість ознайомитись з прекрасними творами письменниці.

  18 березня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic

  Зустріч з казкою – це свято.
  Не було б її у нас,
  Ми б не знали б так багато
  Про новий і давній час.
  Казки знайомі нам з раннього дитинства. Ми любимо їх усе своє життя тому що вони є завжди чимось незвичайним, чарівним. У казці розмовляють квіти і дерева, риби й птахи. Там ми зустрічаємося з добром та злом.
  До Всесвітнього дня казки, який святкується 20 березня, працівники Збаразька дитяча бібліотека створили вікторину "У казки на гостинах".
  Здійсніть незвичайну подорож — подорож до світу чарівної казки та перевірте свої знання українських та зарубіжних казок, відповівши на запитання вікторини. Пишіть свій результат у коментарях під дописом!!!
  Продовжуйте читати казки, і ви обов’язково станете кращими, мудрішими, добрішими та сміливішими, легше долатимете перешкоди, які трапляються на вашому життєвому шляху!

  13 березня 2021р. Відділ обслуговуваня користувачів.

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Понеділок, 15 березня 2021 р.

  9 березня 2021р. Збаразька ДБ.

  Вірші Тараса Шевченка "Зоре моя вечірняя" та "Мені однаково..." читає талановита користувачка Збаразька дитяча...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Вівторок, 9 березня 2021 р.

  9 березня 2021р. Збаразька ЦБ.

  Продовжуючи низку заходів до дня народження Тараса Шевченка, бібліотекарі Відділ обслуговування Публічної бібліотеки...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Вівторок, 9 березня 2021 р.

  9 березня 2021р. Збаразька ДБ.

  9 березня народився Тарас Григорович Шевченко (відомий також як Кобзар) — український поет, письменник, художник,...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Вівторок, 9 березня 2021 р.

  5 березня 2021р. Збаразька ДБ.

  5 березня, у Збаразька дитяча бібліотека завітали фахівець відділу «Збаразьке бюро правової допомоги» Кременецький...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Вівторок, 9 березня 2021 р.

  25 лютого 2021р. Збаразька ЦБ.

  Приємно, коли цінують нашу роботу та про наші чудові заходи пишуть на сторінці Збаразька міська рада😊!!!

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

  25 лютого 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic

  В останні дні зими, 150 років тому – 25 лютого, народилася Леся Українка (Лариса Петрівна Косач). Народилася вона в місті Звягелі (Новоград-Волинському) в інтелігентній родині. Мати – письменниця Олена Пчілка, батько – юрист, громадський і культурний діяч. Вони багато зробили для розвитку здібностей обдарованої доньки, дбали про її гуманітарну освіту.
  Лариса жодного дня не сиділа за шкільною партою, не відповідала біля дошки, не бігала з ровесниками лункими коридорами. Учителями її були мати, батько, а також книги та життя.
  Доля розпорядилась так, що наділила Лесю дивовижними здібностями й разом з тим заставила виборювати життя в щоденних муках і стражданнях. Під час свята Водохреща в Луцьку дівчинка так захопилася, що не відчула, як промочила ноги в крижаній воді. Спочатку боліла нога, потім рука. Діагноз – туберкульоз кісток, а потім нирок та легень. Та ще в дитинстві поетеса засвоїла правило: щоб не плакати, треба сміятися.
  Лесі Українці судилося прожити 42 роки, буквально вириваючи в невигойної хвороби кожен свій день. Жила заради творчості, переливаючи у свої поетичні рядки пломінь душі й вогонь думки.
  Для найменших своїх читачів Леся Українка написала чимало віршів і казок. Казки не завжди веселі. Їхні сюжети взяті із життя, вони вчать нас долати труднощі, що зустрічаються на нашому шляху так, як це робила сама Леся.
  До 150 ти річчя з дня народження письменниці працівники бібліотеки провели марафон читання «Сором хилитися й долі коритися» та розкрили книжкову виставку «Ти себе українкою звала».

  23 лютого 2021р. Збаразька ЦБ.

  Щиро ДЯКУЄМО голові польської громади Peter Baydetsky за щедрий подарунок!!! Пан Петро вже неодноразово дарував книги...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Вівторок, 23 лютого 2021 р.

  14 лютого 2021р. Збаразька ЦБ.

  Pic

  14 лютого – День усіх закоханих. Свято — неофіційне і не є вихідним, проте активно відзначається молоддю та всіма бажаючими щорічно, 14 лютого. День святого Валентина прийшов до нас з-за кордону і дуже скоро став одним з найпопулярніших молодіжних свят. Можна по-різному відноситись до історії виникнення цього свята, але якщо цей день приносить трошки більше приязні, добра, радості, любові, і ще й подарунків, то скажемо йому однозначно - «так»! Серед морозних і сніжних днів завжди хочеться більше тепла і світла, отже – розкриваймо обійми, признаємось в любові!А прочитати хорошу книжку про кохання, як завжди, ласкаво запрошує наша бібліотека! «Любові таїна одвічна» - таку назву має виставка- інсталяція, присвячена Дню закоханих.

  09 лютого 2021р. Збаразька ЦБ.

  Pic



  14 лютого будемо відзначати аж два приємних свята! Це - Міжнародний день дарування книг та Свято закоханих. З цієї нагоди в бібліотеці розпочато акцію "Признайся в любові", девіз якої - "Признайся в любові - подаруй книжку бібліотеці!". Друзі, покажіть свою любов до книг та до бібліотеки!Адже, безумовно, книга - це одиниця добра і любові!Будьмо закоханими!В людей, в книги, в бібліотеки!Колег-бібліотекарів також запрошуємо - долучайтесь до акції

  05 лютого 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic Pic

  Завдяки оперативності колег сьогодні отримали другу частину книг від Український інститут книги.
  Всього фонд бібліотеки поповниться на 510 примірників книг українських та зарубіжних авторів, різних за тематикою та для різних вікових груп читачів. Кожна книга має наліпку, за якою її можна відрізнити.
  Щиро дякуємо УІК та надіємось на подальшу співпрацю.
  РS: На книги ще очікують деякі технічні формальності, що займуть певний час, і вони будуть готові до зустрічі з читачами.

  04 лютого 2021р. Збаразька ЦБ.

  До Дня пам’яті Героїв Крут працівники відділення денного перебування Збаразького ТЦСО переглянули художній фільм «Крути...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Четвер, 4 лютого 2021 р.

  03 лютого 2021р. Збаразька ЦБ.

  Незабаром Міжнародний день дарування книг, який відзначається 14 лютого! А подарунки вже починають надходити у Відділ...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Середа, 3 лютого 2021 р.

  02 лютого 2021р. Збаразька ЦБ.

  У НОВИЙ МІСЯЦЬ З НОВИМИ ПОДАРУНКАМИ ТА ПОДЯКАМИ!!! Для 20 бібліотек-філій Збаражчини, які приймали участь у...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Вівторок, 2 лютого 2021 р.

  01 лютого 2021р. Збаразька ЦБ.

  Pic

  Поява нових книжок - це завжди свято!Вітаємо з народженням нової збірки поета, літературознавця Володимира Кравчука!
  Нарешті визріла у видавництві "Терно-граф" моя нова поетична книжка "Визріла дорога". Щиро вдячний видавцям, видавничій раді, Тнрнопільській обласній державній адміністрації та обласній раді за фінансову підтримку цього видання. Дякую письменниці Ользі Атаманчук за редагування і художнє оформлення. Українська книжка ж и в е !

  31 січня 2021р. Збаразька ЦБ.

  31 січня свій 65-річний ювілей відсвяткувала наша землячка, письменниця Назар Марія...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Понеділок, 1 лютого 2021 р.

  29 січня 2021р. Збаразька ЦБ.

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Пʼятниця, 29 січня 2021 р.

  27 січня 2021р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic

  27 січня – День пам’яті жертв Голокосту. Голоко́ст (від англ. the Holocaust, з дав.-гр. ὁλοκαύστος — «всеспалення») - переслідування і масове знищення євреїв і ромів у Німеччині під час Другої світової війни; систематичне переслідування і знищення європейських євреїв і циганів нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933 — 1945 років; геноцид єврейського народу в часи Другої світової війни, внаслідок якого загинуло до 6 мільйонів осіб. Як жертв Голокосту зазвичай сприймають також інші етнічні та соціальні спільноти, яких нацисти переслідували і знищували за приналежність до цих спільнот.
  В книзі краєзнавця Руслана Підставки « Збараж: штрихи до портрета міста» читаємо інформацію про те, що в 1934 році в місті Збараж проживало 47% поляків, 34% євреїв та 19% русинів(українців).
  Краєзнавчиня Тетяна Федорів пише: «Лише 60 євреїв Збаража пережили Голокост. Збаразьке гетто було утворене 25 жовтня 1942 р. після здійснення третьої акції з депортації євреїв Збаража у табір смерті Белжець (Польща). Загалом в ході чотирьох акцій у газові камери було відправлено бл. 3 тис. євреїв. В межах гетто, яке було облаштоване на території старого ринку для торгівлі худобою, німцями було ізольовано бл. 2 тис. євреїв зі Збаража та Підволочиської. На цій ділянці спостерігалася страшна тиснява, антисанітарія та голод. В одній кімнаті проживало одночасно 20 людей. Євреїв використовували на примусових роботах (дорожні роботи, лісозаготівля), зокрема на базі табору у Підволочиській. Хоча гетто було відкритого типу, по периметру його охороняла єврейська поліція, а ззовні – німецька та українська поліція. Очікуючи на майбутні акції, євреї почали готувати схованки на території гетто та у навколишньому лісі. До кінця 1942 р. євреїв із гетто періодично транспортували у табори примусової праці у Кам’янці та Глибочока. 7 квітня 1943 р. служба безпеки та українська допоміжна поліція здійснили чергову акцію в гетто, під час якої бл. 1 тис. євреїв, включно з членами єврейської поліції були розстріляні у ровах біля залізничної станції. Гетто було остаточно ліквідовано 9 червня 1943 р., коли були розстріляні останні кілька сотень євреїв. Окремим вдалося втекти в навколишні ліси, однак їх переслідували німецька жандармерія та українська поліція. 19 червня 1943 р. 150 євреїв було захоплено і розстріляно в лісі на околицях міста.»
  В читальному залі бібліотеки розкрита виставка-пам’ять, присвячена жертвам Голокосту, на якій представлені книги та матеріали, що розкривають історію цієї трагедії.

  27 січня 2021р. Збаразька ЦДБ.

  Pic Pic

  27 січня Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.
  У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № 60/7 "Пам'ять про Голокост", що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту. Саме 27 січня 1945 року визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За час існування цього концтабору у ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 мільйона людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 мільйонами дорослих, стали 1,5 мільйона дітей. Офіційно визнано, що від 5,5 до 6,1 мільйони євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Три мільйони осіб було вбито в газових камерах, близько двох мільйонів розстріляно, інші були вбиті іншими методами, померли від голоду, виснаження, примусової праці або екстремальних життєвих умов, в яких вони були змушені перебувати. На сьогодні, Голокост - це уособлення людських страждань і абсолютного зла, універсальний символ трагічної події для всього людства.
  Перед вами книги про злочини проти людства в часи Другої світової війни, які є у нашій бібліотеці. У них описано найжахливіші сторінки історії XX століття. Читати їх нелегко…, але потрібно, щоб пам’ятати і не допустити знову.

  23 січня 2021р. Збаразька ЦДБ.

  Pic Pic

  23 січня 130 років тому народився український поет Павло Григорович Тичина.
  Вірші Павла Григоровича Тичини часто порівнюють з музикою. Вони й справді звучать як музика. Уважно прислухайся і почуєш шум гаїв, жебоніння струмка, подих вітерцю...
  Твори П. Тичини для дітей виходили у багатьох збірниках і окремими книжками. Для дошкільнят це вірші - «А я у гай ходила», «Хор Лісових Дзвіночків», казки - «Івасик Телесик», «Дударик».
  Для дітей Павло Тичина видав книжки «Івасик-Телесик» (1929), «Ку-ку» (1934), «Лідка» (1940), «Слава Батьківщині» (1951), «Музичний ранок в консерваторії» (1955) та інші. Його вірші живуть і радують читачів — і в цьому безсмертя поета.
  З дитячими творами, що були надруковані ще за життя автора, можна ознайомитися у фондах нашої бібліотеки.


  23 січня 2021р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic

  23 січня (за іншими даними - 27-го) виповнюється 130 років від дня народження Павла Тичини, українського поета, митця епохальних протиріч. Суперечливих фактів з його біографії вистачить не на одну книгу. Тичина-геній, Тичина-музика, Тичина-зрадник, Тичина-блазень… Тичина, якого знають всі. Тичина, якого так ніхто і не пізнав…
  Цікаві факти про Павла Тичину:

  Був одним з 13-ти дітей у дяка Григорія Тичини. Був співаком архієрейського хору при Єлецькому монастирі Лідія Папарук та Павло Тичина побралися аж 1939 року, коли Тичині було 48, хоча до цього довгий час спілкувалися. Свої твори Павло Тичина писав лише олівцем. Багато хто не знає, але Павло Тичина мав задатки художника, і в зрілому віці часто шкодував, що не пішов тим шляхом. У 1943-1948 роках Тичина очолював Міністерство освіти УРСР. Тичина самотужки досконало опанував майже 20 іноземних мов. У 1921 році Павло Тичина навіть був вимушений влаштуватися на роботу в київську дитячу бібліотеку ім. Т. Г. Шевченка

  22 січня 2021р. Збаразька ЦБ.

  22-го січня 1918 року Українська Центральна Рада в Києві, проголосила Універсал - Акт, яким український уряд від імені...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Четвер, 21 січня 2021 р.

  12 січня 2021р. Збаразька ЦДБ.

  Pic Pic



  Новий рік розпочався з подарунків!!!
  Серія книг з доповненою реальністю (AR), які є фонді нашої бібліотеки, поповниться ще однією книгою, подарованою нашим читачем.
  Щиро дякуємо за таку чудову різдвяну історію))).


  07 січня 2021р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic Pic Pic

  Сьогодні минає 83 роки від дня народження Василя Стуса. Перебуваючи в засланні, він запитав у старого в'язня, що означає народитися в переддень Різдва. Той відповів йому, що це "милість Божа, велике щастя. Але кому багато дають, з того й багато спитають". Більше з біографії поета, борця за незалежність України. А ми нагадуємо своїм читачам, що книги про Василя Стуса і його твори можна взяти в нашій бібліотеці. І книга "Справа Василя Стуса" теж у нас вже є! Запрошуємо до читання, - читаймо про велич особистості!

  05 січня 2021р. Збаразька ЦБ.

  6 січня виповнюється 65 років від дня народження відомого українського письменника, літературознавця, редактора, видавця...

  Опубліковано Збаразька централізована бібліотечна система Середа, 6 січня 2021 р.

  03 січня 2021р. Збаразька ЦДБ.

  Pic Pic Pic

  Збаразька центральна бібліотека для дітей
  вітає своїх друзів та шанувальників з Новим 2021 роком та Різдвяними святами!!!
  А ви вже встигли зробити святкові світлини у книгозбірні? Новорічні свята пролітають як одна мить. Але спогади про них нам хотілося б зберегти якомога довше! І подвійно приємно, якщо цими спогадами можна поділитися з друзями!
  Поспішайте!
  Новорічно-різдвяні локації будуть працювати до 20 січня!



  Інформація про життя бібліотек-філій Збаразької ЦБС в 2021 році


  Бібліотека філія с.Тарасівка

  В Тарасівській бібліотеці-філії відбувся Всеукраїнський тиждень дитячого читання, який проходив у бібліотеці "Потяг наш...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 31 березня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Кретівці

  Традиційно в березні, під час весняних шкільних канікул, кожного року бібліотеки проводять "Тиждень дитячої книги". У...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 1 квітня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Гніздичне

  В рамках святкування Всеукраїнського тижня дитячого читання та до До Міжнародного дня дитячої книги Гніздичненська...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 1 квітня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Зарубинці

  У дитячому садочку "Казка" с. Зарубинці відбувся захід до відкриття Тижня дитячого читання, прсвячений 140-річчю з дня...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Понеділок, 22 березня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Н.Луб'янки

  Фотозвіт з презентації книги "На перехрестях мого життя", автором якої є житель села Вищі Луб'янки Боднар Ігор...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 17 березня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Іванчани

  З приходом початку посту у Бібліотека-філія с. Іванчани КУ "Публічна б-ка Збаразької міської ради" розгорнуто тематичну...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 17 березня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Шили

  Відлуння Шевченківських днів у бібліотеках КУ Публічна бібліотека Збаразької міської ради. Березень в Україні часто...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 17 березня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Травневе

  Бібліотека філія с.Ст.Збараж

  Бібліотека філія с.Зарубинці

  У Бібліотека-філія с.Зарубинці КУ "Публічна б-ка Збаразької міської ради" відбулись літературні читання присвячені...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Понеділок, 15 березня 2021 р.
  h3 align="center">Бібліотека філія с.Чернихівці

  З нагоди 207 річниці від дня народження Кобзаря у Чернихівецька бібліотека КУ "Публічна бібліотека Збаразької міської...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Понеділок, 15 березня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Гніздичне

  З нагоди 207 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка в Гніздичненська бібліотека-філія Збаразька ЦБС ...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 11 березня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Іванчани

  До Міжнародного дня рідної мови у Бібліотека-філія с. Іванчани КУ "Публічна б-ка Збаразької міської ради" розгорнуто...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 25 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Киданці

  25 лютого ми відзначаємо 150-ту річницю від дня народження української поетеси Лесі Українки. З цієї нагоди в Киданецька...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 25 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Залужжя

  Бібліотека філія с.Ст.Збараж

  До 150-річчя від дня народження Лесі Українки в Старозбаразькій бібліотеці розгорнуто книжкову виставку "Ні долі , ні...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 25 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Зарубинці

  До 150- річниці від дня народження видатної українки в Бібліотека - філія с.Зарубинці Збаразької ЦБС відбулась...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 25 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Чернихівці

  У Чернихівецька бібліотека КУ "Публічна бібліотека Збаразької міської ради" з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Неділя, 28 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Кретівці

  3 лютого в Кретівська бібліотека - філія Збаразької ЦБС пройшов Всесвітній день читання вголос під назвою «Читаємо про...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Понеділок, 8 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Киданці

  20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні. В Киданецька бібліотека- філія RУ "Публічна...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 24 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Іванчани

  Pic Pic Pic

  Напередодні Дня Святого Валентина у Іванчанські бібліотеці-філії для учнів 1-го класу проведено хвилинку-цікавинку: "Любити можна все". Бібліотекарка, Коваль Марія розповіла малим чомучкам, що закоханим можна бути у все прекрасне: музику, живопис, природу, читання.
  Діти підготували виставку малюнків, демонструючи свою любов у вигляді сердечок до бібліотеки, читання, казок, віршів. Виготовляли також валентинки для своїх батьків, яких вони дуже люблять.
  Бібліотекар виготовила сердечка із закликами: Люби свою бібліотеку, Люби книгу, Люби читати.

  Бібліотека філія с.Шили

  Бібліотекарка книгозбірні с. Шили (колишній Лановецький р-н), Ірина Герасимюк Герасимюк презентувала користувачам...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Понеділок, 22 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Тарасівка

  Pic

  14 лютого світ святкує День книгодарування!
  У цей день книги знаходять нових господарів, діти читають і радіють, а бібліотекарі… Бібліотекарі також радіють, бо отримувати подарунки дуже приємно! Галина Папура ділиться радістю та хвалиться отриманим подарунком!.
  В цей святковий день книгозбірня с. Тарасівка отримала презент від маленької читачки - Софійки Воркун. Бібліотекарка висловлює слова вдячності дарувальниці за отримані книги!

  Бібліотека філія с.Зарубинці

  Ми вступаємо в епоху безпрецендентних змін з часів винаходу друкарського верстата Гутенбергом, світ змінюється швидше...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Пʼятниця, 5 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Максимівка

  Pic

  Книга як почуття - даруєш комусь, а тепло на душі тобі.
  14 лютого у світі відзначають Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day). Це добровільна ініціатива, яка була започаткована у 2012 році американкою та засновницею відомого сайту дитячої книги Delightful Children’s Books Еммі Бродмур.
  Ідею створення свята Міжнародного дня дарування книг підказав маленький син Еммі Бродмур, запитавши її, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги. Адже це крутий спосіб поділитися любов’ю та взяти участь у добрій справі.
  Мета Міжнародного дня дарування книг - надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.
  Адже книга - це один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов. Вона дасть нам гарну пораду, відповість на всі запитання, навчить жити, любити і працювати заради щастя народу, заради самих себе і своїх рідних.
  Сьогодні без книги ми не можемо уявити своє життя, бо вона постійний супутник, найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для малечі, і для школяра, і для зрілої, досвідченої людини. Недарма в народі кажуть: "Хто багато читає, той багато знає". Дорогі друзі! Максимівська бібліотека-філія оголошує доброчинну акцію "Книга в подарунок бібліотеці!"
  Якщо у Вас є можливість поповнити бібліотечний фонд цікавими сучасними книжками, що стануть в нагоді учням, не залишайтесь байдужими. Ці книги завжди знайдуть свого вдячного читача. Приєднуйтесь до нашої акції!
  Не викинь книгу на смітник!
  Її віддай в бібліотеку,
  Бо книга скарб, у ній для тебе
  Думок і висловів квітник.
  У ній поета віршів море,
  Кохання, радість, смуток, біль.
  А ще незвідані простори
  Письменник відкриває в ній.
  Тож дурно книгу не змарнуй
  Бібліотеці подаруй!
  Підтримайте Максимівську бібліотеку-філію , подаруйте книги і вони принесуть радість та багато приємних хвилин нашим дітям

  Бібліотека філія с.Гніздичне

  29 січня 1918 року військові та студенти-добровольці УНР зупинили біля залізничної станції Крути наступ більшовицької...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Пʼятниця, 29 січня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Чернихівці

  Pic

  29 січня - особлива дата для українського народу. Саме в цей день 1918р біля станції Крути відбувся героїчний бій, що став одним із символів боротьби українського народу за свою свободу та незалежність.
  Із нагоди цієї дати у Черниховецькій бібліотеці діє розгорнута книжкова виставка до Дня пам'яті героїв Крути.
  Цей день назавжди залишиться світлим у нашій пам'яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь!

  Бібліотека філія с.Іванчани

  29 січня Україна відзначає День пам'яті Героїв Крут. Цей день став символом невмирущої Слави. Героїчна смерть 300...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Понеділок, 1 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Тарасівка

  В Тарасівській бібліотеці-філії вшанували пам'ять Героїв, які загинули в боях під Крутами. Бібліотекарка Галина...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Понеділок, 1 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Киданці

  Pic

  На Аскольдовій могилі
  Поховали їх –
  Тридцять мучнів українців.
  Славних, молодих…
  Це слова з вірша Павла Тичини "Пам'яті тридцяти". Вони присвячені молодим українцям, які загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Бою, який обріс легендами. І, попри поразку, став символом мужності та відваги для українського народу.
  З нагоди цієї події в Киданецькій бібліотеці розгорнено книжкову виставку “Згадаймо юність, що горіла в Крутах”, де читачі мають можливість ознайомитися з історичними фактами.

  Бібліотека філія с.Киданці

  Pic Pic

  Різдвяні свята, мабуть, найсвітліші свята в нашому повсякденному житті, які люблять і діти, і дорослі.
  Кожний народ має свої національні свята та традиції. Бібліотеки прагнуть долучити своїх користувачів до національних українських свят, навчають їх колядкам, щедрівкам, поваги до народної творчості. З цією метою у бібліотеці-філії с. Кобилля напередодні Різдвяних свят було розгорнуто виставку-інсталяцію «Над Вертепом зірка ясна світу засіяла», на якій було презентовано книги і журнали святкової тематики..

  Бібліотека філія с.Зарубинці

  27 січня Міжнародний день пам'яті жертв голокосту. У період Другої Світової війни геноцид нациського режиму призвів до...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Середа, 27 січня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Тарасівка

  7 січня в с. Тарасівка з нагоди світлого празника Різдва Христового відбулось літературно-мистецьке свято, яке підготували бібліотекар Тарасівської бібліотеки-філії Галина Папура, завідувач клубу Ярослав Гуменюк та мешканці с. Тарасівка.

  Бібліотека філія с.Олишківці

  Опубліковано Збаразька централізована бібліотечна система Четвер, 7 січня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Кобилля

  Pic Pic Pic

  Різдвяні свята, мабуть, найсвітліші свята в нашому повсякденному житті, які люблять і діти, і дорослі.
  Кожний народ має свої національні свята та традиції. Бібліотеки прагнуть долучити своїх користувачів до національних українських свят, навчають їх колядкам, щедрівкам, поваги до народної творчості. З цією метою у бібліотеці-філії с. Кобилля напередодні Різдвяних свят було розгорнуто виставку-інсталяцію «Над Вертепом зірка ясна світу засіяла», на якій було презентовано книги і журнали святкової тематики..

  Бібліотека філія с.Тарасівка

  Pic Pic Pic

  День за днем, година за годиною наближаються РІЗДВЯНІ СВЯТА. Цих свят з нетерпінням очікують як діти, так і дорослі. Народні свята новорічно-різдвяного циклу дуже колоритні, цікаві своєю самобутністю і чарівністю, глибиною народної філософії, дивовижною красою і духовністю української нації.
  Новорічно-різдвяна круговерть закрутила і користувачів Тарасівської книгозбірні: традиційна ялинка, книжкова ялинка і виставка з книгами, що зігріють вас теплом і щирістю, розкажуть, як святкували Новий рік та Різдво наші предки, навчать ваших діток щедрівок і колядок, і навіють спогади про дитинство.
  Бібліотекарка Галина Папура для наймолодших читайликів провела інформаційну мозаїку «Дідух до хати – біда з хати: таємниці Різдва». Вона цікаво розповіла про традиції святкування Різдва в українських селах, де це свято вважалося найбільшим у році і супроводжувалося веселощами, чудовим настроєм, жартівними забавами, які і сьогодні вже встигли стати неоціненним культурним надбанням українського народу. Із захопленням це довели і дітлахи, які декламували вірші і колядки, брали участь у конкурсі зимових прислів’їв та загадок