Pic Pic Pic Pic


Новини і Події

Інформація про життя Публічної бібліотеки Збаразької міської ради та Дитячої бібліотеки в 2021 році


 • ПЕРЕЙТИ ДО НОВИН БІБЛІОТЕК-ФІЛІЙ

 • 23 липня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic Pic


  На черговому кіносеансі в

  "Літньому кінотеатрі у бібліотеці"

  було гамірно.
  Дивилися "Сам у дома - 2".

  22 липня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic

  22 липня 2021 року на базі Тернопільської ОУНБ, у форматі онлайн, відбувся семінар для працівників відділів обслуговування центральних бібліотек територіальних громад «Соціокультурна реабілітація в бібліотеці». До семінару долучилися і завідувачка Відділ обслуговування Публічної бібліотеки Збаразької міської ради, Tetiana Stakhiv, яка розповіла присутнім про "Переосмислення бібліотечного простору" в Публічна бібліотека Збаразької міської ради.

  21 липня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic

  Нарешті! Усі 14 томів повного академічного зібрання творів Лесі Українки вже надійшли у нашу бібліотеку!Тішимося, пишаємося!
  Презентація 14-томника стала центральною подією цього ювілейного року, присвяченого 150-річчю від дня народження Лесі Українки.
  Україна чекала на це видання півстоліття. Зібрання дійсно унікальне, адже попереднє «повне» видання було цензурованим і складалося з 12 томів. Принципова відмінність зібрання – це максимальна увага до рукописів Лесі Українки, зокрема, до чернеток, які відкривають завісу над таємницями творчого процесу.
  Видання поділене тематично і жанрово за такими напрямами-блоками:
  – драматургія (1–4 томи),
  – поезія та ліро-епічні поеми (5 том),
  – художня проза (6 том),
  – літературна критика та публіцистика (7 том),
  – переклади (8 том),
  – записи народної творчості та пісні, записані з голосу Лесі Українки (9 том),
  – «Стародавня історія східних народів» та конспекти, виписки, нотатки (10 том),
  – листування (11–14 томи).
  Історія появи цього видання - повна драми, сплесків надії і гірких розчарувань, радості від маленьких здобутків і суму за безглуздими зусиллями і втраченим часом. Але, незважаючи на всі труднощі, воно все-ж-таки вийшло, і , торуючи шлях, сповнений терня, дійшло до українських бібліотек і до нашої книгозбірні. Видання побачило світ у Волинському національному університеті імені Лесі Українки, підготовлене за сприянням Українського інституту книги та Міністерства культури та інформаційної політики України.
  Ознайомитись з книгами можна на книжковій виставці-презентації «Збагни її безмежжя духу».

  21 липня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic Pic

  СЕМІНАР-ТРЕНІНГ «УДК У ДІЯЛЬНОСТІ БІБЛІОТЕК. ФОРМУВАННЯ ТА ОБЛІК ФОНДІВ В УМОВАХ ОТГ»
  Сьогодні, 21 липня 2021р., Тернопільською обласною бібліотекою для молоді, згідно плану роботи, проведено обласний семінар-тренінг для директорів ЦС, завідувачів публічними та міськими і сільськими бібліотеками об'єднаних територіальних громад Тернопільської області.
  Привітала учасників директор Леся Степанівна Гук. Учасники заходу отримали методико-практичні консультації з актуальних питань, відбувся обмін досвідом.
  Завідувачка науково-методичного відділу Ольга Іванівна Василюк розкрила питання формування та обліку фонду у бібліотеках громади. Світлана Володимирівна Лерніченко, завідувачка відділу комплектування фондів та каталогізування документів, проаналізувала методику індексування літератури за УДК. По питанні організації фонду в умовах переходу на УДК, надала консультацію завідувачка відділу зберігання та використання бібліотечного фонду Ольга Петрівна Марків. Активно, творчо, плідно відбувся тренінг згідно програми. В кінці семінару- тренінгу, при підведенні підсумків, заступник директора, Галина Іванівна Якуб вручила сертифікати учасникам.

  20 липня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic Pic  Сьогодні, 20 липня, в бібліотеці відбувся захід - літературний портрет, присвячений 115-ій річниці від дня народження відомої української поетеси,
  діячки ОУН, патріотки своєї Батьківщини Олени Теліги.

  На розкритій книжковій виставці була представлена література про цю видатну жінку. Дякуємо Збаразькому територіальному центру соціального обслуговування за плідну співпрацю.

  16 липня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic Pic

  Співпраця нашого міста з друзями із сусідньої Польщі є надзвичайно успішною та перспективною, і сьогодні в читальному залі відбулась цікава зустріч з польськими волонтерами та учасниками польського товариства Збаража, очільником якого є Peter Baydetsky, - він розпочав захід словами вітання і подяки. Громадська активістка та редакторка з Болеславця Barbara Smoleńska, батьки якої народились в с.Синява, Пьотр Палішкевич, секретар товариства "Глоговська едукація кресова", голова Збаразької міської ради Роман Полікровський, директор Публічної бібліотеки ЗМР Oksana Bondar, краєзнавці, вчителі, журналісти-репортери були водночас і гостями, і учасниками заходу. Більш, як 100 книг подарували бібліотеці наші польські друзі. Всі книги можна переглянути і отримати на читацький формуляр в нашій бібліотеці та бібліотеці для дітей. Серед цих видань - частина цінних книг з історії та краєзнавста, художні видання, чудова література для дітей. Подробиці і більше фото про захід – читайте та переглядайте згодом на нашій сторінці.

  7 липня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic Pic

  7 липня, в читальному залі бібліотеки відбулась літературно-мистецька імпреза "Поезії одвічне джерело", яку розпочала вітальним словом директор Публічної бібліотеки Збаразької ЗМР Оксана Бойко. Спільно з літературно-мистецькою студією "Рушник"(керівник Володимир Кравчук) бібліотекарі запросили поетів Збаражчини і Тернопілля поділитись своїми новими поетичними надбаннями. Захід був проведений в межах проєкту #Шлях_серця, який започаткувала Тернопільська обласна організація Національної спілки письменників України та ОУНБ, і присвячувався 30-річчю Незалежності України. Серед гостей - друзі бібліотеки, письменники: Володимир Кравчук, Зіновій Кіпибіда, Олена Рутецька, Василина Вовчанська, Надія Тарасюк, Галина Бабій, Юрій Заяць, Орест Чоловічок. Поет-пісняр Юрій Бірковий звеселяв товариство піснями під гітару. Серед присутніх в залі - меценат Ігор Ломага, директор КУ "Центр культури та дозвілля ЗМР" Василь Жук, колишня директорка бібліотеки Неоніла Муяссарова, працівники бібліотек-філій Збаражчини. Гості подарували бібліотеці нові віршовані рядки, гуморески, прозу, а також свої поетичні і прозові збірки. Поетеса-початівець Галина Бабій присвятила чудовий вірш бібліотекарям-працівникам відділу обслуговування, а письменниця Олена Рутецька - написала про нашу бібліотеку і людей, що в ній працюють, в оповідях нової збірки "Одкровення душі". Щиро дякуємо всім гостям за квіти, вірші, книжкові подарунки та виступи. Зустріч проходила в теплій, невимушеній атмосфері, заполонивши всіх присутніх поетичною неповторністю та безсмертністю українського слова. Над сценарієм працювали і були ведучими Мар'яна Шмігель і Тетяна Стахів, робота зі слайдами та відео - Василь Чорняк.

  5 липня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic

  В контексті національного і культурного відродження України особливої актуальності набуває вивчення історії рідного краю, яка сприяє зростанню національної свідомості громадян, піднесенню їх духовності. Це є той своєрідний місток, який зв’язує покоління минулі з сучасними і прийдешніми.
  Відділом інформації, реклами, удосконалення методики і практики бібліотечної роботи видано рекомендаційний біобібліографічний посібник "Пишаюся селом своїм, його людьми, його красою: село Зарубинці".
  Укладачка видання, Наталія Сенчишин зібрала та впорядкувала інформацію про видатних людей села Зарубинці Збаразької міської територіальної громади.
  Посібник адресовано учителям, студентам, культурно-освітнім працівникам, а також усім, хто не байдужий до історії краю, його сьогодення.

  2 липня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic Pic Pic


  Бібліотечне літо триває...
  До нас, у «будинок, де живуть книжки», завітали майбутні першокласники, вихованці Клуб Розвивайка. Під час екскурсії вони ознайомилися з відділами бібліотеки, правилами користування бібліотекою, бібліотечним фондом, послухали розповідь про різні види та форми книг, які є у нашій бібліотеці.
  На завершення переглянули лялькову виставу "Казка про загублену книжку" від Національної бібліотеки України для дітей.
  Діти записалися до бібліотеки та взяли до дому книжки, які можна читати по складах. На згадку отримали книжкові закладки та значки «Читач бібліотеки».

  1 липня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic

  " Волею Українського народу Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української Держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України...
  80 років тому, 30 червня 1941 р. на Українських Національних Зборах у Львові з ініціативи ОУН під проводом Степана Бандери було проголошено Акт відновлення Української Держави. Відновлення Української Держави підтримали і благословили митрополит УГКЦ Андрей Шептицький та єпископ УАПЦ Полікарп. Було створено уряд - Українське Державне Правління, до якого увійшли провідні члени ОУН і представники інших політичних сил, на чолі з Ярославом Стецьком. Проголошення відновлення Української держави викликало велику радість серед українських патріотів. На численних маніфестаціях і зборах населення багатьох звільнених від більшовиків міст і сіл України вітало цю подію. Але радість виявилася короткочасною. Незалежна Україна не входила в плани гітлерівців, так само, як не входила вона в плани більшовиків. І ті, та інші бачили в цій країні лише територію, ласий шмат з людськими ресурсами. Через кілька днів гестапо кинуло до в’язниці Степана Бандеру, Ярослава Стецька та інших діячів українського національно-визвольного руху. В той час по Україні вже активно діяли похідні групи, створені ОУН, які організовували українське життя та адміністрацію. Попри короткотривалість існування такого стану, український народ на значній території відчув момент, коли державність була вже близько. Наступного 1942 р., коли почали створюватись перші відділи УПА, українці йшли битись за українську державу, проголошення якої вони пам'ятали. Почалися прямі репресії проти ОУН – нацисти збагнули, що єдиною реальною силою, яка б могла їм протистояти, є збройні загони українських націоналістів.
  Акт має величезне значення для нас і нащадків. Він вчергове засвідчив спадковість нашої визвольної боротьби. В той час УРСР існувала формально як "українська", а насправді - маріонеткова, залежна від Москви. Через 50 років - у 1991 р. українці здійснили ще одну спробу і 24 серпня таки проголосили незалежність України. Слід пам'ятати, що вона була б неможлива без попередніх етапів визвольної боротьби. Акт відновлення української державності став визначною історичною подією, ще одним яскравим виявом волі української нації жити вільно у власній державі. Історичну подію проголошення Акту Ярославом Стецьком відтворено у фільмі "Нескорений.

  1 липня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic


  ДЕГУСТАЦІЯ НОВИНОК!!!
  Сьогодні знайомимо вас із серією детективних історій для дітей німецького письменника Юліана Пресса «Знайди злочинця», які бібліотека отримала завдяки Український інститут книги.
  Детектив для дітей від восьми років і старше. Крута книга, як для самостійного читання, так і для сімейного дозвілля. Якщо хочете відірвати ваше улюблене чадо від телефона, то спробуйте саме цю серію книг (їх аж шість). Задум книги трохи подібний до ігор з пошуком предмета, але тут крім завдання, ще є цікава історія про пригоди детективної команди «Локриця», юних школярів, які за допомогою своїх навичок вправно розслідують різні злочини. Ви її уважно читаєте, знизу сторінки подане запитання, відповідь на яке шукаєте на малюнку справа. Якщо не виходить самотужки знайти відповідь, то вона знаходиться у тексті на наступній сторінці. Це затягує, хочеться читати і шукати далі й далі...
  Поспішіть до нас у бібліотеку, щоб першими продегустувати новенькі книжечки!!! Захоплюючого вам читання! Дякуємо, Українському інституту книги за поповнення фонду нашої книгозбірні такими чудовими книгами!

  30 червня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic Pic Pic


  Вже стало традицією щосереди в Збаразька дитяча бібліотека
  відвідати кінозал. Ось і цього разу літній дощик не став на заваді нашим читайликам))). Дивилися "Балто".
  Кінотеатр можуть відвідувати діти з різним соціальним статусом, адже для того, щоб потрапити у "кіно" потрібно лише прийти до бібліотеки та записатися до неї.
  Тож, чекаємо вас наступної середи о 16.00 для безкоштовного перегляду нової стрічки.

  26 червня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic


  Конституції України – 25 років!
  Конституція – це дуже важливий документ державного значення. Конституція України – це Основний Закон України; положення, викладені в Конституції, регламентують основні правила суспільних відносин у межах держави, роботу всіх органів влади й суспільних організацій, визначають трудове право тощо.
  Дізнайтесь більше про становлення головного закону України, ознайомившись з матеріалами книжкової виставки «Конституція України: від витоків до сьогодення ».
  Запрошуємо до читання!

  26 червня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic

  «Берегиня державності» - книжкову виставку з такою назвою розкрили працівники відділу обслуговування на урочистостях, присвячених 25-ій річниці Конституції України і Дню молоді України «Живи та міцній, наша рідна державо!» Насправді Конституція - це паспорт країни. Тільки зріла держава може дозволити собі прийняти Основний Закон. Конституція - це той документ, до якого століттями йшли українці. У нього закладені не лише правові норми, а й справедливість та рівність усіх перед законом – це те, чого постійно прагнув і до чого ішов український народ. Музичні вітання та гарний настрій подарував святковий концерт виконавців і художніх колективів Збаражчини. З Днем Конституції!.

  16 червня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic Pic Pic


  16 червня в Збаразька дитяча бібліотека відбувся вже другий безкоштовний кіносеанс в "Літньому кінотеатрі у бібліотеці". Дивилися мультфільм "Як приборкати дракона", знятий за мотивами однойменної серії книг британської дитячої письменниці Крессиди Ковелл.

  15 червня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic

  "Правду ніс до людей, доки сил вистачало,
  Був , мов велет , Іван, й так його було мало!
  Ніс тягар преважкий, часто гнувся від нього,
  Грішний був, як усі, та з обличчям святого,
  Так сліпучо на нім висявала яса...
  Як білий птах з помітиною чорною
  Поніс печаль земну у небеса..."(М. Патей-Братасюк).
  15 червня 1941 року народився незабутній, геніальний і неповторний Іван Миколайчук. Актор прожив складне життя, в якому було трішечки свята, решта — суцільна мука. Система не давала йому жити, його душа померла раніше, ніж тіло. Вона була замордована... "Я не знаю більш національного народного генія... До нього це був Довженко", - так про Івана Миколайчука сказав Сергій Параджанов.
  Всього 46 років життя відміряв Господь Іванові... 34 ролі, 9 сценаріїв, дві режисерські роботи... Звання народного артиста він так і не одержав, і вже посмертно отримав Державну Шевченківську премію. Правда, він і без того був завжди народним.
  В нашій бібліотеці є книги, присвячені життю і творчості актора, з якими можна ознайомитися, переглянувши книжкову виставку-пам'ять "Білий птах з чорною ознакою", присвячену 80-річчю від дня народження Івана Миколайчука.

  15 червня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic Pic

  Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища (World Environment Day).
  Головна мета - стимулювати активну діяльність світового співтовариства, спрямовану на збереження балансу в природі та навколишньому середовищі.
  Ми всі живемо на одній планеті і, забруднюючи природу, шкодимо, в першу чергу, самим собі та своїм нащадкам. Розуміючи всю важливість екологічних заходів, у відділі абонементу бібліотеки розкрито книжкову виставку, що постійно діє та поповнюється новими матеріалами і книгами з проблем довкілля.

  10 червня 2021р. Збаразька ПБ.

  8 червня 2021р. Збаразька ПБ.

  4 червня 2021р. Збаразька ПБ.

  3 червня 2021р. Збаразька ПБ.

  1 червня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic Pic Pic


  У Міжнародний день захисту дітей, працівники Збаразька дитяча бібліотека спільно з головним спеціалістом «Відділу Збаразьке бюро правової допомоги» Анатолієм Козаком для учнів 5 класу Залужанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів провели правовий майданчик «Абетка прав дитини».
  Діти дізналися про міжнародні правові стандарти прав дитини, про права юних громадян різного віку. Отримали відповіді на запитання щодо своїх прав та обов’язків.

  31 травня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic Pic Pic

  Бібліотечний травень завершується екскурсіями. 31 травня у Збаразька дитяча бібліотека вітали учнів 2-Б (вчителька Світлична Л.Л.) та 3-А (вчителька Рожко Л.Я.) Збаразька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 1.
  Працівники книгозбірні ознайомили їх з бібліотекою, книжковим фондом, розпорядком роботи та правилами користування бібліотекою. Діти переглянули презентацію від видавництва Ірбіс Комікси, та взяли книги до дому

  28 травня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic Pic Pic

  Сьогодні на ознайомчу екскурсію до нас завітав ще один перший клас - 1В (вчителька Підборська О.В.) Збаразька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 1. Бібліотекарки разом з дітьми згадали правила поводження з книгами, ознайомили дітей з бібліотекою, книжками та періодикою для дітей,що є у фондах нашої бібліотеки, розпорядком роботи та правилами користування книгозбірнею

  26 травня 2021р. Збаразька ДБ.

  24 травня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic Pic Pic

  Поринути у чарівний світ книги змогли учні 2 В класу (вчитель Каліновський М.С.) Збаразька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 1 під час бібліотечного уроку «Знайомство з бібліотекою». Працівники книгозбірні ознайомили їх з бібліотекою, книжковим фондом, розпорядком роботи та правилами користування бібліотекою. Діти переглянули презентацію про історію виникнення книги та послухали оповідання Остапа Вишні «Любіть книгу». Всі охочі записалися у бібліотеку та підібрали собі книги.

  Pic Pic Pic

  22 травня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic

  «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа.
  Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою російської солдатської муштри, а для волі Росії зробив більше, ніж десять переможних армій. Доля переслідувала його в житті скільки могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі в іржу, ані його любові до людей в ненависть і погорду... Доля не шкодувала йому страждань, але й не пожаліла втіх, що били із здорового джерела життя. Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті — невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори. Отакий був і є для нас, українців, Тарас Шевченко» (І.Франко)
  Сьогодні пам'ятний день - 160 років тому, 22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева. Помер 47-річний український поет у Санкт-Петербурзі, і спочатку був похований на Смоленському кладовищі. Але друзі Тараса Григоровича і численні шанувальники творчості знали про палке бажання поета бути похованим згідно з його «Заповітом», написаним ще в 1845 році, на рідній землі – «Як умру, то поховайте мене на могилі серед степу широкого на Вкраїні милій...» А передсмертними словами Тараса були: «До Канева…» Після того, як п’ятдесят вісім днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу в квітні того ж року, було перевезено в Україну й перепоховано на Чернечій горі біля Канева.
  Спершу труну привезли до Києва, де з небіжчиком могли попрощатися усі охочі. З Києва 20 травня 1861 року прах Кобзаря на пароплаві "Кременчук" перевезли до Канева. Дві доби домовина перебувала в Успенському соборі, а 22 травня, після відслуженої в церкві панахиди, прах віднесли на Чернечу гору.
  Тараса Шевченка ховали як парубка: перед труною йшли дівчата у яскравих вінках і стрічках, вишиваних сорочках і голосили… Над домовиною Шевченка на місці поховання змурували цегляне склепіння, насипали два яруси землі й обклали камінням так, щоб надати могилі вигляду степової могили. Згодом на могилі встановили дубовий хрест. Такою могила була до 80-х років ХІХ століття. На народні пожертви 1884 року на могилі Шевченка встановлено чавунний хрест, впорядковано земляний насип, могилу обкладено дерном, недалеко збудовано хату для доглядача. У 1889 році влаштовано перший музей Шевченка. У 1925 році на місці поховання Тараса Григоровича було утворено Канівський державний музей-заповідник «Могила Т.Г. Шевченка», а величний бронзовий монумент поетові споруджено у 1939 році. Народ здавна називає Чернечу гору Тарасовою…
  «Гора Чернеча стала на коліна.
  Взяла труну безсмертну в чисте лоно.
  І вічність тополина стала поруч…» (І.Драч)
  Перепоховання Тараса Шевченка стало подією для України ХІХ століття, яке спонукало українців до відкритої маніфестації своїх поглядів.
  В 60-70 роки минулого століття біля пам’ятника Шевченка, саме 22 травня, патріотична молодь читала вірші та виголошувала промови.
  Електронну версію інформаційно-краєзнавчого нарису, що був виданий методично-бібліографічним відділом «У бронзі, камені, граніті: пам’ятники Тарасу Шевченку» можна переглянути

  21 травня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic

  18–19 травня 2021 року працівники відділу інформації, реклами, удосконалення методики і практики бібліотечної роботи КУ Публічна бібліотека Збаразької міської ради взяли участь у роботі ХІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Бібліотека і книга в контексті часу», яку організували ВГО Українська бібліотечна асоціація та Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого
  Напрямками роботи конференції були:
  🔹 бібліотеки і соціально-гуманітарний розвиток суспільства;
  🔹 публічні бібліотеки як інформаційні та соціокультурні центри громад;
  🔹 децентралізація і публічні бібліотеки: позитивні і негативні наслідки;
  🔹 бібліотеки і подолання цифрової нерівності у суспільстві;
  🔹 роль бібліотек у просуванні читання.

  20 травня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic Pic

  У вишиванці - дух мого народу,
  вона несе енергію життя.
  Нитками сплівся код усього роду
  тайнописом одвічного буття.
  У вишиванках і прадавнє і сучасне
  сплелося, наче сонцесяйний цвіт!
  Освячує хай вишиття прекрасне
  благословенний український рід!
  З Днем Вишиванки, друзі! Сьогодні – прекрасне, світле свято, і звичайно ж, працівники бібліотеки підтримують Всеукраїнський флешмоб!
  В бібліотеці розкрито книжкову виставку «Вишиванко моя, ти- святий оберіг»

  19 травня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic

  В межах заходів, присвячених до 150-річчя від дня народження Василя Стефаника, сьогодні в читальному залі бібліотеки відбулась літературно-мистецька палітра "Василь Стефаник: Гра долі". На заході були присутні підопічні та працівники Територіального центру соціального обслуговування, які ознайомились з життєвим та творчим шляхом письменника, і переглянули документальний фільм, що розповів про нелегкі перипетії його долі і цікаві факти біографії. "У селі Русові, де мешкав письменник, говорили, що хтось із Стефаників був великим грішником, бо нащадки не раз вкорочували собі віку". Через історичні та життєві обставини у Василя сформувались трагічне світосприйняття світу. Його проза - дуже прониклива, вона закликає людей ставати добрішими, милосерднішими й духовнішими. "Це митець з Божої ласки", - писав про свого товариша Іван Франко.
  У 1928 році радянський уряд починає виплачувати Василеві Стефанику пенсію, незважаючи на те, що тоді він жив у Русові, який входить до складу Польщі. В 1932 році, довідавшись про штучний голод і переслідування української інтелігенції в УРСР, письменник відмовляється від пенсії. Митрополит Андрей Шептицький призначає виплату від Української греко-католицької церкви. Стефаник просить касира видати призначену суму дрібними монетами. Виходить на майдан і роздає жебракам із проханням молитися за убієнних голодом українців.
  Гості заходу переглянули ювілейну книжкову виставку "Погляд крізь століття", присвячену 150-ій річниці від дня народження Василя Стефаника, та зробили пам'ятну світлину.

  15 травня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic Pic Pic

  Кожної третьої суботи травня в Україні відзначають День Європи. День Європи для українців - це дуже особливий день. Ще з давнини Україна є повноправною та невід’ємною частиною цивілізованої європейської спільноти – дружної родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудова нагода вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.
  Дізнатися більше про країни Європейського Союзу можна завітавши до нас у бібліотеку, щоб переглянути постійнодіючу книжкову виставку "Україна - це Європа".

  14 травня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic

  Минає 101 рік від дня народження геніальної українки, уродженки Тернопільщини Ярослави Стецько – видатної української націоналістки, політичної діячки, журналістки, першої лідерки партії Конгрес Українських Націоналістів, депутатки Верховної Ради України другого, третього і четвертого скликань.
  «Я ніколи не думала над тим, ким я буду в Українській державі, але я свято вірила в майбутність українського народу, вірила, що він буде вільний, бо ж скільки мільйонів загинуло за його волю! Я вірила в Божу справедливість»,- говорила Слава Стецько 19 березня 1997 року при виголошенні депутатської присяги.
  Вірі в майбутнє України, яку буквально випромінювала пані Слава, можна було лише подивуватися. Вона надихала цією святою вірою оточення.
  «Дух нації засадничо здоровий. Його треба лише відродити, очистити українські душі від чужинецького намулу неволі», – часто наголошувала вона.
  Багато думок, які проголошувала Слава Стецько, сьогодні можна сміливо вважати пророчими.
  «Державу мусить будувати цілий нарід, тільки тоді можна буде сподіватися, що українська держава укріпилася і що її не можна так легко ліквідувати. Адже зазіхання Росії далі існують, і є загроза подальшого тиску з боку Росії на Україну. Тепер ми мусимо подбати, щоби був затертий кордон між Західною і Східною Україною»,- говорила пані Слава, ніби знаючи, що на нас чекає в 2014 році війна…
  Давайте ж сьогодні згадаємо нашу легендарну землячку, для якої Україна та її цілісність завжди були на першому місці. Її вірі в незалежність, міцності та стійкості слід вчитися та наслідувати сьогодні!
  Пам’ятаємо!

  12 травня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic Pic

  "Скромний чоловік, простий неначе -
  Пишні вуса, пензлик у руці...
  Лиш не як усі Він, геть інакший
  Ходить світом Геній з Ланівців..."(В.Бричкова)
  Сьогодні, 12 травня, відзначаємо 85-річний ювілей Івана Марчука, українського живописця, народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, члена Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва.
  Іван Марчук каже, що його картини до кінця не розгадати, навіть йому це не під силу. Запорукою неповторності цих полотен є особлива, філігранна, винайдена ним техніка – "пльонтанізм" (від слова "пльонтати" ‒ плести, переплітати).
  2007 року Іван Марчук потрапив до рейтингу 100 найвизначніших геніїв сучасності, який уклала британська газета The Daily Telegraph.
  В доробку майстра майже чотири тисячі робіт, виконаних дев’ятьма видами техніки (авторство деяких належить лише йому).
  Творчість народного художника України Івана Марчука має шалений попит серед вітчизняних та іноземних колекціонерів. Минулого року він став найдорожчим аукціонним художником серед українських митців, чиї роботи були продані за найбільшу суму.
  В нашій бібліотеці є фотоальбом-каталог Івана Марчука з автографом автора та зібрані матеріали про нього, - це можна переглянути на виставці-персоналії "Іван Марчук: погляд в безмежжя". Відео-вернісаж творчості «Іван Марчук – жива легенда нашого часу», підготовлений відділом інформаційних технологій та автоматизації бібліотечних процесів, є за посиланням Щиро вітаємо нашого відомого земляка, і бажаємо міцного здоров’я, надиху до творчості, благополуччя, творчого довголіття в радості та мирі!

  12 травня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic

  ДЕГУСТАЦІЯ НОВИНОК!!!
  Сьогодні знайомимо вас із серією книг для дітей «Зося з вулиці Котячої» польської письменниці Агнєшки Тишки, які бібліотека отримала завдяки Український інститут книги.
  Веселе дитинство як воно є... Кумедні, реготливі і дуже добрі книжки. Надзвичайно цікаві, дуже оригінально оформлені, а також захопливі і сучасні. Це не щось карколомне, це не «Тореадори з Васюківки», але таких пригод ви ще точно не читали. Книги оформлені у трохи коміксному стилі - і це ще більше додає грайливості тексту. Словом, чудові книжки для підняття настрою, які обов’язково Вам сподобаються.
  Дякуємо, Українському інституту книги за поповнення фонду нашої бібліотеки такими чудовими книгами!

  09 травня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic Pic Pic

  У другу неділю травня відзначають Міжнародний День матері. Цьогоріч свято припадає на 9 травня.
  Мати…Мама… Матуся... Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово. Воно про найближчу, найдобрішу, найкрасивішу і наймилішу людину у світі. Її очі супроводжують дітей у далеких життєвих мандрах, материнська ласка гріє нас все життя аж до старості. Її створив Бог на цій грішній землі для краси і щастя, щоб вона дарувала життя, продовжувала рід людський.
  Українські поети та письменники часто звертаються у своїх творах до теми материнства, оспівуючи материнську любов, піклування, турботу з величезною ніжністю і вдячністю до усіх матерів. На книжковій виставці, розкритій до Дня матері у нашій бібліотеці, представлені саме такі вірші та оповідання про маму.
  Щиро вітаємо всіх матусь з сьогоднішнім святом. Бажаємо щастя, море посмішок, натхнення і, звичайно, терпіння, адже без нього нелегко нести почесне звання "мама". Бережіть себе і будьте щасливі!!!

  08 травня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic  До Дня пам’яті та примирення
  8 травня та до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
  9 травня в бібліотеці зроблено тематичну підбірку книг, на якій представлено Книгу пам'яті Тернопільської області та сучасну літературу про Другу світову війну.

  06 травня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic Pic

  6 травня у бібліотекарів усіх структурних підрозділів КУ Публічна бібліотека Збаразької міської ради був насичений та плідний день - відбулася виробнича нарада.
  Поскільки обмін досвідом – це завжди цікаво та пізнавально, учасники наради поділилися власним досвідом та напрацюваннями, а взамін отримали ще більше ідей для втілення у своїй роботі.
  Таким чином, навіть в умовах карантину бібліотекарі продовжують наполегливо працювати та підвищувати свій особистий та професійний рівень.

  01 травня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic Pic

  "Воскресіння у всіх на вустах, Воскресіння у всьому,
  Божий храм на високих вітрах, наче писанка - у золотому!"

  (М. Людкевич)
  В читальному залі бібліотеки розкрита книжкова виставка-інсталяція "Магія писанки - код українства" присвячена одному з найвеличніших християнських свят - Воскресінню Христовому.
  В центрі виставки - символічне пасхальне дерево з писанками. Окрім різноманіття книг та фотоальбомів, на виставці представлені вишиті бісером по дереву писанки, що виконані майстринями - працівницями науково-дослідницького відділу Національного заповідника "Замки Тернопілля", з яким співпрацює бібліотека. В папці-досьє з матеріалами про нашу знамениту писанкарку, скульпторку, лялькарку і поетесу Оксану Лятуринську зібрані також ілюстрації її писанкового розпису.
  Бібліотека вітає своїх прихильників та читачів з Воскресінням Христовим! Нехай яскраве світло цього величного свята осяває весь світ, дарує надію, радість і щастя! І нехай сьогодні і завжди душа ваша іскриться вірою, помисли - добром, а серце - любов’ю.
  Христос Воскрес!

  30 квітня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic Pic Pic

  Одне з найвеличніших, найвизначніших у християнстві свят - Великдень - відзначають на честь воскресіння Ісуса Христа.
  Великдень! Сама назва вказує на те, що це не звичайний, а великий день. Величне свято, яке споконвіку символізувало перемогу над силами темряви і зла, уособлювало примирення і прощення. Це свято багате різноманітними народними звичаями. В Україні існує своя багата традиція святкування Великодня. Святкувати Пасху в Україні почали наприкінці першого тисячоліття з приходом християнства.
  Люди з уст в уста передають Благу звістку, вітаючи одне одного: “Христос Воскрес!”. І відповідають: "Воістину Воскрес!"
  У Збаразька дитяча бібліотека розкриті книжкові виставки для різних вікових груп користувачів, які розповідають про історію виникнення свята, традиції святкування, народні прикмети та повір'я пов'язані з Великоднем.
  Великдень об’єднує усіх українців у ці святкові дні в одну велику гарну родину, об’єднує вірою у перемогу світла над темрявою, а добра над злом.
  Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

  26 квітня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic

  26 квітня 1986 року, день який назавжди змінив хід української історії. Події цього дня стали однією з наймасштабніших трагедій для людства. Два вибухи на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС з різницею у кілька секунд стали трагічними для життя цілих поколінь та завдали нещадних наслідків довкіллю, зруйнувавши життя тисячам людей і утворивши багатокілометрову зону відчуження. Вони назавжди закарбувались в пам’яті не одного народу.
  Працівниками Збаразька дитяча бібліотека
  розкрито книжкову виставку і проведено екологічний дайджест «І гіркота пече полинна …»

  25 квітня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic Pic

  На 25 квітня для християн східного обряду припадає Вербна неділя, після якої у вірян розпочинається Страсний тиждень перед Великоднем. Вербна неділя вшановує тріумфальний вхід Ісуса Христа в Єрусалим згідно з християнською традицією.
  Головна традиція Вербної неділі - освячення гілочок верби в церкві. Вони символізують перемогу життя над смертю, тобто Воскресіння Господнє. Освячені гілочки зберігають цілий рік як символ єднання з жертвою Ісуса Христа. По закінченню року гілочки верби спалюють, адже викидати їх не можна.
  З Вербною неділею!

  24 квітня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic Pic

  26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з моменту страшної катастрофи й величезної екологічної трагедії світового масштабу на Чорнобильській АЕС.
  День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є скорботним нагадуванням людству про важку перемогу над вогнем та радіацією, а також днем, коли ми висловлюємо велику вдячність та засвідчуємо шану за героїзм і самовідданість ліквідаторам.
  До цієї сумної пам'ятної дати в читальному залі бібліотеки розкрито книжкову виставку-реквієм «Опік Чорнобиля минулого немає"». На виставці представлено посібник зі спогадами учасників-ліквідаторів аварії Збаражчини, фотоальбоми, документальні і художні видання, тематичну папку з матеріалами про аварію. Зображення малюнків диво-звірів видатної української художниці Марії Примаченко вважають пророчими, адже вони є своєрідними знаками і уособленням катастрофи та іі наслідків. Пропонуємо переглянути відео та фото виставки-реквієм.

  23 квітня 2021р. Збаразька ПБ.

  Pic Pic Pic

  Навесні починається наймасштабніше прибирання країни.
  Щорічно працівники відділів Комунальної установи Публічна бібліотека Збаразької міської ради та Збаразька дитяча бібліотека долучаються до Всеукраїнської акції "За чисте довкілля". Цей рік не став винятком.
  Це стало вже доброю традицією, що відображає активну життєву позицію наших бібліотекарів і прагнення не на словах, а на ділі дбати про благоустрій та чистоту громади і навколишнього середовища.

  22 квітня 2021р. Збаразька ДБ.

  Великдень, Пасха, Христове Воскресіння – найочікуваніше світле весняне свято. Великдень недаремно називають найсвітлішим святом у році. Ми з нетерпінням і трепетом чекаємо цей день: хтось, щоб закінчити сорокаденний піст, хтось поласувати традиційною випічкою, хтось, щоб прикрасити пасхальні яйця і почути довгоочікуване «Христос Воскрес!».
  З Великоднем пов’язана значна кількість народних повір’їв, прикмет і обрядів, які формувалися століттями. Пропонуємо перевірити ваші знання у вікторині «Великодній кошик» створеній нашими бібліотекарями.

  6 квітня 2021р. Збаразька ДБ.

  ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПРОЄКТ «Бібліотеки Збаражчини: які вони є?» «Мозковим центром» КУ Публічна бібліотека Збаразької міської...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Понеділок, 5 квітня 2021 р.

  31 березня 2021р. Збаразька ДБ.

  В Збаразька дитяча бібліотека завітали часті та бажані гості - вихованці гуртка «Народна творчість» Збаразький будинок...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 31 березня 2021 р.

  25 березня 2021р. Публічна бібліотека.

  З часу появи книг люди до них ставились по різному, хтось їх писав, хтось нищив, а хтось прагнув зберегти їх для людей,...

  Опубліковано Oksana Bondar Четвер, 25 березня 2021 р.

  19 березня 2021р. Відділ обслуговуваня користувачів.

  Pic

  Сьогодні, 19 березня, одній із найвідоміших українок сучасності - Ліні Костенко виповнюється 91 рік. Ліну Костенко вважають генієм слова, залізною жінкою та живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості. Її вислови надихають на зміни і змушують замислитися над вічними темами.
  17 березня 2021 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав ініціативу номінувати Ліну Костенко на Нобелівську премію з літератури в 2022 році.
  Книжки Ліни Василівни Костенко повертають нам віру в слово. В Публічна бібліотека Збаразької міської ради організована викладка ітератури, де поціновавучі її творчості мають можливість ознайомитись з прекрасними творами письменниці.

  18 березня 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic

  Зустріч з казкою – це свято.
  Не було б її у нас,
  Ми б не знали б так багато
  Про новий і давній час.
  Казки знайомі нам з раннього дитинства. Ми любимо їх усе своє життя тому що вони є завжди чимось незвичайним, чарівним. У казці розмовляють квіти і дерева, риби й птахи. Там ми зустрічаємося з добром та злом.
  До Всесвітнього дня казки, який святкується 20 березня, працівники Збаразька дитяча бібліотека створили вікторину "У казки на гостинах".
  Здійсніть незвичайну подорож — подорож до світу чарівної казки та перевірте свої знання українських та зарубіжних казок, відповівши на запитання вікторини. Пишіть свій результат у коментарях під дописом!!!
  Продовжуйте читати казки, і ви обов’язково станете кращими, мудрішими, добрішими та сміливішими, легше долатимете перешкоди, які трапляються на вашому життєвому шляху!

  13 березня 2021р. Відділ обслуговуваня користувачів.

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Понеділок, 15 березня 2021 р.

  9 березня 2021р. Збаразька ДБ.

  Вірші Тараса Шевченка "Зоре моя вечірняя" та "Мені однаково..." читає талановита користувачка Збаразька дитяча...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Вівторок, 9 березня 2021 р.

  9 березня 2021р. Збаразька ЦБ.

  Продовжуючи низку заходів до дня народження Тараса Шевченка, бібліотекарі Відділ обслуговування Публічної бібліотеки...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Вівторок, 9 березня 2021 р.

  9 березня 2021р. Збаразька ДБ.

  9 березня народився Тарас Григорович Шевченко (відомий також як Кобзар) — український поет, письменник, художник,...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Вівторок, 9 березня 2021 р.

  5 березня 2021р. Збаразька ДБ.

  5 березня, у Збаразька дитяча бібліотека завітали фахівець відділу «Збаразьке бюро правової допомоги» Кременецький...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Вівторок, 9 березня 2021 р.

  25 лютого 2021р. Збаразька ЦБ.

  Приємно, коли цінують нашу роботу та про наші чудові заходи пишуть на сторінці Збаразька міська рада😊!!!

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

  25 лютого 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic

  В останні дні зими, 150 років тому – 25 лютого, народилася Леся Українка (Лариса Петрівна Косач). Народилася вона в місті Звягелі (Новоград-Волинському) в інтелігентній родині. Мати – письменниця Олена Пчілка, батько – юрист, громадський і культурний діяч. Вони багато зробили для розвитку здібностей обдарованої доньки, дбали про її гуманітарну освіту.
  Лариса жодного дня не сиділа за шкільною партою, не відповідала біля дошки, не бігала з ровесниками лункими коридорами. Учителями її були мати, батько, а також книги та життя.
  Доля розпорядилась так, що наділила Лесю дивовижними здібностями й разом з тим заставила виборювати життя в щоденних муках і стражданнях. Під час свята Водохреща в Луцьку дівчинка так захопилася, що не відчула, як промочила ноги в крижаній воді. Спочатку боліла нога, потім рука. Діагноз – туберкульоз кісток, а потім нирок та легень. Та ще в дитинстві поетеса засвоїла правило: щоб не плакати, треба сміятися.
  Лесі Українці судилося прожити 42 роки, буквально вириваючи в невигойної хвороби кожен свій день. Жила заради творчості, переливаючи у свої поетичні рядки пломінь душі й вогонь думки.
  Для найменших своїх читачів Леся Українка написала чимало віршів і казок. Казки не завжди веселі. Їхні сюжети взяті із життя, вони вчать нас долати труднощі, що зустрічаються на нашому шляху так, як це робила сама Леся.
  До 150 ти річчя з дня народження письменниці працівники бібліотеки провели марафон читання «Сором хилитися й долі коритися» та розкрили книжкову виставку «Ти себе українкою звала».

  23 лютого 2021р. Збаразька ЦБ.

  Щиро ДЯКУЄМО голові польської громади Peter Baydetsky за щедрий подарунок!!! Пан Петро вже неодноразово дарував книги...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Вівторок, 23 лютого 2021 р.

  14 лютого 2021р. Збаразька ЦБ.

  Pic

  14 лютого – День усіх закоханих. Свято — неофіційне і не є вихідним, проте активно відзначається молоддю та всіма бажаючими щорічно, 14 лютого. День святого Валентина прийшов до нас з-за кордону і дуже скоро став одним з найпопулярніших молодіжних свят. Можна по-різному відноситись до історії виникнення цього свята, але якщо цей день приносить трошки більше приязні, добра, радості, любові, і ще й подарунків, то скажемо йому однозначно - «так»! Серед морозних і сніжних днів завжди хочеться більше тепла і світла, отже – розкриваймо обійми, признаємось в любові!А прочитати хорошу книжку про кохання, як завжди, ласкаво запрошує наша бібліотека! «Любові таїна одвічна» - таку назву має виставка- інсталяція, присвячена Дню закоханих.

  09 лютого 2021р. Збаразька ЦБ.

  Pic  14 лютого будемо відзначати аж два приємних свята! Це - Міжнародний день дарування книг та Свято закоханих. З цієї нагоди в бібліотеці розпочато акцію "Признайся в любові", девіз якої - "Признайся в любові - подаруй книжку бібліотеці!". Друзі, покажіть свою любов до книг та до бібліотеки!Адже, безумовно, книга - це одиниця добра і любові!Будьмо закоханими!В людей, в книги, в бібліотеки!Колег-бібліотекарів також запрошуємо - долучайтесь до акції

  05 лютого 2021р. Збаразька ДБ.

  Pic Pic

  Завдяки оперативності колег сьогодні отримали другу частину книг від Український інститут книги.
  Всього фонд бібліотеки поповниться на 510 примірників книг українських та зарубіжних авторів, різних за тематикою та для різних вікових груп читачів. Кожна книга має наліпку, за якою її можна відрізнити.
  Щиро дякуємо УІК та надіємось на подальшу співпрацю.
  РS: На книги ще очікують деякі технічні формальності, що займуть певний час, і вони будуть готові до зустрічі з читачами.

  04 лютого 2021р. Збаразька ЦБ.

  До Дня пам’яті Героїв Крут працівники відділення денного перебування Збаразького ТЦСО переглянули художній фільм «Крути...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Четвер, 4 лютого 2021 р.

  03 лютого 2021р. Збаразька ЦБ.

  Незабаром Міжнародний день дарування книг, який відзначається 14 лютого! А подарунки вже починають надходити у Відділ...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Середа, 3 лютого 2021 р.

  02 лютого 2021р. Збаразька ЦБ.

  У НОВИЙ МІСЯЦЬ З НОВИМИ ПОДАРУНКАМИ ТА ПОДЯКАМИ!!! Для 20 бібліотек-філій Збаражчини, які приймали участь у...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Вівторок, 2 лютого 2021 р.

  01 лютого 2021р. Збаразька ЦБ.

  Pic

  Поява нових книжок - це завжди свято!Вітаємо з народженням нової збірки поета, літературознавця Володимира Кравчука!
  Нарешті визріла у видавництві "Терно-граф" моя нова поетична книжка "Визріла дорога". Щиро вдячний видавцям, видавничій раді, Тнрнопільській обласній державній адміністрації та обласній раді за фінансову підтримку цього видання. Дякую письменниці Ользі Атаманчук за редагування і художнє оформлення. Українська книжка ж и в е !

  31 січня 2021р. Збаразька ЦБ.

  31 січня свій 65-річний ювілей відсвяткувала наша землячка, письменниця Назар Марія...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Понеділок, 1 лютого 2021 р.

  29 січня 2021р. Збаразька ЦБ.

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Пʼятниця, 29 січня 2021 р.

  27 січня 2021р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic

  27 січня – День пам’яті жертв Голокосту. Голоко́ст (від англ. the Holocaust, з дав.-гр. ὁλοκαύστος — «всеспалення») - переслідування і масове знищення євреїв і ромів у Німеччині під час Другої світової війни; систематичне переслідування і знищення європейських євреїв і циганів нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933 — 1945 років; геноцид єврейського народу в часи Другої світової війни, внаслідок якого загинуло до 6 мільйонів осіб. Як жертв Голокосту зазвичай сприймають також інші етнічні та соціальні спільноти, яких нацисти переслідували і знищували за приналежність до цих спільнот.
  В книзі краєзнавця Руслана Підставки « Збараж: штрихи до портрета міста» читаємо інформацію про те, що в 1934 році в місті Збараж проживало 47% поляків, 34% євреїв та 19% русинів(українців).
  Краєзнавчиня Тетяна Федорів пише: «Лише 60 євреїв Збаража пережили Голокост. Збаразьке гетто було утворене 25 жовтня 1942 р. після здійснення третьої акції з депортації євреїв Збаража у табір смерті Белжець (Польща). Загалом в ході чотирьох акцій у газові камери було відправлено бл. 3 тис. євреїв. В межах гетто, яке було облаштоване на території старого ринку для торгівлі худобою, німцями було ізольовано бл. 2 тис. євреїв зі Збаража та Підволочиської. На цій ділянці спостерігалася страшна тиснява, антисанітарія та голод. В одній кімнаті проживало одночасно 20 людей. Євреїв використовували на примусових роботах (дорожні роботи, лісозаготівля), зокрема на базі табору у Підволочиській. Хоча гетто було відкритого типу, по периметру його охороняла єврейська поліція, а ззовні – німецька та українська поліція. Очікуючи на майбутні акції, євреї почали готувати схованки на території гетто та у навколишньому лісі. До кінця 1942 р. євреїв із гетто періодично транспортували у табори примусової праці у Кам’янці та Глибочока. 7 квітня 1943 р. служба безпеки та українська допоміжна поліція здійснили чергову акцію в гетто, під час якої бл. 1 тис. євреїв, включно з членами єврейської поліції були розстріляні у ровах біля залізничної станції. Гетто було остаточно ліквідовано 9 червня 1943 р., коли були розстріляні останні кілька сотень євреїв. Окремим вдалося втекти в навколишні ліси, однак їх переслідували німецька жандармерія та українська поліція. 19 червня 1943 р. 150 євреїв було захоплено і розстріляно в лісі на околицях міста.»
  В читальному залі бібліотеки розкрита виставка-пам’ять, присвячена жертвам Голокосту, на якій представлені книги та матеріали, що розкривають історію цієї трагедії.

  27 січня 2021р. Збаразька ЦДБ.

  Pic Pic

  27 січня Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.
  У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № 60/7 "Пам'ять про Голокост", що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту. Саме 27 січня 1945 року визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За час існування цього концтабору у ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 мільйона людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 мільйонами дорослих, стали 1,5 мільйона дітей. Офіційно визнано, що від 5,5 до 6,1 мільйони євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Три мільйони осіб було вбито в газових камерах, близько двох мільйонів розстріляно, інші були вбиті іншими методами, померли від голоду, виснаження, примусової праці або екстремальних життєвих умов, в яких вони були змушені перебувати. На сьогодні, Голокост - це уособлення людських страждань і абсолютного зла, універсальний символ трагічної події для всього людства.
  Перед вами книги про злочини проти людства в часи Другої світової війни, які є у нашій бібліотеці. У них описано найжахливіші сторінки історії XX століття. Читати їх нелегко…, але потрібно, щоб пам’ятати і не допустити знову.

  23 січня 2021р. Збаразька ЦДБ.

  Pic Pic

  23 січня 130 років тому народився український поет Павло Григорович Тичина.
  Вірші Павла Григоровича Тичини часто порівнюють з музикою. Вони й справді звучать як музика. Уважно прислухайся і почуєш шум гаїв, жебоніння струмка, подих вітерцю...
  Твори П. Тичини для дітей виходили у багатьох збірниках і окремими книжками. Для дошкільнят це вірші - «А я у гай ходила», «Хор Лісових Дзвіночків», казки - «Івасик Телесик», «Дударик».
  Для дітей Павло Тичина видав книжки «Івасик-Телесик» (1929), «Ку-ку» (1934), «Лідка» (1940), «Слава Батьківщині» (1951), «Музичний ранок в консерваторії» (1955) та інші. Його вірші живуть і радують читачів — і в цьому безсмертя поета.
  З дитячими творами, що були надруковані ще за життя автора, можна ознайомитися у фондах нашої бібліотеки.


  23 січня 2021р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic

  23 січня (за іншими даними - 27-го) виповнюється 130 років від дня народження Павла Тичини, українського поета, митця епохальних протиріч. Суперечливих фактів з його біографії вистачить не на одну книгу. Тичина-геній, Тичина-музика, Тичина-зрадник, Тичина-блазень… Тичина, якого знають всі. Тичина, якого так ніхто і не пізнав…
  Цікаві факти про Павла Тичину:

  Був одним з 13-ти дітей у дяка Григорія Тичини. Був співаком архієрейського хору при Єлецькому монастирі Лідія Папарук та Павло Тичина побралися аж 1939 року, коли Тичині було 48, хоча до цього довгий час спілкувалися. Свої твори Павло Тичина писав лише олівцем. Багато хто не знає, але Павло Тичина мав задатки художника, і в зрілому віці часто шкодував, що не пішов тим шляхом. У 1943-1948 роках Тичина очолював Міністерство освіти УРСР. Тичина самотужки досконало опанував майже 20 іноземних мов. У 1921 році Павло Тичина навіть був вимушений влаштуватися на роботу в київську дитячу бібліотеку ім. Т. Г. Шевченка

  22 січня 2021р. Збаразька ЦБ.

  22-го січня 1918 року Українська Центральна Рада в Києві, проголосила Універсал - Акт, яким український уряд від імені...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Четвер, 21 січня 2021 р.

  12 січня 2021р. Збаразька ЦДБ.

  Pic Pic  Новий рік розпочався з подарунків!!!
  Серія книг з доповненою реальністю (AR), які є фонді нашої бібліотеки, поповниться ще однією книгою, подарованою нашим читачем.
  Щиро дякуємо за таку чудову різдвяну історію))).


  07 січня 2021р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic Pic Pic

  Сьогодні минає 83 роки від дня народження Василя Стуса. Перебуваючи в засланні, він запитав у старого в'язня, що означає народитися в переддень Різдва. Той відповів йому, що це "милість Божа, велике щастя. Але кому багато дають, з того й багато спитають". Більше з біографії поета, борця за незалежність України. А ми нагадуємо своїм читачам, що книги про Василя Стуса і його твори можна взяти в нашій бібліотеці. І книга "Справа Василя Стуса" теж у нас вже є! Запрошуємо до читання, - читаймо про велич особистості!

  05 січня 2021р. Збаразька ЦБ.

  6 січня виповнюється 65 років від дня народження відомого українського письменника, літературознавця, редактора, видавця...

  Опубліковано Збаразька централізована бібліотечна система Середа, 6 січня 2021 р.

  03 січня 2021р. Збаразька ЦДБ.

  Pic Pic Pic

  Збаразька центральна бібліотека для дітей
  вітає своїх друзів та шанувальників з Новим 2021 роком та Різдвяними святами!!!
  А ви вже встигли зробити святкові світлини у книгозбірні? Новорічні свята пролітають як одна мить. Але спогади про них нам хотілося б зберегти якомога довше! І подвійно приємно, якщо цими спогадами можна поділитися з друзями!
  Поспішайте!
  Новорічно-різдвяні локації будуть працювати до 20 січня!  Інформація про життя бібліотек-філій Збаразької ЦБС в 2021 році


  Бібліотека філія с.Залужжя

  Бібліотека філія с.Решнівка

  Бібліотека філія с.Доброводи

  14 травня 2021 року виповнюється 150 років від дня народження видатного українського письменника, неперевершеного...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 13 травня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Чернихівці

  У Чернихівецька бібліотека діти від усієї душі вітали дорогих мам з їх святом. Зі святом вас, дорогі...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 12 травня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Чернихівці

  До Дня пам'яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Чернихівецька бібліотека було...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 12 травня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Кретівці

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 12 травня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Кретівці

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 12 травня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Колодне

  Бібліотекарка книгозбірні с. Колодне, Світлана Черна запрошує користувачів переглянути книжкову виставку «Благословення...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 6 травня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Гніздичя

  Напередодні Великодня у Гніздичненська бібліотека-філія Збаразька ЦБС розгорнуто книжкову виставку "Світле свято...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 29 квітня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Іванчани

  Передвеликодні дива у Бібліотека-філія с. Іванчани КУ "Публічна б-ка Збаразької міської ради" не завершилися. Сьогодні...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 29 квітня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Іванчани

  Готувалися до свята Великодня і у Бібліотека-філія с. Іванчани КУ "Публічна б-ка Збаразької міської ради". Там пройшов...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 28 квітня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Залужжя

  Чорнобиль... Минуло багато років. А це слово знає весь світ. Чорнобиль - це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 28 квітня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Зарубинці

  У Всесвітній день Землі в Бібліотека-філія с.Зарубинці КУ "Публічна б-ка Збаразької міської ради" відбулася екологічна...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 28 квітня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Киданці

  Чорнобиль… Слово це стало символом горя і страждання, покинутих домівок. Минуло 35 роки від того дня, коли Україну...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Понеділок, 26 квітня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Максимівка

  З нагоди 35 річниці Чорнобильської трагедії в Максимівська бібліотека - філія КУ"Публічна бібліотека ЗМР" розгорнуто...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Понеділок, 26 квітня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Олишківці

  "Чорнобиль. Ми живемо, тільки дякуючи їм..." 26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Понеділок, 26 квітня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Тарасівка

  В Тарасівській бібліотеці-філії відбувся Всеукраїнський тиждень дитячого читання, який проходив у бібліотеці "Потяг наш...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 31 березня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Кретівці

  Традиційно в березні, під час весняних шкільних канікул, кожного року бібліотеки проводять "Тиждень дитячої книги". У...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 1 квітня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Гніздичне

  В рамках святкування Всеукраїнського тижня дитячого читання та до До Міжнародного дня дитячої книги Гніздичненська...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 1 квітня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Зарубинці

  У дитячому садочку "Казка" с. Зарубинці відбувся захід до відкриття Тижня дитячого читання, прсвячений 140-річчю з дня...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Понеділок, 22 березня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Н.Луб'янки

  Фотозвіт з презентації книги "На перехрестях мого життя", автором якої є житель села Вищі Луб'янки Боднар Ігор...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 17 березня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Іванчани

  З приходом початку посту у Бібліотека-філія с. Іванчани КУ "Публічна б-ка Збаразької міської ради" розгорнуто тематичну...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 17 березня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Шили

  Відлуння Шевченківських днів у бібліотеках КУ Публічна бібліотека Збаразької міської ради. Березень в Україні часто...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 17 березня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Травневе

  Бібліотека філія с.Ст.Збараж

  Бібліотека філія с.Зарубинці

  У Бібліотека-філія с.Зарубинці КУ "Публічна б-ка Збаразької міської ради" відбулись літературні читання присвячені...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Понеділок, 15 березня 2021 р.
  h3 align="center">Бібліотека філія с.Чернихівці

  З нагоди 207 річниці від дня народження Кобзаря у Чернихівецька бібліотека КУ "Публічна бібліотека Збаразької міської...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Понеділок, 15 березня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Гніздичне

  З нагоди 207 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка в Гніздичненська бібліотека-філія Збаразька ЦБС ...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 11 березня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Іванчани

  До Міжнародного дня рідної мови у Бібліотека-філія с. Іванчани КУ "Публічна б-ка Збаразької міської ради" розгорнуто...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 25 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Киданці

  25 лютого ми відзначаємо 150-ту річницю від дня народження української поетеси Лесі Українки. З цієї нагоди в Киданецька...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 25 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Залужжя

  Бібліотека філія с.Ст.Збараж

  До 150-річчя від дня народження Лесі Українки в Старозбаразькій бібліотеці розгорнуто книжкову виставку "Ні долі , ні...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 25 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Зарубинці

  До 150- річниці від дня народження видатної українки в Бібліотека - філія с.Зарубинці Збаразької ЦБС відбулась...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Четвер, 25 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Чернихівці

  У Чернихівецька бібліотека КУ "Публічна бібліотека Збаразької міської ради" з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Неділя, 28 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Кретівці

  3 лютого в Кретівська бібліотека - філія Збаразької ЦБС пройшов Всесвітній день читання вголос під назвою «Читаємо про...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Понеділок, 8 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Киданці

  20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні. В Киданецька бібліотека- філія RУ "Публічна...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Середа, 24 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Іванчани

  Pic Pic Pic

  Напередодні Дня Святого Валентина у Іванчанські бібліотеці-філії для учнів 1-го класу проведено хвилинку-цікавинку: "Любити можна все". Бібліотекарка, Коваль Марія розповіла малим чомучкам, що закоханим можна бути у все прекрасне: музику, живопис, природу, читання.
  Діти підготували виставку малюнків, демонструючи свою любов у вигляді сердечок до бібліотеки, читання, казок, віршів. Виготовляли також валентинки для своїх батьків, яких вони дуже люблять.
  Бібліотекар виготовила сердечка із закликами: Люби свою бібліотеку, Люби книгу, Люби читати.

  Бібліотека філія с.Шили

  Бібліотекарка книгозбірні с. Шили (колишній Лановецький р-н), Ірина Герасимюк Герасимюк презентувала користувачам...

  Опубліковано Публічна бібліотека Збаразької міської ради Понеділок, 22 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Тарасівка

  Pic

  14 лютого світ святкує День книгодарування!
  У цей день книги знаходять нових господарів, діти читають і радіють, а бібліотекарі… Бібліотекарі також радіють, бо отримувати подарунки дуже приємно! Галина Папура ділиться радістю та хвалиться отриманим подарунком!.
  В цей святковий день книгозбірня с. Тарасівка отримала презент від маленької читачки - Софійки Воркун. Бібліотекарка висловлює слова вдячності дарувальниці за отримані книги!

  Бібліотека філія с.Зарубинці

  Ми вступаємо в епоху безпрецендентних змін з часів винаходу друкарського верстата Гутенбергом, світ змінюється швидше...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Пʼятниця, 5 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Максимівка

  Pic

  Книга як почуття - даруєш комусь, а тепло на душі тобі.
  14 лютого у світі відзначають Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day). Це добровільна ініціатива, яка була започаткована у 2012 році американкою та засновницею відомого сайту дитячої книги Delightful Children’s Books Еммі Бродмур.
  Ідею створення свята Міжнародного дня дарування книг підказав маленький син Еммі Бродмур, запитавши її, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги. Адже це крутий спосіб поділитися любов’ю та взяти участь у добрій справі.
  Мета Міжнародного дня дарування книг - надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.
  Адже книга - це один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов. Вона дасть нам гарну пораду, відповість на всі запитання, навчить жити, любити і працювати заради щастя народу, заради самих себе і своїх рідних.
  Сьогодні без книги ми не можемо уявити своє життя, бо вона постійний супутник, найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для малечі, і для школяра, і для зрілої, досвідченої людини. Недарма в народі кажуть: "Хто багато читає, той багато знає". Дорогі друзі! Максимівська бібліотека-філія оголошує доброчинну акцію "Книга в подарунок бібліотеці!"
  Якщо у Вас є можливість поповнити бібліотечний фонд цікавими сучасними книжками, що стануть в нагоді учням, не залишайтесь байдужими. Ці книги завжди знайдуть свого вдячного читача. Приєднуйтесь до нашої акції!
  Не викинь книгу на смітник!
  Її віддай в бібліотеку,
  Бо книга скарб, у ній для тебе
  Думок і висловів квітник.
  У ній поета віршів море,
  Кохання, радість, смуток, біль.
  А ще незвідані простори
  Письменник відкриває в ній.
  Тож дурно книгу не змарнуй
  Бібліотеці подаруй!
  Підтримайте Максимівську бібліотеку-філію , подаруйте книги і вони принесуть радість та багато приємних хвилин нашим дітям

  Бібліотека філія с.Гніздичне

  29 січня 1918 року військові та студенти-добровольці УНР зупинили біля залізничної станції Крути наступ більшовицької...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Пʼятниця, 29 січня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Чернихівці

  Pic

  29 січня - особлива дата для українського народу. Саме в цей день 1918р біля станції Крути відбувся героїчний бій, що став одним із символів боротьби українського народу за свою свободу та незалежність.
  Із нагоди цієї дати у Черниховецькій бібліотеці діє розгорнута книжкова виставка до Дня пам'яті героїв Крути.
  Цей день назавжди залишиться світлим у нашій пам'яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь!

  Бібліотека філія с.Іванчани

  29 січня Україна відзначає День пам'яті Героїв Крут. Цей день став символом невмирущої Слави. Героїчна смерть 300...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Понеділок, 1 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Тарасівка

  В Тарасівській бібліотеці-філії вшанували пам'ять Героїв, які загинули в боях під Крутами. Бібліотекарка Галина...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Понеділок, 1 лютого 2021 р.

  Бібліотека філія с.Киданці

  Pic

  На Аскольдовій могилі
  Поховали їх –
  Тридцять мучнів українців.
  Славних, молодих…
  Це слова з вірша Павла Тичини "Пам'яті тридцяти". Вони присвячені молодим українцям, які загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Бою, який обріс легендами. І, попри поразку, став символом мужності та відваги для українського народу.
  З нагоди цієї події в Киданецькій бібліотеці розгорнено книжкову виставку “Згадаймо юність, що горіла в Крутах”, де читачі мають можливість ознайомитися з історичними фактами.

  Бібліотека філія с.Киданці

  Pic Pic

  Різдвяні свята, мабуть, найсвітліші свята в нашому повсякденному житті, які люблять і діти, і дорослі.
  Кожний народ має свої національні свята та традиції. Бібліотеки прагнуть долучити своїх користувачів до національних українських свят, навчають їх колядкам, щедрівкам, поваги до народної творчості. З цією метою у бібліотеці-філії с. Кобилля напередодні Різдвяних свят було розгорнуто виставку-інсталяцію «Над Вертепом зірка ясна світу засіяла», на якій було презентовано книги і журнали святкової тематики..

  Бібліотека філія с.Зарубинці

  27 січня Міжнародний день пам'яті жертв голокосту. У період Другої Світової війни геноцид нациського режиму призвів до...

  Опубліковано Бібліотеки Збаражчини Середа, 27 січня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Тарасівка

  7 січня в с. Тарасівка з нагоди світлого празника Різдва Христового відбулось літературно-мистецьке свято, яке підготували бібліотекар Тарасівської бібліотеки-філії Галина Папура, завідувач клубу Ярослав Гуменюк та мешканці с. Тарасівка.

  Бібліотека філія с.Олишківці

  Опубліковано Збаразька централізована бібліотечна система Четвер, 7 січня 2021 р.

  Бібліотека філія с.Кобилля

  Pic Pic Pic

  Різдвяні свята, мабуть, найсвітліші свята в нашому повсякденному житті, які люблять і діти, і дорослі.
  Кожний народ має свої національні свята та традиції. Бібліотеки прагнуть долучити своїх користувачів до національних українських свят, навчають їх колядкам, щедрівкам, поваги до народної творчості. З цією метою у бібліотеці-філії с. Кобилля напередодні Різдвяних свят було розгорнуто виставку-інсталяцію «Над Вертепом зірка ясна світу засіяла», на якій було презентовано книги і журнали святкової тематики..

  Бібліотека філія с.Тарасівка

  Pic Pic Pic

  День за днем, година за годиною наближаються РІЗДВЯНІ СВЯТА. Цих свят з нетерпінням очікують як діти, так і дорослі. Народні свята новорічно-різдвяного циклу дуже колоритні, цікаві своєю самобутністю і чарівністю, глибиною народної філософії, дивовижною красою і духовністю української нації.
  Новорічно-різдвяна круговерть закрутила і користувачів Тарасівської книгозбірні: традиційна ялинка, книжкова ялинка і виставка з книгами, що зігріють вас теплом і щирістю, розкажуть, як святкували Новий рік та Різдво наші предки, навчать ваших діток щедрівок і колядок, і навіють спогади про дитинство.
  Бібліотекарка Галина Папура для наймолодших читайликів провела інформаційну мозаїку «Дідух до хати – біда з хати: таємниці Різдва». Вона цікаво розповіла про традиції святкування Різдва в українських селах, де це свято вважалося найбільшим у році і супроводжувалося веселощами, чудовим настроєм, жартівними забавами, які і сьогодні вже встигли стати неоціненним культурним надбанням українського народу. Із захопленням це довели і дітлахи, які декламували вірші і колядки, брали участь у конкурсі зимових прислів’їв та загадок