Новини і Події

Інформація про життя Збаразької ЦБ та ЦДБ в 2019 році


 • ПЕРЕЙТИ ДО НОВИН БІБЛІОТЕК-ФІЛІЙ

 • 11 березня 2019р. Збаразька ЦБ.

  Pic

  Меценатство та благодійність – одні з найповажніших рис поціновувачів книги, які докладають зусиль до наповнення інтелектуальної скарбниці. Приємно, що дарування книг стало доброю традицією у стінах наших бібліотек.
  Нещодавно ми отримали подарунок від нашого колишнього читача, книголюба, кореспондента, людини з великим світоглядом, який зараз проживає у м. Київ Івана Коваля.
  Книги, подаровані в бібліотеку знайдуть своїх читачів. Адже комусь потрібні довідники чи словники, а хтось читає історичні романи, інші захоплюються фантастикою, пригодами чи детективами, хтось любить читати романи про кохання, а хтось шукає літературу духовного змісту.
  Колектив працівників Збаразька централізована бібліотечна система щиро дякує п. Івану за шану до нашої книгозбірні та подаровані книги. Особлива подяка за подарованих два примірника Вашої першої збірки «Благання розтерзаних літер». Нових Вам літературних звершень, з нетерпінням будемо чекати на ваші нові книги!

  6 березня 2019р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic

  6-го березня в читальному залі Збаразької ЦБ відбулась презентація збірки поезій "Клавіатура слова" поетеси, краєзнавця, члена Національної спілки письменників України і журналістів України, уродженки с.Доброводи Збаразького району Марія Назар.
  Поема-мозаїка "Клавіатура слова" - восьма поетична збірка Марії Іванівни. Вірші прославляють одвічні людські цінності - Бога, любов, батьків, рідну землю, пісню, слово.
  На презентації була присутня письменниця і поетеса Олена Рутецька, подруга по перу Марії Назар.
  Присутні подивилися уривки з відеопрезентації книжки, що попередньо відбулась в Тернопільській бібліотеці №4,яка знаменита своім етно-центром.
  Всі бажаючі придбали книжку та отримали автограф поетеси.

  6 березня 2019р. Збаразька ЦБ.

  Pic

  Уже для багатьох поколінь українців — і не тільки україн­ців — Шевченко означає так багато, що сама собою створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, в нас. Шевченко, як явище ве­лике й вічне — невичерпний і нескінченний. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з буттям рідної держави про­довжується нею, вбираючи в себе нові дні й новий досвід народу, відгукуючись на нові болі та думи, стаючи до нових скрижалей долі. Він росте й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка...
  Напередодні 205-ої річниці від дня народження Тараса Григоровича, великого пророка нашої нації, в Збаразькій центральній бібліотеці розкрито виставку-інсталяцію "100-літні "Кобзарі" на стародавніх 100-літніх рушниках", на якій представлено "Кобзарі" різних років та інші твори Т.Шевченка, що були подаровані Збаразькій бібліотеці українською діаспорою в минулому році. Найстаріші "Кобзарі" з цієї колекції - 1918-го року, 1922-го, 1954-го, та інших років. Книги були видані в Вінніпегу(Канада), а "Повісти"("Наймичка","Варнак","Близнята") - 1922-го року - в Берліні(Німеччина). Стародавня вишивка на рушниках гармонійно поєдується з невмирущим Шевченковим словом, адже все це - як символічний код, який робить нас українцями. На іншій книжковій виставці представлені "Кобзарі" деякими мовами світу, зокрема, англійською та польською.
  Шевченкова поезія давно тала найважливішим і нетлінним складником духовного єства українського народу

  3 березня 2019р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic  Сьогодні, 3-го березня, в залі Збаразької музичної школи відбулася зустріч з відомим українським поетом,
  перекладачем, літературним критиком, громадсько-політичнийм діячем, Дмитром Павличком.
  Отримали афтографи для читачів бібліотеки на двотомнику поезій автора.

  2 березня 2019р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic Pic

  Цьогорічний березень щедрий на ювілейні та знаменні дати. З нагоди цих подій в читальному залі Збаразької ЦБ розкрито такі книжкові виставки:
  "Мережить ноти долі весна" - до 70-річчя від дня народження знаменитого митця, композитора та пісняра Володимира Івасюка(4 березня);
  "Добром посіяне насіння плодами довго буде жить" - до 85-річчя поета, публіциста, економіста, громадського діяча Володимира Вихруща(4 березня);
  "Вітри століть звитяги срібні дзвони нащадкам донесли з глибин століть"- присвячена 380-річчю від дня народження відомого політичного діяча-державника, гетьмана Івана Мазепи(20 березня) та 305-річчю Полтавської битви.

  22 лютого 2019р. Збаразька ЦДБ.

  Pic

  2019 рік - рік Китаю в Україні. В центральній дитячій бібліотеці розкрито книжкову виставку "Під небом Піднебесної", переглянувши яку, можна дізнатися, що Китай - це не тільки Велика Стіна, рис і дешеві товари, що заполонили полиці магазинів по всьому світу. Це ще й давня країна з багатою історією і культурою, яка подарувала світові чимало винаходів, якими ми всі користуємося і по цей день. Китай дуже різноманітний, і, побувавши в одній його частині, можна бути впевненим, що буквально за тисячу кілометрів звідси кипить зовсім інше життя.

  21 лютого 2019р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic Pic

  Словами видатного письменника Івана Гнатюка розпочалася 21 лютого презентація книги "Дорогою до себе. Майже сповідь" нашого земляка, знаного ученого, державного та громадського діяча, фахівця з менеджменту та бізнес-освіти Богдана Будзана: "Господи, допоможи мені перейти у споминах ті самі стежки й дороги, які перейшов я в житті, гнаний вітрами часу і зогріваний світлом рідного сонця: дай силу ще раз пережити їх серцем і словом"(Книга споминів«Стежки-дороги»).
  Презентація відбувалася в Органному залі Збаразького замку. Серед багаточисельних гостей - рідні, друзі, колеги, знайомі Богдана Павловича. Захід підготували працівники Збаразької ЦБ. Ведучі Тетяна Стахів та Соломія Годун розповіли про життєвий шлях автора та презентували книгу «Дорогою до себе. Майже сповідь».
  Із захопленням всі присутні слухали цікавий та змістовний виступ Богдана Будзана.
  Щирими словами, короваями та подарунками вітали Богдана Павловича, як свого колегу по співпраці, гості з Волочиського агропромхолдингу «Астарта». Справжнім сюрпризом для пана Богдана стало вітання від його колишніх стипендіатів різних років, випускників школи №2 імені Івана Франка - Іриною Сліпченко, Іриною Філь, Наталею Чорною, Юлею Судин, Андрієм Ломагою та Ольгою Семеляк, які прийшли подякувати за довіру, мудрі поради і настанови. Ця зустріч відбулася завдяки директору школи Альохіній Ганні Йосипівні та вчителю історії Багрій Марії Тарасівні,- вони теплими словами відзивалися про багаторічну співпрацю вчителів та учнів школи з Богданом Павловичом.
  Галина Павлівна Будзан, сестра автора книги, згадувала про дитячі роки і розповіла декілька цікавих історій з життя брата. У своєму вітальному слові міський голова Роман Полікровський відмітив особистий внесок Богдана Будзана для Збаражчини і вручив йому нагороду - Відзнаку міського голови.
  Книга «Дорогою до себе. Майже сповідь» отримала високу оцінку від письменника Мирослава Дочинця, вченого, дипломата, громадського діяча Юрія Щербака, почесного президента Києво-Могилянської академії, громадського діяча В"ячеслава Брюховецького, генерального директора агропромхолдингу «Астарта» Віктора Іванчика.
  Для присутніх звучали пісні у виконанні солістів Збаразького РБК Любові Шарко, Марії Вітенько, Миколи Соснового у музичному супроводі директора Збаразької музичної школи Віталія Добровольського. Під музику скрипки та пісню «Родинний рушник» на слова Ірини Мацко демонструвалися фотослайди з життя Богдана Павловича Будзана, над створенням яких працював Василь Чорняк.
  На виставці, названій словами Григорія Сковороди «Пізнай свій край, себе, свій рід, свій народ, свою землю – і ти побачиш шлях у життя» були представлені посібники, в яких можна було ознайомитися з біографією автора та його книга «Роздуми менеджера».
  Захід подарував всім присутнім неповторні емоції від спілкування з автором книжки.

  18 лютого 2019р. Збаразька ЦДБ.

  Pic Pic Pic

  Збаразька централізована бібліотечна система приєдналась до інформаційної соціальної антитютюнової кампанії, яку розпочато 3 грудня 2018 року Міністерством охорони здоров’я України спільно з ГО «Центр громадянського представництва «Життя».
  Поширення матеріалів у Збаразькому районі проводиться за підтримки Українська бібліотечна асоціація та бібліотек Збаразької централізованої бібліотечної системи.
  Працівники Збаразьких центральних бібліотек розклеїли інформаційні плакати в найбільш людних місцях міста Збараж та на інформаційному стенді Збаразької райдержадміністрації. Друковані матеріали інформують громадян про небезпеку пасивного куріння та про шкоду куріння кальяну, популяризують здоровий спосіб життя та певні правила поведінки у громадських місцях.
  Бібліотеки Збаражчини за майбутнє України без тютюну! Ви з нами?

  15 лютого 2019р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic Pic

  15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
  Сьогодні, 14 лютого, у залі засідань райдержадміністрації та районної ради відбулися заходи, які підготували та провели працівники Збаразької центральної бібліотеки для дорослих, присвячені 30-ій річниці виведення військ з Афганістану "На березі життя". Ведуча – бібліотекар читального залу Збаразької ЦБ Мар'яна Шмігель.
  Серед присутніх - воїни-учасники війни в Афганістані, представники влади, громадскість міста.
  За активну громадянську позицію у справі ветеранського руху воїнів Афганістану, патріотичного виховання молоді Збаражчини, особистий внесок у становлення і розвиток української державності та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ з Афганістану членам Збаразької районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану вручено почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради. Своїми болючими спогадами та проблемами сьогодення поділилися заступник голови Збаразької районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Валентин Ковтун та учасник війни в Афганістані Роман Нижник. Пісенні дарунки лунали у виконанні гурту "Водограй"(Збаразька районна комунальна музична школа), Любов Шарко та Сергія Рогівського(Збаразький районний будинок культури)
  На виставці, розкритій працівниками Збаразької ЦБ, були представлені книги та матеріали про війну в Афганістані, портрети загиблих воінів-афганців, що родом зі Збаражчини. Величезний чорний тюльпан, як символ літака - "чорного тюльпану" з "грузом-200" зробили вихованці Збаразького будинку дитячої творчості.
  Присутні вшанували полеглих хвилиною мовчання, а в парку козацького полковника Бурляя, біля пам'ятника воїнам-афганцям, відбулася панахида і покладання квітів.

  14 лютого 2019р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic

  14 лютого, Міжнародний день дарування книжки (International Book Giving Day) об`єднує всіх, хто любить читати та дарувати книжки, а також прищеплює любов до читання!
  Дарування книжок – гарна традиція серед читачів, друзів та працівників Збаразької централізованої бібліотечної системи. Сьогодні завідувач методично-бібліографічного відділу Збаразької центральної бібліотеки Тамара Кульпа подарувала центральним районним бібліотекам декілька примірників книг сучасних українських авторів та передала дарунок від онучки, Пасічник Софії (Sofiia Pasichnyk) два примірники збірки оповідань «Різдво через Збруч», де вона є співавтором.
  Низка українських авторів – Ольга Деркачова, Лора Підгірна, Наталка Михно, Андрій Павловський, Софія Пасічник, Олег Вітвіцький та Віоліна Ситнікк – у формі короткої прози дарують читачам неперевершений букет емоцій і змогу відчути багатогранність Різдва. Книга містить 8 оповідань і унікальна тим, що об’єднала під своєю обкладинкою авторів, які живуть по обидва боки Збруча.
  Колектив Збаразької ЦБС щиро дякує за такі щедрі подарунки!

  14 лютого 2019р. Збаразька ЦБ.

  Pic

  30 років тому, 15 лютого 1989 року, закінчилася одна із трагічних воїн другої половини ХХ століття – війна в Афганістані.
  Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року – 3340 днів (дев’ять років, один місяць, дев’ятнадцять днів).
  Виведення радянських військ з Афганістану почалося 15 травня 1988 року, відповідно до укладених в квітні 1988 року Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо ДРА. Радянський Союз зобов'язався вивести свій контингент в дев'ятимісячний термін, тобто до 15 лютого наступного року.
  Зараз в Україні – понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько 8-ми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами. У складні для країни часи воїни-афганці проявили героїзм і мужність на Донбасі, де у боях загинуло більш як 70 воїнів.
  Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.
  З нагоди цієї визначної дати відділ інформаційних технологій та автоматизації бібліотечних процесів Збаразької ЦБС пропонує Вашій увазі відеопрезентацію «ЦІНА ЧУЖОЇ ВІЙНИ».
  15 лютого ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах.

  9 лютого 2019р. Збаразька ЦБ.

  Pic

  9 лютого до Збаразької центральної районної бібліотеки завітали гості, випускники The Aspen Institute Kyiv, серед яких і наші земляки - письменниця Надійка Гербіш та молодий підприємець Ярослав Каплан. Зустріч відбулась в читальному залі Збаразької ЦБ. За круглим столом бібліотекарі разом з нашими гостями, молодою елітою України, обговорювали питання розвитку бібліотек у малих та великих містах нашої країни. Аспенівці пропонували своє бачення бібліотеки сучасності, а бібліотекарі ділились своїми думками, щодо вирішення проблеми осучаснення та комфорту бібліотеки.
  Важко уявляти яскраве майбутнє бібліотек і водночас спостерігати за пост-рецесійним станом багатьох бібліотечних закладів, які зараз змушені доводити доречність свого існування, переживаючи скрутні часи, а то й знаходячись під постійною загрозою закриття.
  Розмова проходила в невимушеній, теплій атмосфері. Вкінці зустрічі учасники круглого столу дійшли висновку, що незважаючи на мале фінансування та загрози онлайн-альтернатив традиційним бібліотекам, тенденції, що формують майбутнє бібліотечних закладів, мають потенціал для того, аби змінити і реанімувати роль бібліотек у суспільстві.
  На завершення зустрічі Андрей Мельник від імені гостей подарував книги, які поповнять фонд нашої бібліотеки. Сподіваємось, що це не останній візит аспенівців до нашої книгозбірні та надіємось на подальшу співпрацю. Дякуємо, Надійці Гербіш за організацію зустрічі з цікавими, самодостатніми людьми.

  7 лютого 2019р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic Pic Pic Pic

  У концертному залі Збаразької музичної школи відбулося засідання розширеної ради відділу по культурному будівництву за підсумками роботи закладів культури в 2018 році.
  Участь у роботі взяли голова районної державної адміністрації Валерій Савчук, заступник голови районної ради Юлія Чванкіна.
  На порядок денний наради були винесені питання: про підсумки діяльності закладів культури Збаразького району, затвердження плану роботи відділу культури, туризму та фандрайзингу на 2019 рік, затвердження плану по наданню платних послуг населенню закладами культури району на 2019 рік, про графік проведення творчих звітів художніх колективів клубних закладів Збаразького району, прирсвячених 100-річчю утворення Української народної республіки та 205-ій річниці від Дня народження Т. Шевченка.
  Голова районної державної адміністрації Валерій Савчук у вітальному слові відзначив високий рівень організації і проведену роботу галузі культури Збаражчини, яка знайшла своє відображення у районних фестивалях, конкурсах різних рівнів, індивідуальних досягненнях колективів та виконавців.
  Начальник відділу культури, туризму та фандрайзингу райдержадміністрації Олег Гафткович підвів підсумки роботи за минулий рік та окреслив основні завдання, що лежать перед працівниками галузі в 2019 році. Серед пріоритетів роботи закладів культури є впровадження нових ефективних форм роботи з популяризації української національної культури і краєзнавства, надання якісних послуг населенню району у галузі культури, популяризація культурного надбання Збаражчини.
  Директор Збаразької ЦБС Оксана Бойко проінформувала про роботу бібліотечних установ району у 2018 році. Директор районного будинку культури Василь Жук повідомив про роботу закладів культури клубного типу у 2018 році, колективів художньої самодіяльності, які брали участь у обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях, фестивалях-конкурсах. Пісенним дарунком присутнім став виступ заслуженого артиста України Павла Доскоча.

  29 січня 2019р. Збаразька ЦБ.

  Pic Pic

  Ці рядки український поет Микола Луків присвятив подвигу української молоді – студентам і гімназистам – які 29 січня 1918 року прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали найдорожче на вівтар свободи – власні життя.
  Сьогодні в читальному залі Збаразької ЦБ проведено годину пам"яті "Пам"ятай про Крути", присвячену 101-ій річниці цієї історичної події. На книжковій виставці "Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ" представлено книги та матеріали про подвиг крутянців. На заході були присутні працівники РДА, центральних бібліотек, читачі.

  25 січня 2019р. Збаразька ЦБ.

  Pic

  Проведено презентація книги Ольги Берник (Ліпніцької) "Загублена надія синіх сіл". В основі оповідань Ольги Берник лежать реальні події, що відбувалися у повоєнні роки на Збаражчині, зокрема в селах Синява та Синягівка.
  Ведучі заходу працівники Збаразької центральної бібліотеки для дорослих Тетяна Стахів та Мар'яна Шмігель.
  Більше інформації можна переглянути на сторінці Facebook.

  22 січня 2019р. Збаразька ЦБ.

  Pic

  22 січня 1919 року став визначним днем в історії української державності. 100 років тому у цей день був проголошений Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Він став реальним кроком до об'єднання українських земель і суттєво вплинув на подальші національно-політичні процеси в Україні.
  Соборність землі України – духовне єднання всіх територій, які історично належали нашому народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканність її кордонів.
  Соборність української державності означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ, як вільну, суверенну, демократичну, правову і соціальну.
  Сьогодні, у цей святковий для нашої країни день Збаразька центральна районна бібліотека спільно із працівниками Збаразький міжрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області переглянули книжкову виставку "В нас єдина мета-Україна свята" та провели флешмоб Єдності, попередньо взявши участь в урочистостях та святковому концерті «А зорі над Вкраїною…», що відбувся в концертному залі Збаразької дитячої музичної школи.

  22 січня 2019р. Збаразька ЦДБ.

  Pic

  День Соборності України – це особливе свято, покликане нагадати нам: в якому б куточку України ми не мешкали, якою б мовою не спілкувалися, яких релігійних або політичних переконань не дотримувалися, наші серця об’єднані любов`ю до України! І щоб підтримати ідею свята працівники Збаразької центральної бібліотеки для дітей провели історичну годину єднання «Ми овіяні духом єднання» та флешмоб «Діти єднають Україну!», присвячений 100-річчю проголошення Акту злуки Української Народної республіки та Західноукраїнської народної республіки за участю читачів книгозбірні. переглянути.

  16 січня 2019р. Збаразька ЦБ.

  Pic

  16 січня, Україна вшановує захисників Донецького аеропорту.
  242 дні незламності. 242 дні героїзму. 242 дні відданості. Україна назавжди запам’ятає безстрашних захисників Донецького аеропорту. І наші Кіборги – символ України, яку неможливо перемогти.
  В Збаразькій ЦБ розкрито книжкову виставку-реквієм "День пам"яті кіборгів. День тих, хто вистояв. Не вистояв бетон".
  Працівники бібліотеки переглянули відеофільм про запеклі бої та події в аеропорту переглянути.

  6 січня 2019р. Збаразька ЦДБ.

  Pic Pic Pic


  У зимову світлу днину
  Народилася дитина.
  Чиста-чиста, мов сльозина,
  Божий Син, свята зернина.
  І донині нам сія
  Вифлиємськая зоря.

  Ніч Різдвяна світла й чиста,
  Небо — в зорянім намисті.
  Щастя й радості багато
  Нам несе Різдвяне свято.
  І щоразу воно нове —
  Свято свят — Різдво Христове!

  Дивовижне свято - Різдво - однаково прекрасне для дітей і дорослих, для мрійників і скептиків, для тих, хто намагається зайнятися справою кожну хвилинку, і для тих, хто нікуди не поспішає і має час насолодитися чудовою книгою про чарівність Різдвяних свят...
  Трошки Різдвяного настрою для наших читачів від центральної бібліотеки для дітей.
  З Різдвом Христовим!

  1 січня 2019р. Збаразька ЦБ.

  Pic

  1 січня Україна вшановувала 110-річницю з дня народження одного з найвідоміших українських діячів, головного ідеолога і теоретика українського націоналістичного руху XX століття та голови проводу Організації українських націоналістів Степана Бандери.
  В Збаразькій ЦБ розкрито книжкову виставку "Степан Бандера: життя, присвячене свободі", на якій представлені книги та матеріали про видатного українця.


  Інформація про життя бібліотек-філій Збаразької ЦБС в 2019 році


  Бібліотека філія с.Залужжя

  Pic Pic

  Тарас Шевченко... Чи не найвидатніший за народністю поет нашої планети, а для України він ще й Пророк, Месія, Рятівник нації. Його глибокомудрий – «Кобзар» недаремно народ назвав другим Євангелієм, а його автора – синонімом до слова Україна.
  Багато українських письменників, навіть геніальні Іван Франко та Леся Українка, вважали його своїм учителем, володарем у царстві духа, у царстві людської культури. Тому, немає сумніву, що Тарас Шевченко – саме той великий поет минулого, який не перестає бути сучасником для нових і нових поколінь.
  У Залужанській бібліотеці-філії до 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка було розгорнуто книжкову виставку «Вклонімось величі поета».
  Обсяг Шевченкіани можна порівняти хіба що з обсягом літератури про найбільших світових поетів і митців. Розповісти про всі матеріали неможливо. Акцентуючи увагу на деяких найбільш цікавих виданнях творів Шевченка, про життєвий та творчий шлях Кобзаря, які є у фонді Залужанської книгозбірні, бібліотекар Будник Ольга провела огляд літератури «Грані таланту Кобзаря». Актуальність Шевченкового слова, його ідей гуманізму і патріотизму, вболівання за долю України – це те, що об’єднує всіх українців навколо безсмертного «Кобзаря».

  Бібліотека філія с.Добриводи

  Pic Pic

  8 березня у с. Доброводи відбувся літературно-музичний вечір присвячений 205 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка «Палахкотить, як свіча праведна душа Кобзаря», який підготували та провели бібліотекар Доброводівської бібліотеки-філії Ольга Дзісь спільно із працівниками Будинку культури.
  В глядацькій залі була оформлена книжкова виставка «Шевченко наш. Він для усіх століть». Святковий вечір розпочався з пісні на слова Т.Г. Шевченка «Думи мої, думи мої», яка прозвучала у виконанні сільського хору. Керівник хору Р. Волошин.
  Ведучі свята Андрій Герасим’юк та Марія Назар ознайомили гостей свята із життям та творчістю Великого Кобзаря.
  Чарували своїм співом і поезією наймолодші учасники заходу – вихованці дошкільного заклад «Малятко» с. Добриводи.
  Марія Назар разом із просвітянами громади підготувала виступ «Три кола життя Т.Г. Шевченка». За інформ. О.Дзісь, бібліотекаря книгозбірні с. Доброводи.

  Бібліотека філія с.Кобилля

  Pic Pic Pic

  9 березня у день 205-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря, у клубі с.Кобилля звучали його вірші, поеми та пісні. Святкову програму підготували: завідуюча клубом - Марія Шафранська, керівник хору - Ярослава Михайлів, концертмейстер - Любомир Вовчук та бібліотекар книгозбірні с. Кобилля - Марія Язловецька.
  У концерті взяли участь народний аматорський хор клубу с.Кобилля, читці, солісти, ансамблі школярів та студентів.

  Бібліотека філія с.Новики

  Pic Pic

  В сільському клубі с. Новики відбувся тематичний вечір присвячений 205 й річниці з дня народження Т. Г. Шевченка Дякую завідувачці бібліотекою, сільському голові та всім учасникам художньоі самодіяльності у підготовці та проведенню заходу.

  Бібліотека філія с.Коханівка

  Pic Pic

  Справжнє свято народного мистецтва, щирої української пісні та поезії відбулося 8-го березня в приміщені сільського клубу села Коханівка, де відбувся святковий концерт присвячений святу весни і жінки - 8 березня та 205-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка, який підготували та провели зав. клубом Марія Графська спільно із бібліотекарем Коханівської бібліотеки-філії Марія Крисько.
  Для багатьох українців Тарас Григорович є символом української нації, святинею, порадником та прикладом безмежної любові до України. Для кожного покоління українського народу Кобзар відкривається по-новому, в міру того, як зростає та поглиблюється національна самосвідомість українців.
  Святкуючи День народження світоча українського народу Тараса Шевченка, учасниками святкового дійства донесено до глядачів його особливе значення, велетенський внесок у пробудження і формування національної свідомості українського народу, в розвиток української та світової культури.
  Ознайомитися із творчістю поета та ще раз зануритись у його поетичний світ можна у книгозбірні с. Коханівка ознайомившись із книжково-ілюстративною виставкою «Великому Кобзареві присвячується».

  Бібліотека філія с.Кретівці

  Pic

  10 березня 2019 року, в клубі с. Кретівці відбулося літературно-мистецьке свято "Ми шану складаємо тобі, Кобзарю!" з нагоди 205-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, який підготували і провели бібліотекар сільської книгозбірні Ірина Козьолок (Ірина Козьолок Остапенко) спільно із зав. клубу Васильом Філь.

  Бібліотека філія с.Мусорівці

  Pic

  Вже відлунали постріли підступні
  На барикадах шини не горять,
  А в небесах, вже людям недоступні,
  Застрелені - зірками мерехтять.
  Свобода, воля - в людях незборима,
  Дорожчого, святішого нема,
  Найвищу ціну наші побратими
  Платили на Майдані недарма.

  В бібліотеці до Дня Героїв Небесної Сотні був представлений прес-огляд під назвою "Згадаймо чисті душі, що злетіли в небо".
  Ми про вас не забудемо! Ми вам низько вклоняємось! Героям слава!


  Pic
  Від імені маленьких читачів наша бібліотека висловлює щиру подяку Тетяні Ручці за подаровані книги та журнали для дітей.

  Бібліотека філія с.Мусорівці

  Pic

  Йде зима, красуня мила
  В неї сукня сніжно-біла,
  Черевички з кришталю -
  Дуже зимоньку люблю!
  До цієї казкової пори в бібліотеці була організована виставка малюнків нашої талановитої читачки Огінської Марічки. Погляньте, які гарні малюнки намалювала Марічка про зиму.

  Бібліотека філія с.Лози

  Pic Pic

  У лютому ми вшановуємо героїв АТО. У Лозівській книгозбірні розгорнуто фотовиставку «Воїни АТО – наші земляки» на якій представлено фото та матеріали про воїнів АТО – жителів с. Лози, героїв, які воювали захищаючи нашу рідну Україну. Ця інсталяція – це подяка тим, хто захищає спокій мирних міст та сіл, і спроба привернути увагу суспільства до війни на Сході.
  Експозиція спрямована на виховання у молодого покоління почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції.

  Бібліотека філія с.Киданці

  Pic Pic

  Найбільші складнощі в роботі сільської бібліотеки – це відсутність фінансування… Сьогодні на плечі бібліотекаря покладається пошук додаткових джерел фінансування чи то на передплату періодики, придбання книг, чи на ремонт та проведення масових заходів. Адже на сьогодні у бюджеті закладаються кошти лише на заробітну плату працівникам та передплату 1-2 газет.
  Початок 2019 року для бібліотекаря Світлани Астраханцевої (Світлана Астраханцева Малюта) був повен приємних несподіванок та дарунків. Завдячуючи голові Киданецької сільської ради, Гіжовській Надії Миколаївні бібліотека придбала 24 нові сучасні книги, які вже радують читачів. Також було виділено 1000 грн. на придбання найбільш популярної у громаді періодики. Адже на даний час не кожен має змогу придбати собі свіжу газету чи прочитати новенький випуск журналу.
  На цьому приємні несподіванки не завершились. Нещодавно за кошти сільської ради було придбано 5 стелажів, 6 столів та 12 комфортних крісел на суму 29500 грн.
  Надія Миколаївна, прийміть щирі слова подяки від всього колективу Збаразької централізованої бібліотечної системи, особлива подяка від бібліотекаря Киданецької книгозбірні, Астраханцевої Світлани та всіх її користувачів за внесок у формування книжкового фонду бібліотеки та за оновлення інвентарю, що сприяє створенню затишного, комфортного простору! Низько вклоняємося Вам за безкорисну щедрість. Віримо, що добро, яке Ви робите, повернеться сторицею. А факт надходження у бібліотеку дарів – це показник престижу бібліотеки, її місця у суспільному житті громади.
  Сподіваємося, що й інші голови сільських рад Збаразького району також звернуть увагу на проблеми сільських бібліотек та, у межах можливого, посприяють їх вирішенню. Сьогодні сільська бібліотека є складовою частиною громади як центр задоволення потреб громадян у публічній інформації, як інформаційний посередник між владою та громадою, як центр формування інформаційних мотивів для громади, як соціокультурний центр.

  Бібліотека філія с.Стриївка

  Pic

  До Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні бібліотекарем книгозбірні с. Стриївка Ірина Довгань (Iryna Dovgan) розгорнуто виставку-інсталяцію «Герої не вмирають. Вони йдуть з Майдану в небо» та проведено годину пам’яті «Я з Небесної Сотні».
  Саме в ці дні, чотири роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.
  Час… У кожного із нас з ним свої рахунки, а в України особливі. Більше 350-ти років на шляху боротьби за незалежність, український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. Останніми у цьому довгому списку стали Герої Небесної Сотні. Чи можемо ми, забути невинно убитих? Лише одна відповідь Ні!!

  Бібліотека філія с.Тарасівка

  Pic Pic Pic

  У ці дні Україна вшановує Героїв Небесної Сотні, які загинули під час подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Починаючи з 15 лютого у бібліотеці-філії с. Тарасівка проведено ряд заходів щодо ушанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті героїв Небесної Сотні, які п’ять років тому своїм життям відстоювали справедливість та демократичне майбутнє в Україні. Бібліотекар Галина Папура провела для учнів 5-9 класів майстер-клас «Янголи на білих крилах». Діти разом з бібліотекарем вирізали з паперу білих янголів. 20 лютого приєднавшись до тихої акції «Ангели пам’яті», яка охопила цього року усю Україну, вони прикрасили декоративне дерево в бібліотеці власноруч зробленими янголятками, що були свідками розстрілу мирних людей.
  До сліз зворушила користувачів бібліотеки година пам’яті «Небесна Сотня – то в серцях вогонь. Він гаряче палав за Україну», яка була проведена Галиною Папурою спільно із зав. клубом Ярославом Гуменюком. Вони разом з учасниками відновили хронологію подій, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві у 2013-2014 роках, згадали поіменно всіх Героїв Небесної Сотні, спільно виконали Державний Гімн України та хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих. У заході лунали патріотичні вірші та пісні, переглядали відеосюжети, також була представлена документальна виставка «Небесна Сотня – Герої нашого часу».
  Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість із них – молодь. Ті, що тільки починали жити.
  Ті дні поділили історію України на «до» і «після». Для України це були критичні тижні, і водночас багато хто згадує ті моменти як найщасливіші тижні життя, коли було реальне відчуття свободи. Це була точка неповернення, і ми сподіваємося, що Україна ніколи більше не буде такою, як до Майдану. І нехай боротьба за цю свободу ще триває, але ми вистоїмо!

  Бібліотека філія с.Киданці

  Pic Pic

  15 лютого на історичному календарі – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 30-а річниця виведення радянських військ з Афганістану.
  15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли закінчився відлік великих втрат людських життів. Тоді закрилася остання сторінка героїчного і трагічного літопису боїв.
  Афганістан… Він став синонімом людського лиха, справжнього пекла: палюче сонце зранку, спекотний вітер – афганець, пісок, що не дає дихати, і … завжди хочеться пити.
  Додому, після десятилітньої війни, поверталися ті, кому судилося пройти крізь афганське пекло і випробування під чужим небом, на чужій землі. Їм, посивілим у 20, вірилось і не вірилось, що вже все позаду…
  Не висихають очі матерів і батьків, які втратили своїх синів, які загинули на чужині такими ще молодими…
  Ніхто і ніщо не в змозі виміряти глибину людських трагедій, психологічних потрясінь, що спіткали людей, які пройшли такий складний життєвий шлях...
  У бібліотеці- філії с. Кретівці розкрита літературна виставка – спогад під назвою «Афганістан: біль душі і пам'ять серця» присвячена 30 - ти річчю виведення радянських військ з Афганістану..

  Бібліотека філія с.Кретівці

  Pic

  15 лютого на історичному календарі – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 30-а річниця виведення радянських військ з Афганістану.
  15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли закінчився відлік великих втрат людських життів. Тоді закрилася остання сторінка героїчного і трагічного літопису боїв.
  Афганістан… Він став синонімом людського лиха, справжнього пекла: палюче сонце зранку, спекотний вітер – афганець, пісок, що не дає дихати, і … завжди хочеться пити.
  Додому, після десятилітньої війни, поверталися ті, кому судилося пройти крізь афганське пекло і випробування під чужим небом, на чужій землі. Їм, посивілим у 20, вірилось і не вірилось, що вже все позаду…
  Не висихають очі матерів і батьків, які втратили своїх синів, які загинули на чужині такими ще молодими…
  Ніхто і ніщо не в змозі виміряти глибину людських трагедій, психологічних потрясінь, що спіткали людей, які пройшли такий складний життєвий шлях...
  У бібліотеці- філії с. Кретівці розкрита літературна виставка – спогад під назвою «Афганістан: біль душі і пам'ять серця» присвячена 30 - ти річчю виведення радянських військ з Афганістану..

  Бібліотека філія с.Лози

  Pic Pic Pic

  Галаслива зграйка дітвори обступила бібліотекаря Лозівської книгозбірні Алла Косяк і, перебиваючи одне одного, спішать розказати їй всі свої новини. Любов цих дітей до хранительки світу книг непідробна, вони поспішають в бібліотеку одразу після школи з ранцями за плечима, і для цієї закоханої в свою справу жінки – це найбільша нагорода та визнання за її працю.
  Бібліотека-філія с. Лози є одним із кращих місць в селі, куди полюбляють ходити діти. Вони приходять сюди, щоб поспілкуватися, почитати книги, журнали, газети, помалювати, пограти в настільні ігри. Діти здійснюють захопливі подорожі сторінками книг українських та зарубіжних письменників, знайомляться з новими книжковими героями. Фантастичні подорожі літературних героїв викликають у дітлахів великий інтерес і бажання прочитати книжку. Однією з найактивніших користувачів книгозбірні, яка дуже любить читати є Чернявська Ліля.
  Бібліотекар Алла Косяк постійно в пошуку нових форм роботи з наймолодшими читачами. В планах сільського бібліотекаря та її читачів багато цікавого: калейдоскоп казок, пошук книжкових скарбів, подорож у країну кращих дитячих книг. Лозівська книгозбірня – це не лише місце, де можна прочитати чи взяти додому книги, це також центр громадського і культурного життя села.

  Бібліотека філія с.Кретівці

  Pic Pic Pic

  До дня Святого Валентина читачам нашої бібліотеки–філії с. Кретівці представлена книжкова виставка–інсталяція «Любові чарівна країна», яка знайомить зі всесвітньовідомими творами, поезією та піснями про найпрекрасніше почуття у цьому світі – Любов, з історією свята, тут можна знайти поради для створення подарунків та привітань.
  Бібліотекар познайомила присутніх з історією виникнення свята та традиціями святкування його в різних країнах світу.
  Напередодні Дня закоханих бібліотекарем книгозбірні був проведений майстер–клас по виготовленню об’ємної валентинки із салфеток.

  Бібліотека філія с.Лози

  Pic

  15 лютого святкуємо Стрітення Господа Ісуса Христа. В бібліотеці-філії с. Лози розгорнуто виставку книг та журналів та проведено огляд літератури «Свято Стрітення відзначаємо, весноньку закликаємо».
  Свято це в Україні шанували завжди. Селяни на Стрітення не працювали, зате уважно придивлялися до погоди, бо у цей день «лютий до березня в гості приїжджає», щоб «на Стрітення зимі з весною зустрітися». Вважалося: хто з них у цей день переборе, такою й буде погода до початку березня.

  Бібліотека філія с.Зарубинці

  Pic Pic Pic

  В історії становлення незалежності і соборності України особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День соборності України.
  До цієї значної події у бібліотеці-філії с. Зарубинці пройшов цикл заходів. Для учнів 5-9 класів було проведено годину державності «Величний день єднання». Школярі із зацікавленістю слухали історію виникнення свята, з якою їх ознайомила бібліотекар Наталя Цвях, жваво розмірковували про поняття соборності України, познайомилися з книжковою виставкою «Соборна мати Україна – одна для всіх, як оберіг», на якій представлена література, що висвітлює тернистий шлях України до соборності.
  У дошкільному закладі с. Зарубинці для вихованців старшої групи було проведена вікторина-гра «Моя країна – Україна». По закінченню заходу діти розмальовували прапор нашої Батьківщини. Такі заходи виховують у дітей почуття національної гідності, гордості за свою Батьківщину та народ, повагу до культурних цінностей та історії власного народу.

  Бібліотека філія с.Лози

  Pic Pic Pic

  8 лютого в бібліотеці-філії с. Лози для учнів 1-4кл. було проведено цікаву годину «Я і казка». Бібліотекар книгозбірні Алла Косяк читала дітям казки, а вони розмальовували казкових героїв даної казки.
  Казки в оригінальній, ненав’язливій формі вчать малечу, на прикладі казкових героїв культури поведінки, розрізняти добрі і негарні вчинки, бережне ставлення до всього, що нас оточує.
  Після читання казок вголос було емоційне обговорення, присутні ділилися враженням від почутого і обмірковували, як би вони вчинили на місці того чи іншого казкового героя.
  Невимушені подорожі у світ казки, знайомство з шедеврами літератури і мистецтва, інтелектуальний відпочинок з друзями – усе це залишить по собі не тільки нові знання та позитивні емоції, а й теплі спогади і гарний настрій. Можливо, ваші діти збережуть ці дорогоцінні враження на все життя. Чекаємо вас у бібліотеці!

  Бібліотека філія с.Синява

  Pic

  27 січня в клубі села Синява відбулась довгоочікувана громадою презентація дебютної книги Ольги Берник «Загублена надія синіх сіл».
  Ведуча та організатор заходу бібліотекар Синявської книгозбірні Надія Миронець ознайомила учасників заходу з основними моментами життя авторки та надала розгорнуту рецензію на книгу, яка за такий короткий час після її виходу з друку стала досить популярною.
  Ольга Берник розповіла присутнім про етапи написання книги. Висловила щиру подяку бібліотекарю Надії Миронець за надану їй інформацію про жителів села, письменнику Петро Сорока, який так рано пішов від нас у засвіти, за редагування книги та написання вступного слова до видання, зав. методично-бібліографічого відділу Збаразької централізованої бібліотечної системи Тамара Кульпа за сприяння у редагуванні книги.
  Протягом презентації звучали вірші про Україну у виконанні учнів Синявської ЗОШ. Своїм чудовим співом зачарували присутніх Адріанка Фігель та Роксолана Роля. Віктор Бартошинський Любов Качаловська, Станіслава Бартошинська, Марія Микитюк, Надія Курило, Тамара Кульпа у своїх виступах відмітили цінність даної книги для майбутнього покоління. Священник о. Василь поблагословив п. Ольгу на нові літературні звершення, адже усі жителі сіл Синява та Синягівка з нетерпінням чекають нових розповідей про їхні села та видатних людей якими багата наша Збаразька земля.

  Бібліотека філія с.Кретівці

  Pic

  29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.
  29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.
  Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.
  Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва.
  У бібліотеці – філії с. Кретівці представлена книжкова виставка-вшанування ” Пам‘яті Героїв Крут. Маленька станція Великої України”.
  Цей День назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

  Бібліотека філія с.Кретівці

  Pic

  22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря,як велике державне свято - День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і ділом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня 100 років тому - було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Офіційно ж в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.
  Патріотичне виховання є одним з пріоритетних напрямків роботи нашої бібліотеки, тож 22 січня в День Соборності, в бібліотеці – філії с. Кретівці була розкрита книжкова виставка – спогад "На шляху до Соборності України" . Де було розкрито історію виникнення свята – Дня Соборності України, історичні факти про Україну, про видатних українців, про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом та Львовом, яка відбулася 21 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України.

  Бібліотека філія с.Кретівці

  Pic

  Для мільйонів людей Різдвяні й новорічні свята — це час, який вони проводять разом з сім’єю і друзями, час відновлення тісних зв’язків. Чимало інших людей вважає ці свята часом, коли можна роздумувати про народження Ісуса Христа і про те, яку роль він відіграв у спасінні людства. Прийдешня низка новорічно-різдвяних свят – це відмінний привід для того, щоб урізноманітнити дозвілля. Є безліч способів розважити себе.
  Різдво – найдивовижніше і найулюбленіше свято в усьому світі. Його з нетерпінням чекають і дорослі і малі. Це свято приносить нам тепло і радість у кожну родину. Тішить своїм затишком, спокоєм та надіями на краще майбутнє. Різдво в Україні – одне з найважливіших свят у році, що має багатовікові традиції.
  А цикл релігійних зимових свят вважається чи не наймістичнішим з усіх. В цей період ворожать на майбутнє, вірять в прикмети, по-особливому вшановують тих, хто відійшов у вічність. Та найулюбленішим і найцікавішим, як для дітей, так і для дорослих, є свято Різдва Христового. До нього ретельно готуються заздалегідь. З періоду жнив, після закінчення збору урожаю, роблять Дідуха – головного атрибута Різдва. Збирають його з різних злакових видів культур: колосків жита, пшениці, вівса, проса, а також добавляють у сніп різні духмяні трави.
  Всі хто завітав в бібліотеку – філію с. Кретівці мав чудову можливість познайомитися з традиціями зимових свят: Нового року, Різдва Христового, Василя та Маланки та Водохреща. У нас всі змогли поповнити скарбничку традицій святкування цікавими ідеями і знайшли щось нове.
  Книжкова виставка «Дивосвіт різдвяних свят» проілюструвала, як святкували новорічно-різдвяні свята українці. Тут відвідувачі бібліотеки знайшли цікаві книги про звичаї та традиції українського народу в зимові свята.
  Бібліотекар провів бесіду «Добрі свята приходять у дім» із читачами, розповідаючи їм про історію Різдвяних свят і традиції святкування: народні обряди, тексти колядок та щедрівок, автентичний український одяг.
  Давні різдвяні традиції відроджуються сьогодні. У багатьох місцевостях України, у багатьох родинах урочисто відзначається Різдво, відбуваються колядування і щедрування. Тож хай різдвяні свята проходять в українських домівках весело і з любов’ю

  Бібліотека філія с.Тарасівка

  Pic

  Новий рік та Різдво – це саме ті свята, на які чекають люди незалежно від віку – від малечі до їх дідусів та бабусь.
  Щороку зав. клубом с. Тарасівка, Ярослав Гуменюк спільно із зав. бібліотеки Галина Папура напередодні проведення Новорічних свят проводять довгу, кропітку і складну роботу. Щоб організувати цю роботу, всім необхідно послідовно діяти за єдиним планом, долаючи один за одним всі етапи підготовки свята.
  Розпочинається робота заздалегідь, спочатку Ярослав Гуменюк спільно із Галиною Папурою пишуть сценарій, потім щовечора проводять репетицій, обирають музичний супровід, оформлюють святкову залу, вирішують багато інших питань, що потребують багато часу та зусиль.
  Кропітка підготовка до свята не була даремною. Цього року вже за традицією тарасівчани взяли участь у традиційному фестивалі-конкурсі вертепних дійств, колядників та щедрівників, що відбувається у м. Збараж. Яскраве різнобарв’я піснеспіву, в якому переплелися віншування, колядки, танці та вертеп, представили жителі с. Тарасівка, учасники фестивалю-конкурсу. Колядники також навідались і до добрих господарів, односельчан з вертепами, вітали з Різдвом Христовим. Обрядові пісні лунали у кожній хаті.
  Сотні років коляда іде Україною, живучи разом з її народом його мріями і надіями, сподіваючись на Боже благословення. Дай Боже усі вони збудуться і на нашій землі запанує мир, злагода і добро.
  Бібліотекар Галина Папура також гостинно запрошує у книгозбірню села Тарасівка переглянути новорічно-різдвяну інсталяцію «Сяйво чарівного свята!» та книжкову виставку – народознавчий круїз «Чарівний світ народних звичаїв». Книжкові викладки подарують безліч цікавої та корисної інформації про свята та нікого не залишать байдужими.