Новини і Події

інформація про життя сільських бібліотек


Бібліотека-філія с.Тарасівка

Pic Pic

Зиму можна назвати порою свят, до яких належать найулюбленіші серед дітей – Новий Рік, Різдво... Цикл зимових свят відкриває День Святого Миколая.
Немає на нашій землі людини, яка б не горнулася до нього. Ми звертаємося до цього Святого зі своїми потребами, проханнями, бо знаємо, що він може подати нам руку допомоги. Своїми молитвами він утихомирював бурю на морі, рятував хворих, він нікому не відмовляв у пораді і дарував утіху.
День Святого Миколая – веселе народне свято. Як у всьому світі діти чекають Санта Клауса, так і в Україні діти пишуть листи Святому Миколаю. У цих листах вони описують свої добрі вчинки за рік, розповідають про свої мрії та бажання.
Іде Святий Миколай полями й лугами, а за ним поспішають ангелики, що несуть дарунки для добрих та чемних дітей. Так зайшов він і до нашого клубу с.Тарасівка. З метою ознайомлення дітей з цим святом була проведена святкова розвага під назвою: «Любий отче Миколаю, ти до нас прийди із раю», яка відбулась 19 грудня в сільському клубі.
В цей довгоочікуваний день діти зустрічали його піснями: «Ішов Миколай лужком бережком», «Величальна для Св. Миколая», розповідали вірші про Святого. Також діти помандрували у чарівну казку де зустрілися із казковими героями (Феї, Білосніжка, гноми та ляльки), на свято також прибув і сам Св. Миколай. У всіх присутніх був веселий, піднесений настрій. По закінченню розваги діти отримали подарунки.
Можна зі сміливістю сказати, що це свято приносить в дім радість, сміх та щастя. Воно є першим вісником того, що скоро все погане залишиться в старому році, і наступить новий довгожданий рік ...
Підготували та провели Свято зав. бібліотекою Галина Папура та зав. клубом Ярослав Гуменюк.

Pic Pic Pic

‎Вишнівецька міська бібліотека-філія для дітей

Новий рік і Різдво - свята неймовірних чудес!
У ці дні збуваються усі мрії й бажання! Тому у Вишнівецькій бібліотеці для дітей запанував новорічний настрій. Разом із нашими маленькими читачами ми фантазували як можна прикрасити бібліотеку до свят. Ми робили ялинки із старих журналів, вирізали сніжинки з паперу, робили різнокольорові гірлянди. Якщо бажаєте потрапити в атмосферу зимових свят, познайомитись з книжковими новинками, бібліотека чекає на Вас.

‎Бібліотека-філія с.Романове Село

Pic Pic Pic

Українці належать до тих націй, чия обрядовість найдавніша і найбагатша. Сьогодні одне із зимових свят, улюблених серед української молоді, свято Андрія Первозваного або як у народі кажуть Андрія. 13 грудня в Україні відзначається це чудове свято – день святого Андрія Первозванного, але в цей день припадає і інше свято – народне молодіжне свято Калити, тобто зимового сонця. За довгі роки народні традиції міцно переплелись з релігійними і дійшли до наших днів. Церковне свято Андрія відтоді зветься в народі Калитою, а молодіжні зібрання що влаштовувалися ще за часів язичества, набули назву «андріївських».
От і ми разом ненадовго повернулися в минуле та завітали на Андріївські вечорниці, щоб відчути красу та поезію стародавніх українських звичаїв, які організувала бібліотекар Романовосільської книгозбірні Галина Киндьо, спільно з вчителями місцевої школи – педагогом-організатором Іриною Богданівною Жонцою та вчителем зарубіжної літератури Марію Теодорівною Свідерською.
Учениця Світлана Чорна торкнулася історичних традицій українського народу, що до свята Андрія Первозданного. Його вважають не тільки покровителем української церкви, а й засновником Києва. Присутні почули проте, як саме у давні часи сільська молодь збиралася у хаті шанованої на селі господині і до заходу сонця дівчата-юнки пекли калиту, потім, поки чекали хлопців, готували пісну вечерю, традиційною стравою якої були вареники.
Готувалися до свята разом з вчителями і учні 7-11 класів, завдяки чому наші вечорниці пройшли чудово! Українська пісні, народні звичаї та обряди, конкурси, жарти, танці та навіть ворожіння дівчат – такими цікавими та веселими були Андріївські вечорниці.

‎Бібліотека-філія с.Доброводи

Pic Pic Pic

«І СЛОВО НЕЗНИЩЕННЕ ОЖИВЕ»

6 грудня 2016 року минуло 130 років з дня народження славного професора, фундатора філологічної науки, уродженця села Добриводи Андрія Васильовича Музички.
В актовій залі Доброводівської середньої школи з цієї нагоди була проведена літературно-краєзнавча академія «І слово незнищенне оживе». Ведучі заходу Марія Назар та Мар’яна Луб’янська провадили присутніх поетичними стежинами долі А. Музички. Біографію вченого розповіла Марія Левицька, яка торкнулась основних віхів його діяльності.
Зі сцени звучав голос Музички, який у виконанні Миколи Ліщинського озвучував та оживляв пережите ученим-патріотом. Спогадами рідних про земляка поділився Андрій Періжок з родини Музичок.
Виступи збагачувало музичне виконання українських народних пісень на патріотичну тему. Присутні на заході були зворушені майстерним співом Марії Стешин, Ольги Дзісь, Ганни Ліщинської, Мар’яни Луб’янської, Володимира Сторожа, Андрія Моравського.
Завідувачкою Доброводівської книгозбірні Ольгою Дзісь було розгорнуто літературно-краєзнавчу виставка «Пригорни його, Україно» на якій експонувались фотографії з архіву родини А. Музички, краєзнавчі видання присвячені життю вченого.
Отець Володимир на завершення щиро подякував членам Просвіти та бібліотекарю Доброводівської бібліотеки-філії за проведене дійство.

‎Бібліотека-філія с.Розношинці

Pic

Казки – це душа українського народу. Почуті у ранньому дитинстві, вони протягом усього життя супроводжують нас і, безперечно, впливають на світогляд кожного та національну культуру взагалі. Веселі та сумні, «чарівні» та побутові українські народні казки впливають на національну культуру.
На початку грудня бібліотекар Розношинської бібліотеки-філії Світлана Петришин завітала до учнів молодших класів місцевої школи. Вона запросила дітей у мандрівку сторінками українських народних казок «Заглядає в шибку казка з добрими очима».
Юні читачі з цікавістю прийняли участь у вікторині «В гостях у казки». Вони повністю занурились у прекрасний і чарівний світ казки, показали себе справжніми любителями і знавцями казкових героїв. Наприкінці заходу діти з задоволенням познайомилися з виданнями, які є у бібліотеці.

‎Вишнівецька міська бібліотека-філія для дітей

Pic

У Вишнівецькій бібліотеці-філії для дітей розгорнуто книжкову виставку "Йде з гостинцями й дарами преподобний Миколай" діти пишуть лити до Святого Миколая з проханням подарувати нові книги. Вони щиро вірять,що Миколай не обмине нашу бібліотеку і подарує багато нових книг.

‎Бібліотека-філія с.Розношинці

Pic

Кожній людині притаманна любов до рідного краю, «малої Батьківщини», як ми часто величаємо непримітну краплинку на карті, де з'явилися на світ. Чуття Вітчизни супроводжує нас усе життя і є одним із найсвітліших і найсвятіших.
Нині патріотичне, національне виховання дітей займає провідне місце в навчально-виховному процесі та роботі бібліотек. Саме книгозбірня формує особистість на ґрунті історії, культури, традицій народу.
З метою популяризації краєзнавчої літератури, яка є у фонді бібліотеки, вихованню патріотичних почуттів, любові до рідної землі, бібліотекар Розношинської бібліотеки-філії Світлана Петришин провела для учнів 6-7 класів краєзнавчу годину «Рідний край – моя земля, Батьківщина це моя».
УДіти із великою цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про те чому рідне село має таку назву? хто проживав тут з давніх-давен? хто прославив на всю Україну землю, що виплекала і подарувала славу… Під час заходу також було презентовано краєзнавчі видання методично-бібліографічного відділу Збаразької ЦБС.

Бібліотека-філія с.Тарасівка

Pic

27 листопада бібліотекар Тарасівської бібліотеки-філії, Галина Папура провела годину скорботи: «Схилімо голови у скорботі».
В храмі Івана Богослова вшанували світлу пам’ять безвинно замучених голодом людей. Парафіяни запалили свічки-офірки і протягом усієї відправи-панахиди, яку відслужив о.Олег Басок, люди стояли із запаленими свічками.
Багато літ пройшло. Здавалось би можна й забути, але в серці кожного з нас живе і буде жити пам’ять про найкривавішу трагедію людства – Голодомор. Виставка-реквієм «Прошу, у серці запаліть скорботи полум’я священне та крізь століття пронесіть сльозу безвинно убієнних!», яка була оформлена у бібліотеці, ще раз закликає кожного згадати ті трагічні для України 1932-1933 роки та помолитися за кожну безневинно загублену душу.
Тут було представлено документи та матеріали, які розкривають перебіг, причини та наслідки трагедії Голодомору для українського народу.
Час лікує душевні рани, але рану в серці України загоїти неможливо. Вона завжди буде невгамовним болем нагадувати про час, коли над Україною, над іншими народами колишньої радянської спільноти панував диявол.

‎Вишнівецька міська бібліотека-філія для дорослих

Pic

Голод 32-33рр. - одна з найбільш трагічних сторінок історії українського народу. Мільйони людей, які загинули в 33 році голодною смертю не могли безслідно розчинитися у часі. Про них пам'ятають, ті хто вижив, їх діти і онуки.
У Вишнівецькій міській бібліотеці-філії до цієї страшної дати було розгорнуто виставку-реквієм "Голод – біль і жах українського народу".
Багатостраждальна історія нашого народу. Ми не повинні забувати її чорних сторінок.

Pic

‎Бібліотека-філія с.Мусоровці

Голодомор 1932-1933 рр. - одна з найстрашніших сторінок нашої історії, жахіття, яке призвело до небачених безневинних жертв.
Щорічно, в четверту суботу листопада в Україні вшановується День пам'яті жертв Голодомору. Цей день - це не лише наша данина всім жертвам, а й застереження наступним поколінням, щоб знову не повторилося це жахіття.
До цієї скорботної дати у Мусорівецькій бібліотеці-філії Збаразької ЦБС розкрито книжкову виставку «Голгофа голодної смерті», де розміщені документальні матеріали, художні твори і спогади тих, хто проніс у своїй пам'яті біль важких подій.

Pic

‎Бібліотека-філія с.Романове Село

Бібліотекар Романовосільської бібліотеки-філії, Киндьо Галина у місцевій школі провела День вшанування пам'яті жертв Голодомору. Під час заходів було проведено огляд літератури «Голодомор – наша печаль і скорбота», розгорнуто виставку-реквієм «Голодомор - трагедія українського народу» та проведено годину пам'яті.
Пам'ятаймо і не забуваймо роки Голодомору які так безжально пронеслись Україною і потягли за собою небачані жертви.Нехай Голодомор 32-33 рр. ніколи не буде забутий і всіває в наші серця смуток і надію,що це були останні роки,коли нашим предкам було нічого їсти.Не поставтесь до цього байдуже,запаліть свічку і вшануйте їх хвилиною мовчання і молитвою за їхні понівечені душі.
Вшанування жертв голодомору – це воскресіння нашої пам’яті. Пам‘ять про знищених і невинно убієнних має об’єднати у великій скорботі всіх, хто любить Україну, незалежно від національності і мови спілкування, віросповідання чи місця проживання – тобто весь український народ./p>

Pic

‎Бібліотека-філія с.Кретівці

Ці дні листопада сповнені для нас українців особливим символізмом. В них тісно переплилось минуле і сучасне, радість і біль ,відчай і надія. Саме в листопаді згадуємо знакові події , які залишили в наших душах відмітини. 21 листопада ми відзначили День Свободи і Гідності, як спогад про дві революції духу нового часу.
Ми не раби ,і ніколи ними не будемо. Ми з гідністю маємо нести нашу культуру та традицію. Нас неможна вбивати, обкрадати та обманювати. Ми єдина нація наш шлях до Європейських цінностей.
І цей час настав. 21 листопада 2013 року головний майдан столиці заповнило студентство, яке не бажало миритись зі свавіллям тодішньої влади, обираючи для себе і свого народу шлях розвитку і демократії. Цей день став початком відліку нової історії України, історії, в якій немає місця підлості, брехні, в якій цінуються справжні людські цінності, оспівуються реальні герої, що віками оберігали Україну від лютих ворогів.
Під час концерту До Голодомору згадали про той знаковий день - День Свободи та Гідності, який відіграв важливу роль у нашому житті , згадали про тих людей які вийшли відстояти наше майбутнє. Піснями ,віршами і танцем діти вшанували невинно вбитих на майдані.

Pic

‎Бібліотека-філія с.Мусоровці

ПІСЛЯ ШКОЛИ - ДО БІБЛІОТЕКИ!
Бібліотека відіграє важливу роль у навчанні та вихованні підростаючого покоління. Якщо раніше бібліотекар рекомендував книгу та видавав її читачевi, то зараз список послуг, які надає книгозбірня значно розширився.
Бібліотекар Мусорівецької бібліотеки, Наталя Черній постійно знаходиться в пошуку нових ідей, спрямованих на розвиток і підтримку дитячого читання.
Діти з радістю поспішають після уроків до бібліотеки, адже знають, що тут можна не лише вибрати цікаву книгу, а також завжди дізнатися щось нове, пограти у літературні ігри, намалювати малюнок до улюбленої книги і просто відпочити та поспілкуватися з друзями.

Pic

‎Вишнівецька міська бібліотека-філія для дорослих

З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах країни. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність всіх учасників дорожнього руху – водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання Правил дорожнього руху та необхідність їх дотримання з метою збереження життя і здоров’я.
При Вишнівецькій ЗОШ працює автошкола, директором якої є Довгаль Степан Філімонович. Тут працюють висококваліфіковані викладачі теоретичного курсу з правил дорожнього руху та надання першої медичної допомоги, а також досвідчені інструктори практичного курсу з великим досвідом роботи.
Для учнів автошколи бібліотекар Вишнівецької бібліотеки-філії для дорослих Юлія Козира спільно з викладачами Буковським М. та Вакулик О. провели пізнавальну бесіду «Безпека на дорогах залежить від кожного» під час якої повторили та закріпили правила безпечної поведінки на дорозі. Також бібліотекар звернула особливу увагу юних учасників дорожнього руху на ті елементи Правил дорожнього руху, які передусім необхідні їм для самостійного пересування містом чи селом.
Така форма тематичних занять, судячи з відгуків підлітків, найбільше припадає їм до вподоби, адже в невимушеній атмосфері здобувати знання переважно цікавіше, аніж заучувати з підручників.

Pic

‎Вишнівецька міська бібліотека-філія для дорослих

БІБЛІОТЕКИ – СВЯТАЯ-СВЯТИХ СЛОВА

Наче таємничий маг, ступає посеред книжкових рядів бібліотекар, людина, що осягнула надзвичайну силу слова і дарує йому нове життя.
Ще із сивої давнини бібліотека вражає людство своєю величчю. Хоч світ подолав вже не одну сходинку і крихку книгу може замінити екран планшета, але люди не змогли відкинути святість книги, адже кожне слово у ній живе.
Отож величний храм книги, бібліотека, існуватиме понад часом і із століття в століття серед книжкових полиць блукатиме таємничий бібліотекар, у серці якого проросло кожне слово, і жодне колись надзвичайна рідкість, а сьогодні признак наукового розвитку міста – бібліотеки заполонили усю країну. Є така розкіш і у нашому рідному Вишнівці. Тільки переродилось це місце не із багатих княжих кімнат, дбайливі бібліотекарі відновили храм книги буквально з руїн. Власноруч ці люди обладнали кімнати і успішно виконали, здавалося б, непосильну для жінок справу – підняли бібліотеку із попелища.
Сьогодні там безліч відвідувачів, до яких належу і я. Кожен, хто заходить туди, відчує ледь помітну у повітрі таїну слова, що спочиває на полицях. А мудрі бібліотекарки, як і в сиву давнину, супроводжують своїх відвідувачів лагідною посмішкою, відкриваючи таємниці бібліотеки.
Тепер можна із певністю сказати, що час не владний над книгами, він спочиває на полицях разом із словом, аби читач, відкривши палітурку, здійснив надзвичайну подорож у глибину історії, у таємничий світ пізнання Всесвіту.
© С. Панонько, читач Вишнівецької бібліотеки-філії для дорослих, студент НМУ ім. О. Богомольця За матеріалами газети «Сила слова» № 23, вересень 2016 р.
Найкращий подарунок, який можуть зробити користувачі до Всеукраїнського дня бібліотек – це тепле слово про бібліотекаря та бібліотеку на шпальтах преси.

Pic

‎Бібліотека-філія с.Охримівці

В рамках святкування Дня Прапору та Дня Незалежності України та з метою національно-патріотичного виховання молоді 23 серпня в Охримівській бібліотеці-філії відбулась літературно-поетична імпреза «Ми – діти твої, Україно!». Про тривалу та важку боротьбу українського народу за незалежність власної держави розповіла дітям бібліотекар книгозбірні Ореста Добровольська. Діти читали вірші про Україну та наш славний край, разом співали пісень. Даний захід пройшов у теплій, дружній та невимушеній атмосфері, свято сподобалось усім присутнім, зроблено велику кількість гарних фото. На завершення свята усі присутні виконали гімн нашої вільної, незалежної Батьківщини. Окрасою свята стала тематична експозиція «Незалежна Україна: шлях до мети», на якій було представлено документальні, літературні, творчі та художні роботи, присвячені історії формування української державності, боротьбі українського народу за незалежність своєї держави, вшануванню пам’яті громадян, які загинули у боротьбі за територіальну цілісність та державний суверенітет України. Свій шлях 25 років тому ми обрали, тепер – будуємо ту країну, про яку мріяли всі покоління українців.

Pic

‎Бібліотека-філія с.Кретівці

Ось і осінь розпустила свої ніжні фарби кольорів і запросила ласкаво до школи всіх школярів. Пролунав мелодійний звук першого дзвоника. Розквітли дитячим усміхом і щебетом , веселками осінніх квітів класи. Справжнє народне свято – День знань відкрило для кожного осяйну і нелегку дорогу до нових знань.
Ідіть вперед, не бійтесь перешкод
Свій шлях до знань широкий прокладіть
Ви – школярі й наречення своє
До перемоги ви з учителем несіть.
Школа – то українського роду віть. І дуже важливо щоб вона була міцною. Нехай новий навчальний рік принесе кожному лише успіх і удачу. Книжково –ілюстративна виставка до Дня знань « Найсвітліша дорога в світ – це дорога до знань».

Pic Pic Pic

‎Бібліотека-філія с.Шили

21 серпня в приміщенні сільського клубу с. Шили відбувся літературно-музичний вечір «Україно, земле калинова, уклоняюсь піснею тобі!». У підготовці концертного дійства активну участь приймала бібліотекар Шилівської бібліотеки-філії Оксана Хомик (готувала сценарій, підбирала вірші, постановки сцен з літературних творів). Особливо актуально звучали зі сцени слова Великого Каменяра, до 160-річчя з дня народження якого було поставлено літературну композицію «Ще не вмерла і не вмре!». Найменший учасник літературно-музичного вечора – Андрійко Цимбаліста, прочитав вірш «Гей, Січ іде». Великий захват у глядачів викликала інсценізація уривка з твору І.Франка «Великі роковини» (у ролі козака Невмирака – Роман Мартинчук). Школярі читаючи вірші прославляли красу нашої Батьківщини, славили минуле, благали у Господа миру для України, кращої долі для свого народу.

Pic

‎Бібліотека-філія с.Іванчани

В с. Іванчани 20 серпня відбувся святковий концерт з нагоди Дня села та 25-ї річниці Незалежності України, який організували та провели бібліотекар Іванчанської бібліотеки-філівї Іванна Пожарнюк, зав. клубом Надія Буднік та вчитель музики Надія Шатравська. Біля сільського клубу відбулося яскраве концертне дійство за участю місцевих артистів, учнями школи, молоддю села, котрі прославляли рідне село та Україну. Окремою сторінкою свята було відзначення 95-річчя від дня народження письменниці Тетяни Піщенко, яка довгі роки проживала в с. Іванчани. Бібліотекар книгозбірні Іванна Пожарнюк розповіла присутнім про життя та творчість майстрині пера. Також було представлено сценку за мотивами п’єси Т. Піщенко «Вороги народу» (постановка бібліотекаря). Головну роль – України – виконала восьмикласниці місцевої школи Тетяна Сторож.

Pic

‎Бібліотека-філія с.Ст.Збараж

28 серпня у с. Старий Збараж святкували День Незалежності «Горнусь до тебе, Україно!». Сільський бібліотекар Марія Ратушна, розгорнула книжкову виставку «Україно! Мій духмяний дивосвіт
Голубінь над чистим золотом волосся
Через терни йшла до волі стільки літ,
І настав тай світлий день коли збулося!»,
присвячену цій визначній події.
Марія Степанівна також провела презентацію збірки спогадів учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС «Чорнобиль: забуттю не підлягає», на сторінках якої – зібрані нею спогади наших земляків, що були в ті тривожні дні на «передньому фронті». Вона нагадала присутнім про Чорнобильську сторінку в історії України, яка, хоч перегорнута, проте не забута українцями, вона досі болить і кровоточить. Дзвонять в наших душах Чорнобильські дзвони, нагадуючи про біду, яка ніколи не повинна повторитися. Поміж тих, хто брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС старозбаражці Василь Кіт та Ярослав Суходольський. Вони тоді й гадки не мали, що рятують Батьківщину, а, можливо, і цілий світ, ризикуючи своїм здоров’ям та життям перед невидимим радіаційним ворогом. Бібліотекар Старозбаразької книгозбірні подарувала примірники збірки спогадів ліквідаторам аварії на ЧАЕС, а Богдана Наконечна в дарунок виконала пісню «Мої лелеки білокрилі».

Pic

‎Бібліотека-філія с.Федьківці

21 серпня у клубі села Федьківці відбулась святкова імпреза з нагоди 25-річчя Незалежності України, яку організували зав. клубом Надія Гродська та бібліотекар Федьковецької бібліотеки-філії Валентина Баран. Програму вела Діана Волянюк. Учасники концертної програми пом’янули героїв Небесної сотні та загиблих бійців АТО. Вийшовши на сцену із синьо-жовтими лампадками, діти виконували поетичні твори, присвячені героям. Проникливо звучала пісня «Герої не вмирають» у виконанні Віри Камінської та Діани Волянюк. Найменші артисти – випускники Старовишнівецького дитсадка, школярі читали вірші. Родзинкою свята став момент, коли діти дарували усім присутнім сині та жовті повітряні кульки із власноруч намальованими смайликами та написаними побажаннями щастя, добра і миру. На сцені було розгорнуто книжкову виставку «Єдина країна – рідна Україна», присвячену Дню Незалежності України.

‎Бібліотека-філія с.Опрілівці

Pic Pic Pic

День Незалежності – дата, яка укріплює націю, виражає дух народу, символізує його славне минуле, сьогодення й майбутнє. 2016 рік на честь низки історичних подій, які привели до проголошення, а потім відновлення Україною незалежності у ХХ столітті, проголошено Роком Державності під загальноукраїнським гаслом «Незалежність. Від 1991-го – назавжди». Бібліотекар Опрілівської бібліотеки-філії Галина Ленько розгорнула виставку-інсталяцію «З Днем народження, країно!». Виставку-інсталяцію допомогли оформити діти, які відвідують бібліотеку. Також вони залюбки прийняли участь у вікторині, присвяченій цьому святу.

Pic

‎Вишнівецька міська бібліотека-філія для дорослих

«Іван Франко – це розум і серце нашого народу. Це боротьба, мука і передчуття щастя України. України і людськості. …Франко живе в народній пам’яті як великий Каменяр…» (М. Рильський). Усебічно обдарований, енциклопедично освічений, надзвичайно працьовитий, нерідко письменника називають титаном праці. Іван Якович Франко увійшов в історію української і світової літератури як геніальний письменник і визначний діяч визвольного руху. Своєю творчістю і багатогранною літературною і громадською діяльністю він створив цілу епоху в історії української культури і літератури. У Вишнівецькій міській бібліотеці-філії для дорослих з нагоди 160-річчя від дня народження Івана Франка було проведено літературну вікторину «Його життя вогонь і боротьба». Учасники заходу позмагалися на кращого знавця життя і творчості майстра слова. Твори про життя та творчість Каменяра були представлені на книжковій виставці: «Сьогодні, мов зоря, він сяє Україні».

Pic Pic Pic

‎Бібліотека-філія с.Кретівці

24 серпня українці відзначали 25 річницю проголошення Незалежності України. Для багатьох українців цей день — довгоочікуване свято, яке кожен свідомий громадянин чекає з нетерпінням, адже цього дня згадуються щемливі моменти нелегкої української історії. Незважаючи на тяжкий шлях, українці зберегли свої традиції, мову та прагнення до свободи. Також ще одним великим святом є День Державного Прапора України, яке відзначають 23 серпня. Синьо-жовтий прапор — одна з офіційних емблем України, яка символізує її суверенітет. Синій здавна символізує чисте, мирне небо, а жовтий — символ праці і достатку — це колір хлібного лану. Кретівецька бібліотека-філія не лишилася осторонь цих визначних подій. 23 серпня в бібліотеці було розкрито книжкову виставку «Україна жива, доки живі її дух і культура!» присвячену Дню Державного прапора та 25-ій річниці

‎Вишнівецька міська бібліотека-філія для дітей

Pic Pic Pic

24 серпня Україна святкувала 25 річницю проголошення незалежності. Україна – наша земля, рідний край. Наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, мудрими і талановитими людьми. Вишнівецька бібліотека - філія для дітей не залишилась осторонь цього свята. В бібліотеці було представлено книжкову виставку:
«Любіть Україну, як матір любіть,
Як сонце, як правду, як волю.
Борітесь за неї і Бога моліть,
Бо в світі нема більш такої.»
Також було проведено огляд літератури : "Моя квітуча, мила Україна", на якому представлена література про шлях нашої держави до самостійності від давнини до сьогодення, про видатних особистостей, які зробили свій внесок у цей процес.

‎Бібліотека-філія с.Мусоровці

Pic

24 серпня Україна святкуватиме 25 річницю проголошення незалежності. Україна – наша земля, рідний край. Наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, мудрими і талановитими людьми. З нагоди цієї знаменної дати у Тарасівській бібліотеці-філії проведено літературно-історичне турне «Як ми знаємо Україну». Бібліотекар Галина Папура ознайомила дітей з історією України, юні читачі розповідали вірші про наш чудовий край. Велике захоплення у дітей викликала онлайн-вікторина «Символи незалежної України», яка зацікавила учасників динамічним і яскравим перебігом та дидактична гра «Впізнай українські краєвиди».

‎Вишнівецька міська бібліотека-філія для дорослих

З часів далеких відгомін іде
Про прадідів відвагу, мужність, славу.
Наш прапор житнім золотом цвіте,
Він - символ Незалежної Держави.
Кожний народ, шануючи свою історію, шанує і свої святині. Без сумніву, державний синьо-жовтий прапор і є однією з найголовніших святинь народу. 23 серпня - День Державного Прапора України. До цього свята у Вишнівецькій міській бібліотеці для дорослих відбувся урок-інформація "Блакить і золото у прапорі злились"

‎Вишнівецька міська бібліотека-філія для дорослих

Pic Pic

До 25-річчя Незалежності України у бібліотеці смт Вишнівець розгорнуто книжкову виставку: "Яке прекрасне слово - Незалежність: п'янить, хвилює, радує воно, в нім силу й гідність, гордість нам дано.".

‎Бібліотека-філія с.Опрілівці

Pic Pic

17 серпня для учнів 5-9 класів в Опрілівській бібліотеці-філії проведено літературну подорож «Учитель всього народу» (до 160-річчя від дня народження Івана Франка) під девізом:
«Не пора, не пора, не пора
Москалеві й ляхові служить!
Довершилась України кривда стара, -
Нам пора для України жить».
Захід провела бібліотекар Галина Ленько. Вона підібрала збірки творів Великого Каменяра та матеріал про його життя. Під час літературної подорожі діти глибше познайомилися з відомими та маловідомими сторінками життя і творчості І.Я. Франка, збагнули причину живучості і сучасності його пера.

Pic Pic Pic

‎Бібліотека-філія с.Кретівці

Бібліотеки системи постійно створюють умови для корисного, цікавого та змістовного дозвілля користувачів дітей. Нещодавно бібліотекар Кретівецької бібліотеки філії організувала та провела для дітей розважальну програму «Канікул пора, радіє дітвора», яка передбачала різноманітні конкурси, в тому числі, інтелектуальні, провели флешмоб «Україна – це ти». Танцювали запальні українські танці. Всі учасники отримали подарунки і море задоволення.

Pic

‎Бібліотека-філія с.Тарасівка

24 серпня Україна святкуватиме 25 річницю проголошення незалежності. Україна – наша земля, рідний край. Наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, мудрими і талановитими людьми. З нагоди цієї знаменної дати у Тарасівській бібліотеці-філії проведено літературно-історичне турне «Як ми знаємо Україну». Бібліотекар Галина Папура ознайомила дітей з історією України, юні читачі розповідали вірші про наш чудовий край. Велике захоплення у дітей викликала онлайн-вікторина «Символи незалежної України», яка зацікавила учасників динамічним і яскравим перебігом та дидактична гра «Впізнай українські краєвиди».

Pic

‎Бібліотека-філія с.Опрілівці

19 серпня в Опрілівській бібліотеці-філії була проведена година духовності «От і Спас, йде вже літечко від нас». Бібліотекар Галина Ленько підготувала для своїх юних читачів цікаве та веселе свято. Діти дізналися про витоки та традиції трьох великих християнських свят серпня, які в народі мають назву «Спас медовий», «Спас яблучний» та «Спас горіховий». Присутнім була представлена ілюстративна виставка по темі, проведений конкурс на кращого знавця народних традицій. Завершився захід традиційним частуванням яблукам, грушами, виноградом та сливами.

Pic Pic Pic

‎Бібліотека-філія с.Кретівці

Франко — то гордість і окраса свого народу і землі. Він, мов молодший брат Тараса, обидва — волі ковалі. 27 серпня 2016 року виповнюється 160 років від дня народження великого сина України, її духовного пророка, титана думки і праці Івана Яковича Франка (1856-1916). Франко знакова постать вітчизняної та світової історії й культури. Поет, прозаїк, драматург, вчений, етнограф, фольклорист, історик, філософ, соціолог, економіст, журналіст, перекладач, громадсько-політичний діяч. 2016 рік оголошено роком Івана Франка. 7 серпня 2016 року в с. Кретівці в приміщенні клубу було проведене літературно - музичне свято "Мандрівка у казку" присвячене 160 річниці від дня народження Івана Франка, оргагізатором якого була бібліотекар Ірина Козьолок. Діти розказували вірші великого поета, співали і танцювали. Дуже всім сподобалася інсценізація казки Івана Яковича Франка " Старе добро забувається" ("Як лисиця сама себе перехитрила")... Також і згадали ще одну визначну дату - 25 річницю проголошення Незалежності України. Допомагали в проведенні цього свята зав. клуба Філь Василь і жителька с. Грицівці Яремко Оксана. Бібліотекарем бібліотеки - філії с.Кретівці була розгорнута книжкова виставка " Поет національного болю, гніву й боротьби".

Pic Pic Pic

‎Бібліотека-філія с.Тарасівка

Літо – це особливий період у роботі Тарасівської бібліотеки-філії. У цей час дуже важливо підтримати в дітей бажання читати, вважає працівник книгозбірні Галина Папура. Тому перед нею стоїть завдання – організувати для користувачів-дітей заходи у пізнавально-ігровій формі, не схожими на уроки, від яких втомилися діти. Нещодавно бібліотекар провела веселий музичний урок для дітей 5-9 класів. Юні користувачі із великим задоволенням відповідали на запитання вікторини «Музичне мистецтво України», знаходячи їх у книгах та енциклопедіях, а після інтелектуальних розваг діти поринули у світ запальних українських танців.

Pic Pic Pic

‎Бібліотека-філія с.Кобилля

Звивається стежиночка до рідного села -
в той край гаряча жилочка, де молодість жила.
Мов ниточка без вузликів, що в серці я ношу,
мов найсвятіша музика, якою дорожу.
По споришах зарошених веде вона в гаї,
де будять ночі синії безсонні солов`ї.
Де верби сумовитії, мов сестри обнялись.
Де виглядав-чекав тебе, кохана, я колись.

12 липня в селі Кобилля відбувся концерт присв`ячений 20-тій річниці Конституції України і Дню молоді, який організували бібліотекар Ірина Шмигель, зав. клуба Марія Шафранська, муз. керівник Любомир Вовчук.На початку концертного дійства хвилиною мовчання вшанували пам`ять трагічно загинувшого бійця Романа Дякуна. Свої музичні вітання дарували молоді таланти села: Ангеліна Шафранська, Міранда Веренжак, Тетяна Шафранська, Аліна Яцинишин, Христина Мазурик, Арсен Бубело, дует сестри і брата Марії та Кості Ясінських. Вчерговий раз свої вітання дарував гурт села " Без зайвих слів" (Ігор Гой, Віталій Мазурик, Вікторія Бутрин, Тетяна Цвях, під керівництвом Артема Вовчука). В концерті взяли участь маленькі дівчатка села, дарували глядачам свої побажання у віршиках і пісеньках. Ведучими свята були Марія Олішевська і Василь Бутрин.

‎Вишнівецька міська бібліотека-філія для дорослих

Мабуть, молодість не згасає в серці людини навіть, коли сивина посріблила волосся, адже залишається в душі щось невмируще, те, що змушує чути подих весни у будь-якому віці. Саме тому зовсім не дивно, що свято молодості прийнято святкувати щороку у княжому містечку Вишнівеці. День молоді барвисто відсвяткували й цього року. Поміж численних і неймовірно захоплюючих своєю різноманітністю номерів наймолодші гості свята могли насолодитися й іграми та конкурсами. Не утримався від участі у святі й колектив бібліотеки для дорослих. Завдяки бібліотекарям відбулися цікаві конкурси: "Відітни приз", "Стрибки в мішках", а також безліч інших. Окрім цікавих призів учасники змагань могли насолодитися спілкуванням із літературно обізнаним та неймовірно комунікабельним колективом Вишнівецької бібліотеки для дорослих.

Pic Pic Pic

‎Вишнівецька міська бібліотека-філія для дорослих

Вишнівчан та гостей селища запрошують на виставку робіт молодої, талановитої художниці Людмили Долінською, уродженки с. Бодаки Збаразького району, яка експонується у Вишнівецькій міській бібліотеці-філії для дорослих. На виставці, на розсуд земляків та гостей, представлено близько 20 картин на різні теми. Тут і портрети, і рідні пейзажі та краєвиди, а також і дитяча тематика. Виставка під назвою «Таланти молодих» розкриває в собі усі аспекти справжнього непересічного таланту, що несе в собі подих молодості й сили. Відвідувачі зазначають, що усі картини переповнені світлом та любов’ю, підкреслюють тонку, ніжну душу молодої художниці. Отож запрошуємо всіх бажаючих завітати до Вишнівецькій міській бібліотеці-філії для дорослих та сповна насолодитися цими чудовими картинами. Виставка експонуватиметься до кінця липня 2016 року.

Pic

‎Бібліотека-філія с.Шили

1 липня в бібліотеці-філії с. Шили відбувся літературний екскурс «Іван Франко – дітям» для дітей 1-4 класів. Бібліотекар Оксана Хомик ознайомила маленьких читачів з біографією та творчістю письменника. Прочитала кілька казок І. Франка, адже діти тепер краще знають зарубіжні казки, ніж українські. Оксана Дмитрівна цікаво та змістовно розповіла про вшанування пам’яті Каменяра у нашому краї та за його межами. Книжкова виставка «Франкові зорі сяють як зорі», ознайомила користувачів бібліотеки з творчою спадщиною письменника.

Pic

‎Бібліотека-філія с.Мусоровці

У КНИГ НЕМАЄ КАНІКУЛ
Літо в бібліотеці - це не лише ігри та безкінечні розваги, а й читання улюблених книг. Протягом усього літа для маленьких книголюбів у Мусорівецькій бібліотеці-філії буде розкрита книжково-ілюстративна виставка "У книг немає канікул", де кожен знайде щось цікаве для себе. Тож, приходьте та вибирайте книги до душі.

Pic

‎Бібліотека-філія с.Федьківці та с. Ст.Вишнівець

Традиційне свято, започатковане багато років тому – ДЕНЬ СЕЛА − провели 21 червня мешканці Старого Вишнівця та Федьківець. Ведучою заходу була його співорганізатор − бібліотекар с. Федьківці Валентина Баран. А зорганізували яскраве свято для земляків зав. клубом Федьківець Надія Гродська, зав. клубом с. Ст. Вишнівець Юрій Давиденко, бібліотекар с. Ст. Вишнівець Людмила Рейтерович. Офіційну частину святкувань відкрив вітальним словом сільський голова Віталій Рись. Присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих в АТО українських воїнів¸ а учні прочитали вірші про сучасних героїчних бійців. Іменинниками свята були 10 випускників Старовишнівецької ЗОШ І-ІІІ ст., які приймали щирі пісенні вітання від земляків, а ще батьки дітей, які цього річ з’явились на світ. Поповнилась громада чотирма новонародженими громадянами України. У програмі святкування був концерт та ігри, розваги для дітей і молоді, а також конкурс на кращого рибалку. За результатами конкурсу найвправніші чоловіки і хлопці отримали грамоти, призи та призові місця, пам’ятними подарунками також були нагороджені наймолодші та найстарший учасники. Весь улов рибалки передали господиням на юшку, якою згодом частували усіх, хто впродовж дня завітав на урочистості. Смачну рибну юшку готувала Оксана Рись, частували нею Валя Білоус, Марія Волинець. Слова шани звучали на адресу найстарших мешканців сільської ради, хлопців, які служать у Збройних Силах України, місцевих медиків, які відзначали професійне свято. Концертне дійство було насичене різножанровими виступами місцевих талантів: чоловічого дуету у складі Любомира Кота та Ігоря Філика, дитячого зразкового хорового колективу «Дзвіночки» (керівник Алла Кошак), танцювального колективу «Перлинка» (керівник Ірина Поліщук), жіночого ансамблю «Вишнівчанка» (керівник Артем Кравець), сімейного дуету Артема і Зіни Кравець, виступами сестер Іри, Олі, Марії Рись, дуету Тані Гродської і Мар’янки Жили, наймолодшої учасниці Іванки Левенець, Павла Свирида, Оксани Дідик та інших. Під час святкувань діти мали нагоду взяти участь у різноманітних рухливих конкурсах, в розіграші лотерей, розважитись на атракціонах, які проводила бібліотекар Старовишнівецької книгозбірні. За матеріалами газети Народне слово від 24 червня 2016 року.

Pic

‎Бібліотека-філія с.Мусоровці

"Ще не художник, а тільки вчуся" - під таким гаслом чудового літнього дня Мусорівецька бібліотека перетворилася в творчу майстерню. Тут кожен намагався якнайкраще намалювати своє літо, показати усі його барви. Гляньте, що в нас вийшло.

Pic

‎Бібліотека-філія с.Зарубинці

Літо у розпалі! Затишна прохолодна атмосфера в спекотний день. Цікаві ігри, захоплюючі книги, шахи, шашки, товариші по іграх. На вас чекає бібліотека с. Зарубинці! Ласкаво просимо!

Pic

‎Бібліотека-філія с.Мусоровці

НАСТІЛЬНІ ІГРИ У БІБЛІОТЕЦІ - ЦЕ ЦІКАВО ТА КОРИСНО

Надворі спекотно і ви не знаєте чим зайнятися? Беріть друзів і мерщій до Мусорівецької бібліотеки грати в настільні ігри. У нас кожна дитина знайде собі заняття до душі. Адже не всі діти люблять багато читати, а от у настільні ігри усі грають залюбки. Це чудова нагода для спілкування між дітьми. Ігри сприяють взаєморозумінню та зміцненню дружніх взаємин. Доведено, що настільні ігри зміцнюють пам'ять, розвивають уяву, навчають бути уважними і зібраними. У нашій бібліотеці ви можете пограти у шахи, шахмати, хрестики-нулики, а також захоплюючі ігри з кубиком і фішками "Крок за кроком", "Мандри Україною" та "Змії і сходи". Чекаємо на усіх!

Pic

‎Бібліотека-філія с.Ст.Збараж

В Старому Збаражі минулої неділі було людно на співочому майданчику, що знаходиться майже в центрі села. Ще з самого ранку лунала тут музика, проходили репетиції до Дня матері. Окрасою гарно прибраної сцени була зроблена зі смаком виставка книжок про матерів, яку розгорнула завідуюча сільською бібліотекою Марія Ратушна. Марія Степанівна завжди приймає активну участь у культурному житті Старозбаразької громади. Вона також учасниця вокального ансамблю, який організовано при сільському клубі. У виконанні колективу, під час концерту до Дня матері, потужно прозвучала пісня «Дума про землю», грайливо та з усмішкою «Виспівує соловейко» та в’язанка українських народних пісень. За матеріалами газети Народне слово від 10 червня 2016 року.

Бібліотека-філія с.Оприлівці

Pic Pic Pic

В ОПРІЛІВСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ ВИВЧАЮТЬ АНГЛІЙСЬКУ
2016 рік оголошено Роком англійської мови в Україні. Бібліотекар Опрілівської бібліотеки-філії, Галина Ленько, підтримуючи указ Президента України запропонувала молодшим користувачам книгозбірні вивчати англійську мову розмальовуючи малюнки. Розмальовка у цікавій формі знайомить дітей із англійськими словами та літерами алфавіту, а також чудово розвиває їх дрібну моторику та координацію рухів. У завданнях дитині необхідно розмалювати зображення, що ілюструє певну букву англійської абетки, або слово. Завдяки виконанню цих захоплюючих завдань дитина навчиться впізнавати літери англійського алфавіту та знатиме англійські слова, що стане суттєвою допомогою у вивченні іноземної мови.

Вишнівецька міська бібліотека-філія для дітей

Pic Pic Pic

"Літо зовсім не для скуки чим скоріше книгу в руки" - під таким девізом розпочалися канікули у Вишнівецькій міській бібліотеці-філії для дітей. У бібліотеці рознгоруто книжкову виставку: "Часу не гай - нову книгу читай". Діти з радістю відвідують бібліотеку, читають нові книги, а також журнали "Колобочок" і "Малятко", виготовляють з розміщених у цих журналах саморобки, розмальовують. У бібліотеці було проведено день загадок: "Прочитай і відгадай". Літні читання розпочалися оголошенням конкурсу "Супер читач літа 2016 року".
Гарна книга - справжнє свято,
Дбай про неї й бережи,
З нею радься і дружи...

Вишнівецька міська бібліотека-філія для дорослих

Pic Pic Pic

У сучасній соціокультурній ситуації головною домінантою виховання є формування у молоді ціннісного ставлення до навколишньої дійсності та самих себе, активної за формою та моральної за змістом життєвої позиції. На базі Вишнівецької міської бібліотеки-філії для дорослих, 19 травня Кременецькою обласною гуманітарно-педагогічною академією ім. Тараса Шевченка було проведено науково-пошуковий семінар-інтеракцію «Виховання громадянина в аспекті викликів сучасності». Учасники семінару у своїх виступах зазначали, що «Виховання громадянина має бути спрямованим передусім на розвиток патріотизму – любові до свого народу, до України; турботу про благо народу, готовності відстояти незалежність Батьківщини». Для учасників науково-пошукового семінару бібліотекарі Вишнівецької книгозбірні провели огляд літератури «Байда Вишнівецький – людина-легенда».

‎Бібліотека-філія с.Розношинці

Pic Pic Pic

ПОДОРОЖ В МІСТО КНИГ

Літні канікули тільки розпочались. Час літнього відпочинку у дітей шкільного віку ще триватиме довго, але у спілкуванні з книгою не повинно бути жодних перерв. Адже, книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, прилучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. Читати систематично й осмислено дітей навчає школа, а бібліотека допомагає залучати учнів школи до читання книжок, пропагує книгу, розвиває художній смак і самостійність суджень дітей. У зв’язку з цим бібліотека приділяє велику увагу пошуку активних форм пропаганди літератури, які забезпечують формування у школярів щоденної потреби в читанні книг, роботі з ними. Саме з цією метою бібліотекар Розношинської бібліотеки-філії, Світлана Петришин, організувала пізнавально-оглядову екскурсію. Учні Красносільської ЗОШ І-ІІ ст. відвідали книгозбірню. Юні читачі із цікавістю розглядали полиці де стоять різні книжки, із захопленням слухали бібліотекаря, яка водночас була екскурсоводом. Світлана Дмитрівна розповідала про сучасних героїв, наших земляків, які загинули на Майдані, читала казки, а на останок всіх пригощала цукерками. Весело та радісно було в цей день в бібліотеці. Діти, які побували на екскурсії мали змогу записатися до бібліотеки і взяти книжки додому. Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили слова вдячності від маленьких користувачів.

‎Бібліотека-філія с.Опрілівці

Pic Pic Pic

КРИНИЦЯ МАМИНОГО СЕРЦЯ

Безумовно, День матері – це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що. У селі Опрілівці до Дня матері зав. клубом Любов Рокуш організувала святковий концерт в якому взяли участь учні 1-9 класів Опрілівської та Доброводівської загальноосвітніх шкіл. Ведучі свята Андрій Ленько та Татяна Атаманчук розповіли про історію свята. З вітальним словом звернулись до односельчан отець Володимир та голова Новиківської сільської ради Ігор Мних. Під час концерту було розгорнуто книжково-мистецьку виставку «Криниця маминого серця», яку представила бібліотекар Опрілівській книгозбірні Галина Ленько. Найкращою окрасою виставки були вітальні листівки, які діти, з великим натхненням виготовили власними руками на майстер-класі у бібліотеці, а також бабусині рушники та мамина сорочка.

Pic

‎Бібліотека-філія с. Мусорівці

НОВИНКИ З КОРЗИНКИ

Нещодавно у нашій бібліотеці було розкрито виставку-інсталяцію «Новинки з корзинки», де представлені нові книги, які надійшли до бібліотеки. Діти з захопленням вибирали книги, адже для справжніх книголюбів кожна нова книга - це свято! Сподіваємось, що наша корзинка часто буде поповнюватись новими книгами

Pic

‎Бібліотека-філія с. Гніздичне

ВЕЛИЧАЛЬНА ПІСНЯ МАТЕРІ

Під такою назвою під час святкового концерту у селі Гніздичне діяла книжково-ілюстративна виставка, присвячена міжнародному Дню матері, яку розгорнула бібліотекар книгозбірні Гупалюк Галина. З 1999 року цей день в Україні стає приємним приводом для того, щоб зателефонувати мамі або приїхати до неї, щоб сказати «спасибі» за її кохання, підтримку і самовідданість. На виставці були представлені відомі поетичні твори Т. Шевченка, П. Грабовського, Лесі Українки, І. Франка, Марійки Підгірянки, П. Тичини, А. Малишка, Д. Павличка, В. Симоненка, М. Сингаївського та інших. Бібліотекар переконана, що виставка зігріла душу кожного, хто її переглядав і буде слугувати збереженню і примноженню наших духовних традицій, вихованню наступних поколінь у дусі споконвічної великої шани нашого народу до Матері. Хай святиться у наших серцях, помислах і діях священне слово Мати!

Pic

‎Бібліотека-філія с. Тарасівка

ВІТАННЯ ТА ШАНА ГЕРОЯМ ВІЙНИ, ПАТРІОТАМ ТА ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ.

В травневі дні ми відзначаємо одразу дві вагомі дати. 8 травня Україна вшановує пам’ять полеглих у Другій світовій війні в День пам’яті та примирення та 9 травня святкує річницю Перемоги над нацизмом. У селі Тарасівка Збаразького району бібліотекар Галина Папура разом із головою Базаринецької сільської ради Ігорем Воркуном та юними користувачами книгозбірні привітали ветеранів Другої світової війни та реабілітованих за місцем їх проживання. Ветерани та реабілітовані заслуговують на особливу увагу та підтримку, адже їх з кожним днем, на жаль, залишається все менше і менше. Важливе значення має не стільки матеріальна підтримка, скільки людська доброта, увага та повага..

‎Бібліотека-філія с. Коханівка

Pic Pic Pic

З пошаною до неньки в селі Коханівка відбувся концерт до Дня матері: «Де серце мами тепле, голубине, там рай земний зоріє – променіє». Покликання жінки – народжувати і виховувати дітей, бути берегинею сімейного вогнища, вірним другом, коханою дружиною, чуйною та дбайливою матір’ю. В Україні святкують День матері з найдавніших часів. Вшанування матері урочисто пройшло і в селі Коханівка, яке підготувала зав клубом Марія Графська. У неділю 15 травня жителі сіл Коханівка, Гнидава, Діброва прийшли на святковий концерт. Це було свято Божої Матері, Матері України, свято жінок-мироносиць і земної матері. Зал був святково прикрашений українськими рушниками, квітками. Перед сценою розгорнута книжкова виставка «Мамо... До ніг Ваших вклоняється весь світ і вишні білим цвітом осиплять землю, де ступають ваші ноги...», яку підготувала бібліотекар Коханівської бібліотеки-філії Крисько Марія. Святковий вечір відкрили чарівні ведучі: Чумадевська Марія та Волянюк Сергій. Глибоко і зворушливо пролунали українські пісні про Матір Божу, Матір Україну і земну матір у виконанні учнів початкових класів: Скоропляс Марії, Дячук Наталії, Базан Вікторії, Чумадевського Олександра, Чумадевського Ореста. Зі сльозами на очах слухали присутні пісню у виконанні Данилюк Анастасії «Берегиня роду Мати-Українка» та пісню «Ніби, вчора рідна мамо» у виконанні бібліотекаря Крисько Марії та зав. клубу Графської Марії. Велике захоплення викликало задушевне виконання віршів та пісень про родину, про Україну, про маму у виконанні Скоропляс Іоанни, Рибчинської Каріни, Чумадевського Дмитра, Драбчука Олега, Чумадевської Дарини, Богуславського Артема. Окрасою свята були хореографічні композиції для найрідніших матерів та бабусь. Пісня «Тумани, тумани» у виконанні жіночого ансамблю, була присвячена жінкам-матерям, що чекають своїх чоловіків, синів із зони АТО. Гучними оплесками зал зустрічав жіночий сільський батальйон, який виконав пісні «Ой село», «Баба на баяні», «Баби – голубоньки». На завершення свята пролунала пісня «Щиро бажаєм» у виконанні всіх учасників свята. Сільський голова Г.П. Онищук привітала учасників свята, а також подякувала за чудово проведене свято. Від святкової атмосфери свята, від ніжних та щирих дитячих побажань стало тепло і радісно на душі усім матерям, присутнім на концертному дійстві. Щоденно молімося за наших матерів. Просімо в Матері Спасителя Материнського Покрову над нашими батьками, усією Україною. За інформ. Графська О.П. та Демчук Н. М.

Pic

‎Вишнівецька міська бібліотека-філія для дітей

День Матері – це найкраща можливість нагадати мамі, як сильно ми любимо і цінуємо її. Це свято з кожним роком стає все більш популярним, і це – не дивно, оскільки мама споконвіку була найріднішою і найдорожчою людиною для кожного. День Матері – свято, яке відзначають люди будь-якого походження, статусу та віросповідання. Адже слово «мама» справді інтернаціональне – воно не тільки перше у дитини, але і схоже звучить різними мовами. Цього року День Матері припадає на 8 травня. У Вишнівецькій міські бібліотеці для дітей було розгорнуто виставку "Матусю-сонечко моє"..

Pic

‎Бібліотека-філія с. Опрілівці

У кожній країні з величезною радістю святкують День Матері. Серед величезної кількості свят – цей особливий. В такий день увагу звернено на жінок, що подарували нам життя, найдорожчих кожному людей – наших мам. Найкраще нашу любов і вдячність допоможуть висловити слова, ну, а чудово їх доповнить подарунок. Паперові квіти, листівки, вишиті серветки, навіть підгорілий пиріг – для мами найдорожчим є подарунок, зроблений руками її дитини. Більшість з цих милих зворушливих робіт мама буде зберігати довгі роки. До Свята Матері у Опрілівській книгозбірні бібліотекар Галина Ленько провела 6 травня майстер-клас із виготовлення вітальної листівки для найріднішої людини на світі.. Учасники заходу, юні користувачі бібліотеки, з великим натхненням малювали квіти на листівках. Виготовляючи свої доробки, діти проявили творчі ідеї, креативність та індивідуальне бачення композиції. Вони демонстрували свої листівки та охоче позували з ними на фото. Користувачі бібліотеки висловили побажання, аби таких заходів було більше.

Pic

‎Бібліотека-філія с. Малі Вікнини

До Великодніх свят у Маловікнинській бібліотеці діти разом із бібліотекарем Ніною Ворончук оформили писанкове дерево. Більше двадцяти писанок розвісили на декоративному дереві, що росте у книгозбірні.
Прикраси для цієї акції створювали учні 5-9 класів місцевої загальноосвітньої школи. Писанки діти робили із паперу. Виготовляла не стандартні писанки, а із застосуванням яскравих кольорів, щоб їх було видно здалеку.
Така акція пройшла у бібліотеці вперше та наступного року Ніна Ворончук планує залучити і старше покоління односельчан. Кожен бажаючий маловікнинець зможе прикрасити писанкою дерево, і це згуртує громаду. Адже тільки загальне єднання може щось змінити у нашому житті.
Мета цієї акції – згадати наші традиції та об’єднати односельчан.

Бібліотека-філія с. Розношинці

Pic Pic

9 травня в с. Розношинці вшанували світлу пам'ять тих, хто поліг смертю хоробрих на фронтах Другої світової війни, у лавах Української Повстанської Армії, партизанських загонах та підпіллі, а також наших сучасників, що загинули на сході. Слова подяки линули на адресу живих свідків подій 71-ї річної давнини. У сільській бібліотеці була оформлена книжкова виставка "Пам'ятаємо минуле в ім'я прийдешнього".

‎Бібліотека-філія с. Зарубинці

9 травня в нашій країні відзначають День Перемоги.І в наш час це особливо актуально.Кожен в Україні молиться за то,щоб всі наші захисники повернулися цілі та неушкоджені до дому із сходу.Щоб закінчилась війна. Днями в бібліотеці була розгорнута виставка "Війна відгриміла та пам'ять живе" до Дня Перемоги у Великій Вітчизняній Війні.

Бібліотека-філія с. Зарубинці

Pic Pic Pic

Напередодні Дня Матері в Зарубинській бібліотеці було проведено майстер-клас по виготовленю подарунків для мами.

Бібліотека-філія с. Решнівка

Pic Pic Pic

У селі Решнівка пройшов цикл заходів «Воскресаймо разом із Христом» організованих зав. клубом Оксаною Павлусяк та бібліотекарем Ніною Шевчук.
У перший день світлого свята Воскресіння відбувся концерт за участю художніх колективів сіл Решнівка та Кинахівці. Атмосферу радості створювали ведучі Оксана Павлусяк та Ніна Шевчук, настрій учасників, а також глядачі, які наповнили зал. У кінці концерту всі відчували натхнення, любов і бажання розвиватися далі, щоб новими досягненнями прославляти Того, хто так щедро наділив нас талантами і дає можливість їх розвивати.
У поливний понеділок відбулась розважальна програма «Велика гаївка». Початок дійства був на подвір’ї церкви села Решнівка, де молодь і діти водили гаївки. Гаївка має давню, ще дохристиянську традицію, коли люди таким чином прославляли прихід тепла й пробудження природи від зимового сну. З часу хрещення Русі вона поступово перетворилась на святкування під час Пасхи.
Пізніше організатори перенесли розваги у старий дяківський садок, де ще й досі ростуть яблуні, яким більше ніж півстоліття. «Битва крашанок», «Коток», «Побудуй вежу» - це не повний перелік ігор та розваг, які були запропоновані учасникам. Погода була лагідна і молодь обливалась водою. Вважається, що той, хто облився в цей день матиме міцне здоров’я цілий рік, та змиває з себе всі негаразди. Для решнівських учасників гаївок це було надзвичайно весело. Великдень – це найбільше християнське свято і треба дітей та молодь залучати до таких розваг, треба відновлювати, підіймати всі наші українські традиції.
Запрошений на свято канал ТV-4 відзняв сюжет для програми «Сільський календар», яка незабаром вийде у ефір.

Pic

‎Бібліотека-філія с. Тарасівка

3 травня в Тарасівській бібліотеці-філії для учнів 5-9 класів проведено годину народознавства «Христос Воскрес! Лине із небес».
Бібліотекар Галина Папура розповіла дітям про одне найдавніших, найурочистіших свят - Великодень, його традиції. Цікавою та змістовною була оповідка про про останній перед Паскою Страсний тиждень. Чому дали таку назву наші предки? Що треба робити під час Страсного тижня? Як пекти паски? Як виготовити писанки? Як фарбувати яйця, які кольори і що вони означають? Учасники заходу та користувачі бібліотеки також мали змогу ознайомитись із ілюстрованою книжковою виставкою: «У Воскресіння в світлий день, гомонять земля і небо», яка була розгорнута у бібліотеці. По завершенню години народознавства діти водили гаївки на території прилеглій до бібліотеки.

Pic

‎Бібліотека-філія с. Мусорівці

ЧАРІВНІ ТРОЯНДИ З ПАПЕРУ ДЛЯ МАМИ

Напередодні свята Матері у дітей одна турбота – зробити приємний подарунок мамі. Діти можуть зовсім простими речами зробити матусю щасливою. Для цього майже нічого не потрібно. Тільки любов і бажання. Ми вирішили допомогти своїм читачам зробити матусям подарунки і провели майстер-клас із виготовлення троянд з кольорового паперу. Адже це так красиво! І мама буде задоволена!

Бібліотека-філія с. Тарасівка

Pic Pic Pic

Я ВДЯЧНА БОГОВІ ЗА МАМУ

Господи Ісусе Христе, що пригортає малих дітей до Свого серденька. Я знаю,що Ти радо вислухаєш молитву кожної людини, тож вислухаєш і мою щиру молитву. Я не благаю Тебе, Христе любий, ні за що більше, тільки за свою рідну неньку. Зішли їй, Господи, здоров’я й силу, щоб вона могла далі працювати для мене й опікуватися мною, як дотепер. І дай, Ісусе дорогий, діждатися моїй любій матері з мене втіхи й радості. Це буде моїм найбільшим щастям. А я славитиму Тебе вічно. Амінь! У другу неділю травня з сонячним теплом і промінням, пахощами пробудженої землі буянням квітів приходить до нас Свято Матері. Цьогоріч у неділю 8 травня у Тарасівському храмі Івана Богослова по закінченню Літургії о. Олег Басок привітав та благословив усіх матерів із святом Матері. До привітань приєднались і діти, які возвеличували усіх матерів молитвами, подяками, віршами та піснями. По закінченню Свята Матері церковний хор заспівав «Многая Літа», а діти дарували матерям і всім присутнім жінкам квіти-цукерки, які напередодні Свята Матері виготовляли власними руками. Підготували захід зав. бібліотекою Галина Папура та зав. клубом Ярослав Гуменюк.

Pic

‎Вишнівецька міська бібліотека філія для дорослих‬

Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає полин, як тяжко, як тужно моєму народу болить!...
Чорнобиль... Чорний біль нашої землі... І скільки б неминуло років,всеодно це слово полум'янітиме чорним вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною... 26 квітня у Вишнівецькій міській бібліотеці-філії відбулась година-реквієм "Чорнобиль-найбільша екологічна катастрофа сучасності", присвячена 30-річчю з дня трагедії на Чорнобильській АЕС. Виставка-експозиція "Чорнобиль-скорбота пам'яті людської", ознайомила учасників масового заходу та користувачів бібліотеки з виданнями присвяченими трагедії українського народу.

Pic

‎>Бібліотека-філія с. Тарасівка

ЧОРНОБИЛЬ НЕМАЄ МИНУЛОГО ЧАСУ
Була весна-квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ. 26 квітня 1986 року - одна із найскорботніших дат в історії нашого народу, спогад про яку пронизує серце гострим болем. Чорнобиль і досі є незагоєною раною. Тридцята вже прийшла річниця Ні, не весела, а сумна. Лиш Вам, чорнобильцям, не спиться Згубили частку Ви життя. Сивіють скроні вже у Вас Грубіють руки, голос осіда, Тьмяніють очі, сили покидають Здоров’я зовсім вже нема… В Тарасівській бібліотеці-філії пройшов цикл заходів присвячених 30-річчю Чорнобильської трагедії. Для учнів 5-9 класів проведено урок мужності: «Чорнобиль немає минулого часу», оформлено книжкову виставку: «Цей чорний біль ніколи не мине в душі землі, в душі мого народу». Також відбувся перегляд фільму на каналі YouTube "Чорнобиль. Як це було...". Бібліотекар Галина Папура разом із головою Базаринецької сільської ради Ігорем Воркуном провідали односельців, учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Бібліотека-філія с. Зарубинці

Pic Pic Pic

До світлого свята Великодня в бібліотеці с.Зарубинці діти виготовяли прикрасу у великодній кошик.

Pic

‎>Бібліотека-філія с. Розношинці

Вибух 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС – 26 квітня 1986 року – одна з найтрагічніших подій в історії України та світу. Українській простір докорінно пронизаний переживанням і наслідками цієї трагедії. Українське суспільство та культура сучасної України увібрали в себе смуток, відчули гіркий присмак “полину” постчорнобильського. Чорнобиль – як найбільша аварія ядерного реактора та найбільша радіаційна промислова катастрофа – з кожним роком все більше “проростає” міфами ЗМІ. Сучасна ідентифікаційна свідомість українців формується у “зараженій”, “шокованій” атмосфері. Образ Чорнобильської трагедії стає одним із головних факторів у процесі формування молодої нації України. В Красносільській школі було проведено годину пам"яті " Гіркий полин Чорнобиля". Бібліотекарем с. Розношинці Світланою Петришин було представлено книги які відповідали цій темі.

Вишнівецька міська бібліотека-філія для дітей

Pic Pic Pic

У неділю свято - свято Великодня.
Буду малювати писанку сьогодні.
Для учнів групи продовженого дня у Вишнівецькій школі, спільно з дитячою бібліотекою, було проведено майстер - клас з виготовлення великодніх листівок "Диво - писанка"

Бібліотека-філія с. Зарубинці

Pic Pic Pic

Дитяча творчість – це щось спонтанне, неповторне, дивовижне … Вона робить життя дитини багатшим, повнішим, радісним. Пробуджує фантазію, вчить мріяти, придумувати щось нове і невідоме. Допомагає побачити і розпізнати, а згодом і розвинути можливий талант дитини. Бібліотекар Зарубинської бібліотеки-філії Наталія Цвях разом з учнями 7 класу місцевої загальноосвітньої школи провели майстер-клас молодшим школярам по виготовленню писанок з квілінгу. Дітям сподобався і процес виготовлення і результат. Виглядає яскраво і святково, гарна прикраса інтер’єру до свята. І, при акуратному зберіганні, не один рік буде радувати око і нагадувати про дарувальника цього пасхального яйця.

Pic

Бібліотека-філія с. Зарубинці

Нещодавно Україна відзначила 30 років Чорнобильської трагедії. Ця трагедія торкнулась кожного в нашій країні. Ліквідаторами в Чонобильській зоні були і жителі села Зарубинці. Бібліотекар Зарубинської бібліотеки-філії Наталія Цвях прийняла участь у зустріч в загальноосвітній школі з одним із ліквідаторів - Косінським Васелем Івановичем. На зустрічі діти переглянули відеоматеріали про Чорнобиль, вислухали розповіді Василя Івановича, захоплено розглядали його медалі, також задавали свої запитання. Бібліотекар розгорнула книжкову виставку "Незгоєні рани твої Україно". На закінчення зустрічі всім побажали здоров'я, мирного неба та зробили загальне фото.

Бібліотека-філія с. Оприлівці

Pic Pic Pic

До Великодніх свят у Оприлівській бібліотеці-філії проходять заходи з циклу «Паска Христова - дар нового життя». В рамках циклу в бібліотеці діє книжково - ілюстративна виставка «Свята Пасха йде до хати, – будемо Великдень справляти!» та проведено годину духовності "З Великоднем в серці без тривог, весну стрічаєм в запашнім цвітінні".
Бібліотекар Ленько Галина розповіла присутнім історію свята Пасхи, його атрибути – писанки, крашанки та власне саму паску, дала життєві поради, які кожна людина має пронести у своєму серці через усе життя. Розповідь бібліотекаря доповнили давні українські легенди й перекази, звичаї та обряди відзначення свята Великодня, прикмети, пов’язані з ним.

Pic

Бібліотека-філія с. Зарубинці

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.
Бібліотекар Зарубинської бібліотеки-філії Цвях Наталія зініціювала відзначити День Землі висадкою алеї декоративних кущів поблизу книгозбірні. До акції приєднались школярі місцевої загальноосвітньої школи.

Pic

Бібліотека-філія с. Старий Вишнівець

Напередодні Великодніх свят у Старовишнівецькій бібліотеці-філії створена книжкова викладка "Весна іде, наповнена чудес...
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!"

Бібліотека-філія с. Оприлівці

Pic Pic Pic

Великдень — один з найсвітліших та найбільш радісних християнських свят. Готуючись до Великодня, ми печемо паски, розфарбовуємо яйця, прикрашаємо дім, і, звичайно ж виготовляємо цікаві вироби. Цього весняного свята, як ніколи, хочеться порадувати друзів і рідних приємним подаруночком. 20 квітня у бібліотеці-філії с. Оприлівці відбувся майстер-клас з виготовлення великодніх листівок..

Pic

Бібліотека-філія с. Старий Вишнівець

Казка це дитинство людства і його мудрість.З метою розвитку інтересу до читання,розширення знань дітей про відомі казки,вишовання почуттів співпереживання,взаємовиручки,дружби у Старовишнівецькій бібліотеці-філії була проведина літературна вікторина "Казковими стежками"

Pic

Бібліотека-філія с. Мусорівці

26 квітня тридцять років тому сталася жахлива трагедія на Чорнобильській АЕС, яка згубила життя багатьох тисяч людей. Спливають роки, а чорний день трагедії залишається величезним горем для українців. Пам'яті всім тим, хто загинув у чорнобильському пеклі і тим, чиї долі обпалила своїм сяйвом полинова зоря присвячена виставка-спомин «Чорнобиля гіркий полин на серце ліг незримо й тяжко...», яка організована у нашій бібліотеці

Вишнівецька міська бібліотека-філія для дітей

Pic Pic

21 квітня у Вишнівецькій бібліотеці - філії для дітей, до Всесвітнього дня Землі, було проведено бесіду: "Про що співає земля" для учнів 6 - А класу, а також представлено книжкову виставку: "Природа наш дім і ми живемо в нім".

Вишнівецька міська бібліотека-філія для дітей

Pic Pic Pic

У Вишнівецькій бібліотеці - філії для дітей було проведено годину народознавства: "Писанка - як ясне сонечко" , а також оформлено книжкову виставку: "Свята Паска йде до хати - будемо Великдень зустрічати".
За допомогою літератури розкрити кругозір дітей про народні традиції і закріпити знання про писанку, як символ життя, весни, сонця, добра, символ Воскресіння Хреста; розвивати естетичне сприймання та творчі здібності, виховувати в дітей доброту, любов один до одного і своєї країни, берегти та шанувати її традиції - ось основна мета даного масового заходу.

Вишнівецька міська бібліотека-філія для дорослих

Pic Pic

Природа! З дитячих років ми звикли до її чарівної краси. Радіємо спілкуванню з нею, милуємося її красою. Людина-це частина природи, і саме їй ми зобов'язані своїм існуванням, досконалістю та могутністю...
Кожна людина є самобутньою, неповторною особистістю. Однак всіх людей об’єднує спільний дім – Земля. Людство є частиною природи, тому його доля визначається станом природного середовища.
Пам'ятайте, ми отримали планету не від наших батьків, а позичили у своїх дітей, то ж збережімо її. 14 квітня напередодні Дня довкілля, який святкується щорічно третьої суботи квітня у Вишнівецькій міській бібліотеці для дорослих проведено день інформації «Ми всі господарі природи, то ж бережімо її вроду», для учнів Вишнівецького ліцею.
Виставка-презентація «Сторінками Червоної книги України», ознайомила учасників заходу та користувачів бібліотеки із основний документом, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних і таких, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, на підставі якого розробляються наукові і практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання. Також було розгорнуто тематичну поличку «Збережемо красу Землі для нас і для наших нащадків».

Вишнівецька міська бібліотека-філія для дорослих

Pic Pic

ВИБІР ПРОФЕСІЇ - ВАЖЛИВИЙ КРОК У ЖИТТІ ЛЮДИНИ.
Вибір навчального закладу відіграє важливу роль, а іноді й вирішальну роль у житті молодої людини. Звичайно хвилюють питання: ким бути? Як знайти головну справу життя, щоб приносити найбільшу користь людям, країні, відчувати себе потрібним, повноцінним і задоволеним своєю професією? З цією метою працівники Вишнівецької міської бібліотеки-філії для дорослих провели у місцевій загальноосвітній школі провели бесіду з учнями старших класів: "Як обрати професію?". У бібліотеці розгорнуто виставку-рекламу: "До душі знайди свій шлях", яка ознайомила учнів з різноманітністю світу професій.

Pic

Бібліотека-філія с. Мусорівці

Першого квітня, теплого весняного дня у білосніжній хатині на околиці Мусоровець, вітали з Днем народження Марію Тивонюк - 97-річну жительку села. Наша бібліотека також прийняла участь у привітанні. Безліч теплих слів було сказано на адресу бабці Маринки. Найперше бажали іменинниці міцного здоров'я, аби бабця Маринка так само у доброму гуморі та здоров'ї святкувала своє сторіччя. Пані Марія є дуже побожною, хазяйновитою жінкою, патріоткою. Ще з дитинства вона назавжди полюбила книжки і читання. І хоча зараз через поганий зір жінка не може обійтись без сторонньої допомоги, проте є дуже цікавою співрозмовницею, переживає за нашу Україну і вголос молиться за її мир і спокій.

с.Шили

ВКЛОНІМОСЯ ВЕЛИЧІ ПОЕТА
«Борітеся – поборите» – такий девіз літературно-музичного вечора «Вклонімося величі поета», присвяченого 202 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка, який відбувся 2 квітня а приміщенні клубу с.Шили. Захід відбувся завдяки спільній роботі бібліотекаря Шилівської бібліотеки-філії Оксани Хомик, зав. клубом Р.Порохняк та вчителя О.І.Леськів.
Героїв АТО та Небесну Сотню присутні вшанували хвилиною мовчання.
Усіх зворушила невеличка сценка «Дві душі», в якій розповідалось як у раю перетнулись душа немовляти та загиблого бійця: його батька. Діти декламували поезію Шевченка, виконували пісні на його слова. Одна за одною на сцені з’являлись Шевченкові герої: Катерина (Леськів Олена), Наймичка (Модна Люда), Лілія (Гульовська Олена), Мати (Іванчук Сніжана), Доля (Галайдида Іванка), Дівчинка (Порохняк Ірина). Особливо актуальною видалась інсценізація вірша Т.Г. Шевченка «Розрита могила», яку представили Цимбаліста Оксана та учениці 4-го класу Шилівської загальноосвітньої школи.
Напередодні концертного дійства 5-річний Андрійко Цимбалістий попросив у бібліотекаря, якийсь вірш про Кобзаря. І на сцені звучало:
«Я маленький хлопчик, п’ятий рочок маю,
Але про Шевченка вже багато знаю…»
У процесі підготовки масового заходу, приходячи на репетицію у бібліотеку діти ознайомлювались з книжковою виставкою: «Із строфи Великого Тараса починаєм кожен новий день». Дітям дуже сподобався передрук «Кобзаря» 1974 року видання, видавець Фішер. Вони змогли побачити, як виглядав отой перший «Кобзар», якими буквами надрукований, які твори увійшли тоді в збірник. Також учасники дійства ознайомились з мистецькою спадщиною Кобзаря: репродукціями його картин, поміщених у багатотомному виданні творів Т.Г. Шевченка.

Бібліотека-філія с. Вищі Луб'янки

Pic Pic

Вихованість - якість особи, в якій органічно поєднані культура спілкування, культура зовнішності й культура задоволення потреб. Принципи і норми спілкування формували­ся віками. Народи всіх країн і часів ретель­но відбирали, зберігали, накопичували досвід спілкування за принципом: розумно - мораль­но - гарно. Добре ставлення до людей має ви­являтися в зрозумілій для всіх формі. Такою формою спілкування є ввічливість. "Ввічливість кожен день" під таким гаслом пройшов відкритий захід у Вищелуб'янецькій загальноосвітній школі, який організувала та провела бібліотекар бібліотеки-філії с. Вищі Луб'янки, Марія Козак.

Бібліотека-філія с. Мусорівці

Pic Pic

Було проведено голосне читання «Читаємо разом» - одну з найпопулярніших форм роботи з дошкільнятами і учнями молодшого шкільного віку. Бібліотекар читала книги, які діти хотіли послухати. А в перерві між читанням діти відпочивали, складаючи пазли.

Бібліотека-філія с. Малі Вікнини

Pic Pic

В рамках Тижня дитячого читання у бібліотеці-філії с. Малі Вікнини розкрито книжкову виставку «Книги, які читали ваші батьки, дідусі і бабусі». Вислови відомих людей, які розміщено біля книг закликають до читання, а для батьків запропоновано поради «Як прищепити любов до читання у дітей». Огляд літератури «Книжкова веселка», який провела бібліотекар Ніна Ворончук з наймолодшими читачами, в дошкільному навчальному закладі «Веселка», викликав бурю емоцій та захоплення. Книги з якими ознайомили дітей містять легкі для сприйняття тексти та чимало цікавих ілюстрацій.

Бібліотека-філія с. Тарасівка

Pic Pic

Тиждень дитячого читання знову збирає шанувальників книги в Тарасівській бібліотеці-філії підчас літніх канікул на веселі читання, книжкові відкриття, зустрічі. Впродовж усіх днів Тиждень дитячого читання був наповнени заочними зустрічами з наулюбленішими дитячими письменниками, їх новими книжками, літературними подорожами, іграми, вікторинами,різноманітними конкурсами, мастер-класами (виготовлення листівок), презентаціями. І це все супроводжувалось приємними несподіванками від бібліотекаря Галини Папури.

Бібліотека-філія с. Зарубинці

Pic Pic

Будь-яке дитяче свято стає ще яскравішим з веселими іграми і малими витівками. Широко розповсюдженою розвагою для дітей є гра фанти, в якій завдання розвивають уяву, таланти і почуття гумору. Саме фанти не дадуть нудьгувати маленьким гостям у бібліотеці.
Для цього в нашій бібліотеці 31 березня було зроблено спеціальний мішечок із завданнями, які пов'язані з книгами, бібліотекою і читанням. Діти з задоволенням виконували усі завдання. А коли усі втомилися, то вирішили підкріпитись смачною цукеркою з мішечка гарного настрою, до якої було прикріплено оригінальне побажання.
Цей день в бібліотеці був гамірним і залишив масу вражень.

Бібліотека-філія с. Мусорівці

Pic Pic

ГРА «ЧАРІВНИЙ МІШЕЧОК»

Будь-яке дитяче свято стає ще яскравішим з веселими іграми і малими витівками. Широко розповсюдженою розвагою для дітей є гра фанти, в якій завдання розвивають уяву, таланти і почуття гумору. Саме фанти не дадуть нудьгувати маленьким гостям у бібліотеці.
Для цього в нашій бібліотеці 31 березня було зроблено спеціальний мішечок із завданнями, які пов'язані з книгами, бібліотекою і читанням. Діти з задоволенням виконували усі завдання. А коли усі втомилися, то вирішили підкріпитись смачною цукеркою з мішечка гарного настрою, до якої було прикріплено оригінальне побажання.
Цей день в бібліотеці був гамірним і залишив масу вражень.

Бібліотека-філія с. Зарубинці

Pic Pic Pic

Тиждень дитячого читання – свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, свято письменників, бібліотекарів і читачів, веселих пригод і літературних відкриттів, зустрічей з героями книг.
Працівник Зарубинської бібліотеки-філії Цвях Наталія намагалася, щоб він став справжнім тріумфом книги.
В рамках тижня дитячої книги в бібліотеці-філії с.Зарубинці пройшли заходи: літературна вікторина "Вгадай казку", літературний турнір "Книга створює людину " та огляд нових надходжень літератури "Візьми і почитай ", який був проведений в місцевій загальноосвітній школі.
Заключним етапом тижня дитячої книги, підбиття підсумків став літературний турнір "Книга створює людину " де були відзначенні найактивніші читачі бібліотеки. Усім учасникам побажали завжди залишатися такими розумними, творчими і читаючими.

Вишнівецька міська бібліотека-філія для дорослих

Pic Pic

21 березня - Всесвітній день поезії.
Поезія таке коротке і змістовне слово, Воно і втішить. і пригорне й приголубить'. Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, закликати людину мислити образами, допомагати спілкуванню, розширює кругозір. У Вишнівецькій міській бібліотеці-філії для дорослих до Дня поезії був проведений поетичний лабіринт "Поезія то сила чарівна". У читальному залі бібліотеки лунала чарівна поезія українських та зарубіжних авторів. Про чудових і таланових поетів, які завжди жили і творили на нашій рідній Україні: неперевершений геній пера Т.Г. Шевченко, Леся Українка, І.Я. Франко, Василь Симоненко, М.Т. Рильський, П.Г. Тичина та багато, багато інших відомих поетів розповідала зав. кафедри юнацтва Юлія Козира. До послуг користувачів бібліотеки також було оформлено ілюстровану книжкову виставку "Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі (Л.Костенко)".

Вишнівецька міська бібліотека-філія для дітей

Pic Pic Pic

Сьогодні ми казку сюди запросили,
Щоб бачити казку і слухать гуртом.
А казка у книгах у нас заблукала -
Давайте про неї поговорим разом.

Казка - це активна естетична творчість, що охоплює життя дитини, її розум, почуття та уяву. Працівниками міської бібліотеки-філії для дітей в рамках Все українського тижня дитячого читання було проведено свято казки: "Україна казку мудру хоче розказать тобі". На святі дітям була представлена книжкова виставка: "Відчиняє двері казка", проведено огляд літератури: "Казкове царство - мудре господарство". Діти з великим задоволенням слухали казки, відгадували віршовані загадки: "З якої казки?". Закінчилося свято міні грою-конкурсом "Доміно". Всі діти отримали завдання: протягом 5 хвилин скласти назви героїв казок із запропонованих літер, які записані на окремих картках, що знаходяться в хаотичному стані..

Вишнівецька міська бібліотека-філія для дітей

Pic Pic Pic

В рамках тижня дитячої книги у Вишнівецькій міській бібліотеці для дітей проведено конкурс "Найкращий читач". За результатами конкурсу перше місце отримали Світланка і Богданка Філик,друге місце - Каріна Дрига,третє місце - Людмила Минзарук.Діти отримали грамоти,подарунки,солодощі.

Бібліотека-філія с. Решнівка

Pic Pic Pic

Весна — це перші квіти, веселі пісні пташок,. Весна — це магія, це свято жінок.
Із року в рік, із століття в століття жінка – основна опора, надія, натхнення чоловіка. Жінки – берегині домашнього затишку, мами дітей, вихователі майбутнього покоління.
У Решнівецькій бібліотеці-філії відбулась акція «Привітай жінку». Користувачі бібліотеки – чоловіки, вітали своїх односельчанок та відвідувачок бібліотеки із Святом Весни даруючи їм невеличкі букетики квітів.

Бібліотека-філія с. Решнівка

Pic Pic

Весна — це перші квіти, веселі пісні пташок,. Весна — це магія, це свято жінок.
Із року в рік, із століття в століття жінка – основна опора, надія, натхнення чоловіка. Жінки – берегині домашнього затишку, мами дітей, вихователі майбутнього покоління.
У Решнівецькій бібліотеці-філії відбулась акція «Привітай жінку». Користувачі бібліотеки – чоловіки, вітали своїх односельчанок та відвідувачок бібліотеки із Святом Весни даруючи їм невеличкі букетики квітів.

Бібліотека-філія с. Киданці

В Киданецькій бібліотеці-філії відбувся захід "Читаємо Шевченка". Учень 3 класу Козак Дмитро читає вірш Шевченка - "ДО Основ'яненка". Такий юний, а вже визнаний талант
ПЕРЕГЛЯНУТИ

Бібліотека-філія с. Чернихівці

Pic Pic

ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО ЖИВЕ
Мабуть нема в Україні такої людини, яка б не читала віршів Тараса Григоровича Шевченка. У кожного своє розуміння його творів, але для всіх українців Шевченко є генієм, явищем великим і вічним в історії нашої держави. Ми щиро захоплюємося високим образом Кобзаря, його громадянською принциповістю і моральною чистотою, почуттям соціальної і національної справедливості, відданістю правді і свободі.
10 березня у Черниховецькій бібліотеці-філії відбулась літературна година «Палахкотить як свіча праведна душа Кобзаря» для учнів місцевої загальноосвітньої школи. Бібліотекар Марія Фірман розповіла учням про цікаві факти з життя Тараса Шевченка, його нелегку долю… Воксач Настя, Кузьма Юля, Романішин Олена, Кузьма Ольга та ін. виконали пісні на слова великого українського поета, читали його вірші, уривки з поем. Проведено вікторину «Знавці творів Т.Шевченка».
Книжкова виставка «Повік людська пливтиме до Тараса безмежної любові течія» ознайомила читачів з маловідомими фактами біографії поета та з літературними творами. Наприкінці зустрічі учні подивилися короткометражний фільм про дитячі та юнацькі роки видатного Кобзаря.

Бібліотека-філія с. Старий Вишнівець

Pic

Дуже важливе значення серед різних довідкових видань мають енциклопедії. Енциклопедія ( від грецької – „ коло знань”) – наукове або науково –популярне довідкове видання, яке містить найістотнішу інформацію з усіх ( універсальна енциклопедія) або окремих (галузева енциклопедія) галузей знань та практичної діяльності. Енциклопедії відображають рівень науки і культури своєї епохи.
16 березня бібліотекар Старовишнівецької бібліотеки-філії Слюсарчук Людмила провела для учнів 4 класу Старовишнівецької ЗОШ бібліотечний урок "Подорож у країну Енцикопедію". Бібліотекар ознайомила учнів з різноманітними енциклопедіями, їх видами, навчила правильно користуватися ними та провела хвилинку-цікавинку "Чи знаєте ви?” ознайомивши дітей із різними цікавими фактами про життя тварин, які можна знайти в енциклопедіях.

Бібліотека-філія с. Стриївки

Pic Pic

ІСПИТ ШЕВЧЕНКОВИМ СЛОВОМ

Двісті друга Шевченкова весна ступила на нашу землю, зокрема у село Стриївка де відбувся літературно-музичний вечір "Іспит Шевченковим словом". На сцені було розгорнуто книжкову виставку, де твори Т.Шевченка представила зав. бібліотеки-філії Зінаїда Горбач. Вона зокрема зазначила, що величезна спадщина українського Кобзаря з дитячих літ запалила у наших душах патріотизм та повагу до рідної землі, народу, мови. У глибини майбутнього слав поет свої геніальні заповіти.
Аматори сцени вплели свою квітку у вінок шани і пам'яті, ікий присвятили Кобзареві. Ведучі Тетяна Брегін, Христина Лисобей, Андрій Шумелда сторінка за сторінкою гортали життєпис Тараса Шевченка. Остап Брегін виконав на бандурі твори на вірші поета. Поезію читали Віталій Василина, Мар'яна Денека, Олександр Гладкий, Христина Рижик та ін. Танцювальні номери виконали учасники танцювального гуртка, який веде Марія Кибкало. Сценку "Розмова з матір'ю" виконали брат і сестра Стебельські.
Сільський голова Василь Івахов привітав земляків зі знаковою датою, а також подякував учасникам та організаторам літературно-мистецького дійства - директору СБК Василю Ковальчуку, художньому керівнику Марії Кибкало та зав.бібліотекою Зінаїді Горбач.

Бібліотека-філія с. Новики

Pic

У НОВИКАХ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ І ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ.

6 березня у клубній залі с. Новики відбувся тематичний вечір "З героями Кобзаря пліч-о-пліч разом", присвячений творчості Тараса Шевченка та пам'яті Героїв Небесної сотні.
Звуки сумної мелодії пронеслись залою, під їхній лейтмотив лунала патріотична пісня, поезія, проза. Коли глядачі слухали виступи юних аматорів слова Лідії Попович, Мар'яни Липки, Уляни Мних, Вікторії Бакрев, Ірини Мостової, Анастасії Легенької, Ірини Канюки, Назарія Івахова, Юрія Тивонюка, Юлії Петрик, Катерини Басенко, їх серця бились частіше, в очах бриніли сльози...
Час від часу зринала увись голосами Степана Поповича, Михайла Басенка, Ярослава Сопчука, Ірини Канюки,Євгенія Макуха патріотична пісня. Змістовним доповненням свята стала виставка "Революції Гідності". Вечір минув як єдина мить. Чудовий захід патріотичного спрямування підготували завідуюча бібліотекою Ганна Макух та завідуючий сільським клубом Петро Шиманський. Спонсорську допомогу для проведення свята надали місцеві підприємці М.Дишкант, Л.Сисак, ТОВ "Агрокомплекс" (директор Г.Пінязь).

Бібліотека-філія с. Тарасівка

Pic Pic Pic

«ДО ТЕБЕ Я ТАРАСЕ ЙДУ…»

12 березня в с. Тарасівка відбувся літературно-музичний вечір «До тебе я Тарасе йду…» присв’ячений 202 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, який підготували зав.бібліотекою Галина Папура та зав.клубом Ярослав Гуменюк. В цей день, як ніколи пронизували серця людей пророчі слова незламного генія українського народу. Звучали пісні і поезії на честь Шевченка та про Шевченка. У виконанні дитячого хору прозвучали пісні «Зацвіла в долині червона калина» та «На Тарасовій горі», пісню «Утоптала стежечку через яр» ,яку виконували Анастасія Шабат та Олеся Папура. Чудово прозвучала пісня «Тече вода з-під явора» у виконанні Тетяни та Іванни Демчук, пісня «Пророчий голос Кобзаря» прозвучала у виконанні сестричок Оксани, Ганни, Саші Калабун, Ангеліни Макарчук, Вікторії Лосик, Юлії Зень, Аліни Шабат. Завдяки інсценівці уривку «Тарас у дяка», глядачі перенеслись у нелегке дитинство та юність Тараса Шевченка. А зіграли ролі юні аматори сцени Богдан Паславський, який виконував роль Тараса, Микола та Віталій Воркун, які виконували ролі учнів дяка, Наталя Рабцевич, яка зіграла роль сестри Катерини, та власне сам дяк у ролі якого показав себе Михайло Дончак. Порадували і своїм співом найменші учасники які викликали шквал емоцій і аплодисментів, це пісні «Несе Галя воду» у виконанні Іринки Білик та Михайла Павленчака, «А мій милий вареників хоче» – у виконанні Андріани Махно, Віталія Воркуна та Вероніки Юріїв. Не обійшлось і без жартів під аплодисменти і на біс викликали (кума) Василя Ковальчука та (куму) Іванну Лосик. Чудово прозвучали такі пісні як «Вітер з гаєм розмовляє» у виконанні групи дівчат Іванни Шмигельської, Марії Гудименко, Надії Тхір, Олі Хомик, Іванни Лосик, Наталі Павленчак та Наталі Рабцевич. Своїм чудовим голосом порадував завідувач клубом Ярослав Іванович Гуменюк. Велика подяка головному спонсору заходу, директору Товариства «Благодар-АГРО» Ярославу Степановичу Базнику.

Вишнівецька бібліотека-філія для дітей.

Pic Pic

Працівники Вишнівецької бібліотеки-філії для дітей, Горошко Людмил та Козира Тетяна 15 березня в 3-А класі Вишнівецької ЗОШ провели голосні читання творів Тараса Григоровича Шевченка з нагоди 202 річниці від дня народження Кобзаря. "Читання - це віконце,через яке діти багатять і пізнають світ і самих себе"(В.О.Сухомлинський).

Бібліотека-філія с. Зарубинці

Pic Pic

Напередодні свята 8 Березня у бібліотеці-філії села Зарубинці відбувся майстер-клас із виготовлення вітальних листівок в подарунок матерям.

Бібліотека-філфя с.Федьківці

Протягом недовгих літ життя Тарас Шевченко зорав свою ниву і засіяв її словом добра, любові, правди та волі.
9 березня до 202 річниці від дня народження Тараса Шевченка бібліотекар Федьковецької бібліотеки-філії Валентина Баран спільно із працівником сільського клубу провели літературно-музичний вечір "Шевченковими стежками".
Ведучі свята Валентина та Антон Баран зауважили, що "Звернення до Шевченка — це не данина історії чи моді, а актуальна духовна потреба. Пізнаючи Кобзаря, ми пізнаємо самих себе і наше національне коріння."
На вечорі прозвучали проникливі і водночас актуальні вірші Шевченка,звучали пісні. Зворушливо інсценізувала уривок з "Катерини" Таня Свінковська. На завершення вечора до глядачів завітала Масляна та пригостила всіх присутніх смачними млинцями. Книжкова виставка «Нас єднає Тарасове слово», розгорнута бібліотекарем, ознайомила присутніх із літературною спадщиною Кобзаря.

Бібліотека-філія с.Іванчани

Pic Pic

ГЕНІЙ І ВЕЛИКИЙ СИН – ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Знають, читають та люблять поезію Тараса Шевченка учні Іванчанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.
Сільська бібліотека спільно із школою організувала та провела літературну подорож за творами Шевченка «Геній і великий син – Тарас Шевченко». До участі в заході були залучені учні 1-4 класів. Діти читали найкращі вірші, які їм найбільше сподобалися: «Встала весна», «Світає…», «Учітеся брати мої…», «Орися, ж ти моя ниво», «Тече вода з-під явора» та інші.
Завдяки виступу ведучої, бібліотекаря Іванни Пожарнюк, який відбувся у вигляді діалогу, учні показали глибокі знання творчості Шевченка, а також відкрили для себе нові сторінки його біографії.
Вчитель музики Надія Шатравська спільно з учнями підготувала пісенні номери. Свій мистецький талант співу демонструвала учениця 4 класу Миколишин Діана. У її виконанні прозвучали пісні «Слово Кобзаря», «Рушничок». Під час заходу було представлено виставку дитячих малюнків за мотивами творчості Шевченка, а також біло розгорнуто книжкову виставку «На струнах Кобзаревої душі».

Бібліотека-філія с. Мусорівці

Pic Pic

У бібліотеку завітала весна.

Бібліотека-філія с. Тарасівка

Pic Pic Pic

«САМ НЕ ЗНАЮ ДЕ ПОГИНУ…»

Під такою назвою у суботу 12 березня відбувся вечір пам’яті, який провели завідувачка бібліотеки Галина Папура та завідувач клубом Ярослав Гуменюк. Село Тарасівка вшановувало пам’ять Героїв Небесної Сотні та воїнів-героїв АТО.
Минатимуть і дні, й роки, але в історію ввійдуть Герої України. Напишуть їхні імена на обелісках слави. Нація буде пишатися своїми Героями. А для рідних це вічний біль і туга за своїми синами, батьками, коханими яких ніхто вже не поверне назад.
Під мелодію гімну Небесної сотні «Плине кача» – діти із запаленими свічками та з прапорами на яких були чорні стрічки виходили на сцену в той час зав.бібліотекою Галина Папура читала поетичні рядки «Мамо не плач, я повернусь весною», а люди в залі стоячи слухали зі сльозами на очах.
Поетичними рядками, зворушливими словами ведучих Вікторії Лосик та Юлії Зень та урочисто-тужливими піснями учасники перенесли глядачів у вир подій Майдану, а також і на схід України, де наші мужні воїни-герої захищали нашу Батьківщину та нас з вами.
Пісні прозвучали у виконанні Наталі Рабцевич, Наталі Павленчак, Ярослава Гуменюка. Після чого всі присутні пом’янули Героїв Небесної Сотні та воїнів-героїв АТО хвилиною мовчання.

смт. Вишнівець.

Pic Pic

У Вишнівецькому будинку культури 9 березня відбулися урочистості,присвячені 202-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевчненка:"Співець української слави і волі".Міською бібліотекою-філією для дітей було представлено книжкову виставку:
"І лине над землею Шевченкове святеє слово!"

Бібліотека-філія с.Гніздичне

Pic Pic

Бібліотека-філія с.Гніздичне Збаразького району спільно із СБК та ЗОШ до 202-ї річниці з народження Т. Г. Шевченка 12 березня провели літературний вечір.
В цьому масовому заході взяли участь учні 5-9 класів і молодь села. Вечір розпочали ведучі О.Сукач і К.Рудка. У сценках поем "Наймичка" і "Катерина" взяли участь учні 9 класу. Пісню Свіча - Наталії Май, виконала Н. Панасюк. Поему Шевченка "Мертвим і живим..." читав І. Сисак. Пісню про Україну виконали учні 5 клусу. Гумор і сатира у виконанні В. Коцюби. Прозвучали пісні творів Шевченка у виконанні художнього керівника М. В. Пришнівського.
Зав. бібліотекою провела бібліографічний огляд літератури на тему: "Ми чуємо тебе, Кобзарю крізь століття".

Бібліотека-філія с. Травневе

Pic Pic

Бібліотекар Наталя Кузіна долучилась до вітання жителів с.Травневе з колядою.

Бібліотека-філія с. Розношенці

Pic Pic

Презентація книги О.Рутецької "Онучата-маківчати" проведено спільно з бібліотекою-філією с. Красносільці

Вишнівецька міська бібліотека-філія для дорослих

Pic

ПОДВИГ НЕБЕСНОЇ СОТНІ – ПРИКЛАД ДЛЯ НАЩАДКІВ

Терновим шляхом дійшла Україна до сьогоднішніх днів. Минуло два роки з часу трагічних подій на Майдані Незалежності у Києві, що призвели до непоправної втрати – загибелі понад сотні людей. У ці дні в Україні й світі запалюють свічки та моляться, згадуючи усіх загиблих.
Трагічні дні Революції Гідності, коли злочинна влада розстрілювала власний народ, згадували у Вишневецькій міській бібліотеці-філії для дорослих, вшановуючи Героїв Небесної Сотні, під час проведення години скорботи «Подвиг Небесної Сотні – приклад для нащадків».
Попри сум та жаль заходу, сльози, що не міг стримати жоден з присутніх, промінь надії освітив душі учасників цього заходу – Україна не вмре, бо підростає нове покоління її патріотів.
Ми низько схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто став Небесною Сотнею!

с.Киданці

Видавництво "Фонтан казок" та книжкова фабрика "Юнісофт" в рамках реалізації соціального проекту "Бібліофонтан" передали у бібліотеку-філію с.Киданці Збаразької ЦБС три книги Оксани Лущевської "Вітер з-під сонця".
Книжка повинна зацікавити молодших читачів 10-14 років.
Це зворушлива історія про перше кохання, про біль втрати рідної людини, про становлення юної особистості. Кожен сучасний підліток зможе впізнати в головних героях себе. Повість - переможець конкурсу "Напиши про мене книжку". То ж заходьте до нас в бібліотеку, книжка чекає свого читача.!

с.Вищі Луб'янки та с. Новий Рогівець

Pic Pic

20 лютого 2016р. Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні. Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Тяжкий шлях уже позаду, але емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях. Ці декілька місяців назавжди переписали сторінки історії України.
Щоб віддати належну шану учасникам Революції гідності та вшанувати пам’ять полеглих, працівники Вищелуб’янецької та Новорогівецької бібліотек-філій 19 лютого провели годину пам'яті вшанування Героїв Небесної Сотні «Вони тримають небо» для учнів Вищелуб’янецької ЗОШ І-ІІ ст.
В початкових класах бібліотекарі провели «Подорож сторінками історії Майдану» та презентували книгу-фотолітопис трилогію «Майдан: Революція гідності».
Мільйони українців віддали свої життя за власну націю і державу. Захисники нашої Вітчизни поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни і ми про це повинні завжди пам’ятати. Нас убивали, нищили голодоморами, вивозили до Сибіру, саджали по тюрмах. Але українська нація – нескорена і вільна! Зараз розпочинається відлік новітньої історії України. Небесна Сотня виконала свою земну місію. Тепер наша черга.

Вишнівецька міська бібліотека-філія для дорослих

Pic

ПОДВИГ НЕБЕСНОЇ СОТНІ – ПРИКЛАД ДЛЯ НАЩАДКІВ

Терновим шляхом дійшла Україна до сьогоднішніх днів. Минуло два роки з часу трагічних подій на Майдані Незалежності у Києві, що призвели до непоправної втрати – загибелі понад сотні людей. У ці дні в Україні й світі запалюють свічки та моляться, згадуючи усіх загиблих.
Трагічні дні Революції Гідності, коли злочинна влада розстрілювала власний народ, згадували у Вишневецькій міській бібліотеці-філії для дорослих, вшановуючи Героїв Небесної Сотні, під час проведення години скорботи «Подвиг Небесної Сотні – приклад для нащадків».
Попри сум та жаль заходу, сльози, що не міг стримати жоден з присутніх, промінь надії освітив душі учасників цього заходу – Україна не вмре, бо підростає нове покоління її патріотів.
Ми низько схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто став Небесною Сотнею!

с. Мусорівці

Pic

До Дня Святого Валентина у бібліотеці-філії с. Мусорівці було проведено урок творчості «Руками творяться дива». Діти виготовляли різноманітні валентинки-сердечка, а також допомагали робити книжкову інсталяцію у формі серця. Цим книжковим серцем ми не лише вітаємо читачів зі святом усіх закоханих, але й нагадуємо їм, що бібліотека - це цікаве та креативне місце, у якому завжди раді бачити своїх відвідувачів. Бажаємо усім любові та миру!

Вишнівецька міська бібліотека-філія для дорослих

Pic Pic Pic

Кожна бібліотека має довідково-бібліографічний апарат за допомогою якого користувачі отримують інформацію про документи, які є в фондах бібліотеки. Користувач стає учасником довідково-бібліографічного обслуговування на етапі підбору документів чи іншої інформації.
В січні 2016 року з метою розширення кругозору користувачів, набуття ними навичок доступу до інформаційних ресурсів бібліотеки для учнів Вишнівецького професійного ліцею, провідним бібліографом Вишнівецької міської бібліотеки-філії для дорослих, Заблоцькою Надією, був проведений бібліотечний урок «Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки». Присутні познайомилися з будовою алфавітного та систематичного каталогів, принципом розміщення карток та алгоритмами пошуку інформації в них.
На завершення уроку учні використовуючи ДБА бібліотеки навчилися самостійно знаходили потрібну їм інформацію.

с. Мусорівці

Pic Pic Pic

Ви можете перерахувати все, що можна зробити з тіста? Ви думаєте, що це тільки хліб, пиріжки з капустою чи булочки з маком? Ні, з тіста (не зовсім, правда, простого) ще можна виліпити вироби, які чудово прикрасять ваш інтер'єр.
Солоне тісто - чудовий матеріал для ліплення. Воно ідеально підходить для роботи з дітьми, адже малюки все тягнуть до рота, а є велика різниця, проковтнути ненавмисно шматок пластиліну чи простого сирого тіста. Інгредієнти для тіста завжди під рукою і коштують значно менше ніж пластилін. Тісто швидко засихає і забарвлювати його дуже легко.Вам стало цікаво? Впевнена, що так. Тоді заходьте до нас в бібліотеку і ми поділимось з вами рецептом.
А зараз до вашої уваги яскраві поробки з солоного тіста, які ми з дітьми виготовили влітку.

Pic Pic Pic

с. Зарубинці
"Дім – де живуть книги."

Сонячного травневого дня в бібліотеку-філію села Зарубинці завітали дошкільнята та вихователі дитячого садочку «Казка».
Бібліотекар провела дітей екскурсію бібліотекою. Розповіла про книги та періодичні видання, з якими можна ознайомитись у книгозбірні. Діти захоплено роздивлялися запропоновані їм книги, журнали та книжкові виставки. Вони слухали цікаві розповіді про книги, розгадували загадки. Взяли участь у вікторині «З якої це казки?». Майбутні читачі хоч і маленькі та казки знають добре. А на останок маленьким відвідувачам показали лялькову виставу «Півник та двоє мишенят».
Екскурсія приємно вразила дошкільнят та їхніх вихователів і вони пообіцяли прийти в бібліотеку ще.
Pic Pic

с. Коханівка
"Вечір до св'ята Незалежності"

Зал сільського клубу села Коханівка ледве вмістив односельчан, які прийшли відзначити річницю Незалежності. Сцена оформлена національними символами – вишиті рушники, прапор, тризуб.
Доволі змістовне літературно-мистецьке свято підготувала бібліотекар с.Коханівка Марія Крисько спільно із завклубом Марією Графською. У ньому взяли участь талановиті учні місцевої школи. Піснями полонили зал Марія Іщук та Марія Крисько.
Сільський голова привітала односельчан, побажала міцного здоров’я, миру, добра й достатку, щедрої долі. Керівник ТОВ «Євішовіце-Україна» С.І. Ванкевич до свята виділив допомогу сім’ям учасників АТО.
Pic Pic

с. Решнівка
"Свято Спаса"

"Свято Спаса" відбулося у селі Решнівка Збаразького району. Організували його і провели бібліотекар Шевчук Ніна та завклуб Павлусяк Оксана.
Взяли участь у святі, зокрема читали вірші: Комаревич Володимир, Онищук Віталій, сестри Глуговські Віка і Софія. Пісні співали Довгань Олеся, Павлусяк Кароліна, танцювала Михальська Ірина. Також із привітаннями до глядачів виступила директор школи Давимука Ярослава Михайлівна.
На свято також завітали гості із села Котюжини а це: народний аматорський танцювальний колектив "Пролісок", вокально-музикальний ансамбль "Топ-сешн", ансамбль "Любисток". Слова вдяки і пошани звучали для захисників нашої Відчизни, які знаходяться в зоні АТО і на ротації.
Усіх присутніх пригощала смачним борщем і запашними пампушками Довгань Наталя. Допоміг у проведенні свята директор агородружства Євішовіце Україна Ванькевич С.І.
Pic Pic

с. Зарубинці

Цьогоріч наша країна святкувала свій 24 День народження. Україна! Скільки глибини у цьому слові… Це золото безмежних полів, бездонна синь зачарованих небес. Тихі плеса річок, сині очі озер і ставків. Це безмежні степи і ліси, зелені долини і луки.
Разом із Україною її день народження відзначило і село Зарубинці. Святкового дня жителі села після богослужіння в церкві зібрались біля могили Січових стрільців, де о. Іван Лесик відправив панахиду за загиблими воїнами. Після відправи, завдяки бібліотекарю бібліотеки-філії с.Зарубинці, завклубу Марії Самодал та Івану Косінському, відбулось святкування Дня Незалежності України.
Тривожним і страшним був цей рік для України. Війна покликала багатьох синів, батьків на Схід, щоб захистити кордони нашої країни від сусіда-агресора. В шану і подяку їм прозвучали теплі слова і душевні вірші та пісні: «Тут на горбочку», «Пісня про землю». Тими щемливими рядками всі були закликані схилити голови перед пам’яттю героїв УПА, Героїв Небесної сотні та захисників України на Сході, не забувати їх та бути гідними їх подвигу. Сільський хор під керівництвом М.Самодал і музичним супроводом І.Косінського у своїх піснях передав гордість і водночас сум за долю України.
У бібліотеці-філії жителі села мали можливість переглянути експозицію до Дня Незалежності «Є найсвятіше слово на землі, одне високе, світле – Україна!», підготовлену бібліотекарем Цвях Наталією. У ній зібрано цікаві матеріали про нашу державу, її історію, героїв Майдану, бійців АТО.
Україні і всім ,всім, всім українцям здоров’я, щастя, добробуту і миру на довгі роки.
Нехай 25День Незалежності України буде у мирі, добробуті та щасті!
З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ ТЕБЕ, ЛЮБА МОЯ КРАЇНО!
Pic Pic

с. Великий Кунинець
«МОЄ РІДНЕ СЕЛО»

Село Великий Кунинець розташоване на півночі Збаразького району Тернопільської області поблизу Кременецьких гір Подільської височини, на межі між Збаразьким і Кременецьким районами. З східної сторони села проходить центральна траса Брест-Чернівці.
За переказами жителів село дістало назву Кунинець через те, що в лісі поблизу села водилось багато куниць.
Вперше згадується село Великий Кунинець 21 липня 1545 року в акті ревізії Кременецького замку. Виходячи з цього документу 21 липня цього року виповнилося 470 років першої згадки про село. З нагоди цього ювілею працівниками культури і сільськими аматорами за участю юних талантів – учнів місцевої ЗОШ І-ІІ ст. було організовано та проведено історично-мистецьке дійство під назвою «Моє рідне село».
Ведучою програми була бібліотекар сільської бібліотеки-філії Галина Санець. У виступах історія села перепліталась із нашою сучасністю. Галина торкнулися сумними рядками події Майдану та подій на Сході нашої країни. Згадали поетичним словом загиблих героїв Небесної сотні. Звучали слова вдячності односельчанам, які служать у зоні АТО.
Бурхливими оплесками проводжали зі сцени глядачі (а їх був повний зал, розрахований на 450 місць) дебютний виступ дитячого духового оркестру, згуртованого директором будинку культури Миколою Росіцьким та солісткою оркестру Софією Канюкою.
Лунали пісні про село, про рідний край, про Україну.
Перед початком концерту і по його завершені присутні мали змогу повернутися на декілька десятиліть назад і пригадати, а дехто і вперше побачити історичні миттєвості з життя села завдяки виставці чорно-білих фотографій під назвою: «Фотомить розповідає…».
Pic Pic Pic

с. Старий Вишнівець
«Українській нації призначено вижити!»

Ще рік назад ніхто з нас не міг і подумати, що життя розділиться на «до» і «після» війни, війни за Незалежність України. Сьогодні багато патріотів нашої держави воюють в зоні АТО, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність держави. На Сході, під ворожими кулями і «градами», боронять Україну її наймужніші, найкращі сини та доньки.

7 травня 2015р. у Старовишнівецькій бібліотеці відбулася зустріч з учасником АТО Ігорем Шимудою. У дружній атмосфері, серед книг, велася розповідь бійця про фронтові будні. Ніхто в цей вечір не спішив додому, всі уважно слухали Ігоря. Подумалось: «Є у нас майбутнє, коли маємо таких хлопців!».

Як людина різнобічно грамотний, любить читати, має власну бібліотеку, в якій переважають книги з історії Другої Світової війни, енциклопедії. Колекціонує моделі бойової техніки часів Другої Світової (приблизно 200 експонатів), мав власну виставку у Вишнівецькому замку.

Запам’ятався один випадок із нашого спілкування. Ігор заходив в бібліотеку, зав’язалася розмова про надходження літератури до книгозбірні, що фонди наші не дуже багаті на нову літературу. Він пообіцяв зробити дарунок бібліотеці, та життя закрутилось… Пройшов час. Після моєї відпустки, зайшовши у сільську раду на мене чекав сюрприз – приїхавши на декілька днів додому з АТО, Ігор не забув про нашу розмову і подарував бібліотеці книги.

Читачі бібліотеки щиро вдячні за подарунок, і гордяться своїм односельчанином. Під час зустрічі Ігор Шимуда розповів: «В лютому 2014р. я записався добровольцем, а 11 квітня викликали у військкомат. Потрапив у 51 окрему механізовану бригаду у Володимир-Волинську, поділили на підрозділи і відправили на Рівненський полігон. Був у взводі зв’язку батальйону забезпечення. Сформували групи і відправили в Широкий Лан на Миколаївщину, після цього дві батальонно-тактичні групи виїхали на Схід.

Місцем базування було селі Дачне на границі Дніпропетровської і Донецької областей. В обов’язки входило отримувати на складах боєприпаси та супроводжувати їх на блокпости, ремонт техніки.

Розформували 51 бригаду у жовтні 2014 р., надали 20 днів відпустки і відправили в Яворів у 24 бригаду. Через тиждень підготовки і бойового злагодження направили в 4 відділення зенітного взводу на полігон Чугуєв Луганської обл. Всього пробув в АТО майже 1 рік, зараз демобілізований…» Зустріч пройшла в теплій, невимушеній атмосфері і нікого не залишила байдужим.

Всі не тільки уважно слухали воїна, але й бажали йому здоров’я та життєвого оптимізму, а тим бійцям-односельцям, які перебувають в зоні АТО – живими та здоровими повернутися додому. Того ж хочуть і всі українці, аби їхні батьки, брати, чоловіки повернулися додому і Україна ніколи більше не відчувала обпікаючого подиху війни.

В кінці зустрічі присутні ще довго не відпускали Ігоря, фотографувались на пам'ять з Героєм.
Pic Pic Pic

с. Зарубинці
УРОК ПИСАНКИ

10 квітня у п’ятницю в Зарубинській сільській бібліотеці відбувся урок писанкарства,у якому взяли участь учні 2-4 класів.
День Воскресіння Ісуса Христа – Великдень – одне найбільших свят християн. У кожного з нас він асоціюється з хресним ходом,радісним співом і взаємними привітаннями: «Христос Воскрес!»-«Воістину Воскрес!». А також родинний сніданок, улюблені з дитинства рум’яні паски з родзинками та писанки.
Писанка вважається символом Воскресіння Христового,символом початку нового життя. Пасхальна писанка – як молитва, символізує надію на вічне життя.
У переддень Великодня бібліотекар розповіла дітям про символи цього свята. Один із них – писанка. Писанки по всій Україні такі ж різні,як і вишивки. Вони не схожі між собою і різняться своїми елементами та символами. Учні дізнались, також про види писанок: крапанка, дряпанка, крашанка та писанка. Кожен із цих видів має свою систему розпису.
Діти мали змогу самі зробити писанки, які забрали із собою додому, щоб покласти у великодній кошик. Вони були задоволені, що долучились до традицій і дізнались багато нового для себе.

На столі – духмяна паска,
А круг неї - писанки.
Уділи нам, Боже ласки
На всі дні, на всі віки.
Немала у нас родина,
Та молитва всіх єдна:
Хай розквітне Україна,
Як в погожі дні - весна.

Pic Pic Pic

с. Тарасівка
«І пам’ять серця, і вічний смуток»

Сьогодні, коли Україна потопає в сльозах від горя, з болем у серці говоримо: «Ми не тільки не хочемо війни, а й звертаємось до єдиного Бога з благанням, щоб Господь захистив нас і допоміг перемогти тирана, щоб нарешті ця війна закінчилась».
22 лютого 2015 року у Тарасівці вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної сотні та героїв-воїнів АТО.
«І пам’ять серця, і вічний смуток» під такою назвою пройшов вечір пам’яті, який підготували і провели завідувачка бібліотеки-філії Галина Папура та завклубом Ярослав Гуменюк.
Захід з нагоди роковин загибелі Небесної сотні розпочався службою Божою у церкві св. Івана Богослова, яку відслужив отець Олег Басок. Опісля під мелодію пісні-реквієму «Плине кача» ведуча Галина Папура читала вірш «Пам’яті загиблих Майдану». У цей час люди запалювали свічки і передавали один одному. Діти читали вірші, згадуючи Героїв Небесної сотні – наших земляків, а також воїнів, які загинули на сході України. Звучали патріотичні пісні.
Pic Pic Pic

с. Романове Село
«ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!»

Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Від нас пішли найкращі. Ті, для кого «справедливість», «гідність», «свобода», «Україна» були не просто словами, а сенсом їх життя.
І знову трагічна сторінка в історії України, коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опиняється під загрозою. І як завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України стали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників.
І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них – молоді, сильні. Ті, хто лише починав жити…
20 лютого у Романовосільській школі вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні.
Захід розпочався молитвою. Годину пам’яті «Герої не вмирають» підготували та провели бібліотекар бібліотеки-філії Галина Киньдьо та класний керівник 6-го класу Галина Макаренко.
Діти читали поезію про Майдан, новітніх героїв, переглянули фільм про Революцію Гідності. На завершення учасники заходу хвилиною мовчання і запаленими свічками під мелодію пісні-реквієму «Плине кача» вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні і загиблих воїнів на Сході України.
Pic Pic Pic

с. Н.Луб'янки
«Українські поети – дітям»

Pic Pic

7 березня 2014 року завідувачка бібліотеки-філії с. Нижчі Луб’янки Тверда Марія Богданівна спільно з працівниками дитячого садка провела літературний ранок «Українські поети – дітям». Вихователі та бібліотекар ознайомили присутніх з творами українських поетів, діти декламували вірші В.Кравчука, Н.Забіли, М.Вінграновського та ін. Також було розгорнуто книжкову виставку «Мудра, світла книга – то «Кобзар»».

с. Шили
Ми тебе не забули, Тарасе!

Pic

Жителі Збаражчини свято бережуть пам’ять про Великого Кобзаря. Уже більше як півтора століття його твори – найбажаніші, найдорожчі книги в кожній домівці, найпоширеніші у кожній книгозбірні.

Бібліотекарем бібліотеки-філії села Шили видано бібліографічну довідку «Ми тебе не забули, Тарасе!», яка присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка – великого сина свого народу.

Він був сином мужика і став володарем у царстві духу. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим.

Бібліографічна довідка буде цікава бібліотечним працівникам, викладачам, вчителям та учням загальноосвітніх шкіл, краєзнавцям та всім хто цікавиться історією Збаразького району. Завантажити

с. Стриївка
СЕЛО − ОБЕРІГ ДУХОВНОСТІ ТА КУЛЬТУРИ

Pic

Такого масштабного свята, як в цьому році, коли стриївчани відзначали 550-річчя села, в Стриївці ще не було.

Сцену, яку змонтували біля дверей сільського будинку культури прикрасили синьо-жовті прапори, сніп з пшеничних колосків, коровай на вишитому рушнику і вишитій скатертині.

З вітальним словом звернулася до земляків зав. бібліотеки-філії Зінаїда Горбач. Не обійшлося свято і без поезії і пісень місцевих жителів. Вірш «Моє село» присвятила ювілею Стриївки вчителька музичної школи Вишнівця Надія Крук, а слова і музику «Краю мій пісенний» написав Ігор Горбач.

Директор Стриївської школи І-ІІІ ступеня Василь Марцинишин привітав всіх стриївчан зі святом і розповів про свою роботу над книгою про Стриївку «Село в Медоборах» разом із Зінаїдою Горбач, П.В.Глібчуком.

Закінчився концерт надвечір, але люди не хотіли розходитися по домівках, позитивні емоції переповнювали кожного, хто прийшов, а прийшло майже все село.

Після концерту почалося справжнє народне гуляння − хто біля наметів, діти стрибали на батутах каталися на надувних гірках. Жива музика звучала допівночі, потім у небо злітали феєрверки, а далі завирувала дискотека. Співали і танцювали всі − від старого до малого.

Відео 1

Відео 2

с. Кинахівці

Програма святкування 550-річчя Вищих Луб’янок була різноманітною і насиченою. Усе дійство відбувалось минулої неділі, 25 серпня, поблизу сільської ради: тут і сцену спорудили, і зуміли розташувати символічні із фантазією вбрані світлиці зі смаколиками від кожної сільської місцевості. У день ювілею селяни продемонстрували наскільки щедро обдаровані мистецькими талантами, хорошими та відомими людьми, природою, умінням куховарити.

Щоб селяни пригадали видатних земляків, вагомі події, суттєві факти, історичний екскурс в минуле зробила зав. бібліотеки-філії Марія Козак.

Привітати селян з вагомою датою з дня появи села приїхали на конях та прийшли з гарматою козаки із сусідніх сіл. Чарівні дівчата вручили хліб-сіль голові сільської ради Надії Біловус, а місцевий парох отець Михайло Бедрій молитвою поблагословив дійство та з любов’ю звернувся до земляків, закликав їх до пошанування батьків та дідів та пам’яті тих, хто уже відійшов у вічність. Доповненням до слів духовного наставника був виступ вокального ансамблю з Тернополя, який виконав «Отче наш». За тим ведучі надали слово господині села Надії Йосипівні Біловус, яка побажала землякам та гостям усіляких гараздів, чистого мирного неба, тепла від сонця та від людей.

Любіть свій Старий Вишнівець!

Pic

На третій день Зелених свят у селі Старий Вишнівець гучно відзначали День села, що традиційно проходив під девізом - "Любіть свій Старий Вишнівець!", а також 17-ту річницю Конституції України. Окрасою свята, яке провела завідуюча бібліотекою Надія Заблоцька, були виступи учасників художньої самодіяльності Старовишнівецького БК під керівництвом Алли Кошак: Аліни Хоміцької, Любомира Кота, сестричок Ольги, Іринки та Маринки Рись, Лізи Руденької, Діани Філик, Ірини Гранкіної. Виступали також Ірина Мандибур з клубу с.Кинахівці, учасниця дитячого фольклорного гурту "Райгородок"(м.Київ) Віта Жуковська, танцювальний колектив Старовишнівецької школи під керівництвом Ірини Поліщук. Палітру чудових музичних вітань представили гості з Лановеччини - учасники художньої самодіяльності районного будинку культури та зразковий аматорський колектив "Візерунок" села Великі Вікнини під керівництвом Наталії Гоюк.

с. Тарасівка
ТАРАСІВЧАНИ ВІДЗНАЧИЛИ ЮВІЛЕЙ СЕЛА

Pic

Тарасівка – одне з мальовничих сіл Збаражчини, яке красується своєю Волозькою горою, річкою Гнізною.

25 серпня 2013 року мешканці села Тарасівка відзначили 550-річчя від першої писемної згадки про село. Підготували і провели свято зав.клубом Ярослав Гуменюк та зав.бібліотекою Галина Папура.

На початку концертного дійства прозвучав гімн села Тарасівки на слова та музику уже покійного Сергія Володимировича Воркуна «А хто Тарасівки не знає, то хай до неї завітає», який виконували усі тарасівчани разом із колективом дівчат. Під звуки пісні-гімну, мабуть, не одній людині згадалось босоноге дитинство, батьківська хата, батьки та кохана людина і були ці спогади зі сльозами на очах.

Ведучими святкового дійства були Галина Папура та Тетяна Кримова.

Різнобарв’ям пісень радували нас чарівні сестрички Наталя та Роксолана Павленчак. Гумористи Богдан Ділай та Ілля Семенець смішили тарасівчан. Гості із села Розношенці подарували музичний віночок від гурту «Веселка», яким керує Андрій Ничка. Шквал емоцій викликали Іван Хомик та Петро Гершун із піснею «Сало» – точнісінько як у Михайла Поплавського. Родзинкою свята стала композиція із рушниками. Не залишив нікого байдужим голос керівника нашого будинку культури Ярослава Гуменюка. Побував на святі і тарасівський «Лісапедний батальйон», який очолили Галина Папура та її «кум» Василь Ковальчук.

детальніше

Відео 1

Відео 2

с. Чернихівці
Презентували книгу «Чернихівці: відомі й забуті сторінки історії»

Надзвичайно цінний дарунок селу зробили його мешканець, молодий історик Михайло Петришин та уродженець Черниховець, відомий політичний, громадський діяч, голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний.

Завдяки їхньому ентузіазму, праці і коштам побачила світ книга «Чернихівці: відомі і забуті сторінки історії». Збираючи матеріали про рідне село, Михайло Петришин використовував найрізноманітніші джерела. − Найбільше, − відзначив історик, − мені сподобалось спілкування з живими свідками, які історію знають не з книг, звичайно, їм нелегко було, розповідаюти зі сльозами на очах трагічні моменти свого життя, переживаючи їх ще раз. Але це потрібно було зробити, адже їхні свідчення унікальні, ніде не опубліковані, вони стали суттєвим доповненням до багатьох матеріалів з архівів, музеїв, книг, газет.

Щедро проілюстроване документальними світлинами видання буде корисним для істориків, краєзнавців, громадсько-політичних діячів, викладачів, учителів, студентів та учнів, усіх тих, хто цікавиться історією рідного краю і національно-визвольними змаганнями українського народу.

До видання цієї книги також долучилась бібліотека-філія с.Чернихівці. У Інтернет-центрі бібліотеки М. Петришин проводив багато часу, шукаючи матеріали для своєї книги.

Відео

с. Травневе
ГРОМАДА ТРАВНЕВОГО БЕРЕЖЕ ТРАДИЦІЇ ПРЕДКІВ

Pic

8 вересня 2013 року в с. Травневе вдруге було відзначено День села.

Поруч з імпровізованою сценою на подвір’ї сільського клубу були розставлені намети, за якими можна було вивчати географію Травневого. Запрошувала «Корчма на Дружбі», наливали чарчину гостям «У кума на Валахівці», розмаїттям смаколиків та вишуканістю оформлення вабив намет «Волохи «Квітуча Італія». Гості із Стриївки та Черниховець також облаштували свої намети, а стриївчани ще й пляцок завбільшки майже як стіл спекли. Як зазначив директор Травневської школи – Василь Оверко, вже у наступному році День села планують організувати як фестиваль культури Травневого і претендують на районний масштаб. Згадав також добрим словом організатора усіх культурних заходів, зокрема і цього концертного дійства, бібліотекаря бібліотеки-філії с.Травневе Наталю Кузіну, відзначивши її відповідальність, комунікабельність, ініціативність.

Свято вдалося на славу. Діти і молодь веселилися від душі, та й представники старшого покоління також не нудьгували, поблажливо дивлячись на забави молодих, адже мали чудову нагоду поспілкуватися з родичами та земляками, які приїхали на свято.

с. Кинахівці

28 липня 2013 року мешканці с.Кинахівці Старовишнівецької сільської ради відзначили День села та річницю хрещення Русі.

Бібліотекар бібліотеки-філії Лариса Подганюк розгорнула виставку на тему «Народна творчість наших односельців». Там можна було познайомитись із збірочкою Леоніда Ситника, різьбленими виробами мисливця Віктора Подганюка, із творчими доробками учнів Бутинської школи, з альбомом, де зібрана історія сіл Кинахівці, Мишівці, Поляни, історія місцевої бібліотеки.

Святковий концерт, який організували Лариса Подганюк та завідувачка клубом Оксана Мотик, розпочала юна солістка Мар’яна Новіцька піснею «Село моє». Ведуча дійства – Оксана Мотик, зробила ліричний віршований вступ та почергово запрошувала на імпровізовану сцену біля сільського клубу юних талановитих виконавців Мар’янку Жилу та Іринку Цимбалюк, Марію Мандибур, Галину Гончарук, танцювальний ансамбль Бутинської школи, сестер Віку та Іру Гранкіних, Іванку Росіцьку та Діану Філик, гумориста Андрія Кардаша.

ІВАНЧАНИ ВІДЗНАЧИЛИ 550-ЛІТНІЙ ЮВІЛЕЙ

Pic

Святкування Дня села розпочалося з подячного молебню, який відслужив місцевий священик отець Пилип.

Учасники художньої самодіяльності сільського клубу вручили запашний коровай сільському голові Петру Польовому, який щиро привітав громаду села та гостей із вагомою подією.

Святковий концерт проходив за цікавим сценарієм, який підготували зав.клубом Надія Буднік та бібліотекар сільської бібліотеки-філії Іванна Пожарнюк.

Ведучою свята була Марія Сторож, студентка ТНТУ ім. Пулюя. Багато чудових пісень подарували юні співачки сільського клубу − вокальний ансамбль «Галичанка». Юний гуморист Ярослав Бучак, який вже неодноразово брав участь у сільських та районних масових заходах, розважав громаду добірними гуморесками. Діана Польова прочитала вірші «Іванчани» Тетяни Піщенко. Ірина Польова виконала поезію «Отчий дім» для сімей, які багато років прожили у парі. Щиро зустріли оплесками глядачі гостей свята – чоловічий вокальний ансамбль із Нижчих Луб’янок, а також вокаліста Петра Шеманського із села Новики, які подарували багато позитивних емоцій.

На завершення свята всіх односельчан та гостей пригощали кавою та смачними тортами, які спекли вправні господині села.

с. Базаринці
ПЕРЕПЛЕЛИСЬ ІСТОРІЯ, СУЧАСНІСТЬ ТА МАЙБУТНЄ

Pic

4 серпня, у Базаринцях відбулося Свято села.

На імпровізованій сцені просто неба, прикрашеній килимами, аркою, дарами садів та городів, ведуча свята, завідувачка бібліотеки-філії Розвадовська Ганна Михайлівна, повертала гостей у сиву давнину, розповідаючи про історію села, перша письмова згадка, про яке під назвою Базар зустрічається у 1594 році в «Щоденнику» Е.Лясоти. У 1649 році згадується уже як село Базаринці.

Села, як і люди, мають свої біографії. У кожного вона своя. Базаринці, пройшовши через усі випробування, зберегли свою неповторність та увійшли в сучасність. Люди тут скромні і працьовиті, а ще дружні та енергійні.

Центральною подією урочистостей стало відкриття дитячого майданчика у центрі села. Присутня на святі керівник апарату райдержадміністрації Неоніла Муяссарова, привітала громаду Базаринець із святом.

Настоятель Святомихайлівської церкви о.Роман Сливка з батьком о.Романом відслужили Молебень біля символічної могили борцям за волю України.

Отець Роман Сливка підкреслив, що і День села, і відкриття дитячого майданчика − значна подія у житті сільської громади. Він подякував усім жертводавцям, людям, які працювали на благо села, для радості дітей та їх батьків.

с. В.Луб’янки
«Село - душевний спокій мій на Україні дорогій»

Pic Під такою назвою вийшла пошуково-дослідницька робота завідувачки бібліотеки-філії с. Вищі Луб’янки Марії Козак. Лише про одну із сторінок книги життя села, а саме із громадською жіночою організацією «Союзом Українок», можна ознайомитись на її сторінках. При написанні історії взято факти із розповідей односельчан, використано матеріали з книг, енциклопедій краєзнавчого характеру.

Автор висловлює щиру подяку за допомогу в підготовці окремих матеріалів союзянок с.Вищі Луб’янки О.М. Левчук, Л.І. Бедрій, Г.Я. Наконечна.

с. Розношинці

Т.Шевченко - художник слова та пензля.

До 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка бібліотекар бібліотеки-філії села Розношинці створила презентацію «Т.Шевченко – художник слова та пензля» для учнів 7-9 класів загальноосвітньої школи. Відео педагоги використовують для проведення масових заходів.

Презентація: "Т.Шевченко - худохник слова та пензля"

У Розношинцях започаткували День села.

День села відтепер започатковано в Красносільській сільській раді, в яку входять Розношинці. 21 липня 2013 року мешканці цих двох мальовничих населених пунктів вперше за багато років відзначили давно забуте свято, відроджене з ініціативи сільського голови І. Симчука, худ. керівника БК с.Розношинці А. Нички та бібліотекаря 1-ї категорії Петришин Світлани Дмитрівни.
На сільському стадіоні поблизу будинку культури у Розношинцях організатори спорудили імпровізовану сцену, де демонстрували свої здібності місцеві юні та дорослі таланти.

с. Ст. Збараж
«Тарас Шевченко – України син»

Під такою назвою, бібліотекарем Марією Ратушною було розгорнуто книжкову виставку під час літературно-музичної мозаїки, присвяченої дню народження Тараса Шевченка у селі Старий Збараж.
На виставці були представлені найновіші видання творів Т.Шевченка, його сучасників, відомих літературознавців та критиків, у яких відображається життєвий і творчий шлях поета, розкривається значення його в історії української літератури, зв’язок творчості Кобзаря із сучасністю.

с. Травневе
«Шануй Україну – розмовляй українською»

Pic

Під таким гаслом відбулося свято у селі Травневе, приурочене Дню рідної мови, яке мистецьки підготувала і провела бібліотекар Наталя Кузіна спільно із педагогами ЗОШ Марією Оверко, Андрієм Козієм та Марією Прядун для учнів школи. Зворушливо у віршах та піснях лунало рідне слово, на екрані плазмового телевізора милували око краєвиди рідного краю, духовно збагачували присутніх вислови відомих людей про мову. Учасники свята брали активну участь у мовознавчих конкурсах і вікторинах, де продемонстрували добрі знання рідної мови. Дарували краплинки щирого сміху гумористичні інсценівки у виконанні учнів. Завершилося свято присягою школярів любити, оберігати, шанувати і плекати рідну мову.

с. Тарасівка

Pic

У селі Тарасівка 10 березня відбулось літературно-музичне свято організоване бібліотекарем Галиною Папурою та зав.клубом Ярославом Гуменюком.

детальніше

с. Зарубинці
І ЖИВЕ НАВІКИ ВІН В СЕРЦЯХ У НАС

Pic

І знову вічна Шевченкова весна прийшла на нашу землю. І знову ми згадуємо мудре й живе слово, що надихає нас жити і вірити в кращу долю нашого народу.<
Літературно-музична вітальня, організована бібліотекарем Наталією Цвях спільно з вчителями ЗОШ, що славила невмируще слово, велета українського духу, приймала гостей 7 березня у стінах школи. Юні читці: Марія Сторожук, Юрій Білиця, Ігор Ліщинський, Іванна Сторожук, Юрій Лесик, Юрій Могильський, Руслан Кітура, Світлана Ярема, Діана Барак, Анастасія Сторожук декламували твори Тараса Шевченка, а також слова-посвяти величному Пророкові нашого народу, де кожен рядок проймав душу, будив свідомість кожного українця, закликав на захист українського слова, культури, народу. Інсценівка про дитинство та важке невільниче життя Кобзаря у виконанні учнів дали змогу перенестися у часі і місці та найповніше відтворити колорит того часу, долі поета.

с. Федьківці
Живи, поете, в пам′яті людській

Pic

9 березня, бібліотекар села Федьківці Валентина Баран, організувала літературно-музичний вечір «У світлині Кобзаря», присвячений дню народження Тараса Шевченка. Вечір проведено спільно з зав.клубом Надією Гродською.
Ведучими свята були Таня Свянковська та Антон Баран. Роль маленького Тараса зіграв Андрій Буковський, а його матері − Софія Лисиця. Вірші Шевченка прочитали Дарина Дідик, Володя Гороховський, Віка Лисиця. На сцені була розгорнута виставка книг і творів Тараса Шевченка «Слава Шевченка не вмре, не поляже».

с. Шили
Буккроссинг дарує книзі свободу.

Pic

Любов до книги і читання привела мешканців села Шили Збаразького району в загін буккросерів, штаб-квартира яких знаходиться в бібліотеці-філії.

детальніше