ЛІТО, КНИГИ, ДРУЗІ - Я!

 


Антологія української драматургії

Pic

Антологія української драматургії [Текст]/ М. Кропивницький, І. Карпенко-Карий, І. Франко, Л. Українка. - К. : Мистецтво, [Вип. 2]. - 2005. - 432с.

До книжки увійшли драматичні твори класиків української літератури: Марка Кропивницького, Івана Карпенка-Карого, івана франка, Лесі Українки.

Мій друг Юрко Циркуль та інші

Pic

Бердт, В. Мій друг Юрко Циркуль та інші: шкільний роман: [для серед. шк. віку] / Валентин Бердт; іл. І. Ключковська. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. - 269 с.: іл. - (Класні історії).

Усе почалося з того, що Вадько Журбін і його друг Юрко Циркуль вирішили підзаробити грошенят на новий мобільник, обтрусивши грушу діда Дмитра.
І все було б гаразд, якби не підступна гумка на Юркових штанах і невгамовний дідів пес. Пригоди безштанька на груші стали приводом до справжніх шкільних війн, з яких ворогуючі сторони врешті вийшли просто друзями, попереду яких - багато життєвих випробувань, і нещаслива дідова груша - чи не найлегше...

Винниченко, В. Вибране

Pic

Винниченко, В. Вибране / В. Винниченко; упоряд. текстів, підготов. комент., прим. та навч.-метод. матеріалів Т.С. Бакіної. - К. : Школа, 2002. - 304 с.

Окрім творів В. Винниченка, які вивчаються за шкільною програмою, до хрестоматії увійшли навчально-методичні матеріали на допомогу вчителеві та учню: літературознавчі коментарі до біографії творчості письменника, орієнтовні теми творів, рефератів та усних доповідей, тезові плани до них, список рекомендованої літератури тощо.

Робін Гуд

Pic

Вільсон, Ч. Робін Гуд / Ч. Вільсон, Дж. Макспедден. Айвенго: роман / В. Скотт; пер. І. Базилянської. - X.: Школа, 2011. - 528 с. - (Золота серія «Бібліотека пригод»).

У книзі зібрано два твори різних авторів. А головна дійова особа — одна. Це англійський народний герой, благородний розбійник Робін Гуд, що разом зі своїми друзями нападав на замки й монастирі, захищаючи скривджених та безпорадних, допомагаючи бідним. Його пригодами завжди захоплювалося багато поколінь хлопчаків із різних куточків світу.

Вірне серце звіра

Pic

Вірне серце звіра: оповідання про тварин: [для дітей мол. та серед. шк. віку]. - К.: Інтерпрес, 2004. - 303 c.: іл. - (Зарубіжні письменники - дітям).

До збірника увійшли твори відомих зарубіжних письменників – Джека Лондона, Ернеста Сетон-Томпсона, Чарлза Робертса, Джеймса Кервуда, Джералда Даррелла, Еріка Найта, Джерома Клапки Джерома, Віри Чапліної, Ольги Перовської та Яна Грабовського. Оповідання побудовані на реальних подіях, до того ж письменники тонко відчувають психологію звірів, добре знаються на їхніх характерах та звичках. Перед читачем відкриються незвідані таємниці звіриної душі, її закони, її загадки.

Маруся

Pic

Марко Вовчок. Маруся: Оповідання, повісті та казки .– Харків: Фоліо, 2008.–254с.

До видання увійшли твори, написані російською мовою (оповідання «Маруся», «Маша»),а також повісті та казки.

Суперагент 000

Pic

Воронина ,Л. Суперагент 000. Нові пригоди: Дитячий детектив: [Повісті] / Л. Воронина . – К., 2000. – 176 с.

Свої детективні розслідування веде нездоланний Суперагент 000 Гриць Мамай. Він побував “У пащі крокодила” та “У залізних нетрях”, вирвався з “Пастки у підземеллі” та розгадав “Таємницю підводного міста”. Мало того, він, між іншим, ще й встиг врятувати світ від неминучої загибелі!

Пурпурові вітрила

Pic

Грін, О. Пурпурові вітрила: Повість: [Для серед, шк. віку] / пер. з рос.; Іл. В. А. Дунаєвої. — К.: Школа, 2007. — 110 с.: іл.

До видання увійшла повість відомого російського письменника О. Гріна «Пурпурові вітрила» — історія про диво, яке двоє людей створили одне для одного. А письменник — для усіх нас... «Пурпурові вітрила» — лірична поема про кохання, про казку, яка стає реальністю, про віру в те, що людина здатна робити чудеса власними руками.

Сторінки щоденника

Pic

Довженко, О. Сторінки щоденника (1941-1956) / О. Довженко. - К. : Видавництво гуманітарної літератури, 2004. - 384 с.

Найбільш повне видання щоденників відомого українського кінорежисера і письменника Олександра Петровича Довженка (1894-1956 рр.)

Змова в палаці

Pic

Дойл, Дебра. Змова в палаці [Текст] : [повість: для серед. та ст. шк. віку] / Д. Дойл, Д. Д. Макдональд; пер. з англ. Є. М. Брославська; худож. Д. Мітчелл. - Харків: Веста, 2004. - 160 с.: ілюстр. - (Магічне коло).

Юний чарівник Рендал і його найкраща подруга Ліз отримали запрошення бути придворними артистами в заможного й доброго князя. Вони не очікують пригод або небезпеки. Одного дня Рендал раптом дізнається про змову проти князя, яка готується в палаці. Йому знову доводиться вдаватися до магії...

Армагед-дом

Pic

Дяченки, М. та С. Армагед-дом: роман / пер. з рос. О. Якименко. — Харків: Фоліо, 2012. — 380 с. - (Кращі письменники-фантасти Європи).

Людство розвивається, освоює нові простори, але проходить приблизно 20 років і все... Настає мрига. Тобто апокаліпсис. Шанс вижити є — там, де багато людей, з’являються Ворота. Якщо встигнеш пройти через них — ти врятований. Якщо ні — вижити під час мриги неможливо. Час чергової мриги наближується. Коли і де відкриються Ворота — точно не знає ніхто. Боротьба за існування починається...

Варан

Pic

Дяченки, М. та С. Варан: роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. Я. Житіна; мал. О. Тернавської. — Харків: Фоліо, 2012. - 316 с. - (Кращі письменники-фантасти Європи).

Дивовижний світ зі своїми законами. Маги, які творять дива і знають наперед думки простих людей. Захоплюючі пригоди, неймовірні тварини, живі поля і ліси — у романі М. та С. Дяченків «Варан» є все, що потрібне «справжньому» фентезі. Але є і те, що відрізняє прозу Дяченків від інших — філософський зміст, одвічні питання, на які, можливо, немає відповіді, але які повинна задати собі кожна людина...

Магам можна все

Pic

Дяченки, М. та С. Магам можна все: роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. Я. Житіна. — Харків: Фоліо, 2012. — 347 с. - (Кращі письменники-фантасти Європи).

Уявіть, шановний читачу, що людина, ось, наприклад, ви — це такий собі будиночок із безліччю кімнат, у яких живуть їх мешканці. І ось комусь — сторонньому, в усякому разі, не вам, спадає на думку — а що буде, якщо відселити деяких мешканців, навіть не питаючи власника будинку? Що буде, якщо препарувати душу людини?.. Таємничий Препаратор почав свою справу. Разом з ним почав діяти і Хорт зі Табор — вроджений маг. Магам, як відомо, можна все, особливо коли в мага є Кореневе Заклинання Кари, проти якого безсилий будь-хто. Але... Але справа навіть не в тому, що його супротивник теж маг, він дуже могутній і вже мільйон років удосконалює свою магічну майстерність. Справа в тому, що...
Спочатку був «Варан», потім «Мідний король», а зараз — «Магам можна все». Видавництво «Фоліо» презентує: третя книжка українською найпопулярніших майстрів фентезі Марини та Сергія Дяченків — це те, що варто читати.

Мігрант

Pic

Дяченки, М. та С. Мігрант: роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. Я. Житіна. - Харків: Фоліо, 2012.— 348 с. - (Кращі письменники-фантасти Європи).

Андрій Строганов раптом опиняється на іншій планеті — він мігрував з Землі. Два останні роки його життя вилучено в якості сплати за візу, тому Андрій не пам’ятає, чому вирішив поїхати. Що сталось на Землі, і чи є вороття? Тим часом назатишний світ Раа, в який потрапив Андрій, наповзає тінь...
Роман «Мігрант, або Вrevi Finietur» Марини та Сергія Дяченків продовжує цикл «Метаморфози», але при цьому являє самостійний твір. Також до книги увійшли повість «Електрик» і оповідання «Самум».

Мідний король

Pic

Дяченки, М. та С. Мідний король: роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. Я. Житіна; мал. О. Терновської. — Харків: Фоліо, 2012. — 476 с. - (Кращі письменники-фантасти Європи).

Якщо ти — річ, і тебе кидають за борт як непотріб, — що робити? Змиритися та піти на дно? Або ж все-таки виплисти, вижити, пройти крізь безліч випробувань та небезпечних пригод? Чи можна пізнати цей світ, чи можна знайти в ньому друзів та кохання? Чи допоможе тобі в цьому книга, написана чоловіком на ім’я Варан (ті хто добре знайомий з творчістю Дяченків, одразу здогадаються, про кого йде мова). І головне — яку ціну варто заплатити Мідному королю, щоб самому стати володарем?
Новий роман-фентезі Марини та Сергія Дяченків «Мідний король» — це нова грань їх творчості, епічна сага, сповнена битв, блукань і, головне, пошуків сенсу життя. Зауважимо, що роман спочатку виходить друком українською мовою.

Пандем

Pic

Дяченки, М. та С. Пандем: роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. О. Негребецького. — Харків: Фоліо, 2012. —284с. - (Кращі письменники-фантасти Європи).

Кожна людина хоч раз у житті відчувала, що її хтось покликав. Покликав зсередини... Пандем — що воно (він, вона)? Ніхто не знає, звідки він прийшов, ніхто не розуміє, що йому потрібно. Але він є, і є майже повсюди, він розмовляє з людьми. Зсередини. Реальність починає мінятися, в одній лікарні одужали всі безнадійно хворі пацієнти, цивілізація йде по шляху прогресу. Та цей «співрозмовник» починає змінювати світовідчуття людей. Це добре чи погано, і взагалі, що принесе людству прихід Пандема — добро чи зло? Це кожен має вирішувати сам...

Печера

Pic

Дяченки, М. та С. Печера: роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. О. Негребецького. — Харків: Фоліо, 2012. — 316 с. - (Кращі письменники-фантасти Європи).

Дія роману Марини та Сергія Дяченок «Печера» відбувається в місті, в якому нема злочинів і замків на дверях. Ідеальний варіант суспільства? Так, але тільки на перший погляд. Тому що свідомість мешканців цього міста розділена. Удень вони живуть у реальності, яка регулюється звичайними нормами і правилами.
А вночі до їх «послуг» Печера — світ поза свідомості, який наповнений дивними і жорстокими створіннями. Прокидаючись зранку, мешканці міста розуміють, що у світі Печери вони реалізують усі свої потаємні бажання, які заборонені у світі реальному. Але де проходить межа між світами? І чи є вона взагалі?..
Як завжди, Дяченки, майстерно підкоряючи захоплюючим сюжетом, ставлять перед читачами філософські питання, відповідь на які кожен повинен знайти сам...

Самум

Pic

Дяченки, М. та С. Самум: роман, повість, оповідання / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. О. Негребецький. — Харків: Фоліо, 2012. — 316 с. - (Кращі письменники-фантасти Європи).

Вона — сучасна відьма-авантюристка, ворожить і знімає причину та вроки, проте вірить тільки в гроші. Він — демон, що вселився в неї. Вона — одержима. Він — жорстокий хазяїн. Двоє ненавидять одне одного і пов’язані спільною місією. Варто хоч раз помилитися, спізнитися, схибити — і відьма, і демон опиняться в пеклі. Однак у такій важкій справі помилка - це тільки справа часу... До нової книжки Марини та Сергія Дяченків, крім роману «Одержима», увійшли нові повісті та оповідання: «Електрик», «Самум», «Хрущ».

Цифровий

Pic

Дяченки, М. та С. Цифровий, або Вrevis est: роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. О. Негребецького. — Харків: Фоліо, 2012.—315 с. - (Кращі письменники-фантасти Європи).

Арсен Сніжицький, чотирнадцять років (скоро буде п’ятнадцять). Це в реалі. Але реальне життя його не дуже цікавить. Арсен — ґеймер, природжений ґеймер, для якого гра — і є життя. У грі він майже всемогутній Міністр, у якого є влада і гроші. Та влади і грошей завжди на всіх не вистачає, як в реалі, так і в грі. І Міністр програв, був страчений прилюдно на головній площі віртуального міста... Це кінець?.. Та ні, це тільки початок, початок нової гри. Максим — преферансист з нічного Інтернет-клубу. Максим може все, майже все. Причому в реальному житті. Чи все ж таки в грі?.. Так чи інакше, Арсен починає співпрацювати в Максимом. Велика Гра починається...

Біле ікло

Pic

Лондон,Джек. Біле ікло: Повість:Для серед. шк. віку. – К.: Національний книжковий проект, 2010. – 256с.

Розповіді про Аляску зробили знаменитим їх автора не тільки героїчною тематикою, величними пейзажами і гострими ситуаціями: пафос їх - не в боротьбі за золото, а в боротьбі за людські душі. Людина, совість якої не замерзає навіть при лютих північних морозах, - от справжній герой ранніх оповідань Лондона.Повість оповідає про життя малого вовченяти у лісі та серед людей, подекуди жорстокіших за найлютіших тварин.

Злочинці з паралельного світу-2

Pic

Малик, Г. М. Злочинці з паралельного світу-2: фантастична повість: [для дітей сер. шк. віку] / Галина Малик; худож. С. Храпов. - Львів: Світ, 2011. - 96 с.: іл. - (Молодий світ України).

Фантастична повість Галини Малик “Злочинці з паралельного світу — 2” є захоплюючим продовженням першої книги з такою ж назвою, яка вийшла друком у видавництві “Світ" 2001 року. Після опублікування журнальної версії першої книги у часописі “Барвінок” повість була визнана кращим твором 1997 року і нагороджена Міжнародною премією Степана Феденка (США). Крім цього, у 2003 р. Галина Малик стала лауреатом премії ім. Лесі Українки.
Напружений сюжет другої книги веде нас шляхами безпритульного хлопчика Хроні, який сподівається знайти своїх батьків. Вірний друг хлопчика пес Рекс, чеченець Джохар, мудрий ворон Гай, “крутий" кіт Рата, підла потвора Чмак, — ось далеко не повний перелік персонажів, з якими доля зводить Хроню у його поневіряннях. Хоча завершення цієї історії ще попереду, так хочеться вірити у перемогу справедливості та добра...

Королівство

Pic

Пагутяк, Г.Королівство: Пригодницький роман. – Тернопіль:Джура, 2005.– 288с.

Що можуть вдіяти п"ятнадцятирічні підлітки перед ненаситною Імперією, яка посягнула на їхнє Королівство? Тільки виступити на захист Батьківщини. Як рятувати Королівство - читайте у авантюрно-політичному романі Галини Пагутяк. Можливо,нам усім згодиться революційний досвід героїв з Королівства. Одного спекотного дня у Львові здійнялася небувала гроза. І відьми й упирі, і всіляка нечисть, що жила на підземних берегах мертвої Полтви, зачули – щось змінилося у цьому світі. Головна героїня – 15-річна дівчинка – теж це відчула. Адже не дарма вдень на її очах до трамваю вскочив рудий хлопець, а вискочив – рудий лис. А потім ще й слова, які проступили на білому альбомному аркуші: «Хто я? Де я?». Поки слуги зла шукають причину змін, король котів-охоронців уже знає, що сталося: тут, у печері серед львівського парку, прокинувся від закляття принц Королівства. Йому судилося стати на битву зі злом, яке полонило його чарівний світ.
Привиди, упирі, відьми, довгомудики, перевертні й слинявці проти лицарів, дітей і ... книг, бо саме вони є головними героями цієї історії. Авторка приваблює своїм вмінням писати чесно і відверто, не комизитися, не ставати в позу, а легко, одним-двома словами підхоплювати суть речей. Забагато деталей і надто спокійна манера оповіді, як на мій смак. Але достатньо непогано зроблено аби познайомитися

Книгоноші з Королівства

Pic

Пагутяк, Г. Книгоноші з Королівства [Текст] : пригодн. роман / Галина Пагутяк. - Т.: Джура, 2007. - 167 с.

Події другої книги про Королівство відбуваються через рік. Знову Королівство беруться рятувати діти і коти. Навіщо до Імперії приходять книгоноші, чому їх так бояться, люблять і ненавидять? І чи варто нести світло розуму туди, де воно може само з’явитись? Про все це дізнається читач із нашого, Серединного світу.

Поганий початок

Pic

Снікет, Л. Поганий початок:Повість /Пер. з англ. А. Онишка.– Тернопіль:Навчальна книга – Богдан, 2005. – 176с.

Ця невесела повість про трьох дуже невдачливих діток-сиріток Бодлерів, яким "таланить" потрапляти із однієї халепи у ще гіршу. Вона недарма називається "Поганий початок", а втім, кінець у неї ще гірший. Лихо та й годі!

Зміїна зала

Pic

Снікет, Л. Зміїна зала:Повість /Пер. з англ. А. Онишка.– Тернопіль:Навчальна книга – Богдан, 2005. – 192с.

"Зміїна зала" — друга книга всесвітньо відомого циклу "Лихо та й годі" американського письменника Лемоні Снікета. В ній ми знову зустрічаємо трьох сиріток Бодлерів, котрим страшенно не таланить.

Величезне вікно

Pic

Снікет, Л. Величезне вікно:Повість /Пер. з англ. А. Онишка.– Тернопіль:Навчальна книга – Богдан, 2007. – 192с.

Якщо ви планували прочитати оповідь, наповнену радісними хвилюваннями, то змушений визнати: ви, на жаль, обрали не ту книжку. Бо так уже повелося, що сиріткам Бодлерам випадало дуже мало добрих хвилин у їхньому похмурому і нещасному житті. А нове лихо цих дітей вкрай моторошне! Настільки моторошне, що мені важко змусити себе про нього писати. Тому, якщо ви не хочете читати оповідь про трагічне і сумне, то саме зараз останній слушний момент відкласти книжку.

Злощасний тартак

Pic

Снікет Л. Злощасний тартак:Повість /Пер. з англ. А. Онишка.– Тернопіль:Навчальна книга – Богдан, 2007. – 192с.

Життя Вайлет, Клауса і Сонечка дуже відрізняється від життя більшості людей, а головна відмінність у кількості бідувань, нещасть та ударів долі. Цим діткам ніколи навіть думати про витівки, бо лихо щомиті наступає їм на п'яти. Вони не влаштовували жодних пікніків, відколи їхні батьки загинули в пожежі. А найбільшим трофеєм чи призом, який вони могли би здобути, був би Кубок За Безталання. Звісно, це страшенно несправедливо, та така вже наша історія.

Оскар Уальд. Казки

Pic

Уальд, Оскар. Казки :Для мол. та серед. шк. віку. – К.: Школа, 2006. – 154с.

До книжки увійшли найпопулярніші казки відомого англійського письменника: «Щасливий принц», «Соловейко і троянда», «Юний король»та інші.

Л. Українка Вибране

Pic

Українка, Л. Вибране: для серед. та ст. шк. віку / Упорядкув. текстів, передм., підготов. комент., прим. та навч.-метод. матеріалів Л. Мірошниченко. — К.: Школа, 2008. — 367 с.: іл.

До хрестоматії увійшли вибрані твори Лесі Українки: поезія, поеми, проза, драми. Добір поданих текстів зумовлений шкільною програмою з української літератури та рекомендаціями з позакласного читання. Науково-методичний «Додаток до прочитаного» містить біографічні й літературознавчі матеріали, що допоможуть читачеві грунтовніше вивчити життєвий і творчий шлях письменниці, а також орієнтовні теми творів, рефератів, усних доповідей і тезові плани до них.

Давня казка:

Pic

Українка, Леся. Давня казка: Для мол. та серед. шк.віку. – К.: Школа, 2006. – 240с.

До хрестоматії увійшли вибрані твори класика української літератури Лесі Українки – казки , поезії,поеми, драматичний твір «Лісова пісня».

Перехресні стежки

Pic

Франко, І. Перехресні стежки: повість / Іван Франко. - К.: Велес, 2007. -320 с. - (Класика української літератури).

В повість "Перехресні стежки" (1900 р.) І. Я. Франко розкрив взаємовідносини народу та інтелігенції Західної України, проблеми, які хвилювали тогочасне суспільство. Цей твір віднесено до шедеврів світової літератури. Сюжет повісті гострий та захоплюючий. Розрахована на широкий загал читачів, дітей середнього віку.

На уходах

Pic

Чайковський, А. Я. На уходах. За сестрою: іст.-пригод. повісті: для серед. шк. віку / А. Я. Чайковський; упоряд., передм. та словник малозрозумілих слів, імен та назв О. М. Нахлік; худож. Б. О. Михайлов. - К.: Веселка, 2008. - 247 с.: іл.

Дві повісті відомого українського письменника відтворюють героїчне минуле українського народу, боротьбу козацтва з ворогами рідної землі. На сторінках повістей зображено відважних і мужніх підлітків, які в ім'я благородної мети - визволення рідної землі від татарських поневолювачів - долають численні перешкоди і зневажають небезпеку.

Шекспір, Вибран

Pic

Шекспір, В. Вибране: для серед. та ст. шк. віку / Вільям Шекспір; упоряд. І. Андрусяка. - К.: Школа, 2007. - 365 с.: іл - (Бібліотека шкільної класики).

До видання увійшли вибрані сонети і три п'єси великого англійського поета і драматурга епохи Відродження Вільяма Шекспіра. Добір текстів зумовлений шкільною програмою із зарубіжної літератури. Та найбільше у пригоді вчителям і учням стане другий розділ — «Додаток до прочитаного». В ньому вміщено багато цікавих матеріалів із життєвого і творчого шляху письменника, орієнтовні теми творів, рефератів, тезові плани до них, а також список робіт найвідоміших українських та зарубіжних шекспірознавців.

Підготувала: Огінська Т.

Оформив: Чорняк В.