Громадські слухання

«Роль та значення сучасної бібліотеки для місцевої громади»

Збаразька централізована бібліотечна система провела в районі громадські слухання на тему: «Роль та значення сучасної бібліотеки для місцевої громади», які проходили протягом вересня 2013року.

Pic

З метою вивчення громадської думки організовувалось анкетування. Основна увага зверталась в обговоренні на співпрацю бібліотеки з громадою, інтелігенцією, священиками, учнівською молоддю, представниками місцевого самоврядування.

Pic

Бібліотеки філії сіл Тарасівка, Чернихівці, Залужжя провели Skype – спілкування з громадою, працівниками освіти, медицини, представниками сільських рад. Пройшов обмін досвідом,було висловлено багато схвальних слів про роботу бібліотек, у цих бібліотеках матеріальна база відповідає сучасним вимогам, на високому рівні проводиться робота з користувачами, як індивідуальна так і масова, з використанням новітніх технологій.

Pic

Жителі цих сіл задоволенні роботою цих бібліотек. Проводились громадські слухання у бібліотеках-філіях сіл Зарубинці, Бодаки, в результаті чого, спільними зусиллями вирішилось питання переселення бібліотеки в краще приміщення, та виділено спонсорську допомогу на ремонт приміщення.

Pic

13 вересня бібліотека-філія с. Лози зібрала громаду з нагоди вшанування 82-річниці від дня народження земляка, українського письменника Бориса Харчука.

Після заходу присутні взяли участь в громадських слуханнях «Роль та значення бібліотеки для місцевої громади».

Pic

Присутні висловили одностайну думку про важливість бібліотеки для громади села, особливо для дитячого населення, адже діти проводять тут свій вільний час, займаючись в гуртку «Веселка». Бібліотекар докладає багато зусиль для створення затишку в бібліотеці, залучаючи до цього працівників школи, сільської ради, місцевих підприємців. Було висловлено стурбованість тим, що в час поголовної комп’ютеризації бібліотека неоснащена технічно, мало поповнюються новою літературою фонди, мізерна кількість періодики.

Pic

Напередодні підсумкових слухань у центральній бібліотеці радою при директорі Збаразької ЦБС вирішено питання за організацію роботи бібліотек та проведення громадських слухань, присвоїти звання бібліотека відмінної роботи бібліотекам-філіям сіл: Лози, Тарасівка, Чернихівці, Івашківці, Базаринці.

Pic

За активну участь в життєдіяльності бібліотек та зміцненні матеріально технічної бази бібліотекарі бібліотек-філій були нагороджені подяками сільські голови. Про спільність роботи бібліотек і громадськості свідчать статті у газеті «Народне Слово». Громадські обговорення визначили місію сільської бібліотеки, яка забезпечує доступ громадян до інформації. Послуги бібліотек потрібно постійно удосконалювати, покращувати матеріально технічну базу, оновлювати фонди, створювати комфортні умови для користувачів, забезпечувати книгозбірні новітніми технологіями. Бібліотекам-філіям продовжувати звіти бібліотек перед громадою, та на сесіях, і виконкомах сільських рад.

Pic

Громадські слухання ще раз підтвердили про невід’ємність роботи бібліотеки та громади. Адже ми працюємо з громадою і для громади є багато планів, задумів, нажаль не все можливо втілити в життя.